banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 504 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Slika Slika

Sad meni ništa nije jasno :D Kad bi imao na doku DP, i povezao sa monitorom, šta bi dobio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 20:07 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
daj mi ime doka..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
https://egpu.io/exp-gdc-th3p4g2-thunder ... ck-review/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 20:33 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
koliko vidim tebi taj dok nije povezan sa mini preko hdmi vec preko thunderbolt data cable koji lici na mini type c...de ti turi gpu u monitor sa dp kablom..kontam i dalje taj thunderbolt mora biti povezan sa mini il grijesim...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Slika
Bio modul sa DP.

Slika
Jedva pronašao Thunderbolt modul (Shopee, Vijetnam)

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 20:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Testiraću sad preko HDMI porta grafičke i DP na kućištu. Problem je kad ukopčam grafiku, moram isključitit kabl iz DP kućišta, nema smisla da oba daju sliku na istom monitoru. Zato koristim ovako kao što sam napisao, monitor na DP kućišta konstantno uključen, grafika na TB radi samo kad je uključeno napajanje. Thunderbolt se ponaša kao PCIe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 20:58 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sad sam procito bolje prvi post..ti si napiso da si hdmi izbacio a ubaci tb modul..sad kazes da si dp izbacio..ocigledno si zelio reci bio modul sa hdmi jer na tom mjestu je hdmi..ja onako pitam jel bi funkcionisalo kad neb povezo tb modul dok-mini, vec sa gpu na monitor dp kablom..jer taj dok ima psu povezan sa gpu i strujom..cisto pitam jel bi tako funkcionisalo..to te skupo izaslo..

zasto nisi iso na opciju preko m.2, ovo ADT-Link R43SG M.2 Key M Graphics Card Bracket PCIe 3.0 x4 x16 Riser Cable 32Gbs

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 21:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Da, izbacio sam DP modul (postoje razni HP moduli koji idu na to mjesto HDMI, DP, USB C, USB A x2, VGA... na slici sa neta je HDMI, kod mene bio DP. Thunderbolt je praktično nedobavljiv, ali najskuplji i najkorisniji)
Nisam htio taj ADT M.2 key, jer bi morao otvarati kućište, uzeo bi mi mjesto za disk, a nisam neki gejmer. Praktično volim samo isprobati naslov i to je to.
Da je koštalo, jeste. Sveukupno premašilo cijenu samog računara, ali dobro.
Kao što si napisao, i5-10500 65W, šteta da se ne iskoristi potencijal,
jer je uparen sa 32GB rama, Micron 512GB kao sistemski + WD SN850x 1TB, kasnije neki jači gpu, ovaj samo za probu.

Isprobao HDMI sa grafike povezan na monitor. Zapravo, isključi se DP na kućištu, signal dolazi samo sa grafike. Furmark djeluje stabilnije, testiraću par naslova. Ako ovaj način povezivanja daje bolje rezultate, ostaje tako.
Ako ne, nek drlja preko DP ploče, iako i dalje ne razumijem kako dvije grafike rade zajedno? Jedna obradjuje, druga samo projektuje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 21:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Manje-više da. Diskretna grafička obradi podatke, onda se iz njezine memorije podaci kopiraju u RAM i to prikazuje integrisana grafička.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 22:01 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Pečenko je napisao:
Da, izbacio sam DP modul (postoje razni HP moduli koji idu na to mjesto HDMI, DP, USB C, USB A x2, VGA... na slici sa neta je HDMI, kod mene bio DP. Thunderbolt je praktično nedobavljiv, ali najskuplji i najkorisniji)
Nisam htio taj ADT M.2 key, jer bi morao otvarati kućište, uzeo bi mi mjesto za disk, a nisam neki gejmer. Praktično volim samo isprobati naslov i to je to.
Da je koštalo, jeste. Sveukupno premašilo cijenu samog računara, ali dobro.
Kao što si napisao, i5-10500 65W, šteta da se ne iskoristi potencijal,
jer je uparen sa 32GB rama, Micron 512GB kao sistemski + WD SN850x 1TB, kasnije neki jači gpu, ovaj samo za probu.

Isprobao HDMI sa grafike povezan na monitor. Zapravo, isključi se DP na kućištu, signal dolazi samo sa grafike. Furmark djeluje stabilnije, testiraću par naslova. Ako ovaj način povezivanja daje bolje rezultate, ostaje tako.
Ako ne, nek drlja preko DP ploče, iako i dalje ne razumijem kako dvije grafike rade zajedno? Jedna obradjuje, druga samo projektuje?


ok. konto sam da je i7 pa sam zato napiso 8/16..al ni taj i5 nije los sa 6 cores...gledam cisto slike i ni na jedan nisam naletio da ima dp modul tu gdje si ti uvalio tb modul..uglavnom je hdmi il c type..dok su dp bar 2 porta sa lijeve strane ispod ventilacije..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2023, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
<Enter_name> je napisao:
Manje-više da. Diskretna grafička obradi podatke, onda se iz njezine memorije podaci kopiraju u RAM i to prikazuje integrisana grafička.

Znači nisam puno mašio. E sad ću testiranjem kobajagi pokušati utvrditi da li ima razlike, jer mi je puno praktičnije da povezujem bez upotrebe portova grafike.

spavac je napisao:
ok. konto sam da je i7 pa sam zato napiso 8/16..al ni taj i5 nije los sa 6 cores...gledam cisto slike i ni na jedan nisam naletio da ima dp modul tu gdje si ti uvalio tb modul..uglavnom je hdmi il c type..dok su dp bar 2 porta sa lijeve strane ispod ventilacije..


Nije isključeno da se stavi i i7 ili i9, iako povlači jači adapter (i još para). Ok je imati mogućnost nadogradnje, iako nema baš puno smisla bez kakve takve grafike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 09 Okt 2023, 00:10 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Pečenko je napisao:
Da, izbacio sam DP modul (postoje razni HP moduli koji idu na to mjesto HDMI, DP, USB C, USB A x2, VGA... na slici sa neta je HDMI, kod mene bio DP. Thunderbolt je praktično

Isprobao HDMI sa grafike povezan na monitor. Zapravo, isključi se DP na kućištu, signal dolazi samo sa grafike. Furmark djeluje stabilnije, testiraću par naslova. Ako ovaj način povezivanja daje bolje rezultate, ostaje tako.


sto ne probas dp sa grafike na monitor i da testiras..probaj heaven unigin 4..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 27 Okt 2023, 01:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
Dobih od druga neki HP EliteBook 8570p koji ima Intel i5 3320M CPU na 2,60Ghz i 8GB Ram-a. Tu je i HDD od 500GB a grafika je neka Intelova HD.
Čovjek hoće da odradim reinstalaciju Windows-a. Na njemu je bio Win 10 Pro 64-bitna verzija.

Odradim ja reinstal (sporo ide) ali kako tek sporo radi instalaciju Office paketa pa to je za poludit. Vidim da mu je konstantno zauzeto oko 7,8GB Ram-a. Nema nikakvih procesa da mu vuku RAM.
Šta instalirati na ovo a da je Windows? Kako bi se ponašala 32-bitna verzija OS-a?

Ok, očito je i HDD problem ali sam u čudu jer imam na selu pc sa Intel Core 2 Duo procesorom i 4GB Ram-a čini mi se DDR3 koji je imao HDD i nije bio ni približno spor kao ovaj gore laptop. Sada je na njemu SSD i Win10 32-bit verzija OS-a i fantastično radi...

Šta činiti sa laptopom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 27 Okt 2023, 06:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Ugradi SSD i usput promje i pastu/termalne "gumice". Ako nađeš nešto a la spužvica na izlazu hladnjaka - ventilaciona rešetka, ukloni, to su dlake i prašina. Pa probaj onda. Ako i tad bude tako spor, staviš točkiće i otisneš niz Lauš ili zamotaš u 20 KM pa u smeće....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 27 Okt 2023, 10:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1257
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Plus testirati ram da vidiš da li je ispravan. Ja bih prvo to odradio uz čišćenje laptopa.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 27 Okt 2023, 17:39 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
bogata_sirotinja je napisao:
Šta instalirati na ovo a da je Windows?


win 7..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 27 Okt 2023, 18:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
@spavac
Da, ovaj laptop kada je bio nov imao je Win7, čak ima i naljepnicu Win7 pa bi vrlo vjerovatno odlično radio i danas na njemu ali star je to OS bez obzira što je dobar.

Na HP stranici za drajvere, kada sam tražio neke koje Win10 nije povukao, vidi se da je HP dao podršku za ovaj laptop samo za Win7 i Win8.
Baš zbog ovoga ne volim HP jer sam lično imao 2013 nov HP 250 G1 i kada je došao Win10 imao sam probleme sa wifi karticom baš zbog toga što laptop nije predviđen za Win10. O garanciji od samo 12mjeseci i užasnoj bateriji da ne govorim..,

Sve u svemu, očisto sam ovaj HP EliteBook i ostavio Win10 64-bit OS. Radi ali guravo...
Barem sam malo ubrzao boot loading... SSD bi ga spasio, mada i RAM DDR3 je spor (samo 1333Mhz) ali bar je dual 2x4GB.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 27 Okt 2023, 19:30 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
koristim na stari pc q6600 win 7 i radi bez problema..nije to jos staro..a nit imam zelju da mu turim win 10..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 02 Nov 2023, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Da li neko moze preporuciti neke prenosne monitore 13"? Onaj fazon da se moze zakaciti laptop i prikopcati direkt i koristiti na taj nacin. Bilo bi pozeljno da mogu i samostalno stajati (tipa da imaju klip-klap naslonjac), ali nije nuzno.

Treba mi za poslovni racunar kad radim od kuce, a nemam gdje drzati prave monitore... a ponekad bi ih spojio na Steam Deck da gejmam tako...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 03 Nov 2023, 00:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Ja imam neki kineski 13 ili 14 FHD IPS portabl monitor. Ima to sve što si naveo, od video ulaza mini HDMI, Thunderbolt (preko njega može slika i napajanje) i PD port. Panel je ok, podržava HDR, osvježavanje 60hz.

https://a.aliexpress.com/_msiMfVw

Ovako nešto.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 504 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs