banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jan 2017, 13:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Ne znam kakav je ovaj, u Fisu ima, oko 40 KM mislim...

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Eldini nosaci su odlicni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 14:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Eldini nosači se proizvode u jednoj garaži u Rosuljama :) Sarađivao sam jedno vrijeme s gospodinom koji ih proizvodi i distribuira po cijeloj BIH :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 15:00 
ivica?


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2017, 15:48 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ovi univerzalni daljinski po radnjama je istina da ne odgovaraju za lcd tv..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2017, 16:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
spavac je napisao:
ovi univerzalni daljinski po radnjama je istina da ne odgovaraju za lcd tv..

Zavisi od funkcija koje trebas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2017, 17:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2181
http://www.olx.ba/artikal/24040445/univ ... -smart-tv/
http://www.olx.ba/artikal/22443911/dalj ... -daljinac/
Mislim da sam uzimao u antena sopu ovako nesto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2017, 17:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
Bitno je da imaju sve funkcije (koje koristis) kao i na orginalnom daljincu, npr enter ili ok srednje dugme, back i setings npr ne vjerujem da imaju svi e u tom slucaju bi trebao npr da ima opciju da ga dodas nekom drugom dugmetu kao na tastaturi onu f1-f12. Ja imam foru na mobu (imam ic) ako u ponudjenom univerzalnom daljincu za odredjeni tv nemam specificnu komandu da snimim sa orginalnog daljinca kod i dodam. Mislim da tu opciju imaju Logitech univerzalni daljinski.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2017, 17:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2181
Na ovaj se programira, tacno za koji model TV-a (nekog drugog uredjaj) je potrebno, a baza je ogromna. Moze se kupiti i dodatak, spojis na racunar i sam programiras po potrebi, vecinom funkcionisu sve tipke kao na orginalnom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 09:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Investirao sam na kraju u 50 inčni Samsung (KU6072). :)

Takođe sam bio srećne ruke, u Elda Luxu (barem) od prije dan-dva na Samsung TV-e konačno 5 godina garancija.

Nakon malo podešavanja što se slike tiče, vrhunski izgleda. 4k je, ali full hd izgleda odlično, čak i ovi nesrećni lokalni kanali sasvim ok djeluju, koliko već mogu s obzirom na rezoluciju u kojoj se emituju.

Jedino me malo zabrinulo kada sam povukao film sa kompjutera/hard diska (kablom iz modema povezano na set top box), slika kao da se zamrzne/štopa povremeno, a što se na prošlom tv-u pod istim uslovima nije dešavalo. Nakon podešavanja i gašenja nekih opcija, to se smanjilo, a nisam još baš detaljno sve pogledao oko toga, istraživaću narednih dana. Ne znam zbog čega bi to moglo da se dešava, da li je refresh rate TV-a (60 Hz) problem, ili druge neke opcije poput ultra motion i šta već sve ima, neuk sam po tim pitanjima još uvijek. :)

I da, stalak takođe u Elda Luxu uzeo, isti dan došao čovjek, montirao sve, postavio TV... Svaka čast.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Koliko je para tv?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 13:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Sa 10% popusta za gotovinsko plaćanje oko 1350 KM.

Ovo je taj:

http://www.samsung.com/rs/tvs/uhd-ku607 ... U6072UXXH/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2181
Cestitka i neka posluzi masina, dobro si to ubo sa 5 god. garancije. Kroz mrezu je najlakse pustati preko Smart View aplikacije, a kod mene i preko android aplikacije na telefonu isto fercera OK. Ovo ti je link pa isprobaj.
http://www.samsung.com/de/support/smartview/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 17:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
Lumber Jack je napisao:
Investirao sam na kraju u 50 inčni Samsung (KU6072). :)

Takođe sam bio srećne ruke, u Elda Luxu (barem) od prije dan-dva na Samsung TV-e konačno 5 godina garancija.

Nakon malo podešavanja što se slike tiče, vrhunski izgleda. 4k je, ali full hd izgleda odlično, čak i ovi nesrećni lokalni kanali sasvim ok djeluju, koliko već mogu s obzirom na rezoluciju u kojoj se emituju.

Jedino me malo zabrinulo kada sam povukao film sa kompjutera/hard diska (kablom iz modema povezano na set top box), slika kao da se zamrzne/štopa povremeno, a što se na prošlom tv-u pod istim uslovima nije dešavalo. Nakon podešavanja i gašenja nekih opcija, to se smanjilo, a nisam još baš detaljno sve pogledao oko toga, istraživaću narednih dana. Ne znam zbog čega bi to moglo da se dešava, da li je refresh rate TV-a (60 Hz) problem, ili druge neke opcije poput ultra motion i šta već sve ima, neuk sam po tim pitanjima još uvijek. :)

I da, stalak takođe u Elda Luxu uzeo, isti dan došao čovjek, montirao sve, postavio TV... Svaka čast.

Zasto ne zakacis hdd na tv , moj tv ima tu opciju kao za snimanje dvbt programa al hdd mora biti veci od 250gb da bi ga sistem prihvatio za tu funkciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 18:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2181
Moze i ta opcija sa HDD, samo treba paziti zna prvi put traziti format diska kod snimanja pa da ne izbrise ostalo sa HDD. Kod mene je od 500GB tako da ne znam ima li ogranicenja po tom pitanju :) Ovo sa Smart View je opcija ako nemas ili te mrzi da prebacujes na HDD, pustao sam i neki 4K materijal ide glatko bez sjeckanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Plus kad objaviš share folder sa video sadržajem u tom Samsungovom softveru, možeš i sa tv da biraš da ga pustiš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 21:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Meni te garancije od 5 godina ne idu nikako u glavu.Ovjere ti dvije godine gdje kupis i onda ides na web gdje registrujes proizvod i odstampas pdf sa jos dodatnih tri godine.Sve bi bilo ok da ti ovjere odmah 5 na onom papiru,jer kada prodju dvije prve godine a recimo pokvari se tv,kupac je duzan uz taj papir sa weba priloziti i fiskalni racun koji ce 100% izblijediti za dvije godine.Ko koga tu zaje*ava nije mi jasno.Pazljivo procitajte za sve proizvodjace je ista fora.Jedino nekako u knjizari plastificirati taj fiskalni da ne izblijedi? Meni to sve smrdi na prevaru a mozda i grijesim..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 23:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2014, 15:35
Postovi: 58
gishas je napisao:
Kroz mrezu je najlakse pustati preko Smart View aplikacije

Smart View aplikacija je jako dobra, ali ima jednu nezgodnu osobinu - ne pušta titlove ako ime filma sadrži previše slova i riječi! Npr. ime filma i titla - Indiana Jones And The Kingdom of the Crystal Skull (2008-1080p), mora da se promijeni na - Indiana Jones And The Kingdom of the Cr, da bi pustio titlove. :iconbiggrin:

Nije strašno, ali dok se ne otkrije u kom čuču grmi zec, 'oću reći grmu čuči zec, može biti raznih nezgodacija, čupanja kose, lupanja stvari po kući... i tako dalje i tome slično. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 23:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Deksinjo je napisao:
Zasto ne zakacis hdd na tv , moj tv ima tu opciju kao za snimanje dvbt programa al hdd mora biti veci od 250gb da bi ga sistem prihvatio za tu funkciju.


Koristim Apple TV (box, spojen na TV), pa ima tu između ostalih i jedna divna aplikacija koja se zove Infuse: https://firecore.com/infuse

Infuse sredi kompletnu filmsku arhivu automatski, učita covere, imdb info, i sve izgleda savršeno. Takođe vuče sve moguće i nemoguće formate, plus dolby DTS i ostalo za zvuk, i pristupa kompjuteru, samo usmjeriš gdje su filmovi (interni ili eksterni hard diskovi) i to je to, vuče na TV sve, titlovi i sve ostalo takođe besprijekorno radi.

Tako da, davno sam odustao od klasičnog spajanja hard diska direktno na tv, a i taj Appleov tvOS što je na Apple TVu je znatno superiorniji od Samsungovog. :) A srećom neću ni morati da kombinujem ništa drugačije, jer sam sredio to trzanje slike, nakon što sam pogasio par opcija na TV-u. :)

Sve u svemu, trenutno sam prezadovoljan, sve super izgleda, 50 inča ekrančina ogromna, soba kao bioskop. :)

gishas je napisao:
Cestitka i neka posluzi masina, dobro si to ubo sa 5 god. garancije.

Hvala, nadam se da hoće. :)

Da, jeste malo čudno to oko registracije za 5 godina garancije, posebno što kad odem na link koji je na toj reklami što su mi dali, to je link za hrvatski Samsung sajt, i ovih televizora uopšte nema na spisku za registraciju. Moraću da se raspitam za to, logički sam mislio da je to automatski 5 godina garancije od momenta kad potpišeš i platiš TV.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2017, 00:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Ja kupio prosle godine neki uredjaj i u garantnom listu uredno pise 60 mjeseci.Ovo sto rade sa televizorima su ciste marketinske fore i mislim da nema osnova ni da se zali covjek kasnije, ako nakon 24 mjeseca nesto ode.Inspekcija gleda garantni list a ti "web sertifikati" su cista sarada.Treba traziti da napisu 60 mjeseci.Tacno treba nazvati inspekciju da malo pogledaju oko tih TV prevara,jer ovo je po meni cisto varanje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs