banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 23:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Nov 2021, 10:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Dobar info, hvala ;)
Nudi se u BL Hisense sa 5 godina garancije, pa nešto razmišljam je li pametna kupovina, ili eventualno čekati neku promo ponudu nekog premijum brenda. Nisam zagrijan za opciju da dam za mene ozbiljne pare, za TV sa 2 godine garancije, pa makar i premijum. A tek su mi bačene pare dati tipa 500-600 maraka za Vivax i slično... to jedino da držim kafanu, pa neka ima kakav god veliki TV...
Opet, recimo uzeti Hisense, pa mi padne na pamet recimo kroz 2 godine da uzmem Soni Plejstejšn (mislim, neću, ali primejra radi), pa da, kako je po nekim recenzijama, to ispadne da ne valja, opet nisam puno napravio...

Ukratko, hoću i jare i pare :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2021, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Ja sam nekad ljetos ocu kupio Hisense android tv i za njegove potrebe (isključivo tv) je veoma dobar. Ne znam kako se u igrama ponaša ali ovako za kućnu upotrebu sasvim dobar.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2021, 11:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Pa ovako na prvu djeluje kao zaista korektna opcija. Nekako mi se čini kao KIA auta, moraju nekako da se probiju na tržište, pa onda nude garanciju i dugotrajnost. Nisu na Nirburgringu kao Ford Focus ili Honda Civic, ali sve zavisi šta ti treba u životu.
Strpljen-spašen, valja počekati još malo, pa možda i ispadne neki povoljan premijum. Neki snovi su Sony ili Panasonic :) Mada to više subjektivno, kad sam bio mali imao sam katalog Sony proizvoda pa se zaljubio u njih (kamkorderi sa kasetama, Walkman...) :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2021, 11:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Ako ćeš uzimati PS5, prava opcija da uživaš u punom potencijalu je OLED sa HDMI 2.1 portom (LG C1, na primjer), a to već zalazi u domen preskupog.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2021, 13:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Ne vjerujem da će doći baš do Playstationa, ali ko zna, još par godinica i ide kriza srednjih godina :D

Ideja je, logično, da se može s vremena na vrijeme kvalitetno pogledati film (što vjerujem da ovaj Hisense zadovoljava potpuno), uz to da je zvuk bar korektan (mada mi se čini da su npr. Panasonic i Sony televizori tu i više od toga, dok mi je npr. Samsung nja, 'nako, čak i sa boljim modelima) pošto ne planiram uskoro soundbar ili tek surround.
Pored toga, planiram povremeno spajanje na PC i ne baš uživanje u najnovijim igrama gdje sve pršti od najbolje grafike, već prije svega na nekim vrstama simulacija aviona, vožnje, sporta eventualno... i to čak i starijim. Možda je za tako nešto sasvim dovoljan? Npr. varijante IL-2 Sturmovik, od onih starih 15-ak godina pa do svježijih, a eventualno i neke modernije, ili Flight Simulatori... Znači ne ganjam savršenstvo, već korektnost, da me ne boli glava nakon sat vremena gledanja u ekran jer mu je neki od parametara skroz buđav iako su ostali odlični ili tako šta.

Iskreno, najviše bih volio da me zapadne kakav Panasonic na sniženju, vidjećemo. Hisense se definitivno vrti tu negdje sad. Ali duža garancija je pod mus.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2021, 13:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Što se tiče zvuka, ja još nisam vidio televizor koji je zadovoljavajući. Stepenica iznad u kvalitetu je soundbar, dok je pravo rješenje AV risiver i kvalitetni zvučnici.
Šta od ovog uraditi, najviše diktira budžet... solidan soundbar se može kupiti za 400 maraka, pravo Hi-Fi rješenje vjerovatno prebacuje cijenu samog televizora.
Realno, pola doživljaja gledanja filma je zvuk... pa ko voli - nek izvoli :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2021, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Ma, koliko da je korektan zvuk, bez da se ganja neki kino doživljaj. Soundbar je neko eventualno rješenje, o tom, po tom :)
Hvala za savjete, znači baš.
A budžet šta radi, pa naravno, diktira :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2021, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Nema tu greške samo gledaj da bude sto veća dijagonala i jedan IL-2.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2021, 14:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Dijagonala je veličinom prostorije i rasporedom limitirana na 50-ak cola. Trenutno imam fuš marka 43, na postolju, a 50-ka bi išla na zid, znači još 20-30 centi iza. Raspored je takav da je "sećija" :D dobrim dijelom blizu TV-a, pa je i ta 43-ka slabo gledljiva osim ako se ne odmakneš na kraj. Možda je i do toga što je jeftiniji TV u pitanju pa više zamara oči, ne znam. Pređašnjem Samsungu 32 (entry serija, nekad preko mtela) si mogao i prići, pa da ti ne smeta ništa baš. Zato sam imao sumnje čak i prema 50-ki, ali pomalen je 43 da npr. imaš osjećaj da sjediš u autu ili kokpitu (a igrao sam i na 15 inča monitoru, ali dobro). Možda zvuči da u svakom smislu ganjam mak na konac, ali ne bih da se zalećem, hoću sve da odmjerim. Dakle limiti su prostorija, budžet... itd :)
S toga, primarno gledam 50, 49. Preko se ni cjenovno ne mogu pružiti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2021, 10:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
sto se tiče veličine... evo kalkulator...


https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si ... lationship

65" sa 3,5 - 4m sasvim ... odlično :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2021, 10:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Ne znam, meni je ovaj kalkulator optimističan... pogotovo ako gledaš televiziju koja je mahom u SD-u.
Meni je nekako najrealnija opcija da je distanca gledanja oko 2.5x dijagonala TV-a.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2021, 11:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
ja za ovih par dana 4K i Full HD serije, filmove ... sinoć onak upali Discovery (neka KODI IPTV lista) i suzio je sliku sa strane... ali i više nego zadovoljavajuća slika...

vezano za priču od prije... 4K video... OLED, pogotovo u mraku je najblaže rečeno teška perverzija... :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2021, 11:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Naravno, to je kategorija u kojoj LCD ne može prići OLED-u. A opet, to je nedostatak koji je najlakse uočiti (nivo crne u mraku)... local dimming kod LCD-a popravlja situaciju, ali je ne rješava.
Sve u svemu, OLED nije idealna tehnologija, ali je najbliža tome... ko ima mogućnosti, ne treba puno razmišljati :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2021, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Dijagonala se i ganja za tako te sadrzaje i rezolucije, ko ce gledati dnevnik i slicne stvari njemu moze i tablet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2021, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
<Enter_name> je napisao:
Ne znam, meni je ovaj kalkulator optimističan... pogotovo ako gledaš televiziju koja je mahom u SD-u.
Meni je nekako najrealnija opcija da je distanca gledanja oko 2.5x dijagonala TV-a.


I iz mog iskustva, preoptimističan. Ganjao sam ove kalkulatore i ranije i ne radi mi pos'o ova kataloška distanca za 43, ali kažem opet, VOX je u pitanju. Poružno je i utakmice gledati, kod kretnji igrača, naročito na fudbalu, nekako te ivice nisu oštre i pokreti zamaraju oko. Sve ispod 3 metra mi u ovom slučaju mi ne prija, evo eksperimentalno, na nekih 3.5 metara mi postaje OK. A katalog kaže, 2. VOX, tebra :D
Opet, mojima na selu će služiti za dnevnike, Marića Springera :confused2: i Pink Western, a veća je prostorija nego kod mene, tako da mislim da će im raditi pos'o.

A ako nabodem kakvu kvalitetnu 50-ku, u mojoj sobi mislim da će baš pružiti bar vizuelno kino doživljaj, za ono malo filmova što se nekad nakanim pogledati. Vele da će sad i akcije, pa možda se uprati nešto.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2021, 23:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
To je do tebe nešto, na 3m gledaju se normalno vece dijagonale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 09:56 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3053
philips 65pus8535/12 1400 KM
samsung ue65au8072uxxh 1370 KM
Sony KD65xh8096SAEP 1600 KM


Šta izabrati od ova tri modela, da ne kažem šta je najbolji odnos cijena - kvalitet?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 10:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Ja bih išao na Samsunga zarad VA panela. Philips je OK izbor ako hoćeš Ambilight i Android. Ne vidim neke značajne prednosti Sonyja u odnosu na Philips, a znatno je skuplji.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Meni je ta cijena za Philips sasvim ok. Imam taj model vec godinu dana, ali 58" i mogu reci da sam zadovoljan. Samo gledaj da je garancija 5god.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 13:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Tvoj model ima VA panel, ovaj je IPS, tako da kvalitet slike nije isti. Što se tiče funkcionalnosti, isti su.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs