banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 16:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Nov 2020, 22:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2010, 13:17
Postovi: 184
Pozdrav,

valja li ovo Toshiba 50" Android 4K 50UA2063DG?

_________________
Jebiga!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2020, 07:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
gishas je napisao:
Kada si ti napisao i ja sam malo popratio taj sajt, tada je to bilo 1500 sa vizom. Uvijek je tako u tih 100-200KM mislim i kod većine kada se određuje budžet i kupuje.
evo opet ovaj samsung na akciji, ali nema mog philipsa (panasonic je u drugoj prodavnici).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2020, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Da hoce dati dodatnih -10% , bila bi ovo bas zanimljiva kupovina.

https://mobilnitelefoni.ba/product/sony-tv-55″-android-led-uhd-4k-full-array-kd55xh9096baep-new-model-2020/


Posto link nesto ne radi...
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2020, 16:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Samsung je taman tu negdje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2020, 22:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Sad nije istekla akcija, ali se vec rasprodao ovaj model :)

Uglavnom, malo gledam recenzije....Samsung definitivno otpada jer na vise mjesta pisu da nije dobar ako i dalje gledas filmovr preko USBa, sto ja radim :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2020, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Sta je problematika kada se gleda preko USB?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2020, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Valjda nisu podrzani neki formati, nemam pojma, ali na par recenzija spomenuse to kao nedostatak generalno Samsunga. Ne odnosi se iskljucivo za ovaj model, vec sam gledao neka poredjenja, pa naletio na tu info...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 07:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Ne znam šta bi moglo biti, ovo sto koristim, isto Samsung star nekih 5 god nisam imao tih problema, a i šta sam viđao kod drugih niko se nije nešto žalio na taj problem. Može ti jedino biti razlika Tizen u odnosu na Android ili Ambilight kod Philipsa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 08:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Kad skidas torente, jel prezvace sve formate... x265, mkv, itd.. ? Nema problem sa titlovima ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Radi sve najnormalnije. Znam da je Sony znao biti spadljiv na tako te i slicne stvari, Samsung "guta" sve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 09:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Zato što su ukinuli DTS na modelima od 2018. Ali to ti ne predstavlja problem, izbjegavaj torrente gdje je dolby i to je to.

https://www.zambullo.de/fernseher/fehle ... gehen.html


Ali ako imaš neki soundbar onda te to ne brine.
Imaš opcija da ti to ne pravi problem i ne bih zbog toga odustao od Samsunga. Ja sam prezadovoljan kupljenim.

P.S. Nemoj me zezati da tako gledaš filmove još uvijek

Sent from my SM-G9750 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 09:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Kod mene iz 2015 6 serija, pa ima DTS, DTS Premium Sound 5.1, DTS Studio Sound i Dolby Digital Plus. To izgleda što novije i skuplje, sve manje opcija. Ako free gleda nema mu bolje od old-school torrenta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 10:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Nove serije su osakaćenije od prethodnih. Sadašnja TU je lošija od NU, a cijena ista. Primoravaju tako kupce da pređu u višu klasu.

Ma ok je torrent, ali cimanje skini, pa usb... Čitava procedura.

Imaš hrpu aplikacija, uzmeš box, nabaciš Kodi i opleti. A ako je neko baš fanatik što se tiče filmskog sadržaja uzme i RD i ljepota. Masa linkova, radi kao sat. Od 4K pa nadalje. Mada i sa Kodijem je dovoljno, ima par odličnih addona pa i na bazi torrenta (Elementum). Tako da sebe uskratiš za dodatni posao, jedino što ti treba android box.

Sent from my SM-G9750 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 10:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Ja na TVu imam instaliran Kodi i prije cu se zajebavati sa torrentima nego sa Kodijem :)

Kodi koristim samo kad NovaTV prenosi utakmicu reprezentacije :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 10:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Ko zna šta si si instalirao...

Vjeruj mi, oduševićeš se. Instaliraj Elementum addon, Scrubs ili ako ti je to komplikovano imaš Build Balkan Green (Blackeye) i dobiješ sve u jednom. Ima sekcija i Elementum a i još neki drugi.

Hrpa uputstava, najlakše moguće, a mogu ti i privatno objasniti da ne pišemo offtopic.

Sent from my SM-G9750 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Koristim Balkangreen Laila....u zadnjih par mjeseci se sjebo dobro. Nema kvaliyetnih izvora signala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 11:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
mare_zz je napisao:
Zato što su ukinuli DTS na modelima od 2018. Ali to ti ne predstavlja problem, izbjegavaj torrente gdje je dolby i to je to.

https://www.zambullo.de/fernseher/fehle ... gehen.html


Ali ako imaš neki soundbar onda te to ne brine.

Stvar je licence za DTS koja značajno poskupljuje sam uređaj, a primarni izvori (televizija, streaming servisi) ne zavise od tog codeca (za 5.1 se uglavnom koristi Dolby AC-3). BluRay playeri, gdje se primarno i sreće ovaj codec, uglavnom imaju DTS decoder.
Što se tiče opcije sa soundbarom, ni tu nije sve čisto... HDMI ARC nema podršku za codece većeg bitratea (podržava do 1 Mbps, a 5.1 DTS je 1.5 Mbps), te se mora imati podrška za noviji HDMI eARC (koji je definisan u HDMI 2.1 specifikaciji i nudi protok do 37 Mbps, kao i podršku za object-based formate (Dolby Atmos, DTS:X)). Dakle, i TV i soundbar moraju podržavati HDMI eARC inače ništa od te priče, a to podržavaju samo noviji i skuplji modeli; u slučaju Samsunga, to su ovogodišnji modeli (prošlogodišnji imaju HDMI 2.1, ali nemaju implementiran eARC).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
@mare_zz Ovaj q8 je dosta viša klasa Samsung TV od tih sto smo napisali, zato me i začudilo. Elementum, kodi i box, plus zezanje, a koliko sam nekada vidio Elementum je napušten projekt, znači kada čučne opet trazi novo nesto, mnogi to ne vole.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 17:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
<Enter_name> je napisao:
mare_zz je napisao:
Zato što su ukinuli DTS na modelima od 2018. Ali to ti ne predstavlja problem, izbjegavaj torrente gdje je dolby i to je to.

https://www.zambullo.de/fernseher/fehle ... gehen.html


Ali ako imaš neki soundbar onda te to ne brine.

Stvar je licence za DTS koja značajno poskupljuje sam uređaj, a primarni izvori (televizija, streaming servisi) ne zavise od tog codeca (za 5.1 se uglavnom koristi Dolby AC-3). BluRay playeri, gdje se primarno i sreće ovaj codec, uglavnom imaju DTS decoder.
Što se tiče opcije sa soundbarom, ni tu nije sve čisto... HDMI ARC nema podršku za codece većeg bitratea (podržava do 1 Mbps, a 5.1 DTS je 1.5 Mbps), te se mora imati podrška za noviji HDMI eARC (koji je definisan u HDMI 2.1 specifikaciji i nudi protok do 37 Mbps, kao i podršku za object-based formate (Dolby Atmos, DTS:X)). Dakle, i TV i soundbar moraju podržavati HDMI eARC inače ništa od te priče, a to podržavaju samo noviji i skuplji modeli; u slučaju Samsunga, to su ovogodišnji modeli (prošlogodišnji imaju HDMI 2.1, ali nemaju implementiran eARC).


Tako je, licenca skupa.
Meni na soundbaru radi uredno, puštao sam X puta. (Samsung oboje)
Druga opcija je da se reenkodira audio tog fajla - filma.
Treća opcija je Plex ili Emby na pc i app na TV-u pa da se pusti preko WiFi ili Etherneta a da Plex ili Emby rade DTS transcoding.
Četvrta opcija i najjednostavnija je da se izabere neki drugi link (stream) a ne baš taj koji će praviti problem. :D
Koliko sam upoznat bitno je samo da je sekundarni audio ac3 pa onda može bilo koji blu ray, ići će uredno bez obzira na dts. Možda griješim?
A postoji i varijanta HDMI kabla pa lagano preko playera-a po dobrom starom običaju. :D

gishas je napisao:
@mare_zz Ovaj q8 je dosta viša klasa Samsung TV od tih sto smo napisali, zato me i začudilo. Elementum, kodi i box, plus zezanje, a koliko sam nekada vidio Elementum je napušten projekt, znači kada čučne opet trazi novo nesto, mnogi to ne vole.


Bilo je nešto vezano za Elementum da nema podrške pa se kasnije neko ponovo uključio, ne znam tačno, ali radi sve kao sat.
Ja sam uvezao Seren i Real Debrid (dobitna kombinacija) tako da nemam problema, linkovi i 4K, 20-30 GB bez problema reprodukuje, ali znam da je i Elementum ok jer sam drugu podesio i prezadovoljan je.
Od addona znam da rade Tempest, Exodus Redux, Scrubs V2, The Crew (ali za njega treba pripaziti na Indigo, blokira ga).

Jeste malo cimanje za nekoga ko nije u tome, ali šablon je, masa tutorijala i zaista nije komplikacija.
Zato sam i predložio za nekoga kome je to komplikovano, Balkan Green, Blackeye build i imate sve u jednom. Namjerno njega spominjem jer je on bukvalno napravljen za filmsku sekciju, barem po opcijama. Ima odličan addon unutar njega COD sa kojim možete sve pretražiti. Odlično su napravili. A integrisan je i Elementum i još neki drugi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 17:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Zanimljivo je koliko se na Blu-Ray diskovima preserava sa audio formatima (DTS-HD Master Audio na 24.5 Mbps), dok se u broadcastu (televiziji) na tome maksimalno štedi; npr. hrvatski DVB-T2 ide sa HE-AACv2 audiom i 48 kbps.
Realno, ako se nema 5.1 sistem ili neki sistem koji razumije Dolby Atmos ili DTS:X, reencoding i downmix na stereo je sasvim OK opcija, pošto većina ljudi gleda (i sluša) filmove na samom televizoru. 5 minuta posla na računaru (taman ubaciš i prevod) i gledaš bez problema... teško je gledati pirateriju bez imalo muke :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs