banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 165 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 31 Dec 2014, 01:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Probaj u podesavanjima rutera naci "Bandwidth control", ukljuci to i napisi kojim ip adresama hoces da ogranicis protok i na koliko kb/s, najbolje bi bilo kad bi imao filtriranje po MAC adresi, ja kod sebe nemam (vjerovatno neki shit router).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 03 Jan 2015, 23:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Nema toga kod HG552e-a.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 20 Jan 2015, 19:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Jan 2015, 18:53
Postovi: 5
Zdravo drustvo, ovo je moj prvi post.

prikljucio sam M:Tel adsl, i neznam kako da uradim port forwarding za DVR i Alarm system na ruteru ZXHN H367N

to je njihov naj novi ruter i nisam naso uputstvo na youtube i slicno

ako neko ima da se razumije. da mi moze pomoci. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 28 Jan 2015, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
080050005 pa tražiš viši nivo podrške, jer apsolventice baš i ne znaju u call centru oko rutera...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 22 Feb 2015, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Postoji li kakav nacin da se pojaca signal? Naime sobu i uredjaje u njoj dijele me dva zida od routera (ukupno 7-8 metara izmedju). Nije mi to nesto smetalo dok nisam uzeo neki android tv box koji ima slabiji prijem, i cesto gubi signal (pogotovo kod streama). Kad je blize, radi perfektno.
Uredjaj je iz mtela Huawei HG552D, nemam pojma ni otkad ga imam - moram naci ugovor. Nema ulaz za antenu pa to otpada kao opcija pretpostavljam, ali ima neki usb na sebi - kontam da se tu moze neki pojacivac ili sta vec nakaciti. Ili lupite nesto trece, al' da nema pretjeranog razbacivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 22 Feb 2015, 10:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Mar 2012, 23:01
Postovi: 45
Router sa repeat modom, 50ak KM...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 01 Mar 2015, 18:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Kabl dosobe pa uštek, a ako treba wlan (nema porta za LAN na androidu) onda dobar 150 Mbps ap il ruter i gotovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 17:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Mar 2010, 12:25
Postovi: 335
Citajuci ovu temu vidim da ima vas koji se bas dobro razumijete u rutere pa reko da pitam za savjet. Trenutna situacija mi je ovakva, imam Mtel-ov adsl i u prizemlju kuce se nalazi njihov modem. Onaj Huawei kao ram za sliku, sa njim spojem Access Point Linksys WAP54G. Ovaj mtel-ov modem ima wifi, ali ranije sam imao onaj stari koji nije imao wifi pa sam uzimao ruter tad. U potkrovlju kuce mi je slab signal i slucajno skoro dobijem router tp link tl-wr740n koji moze da radi ka repeater. Pokusavao sam da ga spojim sa linksys-om po upustvima sa neta medjutim nije nikako htio da se spoji. Moj licni zakljjcak je da jednostavno nisu kompatibilni, jer sam sve uradio kako je pisalo na sajtu tp linka. Pokusao da spojim direktno sa modemom, spoje se ali malo malo veza zasteka, moram resetovati jedan pa drugi pa je zamorno malo. Dobio sam od mtela novi modem, mislim da je ovaj sad ZTE, ne znam tacan model. Ako neko moze da mi pomogne kako da odradim to, ili da odradi za pivu :) bio bih puno zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 17:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Taj TP-Link je problematičan u repeater modu, obično ne radi, a kad radi - prekida svako malo... pokušavao par puta da podesim i jednostavno ne ide.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 17:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Mar 2010, 12:25
Postovi: 335
Bas tako, i kad je radio stalno veza zezala, restujem ga pa proradi kratko pa opet itd... Znaci nema pomoci sa tim routerom. Dobio ga slucajno dzabe pa kad sam skonto da moze raditi u repeator modu reko taman da popravim signal u potkrovlju ali dzaba se radovao izgleda :)
Ujaku neko tako spojio dva routera da nu pojaca signal, ali i osnovni i ovaj deugi su tp link pa vjerovatno i to ima veze. A ibtaj drugi je neki malo bolji, oblikom je isti kao ovaj moj 740n samo ima dve antene na sebi i kosta oko 6p-ak maraka a ovaj 740n je mislim oko 30.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 17:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Dosta tih uređaja u repeater mode zna praviti probleme, pa se dosta toga pegla novim verzijama firmware. Provjeri, pa ubaci zadnju verziju ako već nije.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 18:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
<Enter_name> je napisao:
Taj TP-Link je problematičan u repeater modu, obično ne radi, a kad radi - prekida svako malo... pokušavao par puta da podesim i jednostavno ne ide.

740N? Нисам имао већих проблема са тим моделом. Намјестио сам један код пријатељице (краде бежични нет из кафића преко улице) и једино кад испадне је кад оригинални рутер промјени канал (пошто нема фиксиран). Иначе ради без проблема. Једини фазон је да га поставиш на исти адресни опсег као и онај који "репетираш" и да га склониш са 192.168.Х.1 адресе на неку другу, ја га пребацио на 250, јер је обично је на .1 рутер "домаћин". :) А то је онда разлог испадања. А коме се флешује има и OpenWRT за исти...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 18:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Kod mene je imao adresu iz totalno drugog opsega, tako da to nije bio razlog problematike... jednostavno se deasocira sa mastera.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 19:15 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
PFC1970 je napisao:
Citajuci ovu temu vidim da ima vas koji se bas dobro razumijete u rutere pa reko da pitam za savjet. Trenutna situacija mi je ovakva, imam Mtel-ov adsl i u prizemlju kuce se nalazi njihov modem. Onaj Huawei kao ram za sliku, sa njim spojem Access Point Linksys WAP54G. Ovaj mtel-ov modem ima wifi, ali ranije sam imao onaj stari koji nije imao wifi pa sam uzimao ruter tad. U potkrovlju kuce mi je slab signal i slucajno skoro dobijem router tp link tl-wr740n koji moze da radi ka repeater. Pokusavao sam da ga spojim sa linksys-om po upustvima sa neta medjutim nije nikako htio da se spoji. Moj licni zakljjcak je da jednostavno nisu kompatibilni, jer sam sve uradio kako je pisalo na sajtu tp linka. Pokusao da spojim direktno sa modemom, spoje se ali malo malo veza zasteka, moram resetovati jedan pa drugi pa je zamorno malo. Dobio sam od mtela novi modem, mislim da je ovaj sad ZTE, ne znam tacan model. Ako neko moze da mi pomogne kako da odradim to, ili da odradi za pivu :) bio bih puno zahvalan.


prvi dio nista nisam skontao, sve u prezentu.. :D

sad si dobio novi modem.. wap54g zamjeni sa wrt54g il nekim jacim ruterom..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Pfc, najbolja i najjeftinija opcija ti je da se pusti u rad još jedan od 4 porta na mtel ruteru (ZTE) i kupiš ethernet over powerline adaptere, tplink cca do 100 KM, jedan do rutera a drugi u potkrovlje, pa na drugi linksys i gotovo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
A čitao u prošlomjesečnom BUG-u ima isti par adaptera tplink samo sa integrisanim ap-om u krajnjem, model TL-WPA4220kit, cijena 630 KN a to je cca 175-180 KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 19:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
<Enter_name> je napisao:
Kod mene je imao adresu iz totalno drugog opsega, tako da to nije bio razlog problematike... jednostavno se deasocira sa mastera.

Па не може да има адресу из тотално другог опсега. :)
Судећи по фабричком упутству, ако је мрежа коју "репетираш" на 192.168.1.Х опсегу, онда мораш и 740N да ставиш у тај опсег али при томе мораш да га макнеш са 192.168.1.1 (јер на тој адреси је обично изворни рутер) на неку другу, рецимо 192.168.1.200
Такође у упутству кажу да на 740N треба да искључиш DHCP али онда зна да буде пробелма приликом уласка у корисничка подешавања ако није асоциран на изворни рутер, па бих ја обично оставио DHCP укључен али бих га помјерио на рецимо 192.168.1.210-192.168.1.215 опсег. И све "5"...
Надам се да је сад јасније.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 21:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Naravno da može da ima adresu iz potpuno drugog opsega, repeater je L1 uređaj i njegova adresa služi samo za management. Nadam se da ti je sad jasnije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 13 Apr 2015, 23:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А џебат га, ја ти пишем шта пише у фабричком упутству за исти... Након чега ствар ради радњу.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Wireless router.
PostPoslato: 14 Apr 2015, 05:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Nisam nikog do sad čuo da je zadovoljan sa repetitorom, da nije bilo problema sa ispadanjem


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 165 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs