banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 09:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Apr 2017, 16:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
600 kuna + pdv je baš skupo. To još malo pa 200 KM. Drugi servisi bi to morali odraditi malo jeftinije, ali opet nije isplativo po mom mišljenju, osim kod ultra-skupih grafičkih kartica i naravno kad su u pitanju laptop matične ploče. Prava mašina (zavisno od modela) jeste poskupa, šabloni nisu jeftini, a tek zamjenski čipovi. A ako hoćeš time da se baviš, moraš imati dosta toga na stanju, neće niko tebe čekati 30+ dana da tebi stigne nešto kad poručiš preko neta pa da onda odradiš posao.

Dok nabaviš kvalitetnu stanicu sa pratećom duvaljkom, uložiš u šablone i čipove... A onda hoće li se pojaviti neko u 15 dana ili ne... Tvrda je kora toga hljeba. Kod nas bi bilo dosta više posla sa laptopima, ali problem je što kod nas ljudi prvo odnesu nekom na duvaljku, onda duvanje ošteti okolinu i čip, pa dok plati to, pa dok čuje za tebe pa dok plati promjenu čipa... Zato slabo ko hoće da rizikuje s tim. Prošlo je vrijeme kad je samo u Banjaluci bilo na stotine računara sa grafičkom karticom GeForce 8000 i 9000 serije te more HP Paviliona sa kombinacijom AMD Thurion + NVIDIA 8000M pa posla bilo ko salate.

Jbg... :(

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Naš goljo oće popravku za 10 KM. Nek onda kupi golfa dvicu pa nek ga sam popravlja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Prosječna plata Banja Luka 939 KM
http://mojkontakt.com/blog/2014/04/04/p ... ci-939-km/

Prosječna plata Osijek 1100 KM
http://www.glas-slavonije.hr/178589/1/Z ... -u-Osijeku

Osijek ipak ima 110.000 stanovnika naspram Banjaluke koja ima 190.000. Tako da što se tržišne šanse za zaradom tiče je gotovo izjednačeno.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 17:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Nego šta je rekao Hrvoje? Koliko naplaćuje dolazak na tvoju adresu i koliko će izaći "kuglanje" na kraju?

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
dtb_pro je napisao:
600 kuna + pdv je baš skupo. To još malo pa 200 KM. Drugi servisi bi to morali odraditi malo jeftinije, ali opet nije isplativo po mom mišljenju, osim kod ultra-skupih grafičkih kartica i naravno kad su u pitanju laptop matične ploče. Prava mašina (zavisno od modela) jeste poskupa, šabloni nisu jeftini, a tek zamjenski čipovi. A ako hoćeš time da se baviš, moraš imati dosta toga na stanju, neće niko tebe čekati 30+ dana da tebi stigne nešto kad poručiš preko neta pa da onda odradiš posao.

Dok nabaviš kvalitetnu stanicu sa pratećom duvaljkom, uložiš u šablone i čipove... A onda hoće li se pojaviti neko u 15 dana ili ne... Tvrda je kora toga hljeba. Kod nas bi bilo dosta više posla sa laptopima, ali problem je što kod nas ljudi prvo odnesu nekom na duvaljku, onda duvanje ošteti okolinu i čip, pa dok plati to, pa dok čuje za tebe pa dok plati promjenu čipa... Zato slabo ko hoće da rizikuje s tim. Prošlo je vrijeme kad je samo u Banjaluci bilo na stotine računara sa grafičkom karticom GeForce 8000 i 9000 serije te more HP Paviliona sa kombinacijom AMD Thurion + NVIDIA 8000M pa posla bilo ko salate.

Jbg... :(

Pitanje koliko je isplatno i kod maticnih, recimo kupis laptop, u mom slucaju kad sam zadnji uzimao nov bio je msi cx620mx izasao oko 1000 km kad sam vratio pdv, 2 god garancije, mjesec pred istek crkne ja reklamiram dodje sa sevisa i nakon 4 mjeseca crkne opet, prodam ga crknutog za 200km, da sam ga opet servisirao dodjem na cijenu koliko vrijedi polovan ispravan tako da reballing se po meni isplati jedino da kupis masinu i radis za sebe, ono kupujes crknute, popravljas i prodajes. E sad, ljudi koji znaju raditi sa tim mogu vise para da zarade odlemljujuci neke druge cipove i programirajuci ih malo drugacije pa ih vracati nazad, puno isplatniji posao nego graficke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 05:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
veljo1981 - postoji nešto što se zove profesionalan odnos prema struci i profesiji. Naravno da toga kod nas nema a pljuje se po državi i lopovima. Fino se može vidjeti da postoji ta usluga i u Novom Sadu i da ljudi imaju profesionalni odnos bez obzira da li je to težak posao, a sigurno da je isplativ. Kod nas to dovede do toga da niko i neće da ti pogleda grafičku karticu od 200 KM bez obzira šta je u pitanju. Što je ono složićeš se iritantno, neprofesionalno i smiješno.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 06:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Iritantno , neprofesionalno i smiješno je isto tako što mi dođe interesanata sa karticama od 150-200 KM vrijednosti dok su nove bile i kad im kažeš reball 80 KM do sto uz sve testiranja i garanciju oni kao mala djeca kažu "Ufff skupi ste!" i frkne kao mačor i ode. A na slučajeve tog tipa trošim 30% vremena tokom mjeseca pošto donose izraubovane kante i hoće čuda, kao što dtb objasni. Kao neki lik juče, kupio tecru 2003. godište za 20 KM na pijaci i traži punjač. Rekoh ima nov za 30ak KM. Ufff. Aj mi popravi stari, majstore. Rekoh popravak 25 KM. Ufff. Shvataš kakvih ljudi ima, a takvih je dosta, makar trećina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2188
Znao je tako jedan majstor da odgovori na pitanje za preporuku nečega sto je kvalitetno, a jeftino. "Toga ima koliko hoćeš, dobro da nisi tražio nesto skupo, a da ne valja". :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
musakica je napisao:
veljo1981 - postoji nešto što se zove profesionalan odnos prema struci i profesiji. Naravno da toga kod nas nema a pljuje se po državi i lopovima. Fino se može vidjeti da postoji ta usluga i u Novom Sadu i da ljudi imaju profesionalni odnos bez obzira da li je to težak posao, a sigurno da je isplativ. Kod nas to dovede do toga da niko i neće da ti pogleda grafičku karticu od 200 KM bez obzira šta je u pitanju. Što je ono složićeš se iritantno, neprofesionalno i smiješno.

Nije tačno da niko neće da je pogleda. Zaprimim uređaj, izvršim dijagnozu, dam preporuku pa ti izvoli. Ukoliko odustaneš od bilo kakve popravke ili kupovine drugog uređaja, naplatim svoje vrijeme i dijagnozu 10 KM. A onda ti frkneš i kažeš: "Za šta 10 maraka, nisi mi ništa popravio?!" I ne želiš da platiš. Zato ja upozorim mušteriju da će platiti dijagnozu u gore navedenom slučaju i momenatalno 90% mušterija kupi svoj uređaj i odlazi. Zar je profesionalno da ja na tebe potrošim svoje vrijeme na dijagnozu i testiranje, pa ako se tebi ne sviđa rezultat da mi ne platiš?!

Meni je konkretno dovolno da vidim da grafička izbacuje artifakte na ekranu ili da se "ruši" odmah po instalaciji drivera da znam da je čip stradao. Reballing bez zamjene čipa niko neće uraditi ispod 80 KM. Tvoja kartica koja je koštala 200 KM, kad joj oduzmeš od vrijednosti tih 80, dobiješ 120 KM. Za 150 KM kupuješ novu sa dvije godine garancije koja je sigurno jača po performansma od tvoje stare do 200 KM. I gdje je tu računica?! I sve ovo ja mogu tebi u servisu da izdeklamujem za 5 minuta ako već znamo šta je kvar. I onda uštedimo vrijeme i novac i jednome i drugome. Ako govoriš da je vrijednost polovne oko 200 KM, što će reći nova je bila minimalno 400 KM, postoji šansa od preko 75% (višegodišnje iskustvo) da je kartica već "duvana" i da si se nasankao. Onda Nova od 150 KM nije u toj klasi, ali toj kartici obično nikakav reballing neće pomoći, dolazićeš da se žališ bar dva puta na reballing, a nikome to ne treba.

Dečko... Ne idi bez qrca u svatove!

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Kažem ti ja lijepo, svi bi da im popraviš za cvaju u vr glave...
Što ne idu sa cvajom u džepu kod majstora za auto il zubara?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 16:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Evo ljudi izbace cjenovnik:
http://www.sph.ba/usluge_cjenovnik.html

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 16:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nisam baš siguran kako smo došli dovde...
Mislim da ovu temu treba resetovati...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 18:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Ništa, piči u Tuzlu, tamo je jeftinije..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 18:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Ja bi samo volio da smo bolji od ostalih. Da se ugledaju na nas a ne da im zavidim.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Pokušavaju. Vjeruj mi. Bolji smo od Tuzle al i skuplji jbg. Osnovno pravilo, izaberi dva :
Brzina, niska cijena i kvalitet. Ne može sve 3. I space shuttle su radili od najjeftinijeg ponuđaća pa ih se par razletlo po nebu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 19:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ima li neko polovnjaču od 1GB, 128 bit, PCI-e, a za malo para ? :D

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
10-20KM?
:-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 20:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Može, ako ima za toliko ? :-D

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Nisi primjetio smajlić ispod cifre?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 21:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Jesam, ali reko' da nema neka da nekom ne treba. :lol:

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs