banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Sep 2017, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
http://www.buykorea.org/product-details ... 04970.html

Pretrage koje se vrse endoskopom prikazu se na oba ova ekrana koji su sa aparatom spojeni preko obicnog AV kabla (https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... DaX58pVmdw). Preinstalirani softver daje opciju snimanja citavog toka pretrage, ali ne i ˝hvatanje˝ zasebne slike.

Postoji li neki nacin .. tipa da se umjesto jednog od ovih monitora poveze laptop ili tako nesto .. pa da se ta slika klonirano pusta na ekran i radi capture i snima na zaseban medij, a ne DVD koji se nalazi unutar aparata? Ili stagod, ako vam je jasno sta pitam.
Ili .. ideja, tj kontakt nekoga ko bi to mogao znati?

Buduci da je bila donacija u pitanju, ovlasten distributer ili neko koga bi mogli pitati o tehnickim specifikacijama u BiH ne postoji.

Hvala!

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 11:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Može ako nije zaštićeno da se to spriječi :), ali ti treba nešto kao ovo
http://www.ebay.com/itm/Composite-AV-S- ... 1506779213
E sada, kvalitet uređaja, pa slike koju dobiješ, pa softver na laptop da to obradi... To ovi koji se bave obradom videa znaju bolje :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 11:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Sto se uredjaja tice .. on je poslednji ˝krik˝tehnologije sto se dijagnostike na tom polju tice, tako da vjerujem da je kvalitt slike dovoljno dobar.
Ne znam samo da li se i koliko gubi na kvaliteti pomocu ovakvog prenosa.

Hvala tebi u svakom slucaju.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 12:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ako video out nije enkriptovan, mislim da ti treba neka video kartica sa s-video ulazom za capture.
Ako je enkriptovano, onda malo teze . . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 12:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Na capture uređaj sam i mislio. Ne sumnjam da je taj kod tebe zadnji krik tehnologije, ali opet analogni video signal... Vidiš ovdje kako idu cijene.

https://www.bhphotovideo.com/c/buy/Vide ... gLjQvD_BwE

Recimo nešto ovako, ali vidi koliko skuplje od onog iz prethodne poruke.

https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... nalog.html

Tebi bi najviše odgovarao onaj što spaja preko USB-a, ali i napajanje ide preko njega pa može praviti problema ako se na laptop spoji. Ili što neki capture softver, ako ovaj koji dođe uz uređaj nije baš nešto, ne radi baš sa USB capture uređajima. Dobro je što te ne zanima zvuk i što je dovoljan samo analogni signal :)

Pogledaj šta imaju od opreme neki poznatiji streamer. Par stotina evra samo capture card da slike i zvuk budu što bolji :)

Ovako tu jednostavno izgleda i to je ono što tebi treba. Osim što je kod tebe pc za igranje malo perverzniji :)
Spoiler:
Slika


Ali najbolje ako neko ima da ti posudi bilo kakav da provješ da li je zaštićen video signal. Imaju oni koji prebacuju sa VHS-a...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Hvala vam puno obojici.
Vidjecu da to prvo testiram, pa da se onda upustam u eventualnu kupovinu.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 21:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zdrug V@nja, ja imam, onaj konvertor, ali generaciju losiji, jer sliku prikazuje u MPEG 4. Mogu ti ga posuditi da probas. Ali sam ga i platio 6$.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 21:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ne bi bilo lose, makar da provjerim da li je slika enkriptovana ili ne.
Hvala puno Fiki :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Ja bih to na tv kartu npr. Onda imaš stream na računaru i možeš raditi sve sa njim. Dakle snimiš ga, radiš screenshotove, a uporedo ga možeš pustiti fullscreen na drugi monitor. Preko ovog kabla ništa ne može biti kodirano, tako da si miran što se toga tiče. Rješenje na linku ispod:
https://www.olx.ba/artikal/13870638/tv- ... a-racunar/

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
vidi samo neku pismenu capture karticu, cisto da mozes poslje capture raditi iz svega ... nesto smo mi slicno ganjali sa intraoralne kamere i radi ok ..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs