banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Apr 2018, 10:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Vladimir RUS je napisao:
points je napisao:
Ma Philips nikako. To budu skupi televizori, a imaju vidno lošiju sliku od Samsunga i LG-ja, a da ne govorim za taj retardirani izuzetno spori meni (nije šala, čekaš nekoliko sekundi da se kanal prebaci). Naravno, nisu svi isti, ali sa Samsungom baš nikako ne možeš pogriješiti, a nije toliko skup da bi se premišljao. Ostali baš i nisu vrijedni pomena osim ako si neko ko ne pridaje značaj kvalitetu :)

Nemaju vidno losiju vec filmski crnu sliku tj. crniju sliku i izgledaju malo onako, ne znam kako da kazem, inematografski ili kinematografskije nego recimo Samsung sto je stvar ukusa. Kod mene moj Philips "normalno" radi. Pretpostavljam da sve zavisi od modela. Obicno na CRT televizoru, ma koje god marke, prebacivanje kanala ide sporo ili sporije nego na LCD tj. LED televizorima (mada to je samo varijacija LCD-a). Sve zavisi od toga sta preferiras. Imao sam i Samsung. Oni brze odu nego Philips. Barem je tako iu mom slucaju. Sa Samsungom sam imao ozbiljan kvar u 5-oj godini, dok sa Philipsom ni u 8-oj nemam nikakvog kvara na televizoru. Sve zavisi i od toga sta te "zapadne".


Da, zaboravio sam i to napomenuti, sigurno zavisi i na koji primjerak naletiš.
Ali ja sam toliko zadovoljan Samsungom, ali i LG-jem, da bih uvijek preporučio njihove televizore.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 11:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
nikola29_06 je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Toshiba smart zaobici. Krsevi nevidjeni. Pun je bagova. Iz iskustva pricam. Stanic shoo 1000km 43 inca.. Tuga... Otac uzeo u zeus grundig.. Isto smart, tuga

Obojica jako tromi, kilavo rade. Toshiba ima nekako cudan ekran. I ne mozes da je spojis sa sound barom da radi sve kako treba. Jest sound bar drugi proizvodjac ali testiran sa drugim tv ovima i fercera. Zatim sam se pali u 3 sata trazi apdejt. Opcija koja se ne koze ugasiti. Hdmi nekad radi nekad ne.

Grundig nije vrijedan price

Ja imam u maloj sobi LED TV Grundig 22 incha. Kupio ga prije 7 godina i jos sve radi. Jeste da je spor, ali kvalitetan, moderan i "ozbiljan". Obicno se kod televizora gleda manje brzina, a vise specifikacije i ponajvise kvalitet, osim kod smart, 3D i 4k televizora. Tu je Samsung gazda.


Kad ti uzmes daljinski i pritisnes dugme ocekujes odmah prebacivanje. A kad mu po 3-4 sekunde treba da krene prebacivat dodje ti da ustanes i da ga nabijes nogom

Znam i kod mene tako. Meni licno ne smeta. Mozda i zato sto kod mene sluzi kao sobni pa manje koristim. Izgleda kao da je namjerno pravljen tako, tako da se izrazim. To im je pretpostavljam stil po kojem se razlikuju od konkurencije, koliko televizori danas da se razlikuju.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 11:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Milan je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Ne znam koji to crt tv sporije salta kanale? Mislim da se zbunio htio je napisati da brze saltaju od lcd.


Moguce.

Manji sivi WEG CRT. Mijenja kanale sporo i cuje se zvuk u zvucnika kada iskljucuje zvucnik prilikom davanja komande za prebacivanje kanala i ukljucuje se kad se prebaci na drugi kanal. Cuje se iskljucivanje i ukljucivanje zvucnika kad se prebacuju kanali. Mozda sam samo naletio na losu seriju.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Poslednji put menjao Vladimir RUS dana 11 Apr 2018, 11:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Ako je namjerno, nije im to baš najbolji način da se ističu :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 11:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
points je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
points je napisao:
Ma Philips nikako. To budu skupi televizori, a imaju vidno lošiju sliku od Samsunga i LG-ja, a da ne govorim za taj retardirani izuzetno spori meni (nije šala, čekaš nekoliko sekundi da se kanal prebaci). Naravno, nisu svi isti, ali sa Samsungom baš nikako ne možeš pogriješiti, a nije toliko skup da bi se premišljao. Ostali baš i nisu vrijedni pomena osim ako si neko ko ne pridaje značaj kvalitetu :)

Nemaju vidno losiju vec filmski crnu sliku tj. crniju sliku i izgledaju malo onako, ne znam kako da kazem, inematografski ili kinematografskije nego recimo Samsung sto je stvar ukusa. Kod mene moj Philips "normalno" radi. Pretpostavljam da sve zavisi od modela. Obicno na CRT televizoru, ma koje god marke, prebacivanje kanala ide sporo ili sporije nego na LCD tj. LED televizorima (mada to je samo varijacija LCD-a). Sve zavisi od toga sta preferiras. Imao sam i Samsung. Oni brze odu nego Philips. Barem je tako iu mom slucaju. Sa Samsungom sam imao ozbiljan kvar u 5-oj godini, dok sa Philipsom ni u 8-oj nemam nikakvog kvara na televizoru. Sve zavisi i od toga sta te "zapadne".


Da, zaboravio sam i to napomenuti, sigurno zavisi i na koji primjerak naletiš.
Ali ja sam toliko zadovoljan Samsungom, ali i LG-jem, da bih uvijek preporučio njihove televizore.

Mogu ce da je do serije. Sve je stvar licnog iskustva na kraju krajeva.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 11:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
points je napisao:
Ako je namjerno, nije im to baš najbolji način da se ističu :D

A mozda je samo stil. Osim toga, imas ljude (uglavnom starije i mene) koji ne vole da imaju mobilni brzi od njih, a kamoli brz televizor. Ocigledno je najvjerovatnije rijec samo o stilu, a ne o nekakvoj mani.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4378
Vratite se temi :)

Evo možda korisne info ko kupuje TV

https://www.benchmark.rs/artikal/8_stva ... _tv-a-4250

Ako vidite neku akciju 55 inča dojavite.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 18:37 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
Ja kad vidim link za benchmark samo se sjetim plaćenih recenzija i hvalospjeva za žnj brendove. Većina takvih sajtova rade slično, ali imaju mjeru.

Što se tiče ovog benchmarkovog "vodiča", "hdr" je za neke plus, za neke minus. Nisam ljubitelj HDR-a ni na fotkama, a kamoli na videu, a mnogima taj feature smeta. Ali neki vole da se sve šareni.
I još kada sabereš sve te "sitnice" iz vodiča, pogledaj koliko takvi televizori koštaju i isplati li se to uopšte.
I još nešto, pogledaj datum tog vodiča, 2016.pravljen.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 19:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Mislim da sam nasao sam nesto...

https://printex.ba/catalogsearch/result/index/?cat=&q=JVC&univers_dijagonala_ekrana=888

Fina cica-maca. :D

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4378
Što je tako jeftin? :)

Evo još malo preporuka

http://hdtelevizija.com/2017/11/18/kako ... ati-izbor/

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 15:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
https://printex.ba/panasonic-50-led-4k- ... x700e.html


Sta mislite o ovom modelu? Posto je rijec o proslogodisnjem modelu (oznaka E), kontam da ce to svjetskog u fudbalu posto na nekih 1000KM, a onda kontam da bi to bio dobar omjer ulozeno/dobijeno.

Jedino mi nije jasno sa tim 4K , jer realno, nismo mi dosli jos ni do HD rezolucieje na ovim obicnim kanalima, a gdje je 4K...a i kad preuzimam sadrzaj sa neta, zbog brzine, najcesce uzmem 480p,rijetko 720p...

Kad budem uzimao TV..definitivno treba negdje otici i vijdeti kakva je slika sa obicnog kanala na tom modelu..jebes one prezentacije sto obicno pustaju pa sve izgleda super

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pa vidi. 4k nece kod nas sigurno 4 5 godina. Tako da slobodno uzmi hd ili full hd.
Za nas je bacanje love za 4k ili oled ekrane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Pa vidi. 4k nece kod nas sigurno 4 5 godina. Tako da slobodno uzmi hd ili full hd.
Za nas je bacanje love za 4k ili oled ekrane.
ma i ja razmisljam na slican nacin..al kad su izbacili premium modele (panele) sa FULLHD rezolucijom..a tu je slika najbolja , realno...kontam cak da je mozda bolje ganjati neki stariji model, al premium panel

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 17:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2365
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Pa vidi. 4k nece kod nas sigurno 4 5 godina. Tako da slobodno uzmi hd ili full hd.
Za nas je bacanje love za 4k ili oled ekrane.


ne znam kako "kod vas" ali kod mene se gleda 4k. posto ja većinom gledam Netflix (90% vremena) meni 4K dobro dodje jer je dosta sadržaja upravo u toj rezoluciji. Sve zavisi koji su ti afiniteti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 18:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Ako se uzima tv za gledanje nasih kanala onda može i CRT, posto jos vode borbu da li je nešto u 4:3 ili 16:9.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 09:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Prosuo sam vodu na LG lcd tv. ima zvuka nema slike. Kome mogu odnijeti da pogleda isplati li se popravljati? Jel ovlašteni LG servis il ima drugi majstor?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 09:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
"Vodu"

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 09:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
To je drugi naziv za pivo???


Poslednji put menjao despot777 dana 16 Apr 2018, 09:16, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 09:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Prosuo sam vodu na LG lcd tv. ima zvuka nema slike. Kome mogu odnijeti da pogleda isplati li se popravljati? Jel ovlašteni LG servis il ima drugi majstor?


Čestitam. Ozbiljan dobac.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 09:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Bog me kaznio, pročitao knjigu izdajice Vuka Draškovića, i stavio je iznad tv-a odma pored Šešelja, i oborim vazu.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs