banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 10:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jan 2021, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6144
Definitivno je cijena ovog modela izgleda konacno pala i ako padne jos malo ispod 1200 (za 58")...stvarno je pravi best buy. Produzena garancija vrijedi za uredjaje kupljene do 31.01.2021.

https://www.televizori.ba/philips-telev ... reni-16297

https://tehnomag.com/led-tv-philips-50p ... zvod-2218/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2021, 08:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Philips smart je kao da imaš symbian na telefonu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2021, 08:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6144
Zasto...radi bolje od vecine andorid boxeva koje sam koristio i naravno, prednost jos i to sto imas samo 1 daljinski.

Za onaj "njihov" operativni sistem ne znam (koji je baziran na linuxu)...nikad nisam koristio. :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2021, 13:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Sad pretjeruješ. Ni jedan Android TV ne može parirati Android box-u (ako je iole kvalitetan). Testirao sam barem 10. Razlika nebo i zemlja. Čak i na Sony-u koji važi kao najbolji po pitanju Android TV.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2021, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6144
Imam kod mame neki android box iz Kine, nidje veze. Sad su kupili Philips tv, brze i bolje radi Kodi na TVu nego tom boxu. Bolji je wifi modul na tvu. Istina ,nista drugo nisam na boxu ni pokretao osim Kodija. Po specifilacijama, box ima bolji hardver.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2021, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6144
Pored toga, bolji je i interfejs na TVu nego na tom boxu. Ok, vjerovatno se moze skinuti neki launcher, al govorim o defaultnim postavkama. Drugo, muka mi je od koriscenja 2 daljinska, a u ovom slucaju bi to bilo 3 (mtel iptv, tv,box).

Box je kostao cc 40$ u Kini prije cc godinu dana.

Moguce da box ima vise mogucnosti, ali postavlja se pitanje za sta uopste koristis box osim za multimediju (razne aplilacije). Pretpostavljam da niko ne igra igrice (pa da mu je bitan hardver),itd...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2021, 14:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Uzmi ti fino android box sa tv os pa ćeš dobiti još bolji launcher. Pogledaj Xiaomi ili neki drugi koji imaju android tv. Mani se škarta. :)
Od brzine instalacije aplikacija, reprodukcije, slike, ma dva svijeta. Kako će biti brži na tv-u sa 512MB u odnosu na 4GB memorije, budimo realni :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2021, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6144
Pa novi televizori imaju od 2-4GB rama...sto je za Andorid TV sasvim dovoljno ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2021, 14:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Nisam rekao da ne može raditi, nego da je velika razlika. I svakom preporučujem da kupi TV bez Androida i da za tu razliku kupi dobar box. Stojim iza toga.
Neko ko ne obraća pažnju na to, normalno da je ok i sam taj TV sa Android-om. Najgora opcija je kupiti Smart TV. :)

Pa ko kako voli nek' izvoli. Radiće svakako. A reći sad da je isto da imaš npr Nvidia Shield i Android TV, nigdje veze. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 07:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Saphi kod Philipsa je *urcina. Da ne spominjem koliko je bagovit, svaki mjesec peglaju jedno, pokvare drugo

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 08:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6144
u tom slucaju neka ti marezz preporuci neki dobar android box. Generalno, taj android na TV je nesto sto moras imati. Puno olaksava zivot :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 08:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Ja ne znam čemu vama služi Smart tv. Ja sam imao dva Philipsa 6. i 8.generacija. Prvi je imao njogov OS i radio je pristojno (ocjena 2,5). Alj kada sam uzeo sada Android, uuuu leti, odziv je odličan. Ja ga koristim samo za YouTube i netflix. Smart daljinski sto Philips nudi je savršen i nikada ne bih to mijenjao za dodatni daljinski. Jedva sam se riješio mtel iptva i njihovog plastičnog klikera


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 09:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17147
Lokacija: Q5HW+6W
Aikus je napisao:
Alj kada sam uzeo sada Android, uuuu leti, odziv je odličan.

Aikus je napisao:
Smart daljinski sto Philips nudi je savršen i nikada ne bih to mijenjao za dodatni daljinski.

Samo dokaz da ne gledamo svi isto na neke stvari :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 09:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
ja posjedujem PUS6504 i daljinski je smece. ne znam kakv je taj smart daljinski al ovaj ne preporucujem nikome

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 09:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1553
Vjerujem da većina koristi za Kodi, Netflix, HBO i sl. Imao sam Android box, Intel hdmi stik, Chromecast, ali sve sam to prodao, jer jedino što mi treba je Kodi. Koristim sad Raspberry Pi 4 koji ima HDMI-CEC (kontrola preko daljinskog od TV-a).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
goxon je napisao:
ja posjedujem PUS6504 i daljinski je smece. ne znam kakv je taj smart daljinski al ovaj ne preporucujem nikome


Znam taj daljinski i bas je beze. Ja pričam o ovome daljinskom:
Slika
Kvalitetna izrada, ima ziroskop ili sta vec pa je tastatura neaktivna kada je okrenuta prema dole.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
mare_zz je napisao:
Nisam rekao da ne može raditi, nego da je velika razlika. I svakom preporučujem da kupi TV bez Androida i da za tu razliku kupi dobar box. Stojim iza toga.
Neko ko ne obraća pažnju na to, normalno da je ok i sam taj TV sa Android-om. Najgora opcija je kupiti Smart TV. :)

Pa ko kako voli nek' izvoli. Radiće svakako. A reći sad da je isto da imaš npr Nvidia Shield i Android TV, nigdje veze. :)


Šta fali smart TV-u? Nisu svima potrebe iste.
Eto ja imam Samsung smart TV (Tizen) a imam i Nvidia Shield.
Na TV-u vrtim bez problema Netflix, HBO GO, YT i Ott player na kome je uvijek 4, 5 listi.
Nekome je ovo više nego dovoljno.
Na Shield-u Kodi za lokalnu multimediju, Netflix add-on za ono što nema prevoda, zatim IPTV aplikacija koja ipak brže radi od Ott player-a...tu je i YT, HBO go koje ipak više koristim na samom TV-u....i dvoumim se još da klincima otkrijem mogućnost igranja na Shield-u :D
Realno, poslužio bi mi i jeftiniji Android box, ali .... :D


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 11:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1553
Aikus je napisao:
Ima ziroskop ili sta vec pa je tastatura neaktivna kada je okrenuta prema dole.


Koja je svrha toga ? Kontam kad sjedneš na daljinski, da ne prebaciš kanal, ali ako je okrenut gore, radiće ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 11:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Tesko je danas kupiti neki normalan TV bez Smarta. Inace, da se kupi tako neki dodatni uredjaj za par godina sluzbe, Shield ili GT king onda treba ukalkulisati i dodatnih 100-200 ojra. Kao sto napisa despot777 Samsung smart zavrsava vecinu posla sasvim solidno, jedino kome treba Kodi i te vratolomije onda mora i dodatna aparatura.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2021, 12:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
despot777 je napisao:
mare_zz je napisao:
Nisam rekao da ne može raditi, nego da je velika razlika. I svakom preporučujem da kupi TV bez Androida i da za tu razliku kupi dobar box. Stojim iza toga.
Neko ko ne obraća pažnju na to, normalno da je ok i sam taj TV sa Android-om. Najgora opcija je kupiti Smart TV. :)

Pa ko kako voli nek' izvoli. Radiće svakako. A reći sad da je isto da imaš npr Nvidia Shield i Android TV, nigdje veze. :)


Šta fali smart TV-u? Nisu svima potrebe iste.
Eto ja imam Samsung smart TV (Tizen) a imam i Nvidia Shield.
Na TV-u vrtim bez problema Netflix, HBO GO, YT i Ott player na kome je uvijek 4, 5 listi.
Nekome je ovo više nego dovoljno.
Na Shield-u Kodi za lokalnu multimediju, Netflix add-on za ono što nema prevoda, zatim IPTV aplikacija koja ipak brže radi od Ott player-a...tu je i YT, HBO go koje ipak više koristim na samom TV-u....i dvoumim se još da klincima otkrijem mogućnost igranja na Shield-u :D
Realno, poslužio bi mi i jeftiniji Android box, ali .... :D


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Znaš i sam da si na smartu ograničen izborom aplikacija i smanjen ti je manevarski prostor da instaliraš ono što ti želiš zato je potrebno da imaš box. Ne mislim samo na Kodi. Masa aplikacija. Od Youtube-a (imaš opciju instalirati onaj Vanced bez reklama), drugih fork-ova Kodija itd. To na smartu ne možeš. I kod mene je Samsung smart, takve prave sad, ali kod mene je stalno box upaljen, njegove fabričke aplikacije i ne koristim. Navika. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs