banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Maj 2024, 09:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jun 2012, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
znam da je teže, nisam se upuštao u priču puno pošto nije radio Damir, nego onaj drugi ćelo u blizancima. Samo mi je rekao koliko dodje punjenje za male ketridže, a nije ništa spominjao drugo.

edit: al ako je dokazano da se većina novijih ne može puniti, onda ću žrtvovati wifi i duplex i kupiti najjeftiniji MF laser.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2012, 16:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Nisam bas upucen u svijet stampaca i mf uredjaja dobro, al prema iskustvu canon mf uredjaja na poslu, blago receno katastrofa. U prosjeku, svaki peti fax kad primamo ne prodje (primi, i ne stampa), onda ode u sleep mode i ne moze se ukljuciti osim da se iskljuci i ponovo ukljuci. Pa nekad zauzme telefonsku liniju bez ikakvog razloga, i jos milion nekih sitnih bubica.
Dok radi, radi ok... al svaki dan se desi nesto ovako 2-3 puta. Reklamiran, i uredjaj je ispavan.
Prije smo koristili laserski canon stampac, tj. jos uvijek imamo, i on radi savrseno. Sad, mozda je ovo do ovog konkretnog primjerka... al ipak, iduci mf sigurno nece biti canon.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2012, 16:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
vjerovatno je sve do određenog modela, jer ja imam pozitivno iskustvo sa MF Canonom bez faxa.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2012, 16:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Prijatelju,
ja ne znam kakvo si ti iskustvo imao sa Lexmarkom, ali evo ja na poslu koristim ovu Lexmark makinu koja je stara i poprilično je već "prešla", ali prijatelju... To je zmaj! Ne smiješ porediti jeftine Lexmrke (naročito "pljuckavce") sa ozbiljnim stvarima.

Moja topla preporuka je sljedeći stroj:
MFC Lexmark Laser X264DN
Ima na stanju, cijena extra, sve što tebi treba - tu je! A nimalo zanemarljiva stavka - toneri se daju refilovati i ušteda je jaaako velika. I da siguran sam ;-), može se puniti - ima i čipova i praha.

A što se tiče kvalitete:
Provjeri sam

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2012, 19:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2011, 07:50
Postovi: 168
kupio ga u februaru 2009 x5075 multifunkcijski lexmark i 2 mi nova tonera odstampao 15-20 lista i samo kaze da ketridz nije ispravan da ga jebem kostala su me 120 KM a njega prije 2 god platio 200KM reklamniram toner u eko-printu oni ga poslali dobravljacu prije 20 dana jos mi nista nisu javili ni da je ni da nije ispravan. inace imam 5 god garanciju na taj lexmark i promijenio sam do sad bar 10 novih ketridz niti jednom nisam ih dopunjavao sto znaci da sam do sad isprintao otprilike oko 6000 stranica i eto to je moj problem ne vjerujem da mi se ispalti popravljati ga zato ocu da kupim neki multi ali kako vidim pametnije mi je da uzmem laserski i to crno bjeli. slobodno ko jos ima nekih savjeta nek se javi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2012, 19:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
koliko vam u prosjeku izvuče cb laser sa jednim tonerom?

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2012, 09:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2011, 07:50
Postovi: 168
dtb_pro je napisao:
Prijatelju,
ja ne znam kakvo si ti iskustvo imao sa Lexmarkom, ali evo ja na poslu koristim ovu Lexmark makinu koja je stara i poprilično je već "prešla", ali prijatelju... To je zmaj! Ne smiješ porediti jeftine Lexmrke (naročito "pljuckavce") sa ozbiljnim stvarima.

Moja topla preporuka je sljedeći stroj:
MFC Lexmark Laser X264DN
Ima na stanju, cijena extra, sve što tebi treba - tu je! A nimalo zanemarljiva stavka - toneri se daju refilovati i ušteda je jaaako velika. I da siguran sam ;-), može se puniti - ima i čipova i praha.

A što se tiče kvalitete:
Provjeri sam

vise nece lexmark u moju kancelariju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2012, 19:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
lav007 je napisao:
vise nece lexmark u moju kancelariju

Od volje ti... Jedno loše iskustvo ne znači da generalno neki proizvođač ne valja, ali ako ne želiš, izbora hvala Bogu ima:
Samsung SCX-4623F
Epson AcuLaser MX14NF

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2012, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Epson?hmm sve super ali koliko mu kosta toner? iz mog iskustva sto licne upotrebe,sto prodaje,HP br 1.radne masine, odlicnih zamjenskih tonera koliko hoces... m1212 odlicna radna masina sto se tice lasera,a inkjet 1050 ,zoka je vec rekao...
ja sam bacila neki lexmark jer je nakon prvog punjenja ketridza izlio boju i zavrsio u smecu,dobijem neki canon pixmu ,photo stampac,odlicne kopije,ali place mi se svaki put kad kupujem ketridz koliko je skup(inace canon je poprilicno " stao" na nasem trzistu)a jos se nisam usudila da ga punim,ali moracu pa kud puklo da puklo

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2012, 11:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Za ovaj Epson se može puniti toner.
HP M1212 jako dobar, ali skup.
HP 1050 extra pljuckavac varijanta, ali nema ga skoro već mjesec dana.
Lexmark pljuckavci - nikad kupiti najjeftiniji ili ako ih već kupiš, puniti kod nekog ko zna, ne kod prvoga za koga čuješ.
Lexmark laser - jako dobra iskustva (naročito sa starim modelima).
Samsung - smeće! Povuče firmware sa neta i nakon toga si zakovan na kupovinu novih originalnih tonera.

Cijela priča je naravno o multifunkcionalnim uređajima.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2012, 11:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
dtb_pro je napisao:
Za ovaj Epson se može puniti toner.
HP M1212 jako dobar, ali skup.forumski popust
HP 1050 extra pljuckavac varijanta, ali nema ga skoro već mjesec dana.ima
Lexmark pljuckavci - nikad kupiti najjeftiniji ili ako ih već kupiš, puniti kod nekog ko zna, ne kod prvoga za koga čuješ.
novije generacije ne mozes ni puniti
Lexmark laser - jako dobra iskustva (naročito sa starim modelima).
ali nakon par hiljada ispisa ,kosta te ko svetog petra kajgana
Samsung - smeće! Povuče firmware sa neta i nakon toga si zakovan na kupovinu novih originalnih tonera.
potpis :)
Cijela priča je naravno o multifunkcionalnim uređajima.

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2012, 12:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
Citiraj:
HP M1212 jako dobar, ali skup.



Koliko može izgurati sa tonerom (ugrubo) i koliko je punjenje? U ZG je oko 150 eur, skoro da se s povratom pdv-a mogu pokriti troškovi puta. Mada je povelik za ne prijaviti na granici :D

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2012, 12:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
pa ovdje je skuplji za cca 40eura,ali ne rizikujes da izgubis garanciju ili da platis carinu,originalni toner je cca 130km ,a zamjenski 50ak,prosjek ispisa je 1600 stranica,ali iz iskustva vecina lasera moze i vise ,zavisi sta stampas,
jeftinija varijanta je m1132(bez faxa) isto odlicna masina

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2012, 12:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
ok a gdje su ta 2 modela onda najjeftinija u BL? Može i pp.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2012, 12:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ne znam gdje su najjeftiniji ali u comtrade-u uvijek mozes dobiti forumski popust :P

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2012, 15:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
Vidim da ste hvalili ovaj HP 1050 u smislu održavanja. Znači li to da se bez problema ketridži mogu puniti duže vremena?

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2012, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
dtkbl je napisao:
Vidim da ste hvalili ovaj HP 1050 u smislu održavanja. Znači li to da se bez problema ketridži mogu puniti duže vremena?

Ništa nije kao što je nekad bilo... Nekad su se mogli puniti 6-7 puta, naravno ako ih odneseš odmah nakon što se isprazne (da ne zapeknu). Sad si sretan ako ih napuniš još triput. Može se desiti da ti izdrže i duže, ali kao što rekoh: ništa nije kao što je nekad bilo...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2012, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
o jbm mu pa ima li sad ikakav da se mogu puniti 50 puta ko na staroj Cannon Pixmi (ketridži PG 40, CL 41)

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2016, 18:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Kakvo je trenutno stanje sa MFP?
Neki best buy?
Treba mi za kucnu upotrebu, dakle- sto manjih dimenzija. Faks i color mi ne treba, treba mi crno-bijelo stampanje, skeniranje i kopiranje. Mjesecno mi ne bi trebalo vise od 100-150 listova, mislim. Sta je trenutno najrentabilnije?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs