banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Feb 2021, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Neće da može...ganjaj neki android TV box!

Edit: ako je samo zbog IPTV-a, imaš ovu hvaljenu:
https://siptv.app/howto/lg/
Zahtjeva jednokratno plaćanje,

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2021, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
da hvala, zbog tv treba, sad znam na cemu sam.

znaci li to da ovaj LG nije android, u cemu je kvaka?

ubrzo cu da nabavim jos jedan tv
pa na sta da obracam paznju da me ne zajebe kao ovaj
kako da ih razlikujem?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2021, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Android TV imaju modeli televizora kod Sony, Xiaomi, Philips...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2021, 20:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Ako ces za Kodi, onda bolje gledaj neki box.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 12:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Prije par godina sam bio u splitu, neki stan na dan i oduševio me philips android tv sa ambilight.
Google playstore, Kodi instaliran, sve radilo perfektno.

Pre neki dan kupe mi djeca neki philips ambilight ja sav sretan kad quratz, saphi os (smart tv) i naravno ništa od kodija.
Inače, drastična je razlika u kvalitetu slike u odnosu na moj stari LG od 11 godina.
Na home serveru instalirao miniDNLA, 4k radi, čak i CEC na starom M8s boksu sa libreelec.

Prava je patnja kroz menije jer laguje puno.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Za te modele na kojima Kodi funkcionise glatko treba i dublje ruku zavuci u dzep, opet kada se uzme "krsten" box ne može TV tome parirati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 15:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja imam neki LG sa njihovim nekim pametnim daljinskim. Moram priznati da je daljinski seks pravi. Super funkcioniše, kao miš na računaru.
Međutim WebOS..........

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Sto se tice Philipsa i Androida, na svim modelima 2019. i 2020. godina to radi fenomenalno. Na modelu iz 2017. godine je sve radilo, ali ipak je islo malo sporije nego na ovim novijim.

E sad..jedino sto Philips jos uvijek nije poce spustati cijene modela iz 2020. godine, a po redovnim cijenama su preskupi u smisly ulozeno/dobijeno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 16:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Ti "magic remote" su dobri, imao je Samsung u H seriji (2014), plus standardni daljinski, onda 3D cvike, IR blaster. Već sledeće godine se dobijao samo obicni daljinski. Zadovoljavaju i ti LG, Samsung sistemi (WebOs/Tizen), super radi You Tube, Neflix, HBOGO, evenutalno kome treba Siptv, a za nesto ozbiljnije kao sto sam napisao Box, raspberry pi, ili nešto treće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 18:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Bilo bi odlično kad bi se mogao naći neki "noname" mstar/realtek android tv sa dobrim panelom, cijenom su za duplo jeftiniji od renomiranim marki ali su funkcionalno mnogo bolji.

Na Philips modelima npr kernel je enkriptovan (u-boot i LK naravno takođe) i root na nekim starijim modelima je moguć ali na novijim ne. Razlog za enkripciju je da se oteža zamjena emmc-a neovlaštenim servisima, a elf za autorizaciju se ne može pokrenuti bez root pristupa, iako uredno dolazi na factory particiji.
TV se upali i "sve" radi osim DRM sadržaja traženja kanala :D

TV ploče na Mstar ili Realtek SoC ako su potpisani test ključevima je moguće bez problema rootovati i dosta jednostavni su za servisiranje ukoliko dođe do neke FW havarije. Problem je što takvi televizori dolaze sa lošijim panelima i generalne kvalitet svih komponenti je dosta lošiji.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Vidi sta ubacuju u TCL C815 model


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
TCL je potpisan release ključevima. Vidio sam par ploča sa RTD2851 koji je odličan SoC, po recenzijama.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2021, 15:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ради ли, тј. постоји ли ''IPTV Smarters Pro'' апликација на новијим Самсунг и еЛЏи телевизорима, тј. на телевизорима који немају андроид ОС???

И који би сте ТВ препоручили до 850КМ максимум 125цм и да може та ИПТВ Смартерс апликација и да је слика солидна кад се гледа мало са стране?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 01:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Nekoliko stvari o kojima treba razmisliti ako se odlučite za kupovinu 4K TV-a. Pišem svoja iskustva i primjedbe, nakon testiranja 4K Philips Saphi OS Smart tv-a.

- Bitrate za 4K UHD ripove koje smo skidali ide i do 85 megabita u sekundi, i iako mi je TV povezan na 100mb/s switch mnogo štuca. Sa usb 3.0 diska isti sadržaj ide normalno, na računaru sa giga mrežnom takođe.

Kod mene je otprilike ovako povezana kućna mreža:

ONT -> Giga switch -> DLNA/NAS/SMB server, par računara, wifi router (sprat)
-> Giga switch -> računar (prizemlje)
-> 500mbps powerline adapter1 <-> 500mbps powerline adapter2 TV, Android Box, WiFI router
-> 500mbps powerline adapter3 <->Libreelec box
Brzina između powerline tplink adaptera je oko 300mbps, bar tako prijavljuje powerline utility. To ne bi trebalo da je usko grlo, što se i pokazalo kao tačno.

Svi uređaji su povezani kablom, wifi koristimo samo za telefone. Prva stvar što smo skinuli je LOTR 4K, i prosto je nemoguće gledati na TV-u preko mreže. TV podržava universal plug n play protokole, par minuta je trebalo da na serveru instaliram i podesim MiniDLNA i TV ga je našao čim sam ga pokrenuo.

Prvo sam mislio da je neki problem sa samim MiniDLNA serverom, ali to isto sam probao sa laptopa na istom ruteru i kablu i na laptopu je išlo normalno.
Zaključio sam da ethernet na TV-u jednostavno nije 100mbps iako je navodno deklarisan da jeste. Dakle, jadac, da se nešto pogleda a da nije crippled ipak mora da se kopira na usb disk. 1080p ide, naravno, bez problema. Nisam na TVu našao ništa što bi mi pokazalo koju brzinu može postići ethernet, našao sam service manual pa ću pogledati da li postoji neki test i za ethernet.
Nisam probao kako u stvari radi TV wifi kartica.

Nešto bolje performanse ima android tv box, 4K sadržaj sa diska ide bez štucanja ali na nekim scenama se pojavljuje čudan šum/framerate problem/, preko mreže manje štuca od TV-a ali ipak nije gledljivo. Neki torenti sa manjim bitrateom a ipak 4K su išli ok. Iako box ima 100mbps ethernet i tako se prijavljuje, ipak ne može postići više od ~50mbps. Iz nekog razloga doduše, zadnjih dana speedtest pokazuje dosta manju brzinu, pa ću pogledati fast.com test kad budem imao vremena.

Malo sam čitao i ispade da još nijedan TV u stvari ne ide sa giga ethernet (bar nisam vidio da je neko pomenuo neki model koji ima). Da sam znao da na TV-u ipak neću moći gledati uhd sadržaj koji nije shit kvalitete preko mreže, drugačije bih razmišljao i vjerovatno bih se odlučio za neki jeftiniji televizor i kupio još jedan boks sa giga ethernetom.
Pročitah da neki 4K bluray diskovi idu i do 125mbps pa kontam da je logično da giga ethernet bude standard za sve 4K televizore.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 07:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
Probaj na 5 ghz wi fi ili kupi mesh


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 08:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
UHD Blu-ray filmovi su namjenjeni da se gledaju sa Blu-ray playera, ne preko mreže. Eth port služi za pristup Internetu, a streaming aplikacije tipa Netflix nemaju bitrate preko 20 Mbps.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 11:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
<Enter_name> je napisao:
UHD Blu-ray filmovi su namjenjeni da se gledaju sa Blu-ray playera, ne preko mreže. Eth port služi za pristup Internetu, a streaming aplikacije tipa Netflix nemaju bitrate preko 20 Mbps.

Ne znam šta si htio reći . . . Nema veze.

Još mi ostaje da probam povezati kablom i TV i box na ostatak mreže, čisto da budem siguran 100% da usko grlo nisu powerline adapteri, iako štucanja nema preko laptopa koji je povezan preko njih.
Takođe mogu probati dlna podići na asus ruteru, sumnjam da će biti bolje ali svejedno sam besposlen i imam vremena :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 11:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Narcos na Netflixu je oko 15Mbps, a mislim da je i novije ovo od materijala 4K tu negdje, za neke dijagonale 50-60" sasvim korektno izgleda, daleko da je "shit". Vise je mislim nedostatak kvalitetnog materijala nego sto fali nekome Mbps za gledanje, zato moraju cupati Lotr iz naftalina pa se baviti njegovom remasterizacijom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 12:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
"Najjači" Netflix UHD HDR profil je 15.25 Mbps i to je najveći bitrate koji trenutno nude.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 13:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja uopšte ne koristim netflix i pojma nemam što ste navalili sa tim :D

Trenutno najveći bitrate koji sam testirao ima "A.Perfect.Planet.S01.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT".
Moglo bi se to naravno rekompresovati, ali hoću prvo da iscrpim sve opcije i da budem siguran da ethernet tv-a može ili ne može propustiti taj bitrate.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs