banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 22:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Apr 2017, 23:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Realno gledano, trebale bi cijene ići dole. Na primjer nova serija AMD će izgleda biti rebrand. A nije im to prvi put. Nisu prešli na novi tip memorija, nisu na novi tehnološki proces... Nije ni da ostali to na ovaj ili onaj način ne radi.
Ali velika su ulaganja na primjer da Intel pređe na 10 nm. Vjerovatno te ubačene "generacije" procesora ili grafičkih kartica pomaže da se taj skuplji prelaz manje osjeti. Mora se to nekako naplatiti :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2017, 23:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
danijell je napisao:
Realno gledano, trebale bi cijene ići dole. Na primjer nova serija AMD će izgleda biti rebrand. A nije im to prvi put. Nisu prešli na novi tip memorija, nisu na novi tehnološki proces... Nije ni da ostali to na ovaj ili onaj način ne radi.
Ali velika su ulaganja na primjer da Intel pređe na 10 nm. Vjerovatno te ubačene "generacije" procesora ili grafičkih kartica pomaže da se taj skuplji prelaz manje osjeti. Mora se to nekako naplatiti :)


Čekaj malo, Zen procesori su prvi AMD procesori sa 14nm proizvodnim procesom...

Ako već i cijene ne idu dole, onda ono što dobijemo za taj novac pruža daleko više mogućnosti.
Nije isto za X maraka dobiti Juga i Mercedesa... :D
Stvar je samo što se te mogućnosti uzimaju zdravo za gotovo i mi ih maltene ni ne primjećujemo, pa nam se čini da nema nekog napretka...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 00:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Mislio sam na grafičke. Ne CPU. Serija 500. Zaboravio dodati :) Ova nova serija AMD procesora je druga priča i za njih se već sve zna.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 07:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
@Sargas Nije ovo ni blizu teme al' ajd', zašto je različita namjena kod PC i PS ako igraš istu igru na oba uredjaja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 09:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
@gishas Zato sto postoji razlika i između auta, autobusa i voza, iako možeš putovati u sva tri slučaja od tačke A do tačke B.
Jednostavno, sa računarom možeš mnogo više, daleko mnogo više. Probaj zamisliti šta možeš uraditi ako imaš računar, a nemaš konzolu, a šta ako imaš konzolu, a nemaš računar...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 09:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
gishas je napisao:
@Sargas Nije ovo ni blizu teme al' ajd', zašto je različita namjena kod PC i PS ako igraš istu igru na oba uredjaja?


Stvarno sam odolijevao da ne ulazim u ovu raspravu koju je onaj krelac bez imalo znanja o ovoj materiji pokrenuo, ali evo vidim da se barem 8. put pominje ista stvar pa moram da odgovorim:

TI možda igraš istu na dva uređaja (mada užasno mali procenat ljudi zapravao igra istu igru i na računaru i na konzoli, ljudi obično koriste samo jedno) i zato smatraš da je to uporedivo. Ali nije i nikada neće biti. Konzola (među njima i Play Station) je primarno napravljena da se na njoj igraju samo igre. Kasnije je dodana funkcija da glumi DVD/BlueRay player pa su se mogli gledati filmovi, sada imaju i opcije strimovanja za to, a valjda je tu i dodatak za net, za društvene mreže (ne znam tačno sve kod svih konzola), ali to su samo pokušaji da se ubaci neka novotarija koja je potpuno sporedna i služi samo za marketing. Primarna funkcija konzole su igre i tačka.
Na računaru (PC-u) se mogu igrati igre, ali to je primarna funkcija samo na našem podneblju gdje klinci džabalezovići natjeraju starce da potroše posljednu marku kako bi oni mogli da furaju GTA V (npr.). Konzole traže i veliki TV uz sebe pa je poskupo, mada je komp s monitorom opet skuplji, ali to balavurdija uvijek pravda tako što tvrdi kako će komp ipak uglavnom da služi za školovanje, da treba jaka mašina zbog raznih AutoCAD-ova, ArchiCAD-ova, Photoshop-ova, Ilustrator-a, Premier-a, CorelDraw-ova i tako dalje i tako dalje... Sve su to budući inženjeri, dizajneri, montažeri... I sve ti to njima moraš da instaliraš, a ovamo nikada i ne upale neki od tih programa. E vidiš, jako su rijetki stari gamer-i koji i danas vole da furaju igre isključivo na PC-u. Računar zapravo treba uglavnom da služi nečem drugom. Njegova primarna namjena je da radi ono što konzola nikad nije mogla i nikad neće moći, a da pored toga postoji mogućnost da se na njemu igraju i igre. Neke od tih stvari su gore pobrojane, a ostale dobro znate. Od kancelarijskih svakodnevnih poslova (a nije pasijans) i surfanja netom kod kuće i na poslu, preko multimedije do ozbiljnih radnih stanica koje mogu da obave raznorazne profesionalne poslove (servere nećemo uključivati u ovu priču da ne miješamo babe i žabe).

Arhitektura u konzolama jeste slična, ali su im namjene totalno drugačije. Osim toga ko prati taj svijet, zna da je čest slučaj kad se cijena konzole u prodaji graniči sa isplativošću pravljena iste, ali to kasnije namiruju preko ekskluziva i sličnih tehnika. Konkurencija je tamo žestoka. A osim toga ko pomno prati ovaj svijet zna tačno kako izgleda AMD u konzolama, a kako u PC-u. Zna se tačno "kvalitet" navedenog. Svakodnevno u servisu viđam stručnjake koji su uštedjeli "na mostu" ulažući u AMD baziran PC umjesto u Intel+NVIDIA, pa vrlo brzo shvatili da su mnogo više izgubili "na ćupriji". A o detaljima tipa zaključavanja rezolucije i FPS-a na konzolama (da ne bi štopale ili nedajbože izgorile) i sl. neću ni da pričam. Radni sati konzole i PC-a nikad nisu isti. I ima toga u nedogled. Jednostavno to ne možete tako porediti. I dječji autići u parku idu na bateriju i možeš da se voziš njima, pa ne vidim da to neko dovodi u korelaciju sa cijenom Tesle S od 80.000 dolara.

A što se tiče servisa u BL o čemu je onaj troldžija započeo temu... Kao prvo prestanite da upoređujete Banjaluku sa Beogradom recimo ili nedajbože sa kompletnom Austrijom/Njemačkom/Švajcarskom. Sam Beograd je veće tržište od BiH. Ne od Banjaluke, ne od Republike Srpske, već od cijele Bosne i Hercegovine! Neću onda ni da spominjem ove vani. Ovdje na forumu znaju čime se bavim. I ako bih vam ja sad opisao kako izgleda moj radni dan ili nedajbože sedmica, shvatili bi da je ludost imati servis u BL. Totalno neisplativa i neodrživa priča. Servisi mogu da postoje samo kao prateći dio trgovine i to je jedini način (ako si prijavljen, naravno, rad na crno ne računam). Kakve priče o BGA reballing stanici, kakvi bakrači?! Da ja "kuglam" nekome naivku karticu koju je kupio od nepoznate persone preko Pika kao novu, a ova rudarila 24/7 cca 3 godine?! Pa nisu mi vrane mozak popile! Kupi novu, sa dvije godine garancije i mirna Bosna! Skupo?! Radnje deru kožu?! Kupite onda od provjerenih dilera na Piku. Momci rade na crno istina, švercuju preko grane, ali imaju manje cijene i sigurno će i oni ispoštovati garanciju. Jeste godinu dana, ali opet dobro. Nije baš lijepo i uzima koricu hljeba nama koji smo prijavljeni, ali kad vidim kakva nam je kriminalna vlast i država u kojoj živimo, onda prećutim. A to što servisi "ne znaju" i neće"... Zamisli situaciju u kojoj dolazi otac sa dvoje mlađih tinejdžera i želi da kupi polovan računar od stotinjak, maksimalno 120 KM za igrice. Vidio čovjek da se prodaju polovnjaci po 80-90 KM, valjda je 100-120 KM dovoljno za igre?! A vrlo često dok on priča, klinci za to vrijeme tipkaju po telefonima koji polovni ne koštaju ispod 200 KM. I nikome nije problem zamijeniti telefon svake dvije godine iako je hardware-ski savršeno ispravan (ali štopa u p.m., ne može se više tako) i odvaliti par stotina maraka za drugi. A u servis se nosi krš koji je crkao, star 10-12 godina i nikome nije jasno kakva tu popravka može da košta više od 10 KM, kad je sigurno "neka sitnica" u pitanju jer on je sve ove godine fantastično služio. Ne dao Bog da reinstaliraš sistem i da mu umjesto WinXP-a staviš Win7, da mu obrišeš Firefox 3.6.13, a instaliraš 52.0.2, obrišeš Flash Player 7 i instaliraš verziju 25... jer on je mogao da radi sve na internetu, a sada sve štopa i ne može ništa. U servis se donese računar koji je unutra zapekao od prašine kao da je bio ispod vodeničnog kamena pa se onda čudom čude zašto su izgorili napajanje/grafika/ploča/disk, a ventilatori zaribali još prije 6 mjeseci. U servis se donese laptop koji je toliko polomljen da se više ne može otvoriti, koji izgleda kao da je Kolubarsku bitku preturio preko sebe, ali nisu donosili ranije kad je počeo pucati. Sad je baš gadno i spremni su dati 10-15 KM da se to "ulijepi". Dođe ti da ih pošalješ kod obućara. A o tome koliko đubra (bukvalno) bude u ventilatoru laptopa i ispod tastature ne vrijedi ni pričati. A najjači su mi naši koji godinama rade vani (nordijske zemlje naročito). Ne znam šta se desi tim ljudima, ali 90% njih nađe neko smeće od laptopa (vrlo čest svoj stari koji je ostao negdje u koferu) koje je fizički zaista očuvan, ali star preko 10 godina najmanje i pošalje ovamo s porukom "evo tebi od tvog rođe, da imaš i ti pravu stvar, ne trebaš mi ni dinara dati". A kont im je na mjestu. Jer oni bi morali tamo platiti iz svog džepa deponovanje elektronskog otpada pa im je ovo win-win situacija.

U servisu se najčešće rješavaju software-ski problemi kod ljudi koji nemaju nekoga svoga koji im to može kod kuće uraditi ili kod ljudi koji jednostavno preferiraju da im to neko odradi za novac i odgovara za svoj rad. U 50% situacija radi se o reinstalaciji uz backup podataka i svi mirni i zadovoljni. U servisu se može zamijeniti neka komponenta kad strada. Recimo napajanje, hard disk, grafička kartica. Mogu se popraviti napajanja kad je riječ o nekom kvalitetnijem pa je popravka isplativija od zamjene. Mogu se zamijeniti stradali kondenzatori i poneka zavojnica na matičnoj ploči jer nove više obično nema takve ili srodne, polovnu teško naći, a zamjena na novu generaciju povlači dodatni trošak. Mogu se mijenjati stradali ventilatori što na kućištu što u/na komponentama računara. Mogu se očistiti i podmazati neki od ventilatora koji su zaribali, a zamjenskog nije moguće naći. Može se odraditi zamjena termalnih pasta i gumica kad je to potrebno. Može se odraditi nadogradnja, ako je moguća. I to bi bilo to.
"Duvanje" grafike nije popravka (ko kaže da jeste - laže). To vam je obično "krpljenje" koje služi uglavnom da prevarite nekoga kome ćete to prodati preko oglasa. I za to vam uzmu od 30-50 KM. "Kuglanje" jeste popravka, ali aparuturu za tu vrstu opravke ima par osoba na području BL jer je užasno skupa i treba imati dosta posla par godina da bi se isplatilo. A toga ovdje nema. I ne govorim samo BGA stanici, već o šablonima, zamjenskim čipovima (ne mogu se svi stari iskoristiti i vratiti), repromaterijalu... I to košta minimalno 80 KM pa onda naviše. Pa vi sad sami ocijenite.

Eto... Izvinjavam se zbog duže priče, ali počeli ste baš da lupetate, a ja na nesreću znam ponešto o temi koju ste započeli.

:D :D :D

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 09:52 
Ovaaaaj...procitah ovo (vjerovatno cu biti jedan od rijetkih), ali kako da ocistim laptop? Imam ga otprilike godinu dana pa da ne bude kao gore u prici sto se tice prasine i ostalog...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Milan je napisao:
Ovaaaaj...procitah ovo (vjerovatno cu biti jedan od rijetkih), ali kako da ocistim laptop? Imam ga otprilike godinu dana pa da ne bude kao gore u prici sto se tice prasine i ostalog...

Ako je laptop u garanciji, nema otvaranja, čisti se kompresorom. Najavi se, donesi, izduvam ti je prašinu iz svake pore za 3 minuta. Ovo je poželjno uraditi barem jednom u pola godine, a može i češće (zavisno od aljkavosti vlasnika te od toga koliko se laptop grije u radu). Ukoliko je istekla garancija, potrebno je laptop otvoriti, zamijeniti pastu na procesoru te termalnu gumicu na grafičkom čipu te eventualno ostalim čipovima koji su pokriveni hladnjakom. Pritom se i ventilator jako detaljno očisti. Ovo je poželjno uraditi jednom u 2 godine recimo (malo češće ako je jaka konfiguracija u pitanju pa se laptop grije, odnosno kad se laptop puno koristi i u različitim uslovima), a može i mnogo rjeđe ako je to neki budget-laptop sa Celeronom ili Pentiumom u sebi bez dodatne grafike.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 10:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
@dtb_pro Blizu si Njegoša i Gorskog vijenca :-D Većinu si odgovorio sa "džabalezovićima" i potvrdio ranije napisano. Prioritet je da ljudi/klinci kupuju PC za video igre, moja jedina konstatacija i preporuka je da uzmu konzolu jer je primarno za tu namjenu. Onaj ko ima novac za "gamerski" PC taj vjerovatno već ima i TV sa HDMI priključkom. Da te razuvijerim i za konzole, dan danas imam PSone (radio u igraonici tri god) i PS2 ispravne. Takodje sam "stručnjak" kako si napisao pa prijatelju preporučio za igraonicu PC komada 10 (AMD baziran), radilo sve punom parom od 2007-2012 god, jedno napajanje otišlo za taj period. Ima toga još, al' da ne širim dalje smaraju "Rat i mir" postovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 10:48 
dtb_pro je napisao:
Milan je napisao:
Ovaaaaj...procitah ovo (vjerovatno cu biti jedan od rijetkih), ali kako da ocistim laptop? Imam ga otprilike godinu dana pa da ne bude kao gore u prici sto se tice prasine i ostalog...

Ako je laptop u garanciji, nema otvaranja, čisti se kompresorom. Najavi se, donesi, izduvam ti je prašinu iz svake pore za 3 minuta. Ovo je poželjno uraditi barem jednom u pola godine, a može i češće (zavisno od aljkavosti vlasnika te od toga koliko se laptop grije u radu). Ukoliko je istekla garancija, potrebno je laptop otvoriti, zamijeniti pastu na procesoru te termalnu gumicu na grafičkom čipu te eventualno ostalim čipovima koji su pokriveni hladnjakom. Pritom se i ventilator jako detaljno očisti. Ovo je poželjno uraditi jednom u 2 godine recimo (malo češće ako je jaka konfiguracija u pitanju pa se laptop grije, odnosno kad se laptop puno koristi i u različitim uslovima), a može i mnogo rjeđe ako je to neki budget-laptop sa Celeronom ili Pentiumom u sebi bez dodatne grafike.


Nije u garanciji, kupio sam ga polovnog i zato se i bojim jer ne znam kako je tretiran prije toga tj kakva je situaciju unutar njega. Najbolje da ga donesem tebi pa ti otvoris i to rijesis, da ne mislim sta je i kako je... Javim se cim budem u mogucnosti tj u BL, valjda nece riknuti nista u narednih 15-20 dana... :D

Usput, Fujitsu S761 je u pitanju.


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 11:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Osijek je grad veličine Banja Luke! Vidite kako je lijepa stranica i profesionalna!

Slika

Pazite ovo:
Mogućnost preuzimanja računala na adresi i povrat po popravku!

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 11:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Milan je napisao:
Nije u garanciji, kupio sam ga polovnog i zato se i bojim jer ne znam kako je tretiran prije toga tj kakva je situaciju unutar njega. Najbolje da ga donesem tebi pa ti otvoris i to rijesis, da ne mislim sta je i kako je... Javim se cim budem u mogucnosti tj u BL, valjda nece riknuti nista u narednih 15-20 dana... :D

Usput, Fujitsu S761 je u pitanju.


Ako si ga kupio polovnog, onda su velike šanse da ga je neko već otvarao i "sređivao" prije nego ga je uval..., ovaj prodao tebi :).
S obzirom na model, trebalo bi da je neki Intelov Core i CPU druge generacije u njemu sa Intelovom HD grafikom iz procesora. Nadam se samo da nije neki Core i7, jer takve obično dobiješ izraubovane, dok sve ostalo može biti sasvim OK. Uostalom, ti najbolje znaš. Ako ti se puno grije prilikom rada, nije dobro. Ako nema vidnog pregrijavanja, ne mora ništa loše biti. I da, ja sam na godišnjem, tako da ni mene nema 10-ak dana, tako da znaš. Javi se kad budeš u BL.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
musakica je napisao:
Osijek je grad veličine Banja Luke! Vidite kako je lijepa stranica i profesionalna!
Pazite ovo:
Mogućnost preuzimanja računala na adresi i povrat po popravku!

Osijek je grad u Hrvatskoj u Evropskoj uniji. Drugačiji standard, drugačiji način života, drugačije poimanje eknomije, koliko mi god mislili da je isto. Tako blizu, tako daleko. Ah da, Nazovi Hrvoja (mislim da se tako zove lik koji je poznat tamo) i pitaj ga koliko košta reballing tvoje grafičke kartice pa nam javi. I možeš uvijek da se preseliš tamo, pa da ti dođu na kućnu adresu. Šta, ne možeš?! Hebu te papiri?! A hebem mu miša, baš mi te žao, osuđen si na nas u ovoj zabiti na Balkanu.

Predlažem ti ta prestaneš da trolaš i prozivaš, vrijeđaš inteligenciju normalnim ljudima.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 11:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Prioritet je da ljudi/klinci kupuju PC za video igre, moja jedina konstatacija i preporuka je da uzmu konzolu jer je primarno za tu namjenu.


Bic pliz

Spoiler:
Slika

Slika

Slika

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 11:28 
Citiraj:

Ako si ga kupio polovnog, onda su velike šanse da ga je neko već otvarao i "sređivao" prije nego ga je uval..., ovaj prodao tebi :).
S obzirom na model, trebalo bi da je neki Intelov Core i CPU druge generacije u njemu sa Intelovom HD grafikom iz procesora. Nadam se samo da nije neki Core i7, jer takve obično dobiješ izraubovane, dok sve ostalo može biti sasvim OK


Intel Core i5-2410M je u pitanju...iskren da budem meni radi sasvim ok i ja sam prezadovoljan sa performansama, za 220 km tesko da sam mogao naci sta bolje...nisam primijetio da se zagrijava, jedino tokom igranja igrica izlazi malo topliji vazduh, ali to je valjda normalno....


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 11:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ajme mene...

Ako ćete samo igrati igrice i već imate računar, kupite bez problema konzolu. Sve igrice koje se mogu igrati na konzoli su optimizovane za konzolu, tako da je to prednost. Konzola je isto super za igrati igre u paru ispred TVa i tako to...

Ako nemate računar, mislim da je korisnije kupiti prvo računar. Jednostavno jer može više kao na primjer, raditi bilo šta za školu/faks/posao, pisati mejlove, gledati porniće, itd...

Konzola sama po sebi je računar prilagođen za specifičan set zadataka i zato koristi određen hardver, koji se po arhitekturi ne razlikuje mnogo od hardvera za standardne računare. Najveća razlika je u softveru, koji uveliko ograničava šta ta konzola može da radi. Ako staviš Linux na neku konzolu, onda je to računar, isto kao što je i bilo koji pametni telefon danas zapravo računar...

Dalje, što se tiče popravke bilo čega. Ako se isplati - treba popraviti, a ako se ne isplati, baciš u smeće i kupiš nešto drugo.
E sad, da li se isplati platiti 50KM pola sata rada tom serviseru u Osijeku?
Koliko njemu treba da zamijeni neki čip na tvojoj grafičkoj kartici? Ako je to sat vremena, ode 100KM. Vrijedi li tvoja kartica sad 100KM? Da li on daje garanciju na to što je radio i ako da, na koji period? Šta ako opet ode nešto na toj grafičkoj? Razumijem ja tebe da ti pokušavaš odabrati povoljniju opciju, ali da li je stvarno povoljnije popravljati nešto staro, što vjerovatno ne vrijedi koliko košta popravak i što opet poslije popravke može vrlo brzo crći? Možda to ima smisla, ali možda ima smisla i dati tih 100KM koje bi dao vjerovatno na popravku, doplatiti i kupiti nešto novo. Ima ona izreka "od govana se pita ne pravi."
Na kraju krajeva, treba samo imati na umu obe mogućnosti, pa dobro odvagati šta je bolje, a ne biti isključiv.

@Milan, nemaš potrebe ništa čačkati dok se ne pojavi potreba. Normalno je da se grije kad ga opteretiš, zato i služi hlađenje. Ako vidiš da ti je stan prljav, onda ga očistiš. Isto tako možeš i sa računarom. Nema tu nekog vremenskog intervala, kad ga treba servisirati...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Pljuc... dejo brate, potpis , i men se isto dešava. Tensa, pošto si me zadužio prebaci meni, ja ti sredim, dtb je na odmoru eto... a ti musakice da znaš da i ja izlazim na teren ali samo to naplatim cenera i 99% likova kaže neka hvala, ja ću donijeti... onda nije problem, jel? Ko šuplja tipa: " Znaš, jebeš 30 KM nije meni do te baterije i tih para, stvar je u principu da nešto crkne odmah po isteku garancije..." e pa jeste stvar cigane u tvojim parama i ne pravi se džek kad nisi, obični škote...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 13:59 
Citiraj:
Tensa, pošto si me zadužio


ma jok, kakvi zaduzio... :)

ali ok, cucemo se kada se vratim, nije problem :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 14:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
V@nja je napisao:
Citiraj:
Prioritet je da ljudi/klinci kupuju PC za video igre, moja jedina konstatacija i preporuka je da uzmu konzolu jer je primarno za tu namjenu.


Bic pliz

Spoiler:
Slika

Slika

Slika

Samo Gillette, Bic je fuš :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 16:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
dtb_pro je napisao:
musakica je napisao:
Osijek je grad veličine Banja Luke! Vidite kako je lijepa stranica i profesionalna!
Pazite ovo:
Mogućnost preuzimanja računala na adresi i povrat po popravku!

Osijek je grad u Hrvatskoj u Evropskoj uniji. Drugačiji standard, drugačiji način života, drugačije poimanje eknomije, koliko mi god mislili da je isto. Tako blizu, tako daleko. Ah da, Nazovi Hrvoja (mislim da se tako zove lik koji je poznat tamo) i pitaj ga koliko košta reballing tvoje grafičke kartice pa nam javi. I možeš uvijek da se preseliš tamo, pa da ti dođu na kućnu adresu. Šta, ne možeš?! Hebu te papiri?! A hebem mu miša, baš mi te žao, osuđen si na nas u ovoj zabiti na Balkanu.

Predlažem ti ta prestaneš da trolaš i prozivaš, vrijeđaš inteligenciju normalnim ljudima.

Reballing u msanu 600kn+pdv, garancija 3 mjeseca, vjerovatno u Osijeku malo jeftinije ali opet nije isplatno
Mislim da ta masina i nije nesto skupa, malo cipova, kuglica i sablona ali nema se to kome raditi, tako mi kazu sad u hr, ne pamte kad su nesto slali u msan da se popravi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs