banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Video nadzor savjet
PostPoslato: 22 Dec 2017, 16:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Molio bih ako ima ko da se razumije ili radi sa video nadzorom da me posavjetuje i preporuči neki najbolji vid video nadzora za situaciju koju cu vam opisati...

U skoli u kojoj radim imamo parking koji je udaljen od skole 50tak metara (tačno ispred škole preko ceste)
Imali smo situaciju gdje su djaci postavili par šerafa pod gume nekih profesora koje su se naravno probušile ( za vrijeme nastave po sred dana )

Hocemo da nabavimo neku vrstu nadzora koji bi postavili u tu jednu kancelariju koja gleda pravo na parking ( ispod prozora ). Čitao sam svašta na netu i pronašao par stvari ali volio bih da me posavjetuje neko iz prve ruke ko radi sa tim. Ja predajem informatiku i radio sam sa raznom operom ali eto sa video nadzorom nisam imao baš nekog pretjeranog kontatka pa ne znam šta je aktuelno i kvalitetno. Inače škola je baš u lošem stanju i budžet nam je očajan i jedva uspjevamo pokrivati osnovne potrebe pa planira kolektiv zajedno skupiti koju marku i kupiti nešto.

Pošto je parking udaljen 50tak metara valjala bi što bolja rezolucija tako da postoji neka mogućnost zumiranja snimka(da je snimak prilično kvalitetan a ne samo visoke rezolucije a detalji katastrofa kao što je danas popularno na kamerama da piše hd a nigdje veze) Koliko sam upratio većina "novijih" kamera ima noćno snimanja ali to nam nije bitno jer je preko noći parking prazan

Mislim da od onih jeftinijih varijanti samostojećih kamera koje snimaju na memorijsku karticu ili se nakače na net nema neke vajde jer su nekvalitetne u smislu kvalitete snimka a i mislim da nisu namjenjene za vanjsku upotrebu, pa pretpostavljam da moramo ići na opciju snimač + kamera?

Molio bih konkretan savjet za marku/model šta nabaviti ili bar koje uslove kamera da ispunjava za ovo šta nam treba. Naravno što povoljnije ali opet nam je bitno da je moguće prepoznati osobu sa te udaljenosti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2017, 20:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne razumijem se u nadzorne kamere, ali vjerujem ako biste napravili pravu pompu oko postavljanja kamera, poslužile bi i mamci-kamere.
To su neke jeftine "kamere" koje ne snimaju ništa, nego služe samo da zastraše. Čini mi se izgledaju isto kao i prave kamere...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2017, 07:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Jbg profesore, treba vam za 50ak metara dobra i skupa kamera. I dođe balavac sa kamenčugom i odvali je dobro pa ti razbaca bocke po parkingu opet. Zato treba i vandal-proof. I više kamera da se pokrivaju međusobno. A prije svega vam treba savjet pravnika šta treba i ko odobriti da bi postavili sistem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2017, 09:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Dovoljno je navuci kapuljacu i cao kamera.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs