banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Apr 2018, 07:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
wizzy_bl je napisao:
Ok jasno mi je to za uvoz/sklapanje... jel ima ko taj FOX...kakvi su utisci?

Ja sam 2 dana koristio TV u hotelskoj sobi, mogu reci da sam bio prilicno zadovoljan sa slikom i zvukom, a pogotovo jos kad uzmez cijenu u obzir, da taj tv kosta 250KM.

Naravno, ne zanina me taj od 32" ...vec od 49-50", gdje kontam da je slika jos bolja (bitno da je direct led)...

Postavlja se pitanje da li vrijedi za SAMSUNG,LG,PANASONIC,SONY dati 40-50% vise para

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Obično na tim većim ekranima vidis sve mane TV, na ovim manjim od 32" su slike vecinom ok. Ako planiras kupovinu sacekas jos malo, bude pred prvenstvo akcija. Onda gledaj nešto sa 5g garancije, Panasonic, Samsung, LG, Sony.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 11:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
gavranpero je napisao:
shakal je napisao:
Nemam Fox ali imam Vox duže od 3 godine i super fercera.

U čemu je razlika ? :-D


Nemam pojma, znam da se Vox prvi pojavio, da ga dila neka firma iz Srbije, možda je čak i njihov brend


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 16:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
shakal je napisao:
gavranpero je napisao:
shakal je napisao:
Nemam Fox ali imam Vox duže od 3 godine i super fercera.

U čemu je razlika ? :-D


Nemam pojma, znam da se Vox prvi pojavio, da ga dila neka firma iz Srbije, možda je čak i njihov brend

Da, po slicnom principu kao i Fox. Uvoznicki brend za televizore i druge kucne aparate po cijeni nizoj od Japanaca i Korejaca. Znaci Japanci, zatim Korejci pa onda NN Kinezi pod lokalnim i regionalnim brendovima. Nesto slicnom kao sto radi Robot sa Bira i AWT brendom.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 18:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
I ja tragam za nekim bestbajom od 55 inča. Nije žurba, pa isto kontam sačekati svjeCko i akcije.

Čitam i saglasan sam da treba izbjegavati sve što je znatno ispod cijene, a bez nekog decenijskog iskustva u proizvodnji.

Ne znam jedino za Telefunken, nekad bio dobar brednd, sad je to turski Beko jelte, pa nisam pametan koliko je pametno ulaganje u TV iz Binga. :)

Brend je brend. Sony, LG, Samsung, Philips, Panasonic... računam da se neće pogriješiti za neku pristojnu cifru.

E sad ima i ta neka cjenovno povoljnija varijnta tipa Sharp, Toshiba, a evo upravo naletih na dobru recenziju Hisensa, mada ih kod nas nema. https://www.youtube.com/watch?v=3nwblfup3Rw

Uglavnom, pišite ako vidite neki dobar model od 55 inča. Uslov kod mene je da je 4K i smart, ako je android još bolje, ako ne kupiću box.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Toshiba smart zaobici. Krsevi nevidjeni. Pun je bagova. Iz iskustva pricam. Stanic shoo 1000km 43 inca.. Tuga... Otac uzeo u zeus grundig.. Isto smart, tuga

Obojica jako tromi, kilavo rade. Toshiba ima nekako cudan ekran. I ne mozes da je spojis sa sound barom da radi sve kako treba. Jest sound bar drugi proizvodjac ali testiran sa drugim tv ovima i fercera. Zatim sam se pali u 3 sata trazi apdejt. Opcija koja se ne koze ugasiti. Hdmi nekad radi nekad ne.

Grundig nije vrijedan price


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Znači top petica sto se moze uzeti kod nas:

Sony
Samsung
Panasonic
LG
Philips

Ne nužno tim redom.

edit: ima li neko iskustva sa sharpom?

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 19:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Citajuci po forumima... Zale se ljudi na philips bas puno. Ne vjeruje. Da suplje pisu... Ima neceg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Opet sve zavisi od modela, serije, ekrana. Vjerujem da će se naći neko ko se bolje razumije ili ima barem dobra iskustva sa ovim brendovima.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
dtkbl je napisao:
Ne znam jedino za Telefunken, nekad bio dobar brednd, sad je to turski Beko jelte, pa nisam pametan koliko je pametno ulaganje u TV iz Binga. :)

Beko nije kupio Telefunken, nego su kupili ime Grundig.

Telefunken je kupila druga turska kompanija koja sklapa televizore za kod nas mnogo poznatije brendove od imena Telefunken.
Uostalom evo ti lista šta sve sklapa Vestel koji sklapa Telefunken.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Vestel
Između ostalih, neke modele za brendove kao što su Panasonic, Philips...
Eh sad, da li je isti kvalitet kontrole za Telefunken i Panasonic iako izlaze iz iste fabrike i da li koriste iste/slične panele pitanje je sad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 22:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Ma Philips nikako. To budu skupi televizori, a imaju vidno lošiju sliku od Samsunga i LG-ja, a da ne govorim za taj retardirani izuzetno spori meni (nije šala, čekaš nekoliko sekundi da se kanal prebaci). Naravno, nisu svi isti, ali sa Samsungom baš nikako ne možeš pogriješiti, a nije toliko skup da bi se premišljao. Ostali baš i nisu vrijedni pomena osim ako si neko ko ne pridaje značaj kvalitetu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 23:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
dtkbl je napisao:
I ja tragam za nekim bestbajom od 55 inča. Nije žurba, pa isto kontam sačekati svjeCko i akcije.

Čitam i saglasan sam da treba izbjegavati sve što je znatno ispod cijene, a bez nekog decenijskog iskustva u proizvodnji.

Ne znam jedino za Telefunken, nekad bio dobar brednd, sad je to turski Beko jelte, pa nisam pametan koliko je pametno ulaganje u TV iz Binga. :)

Brend je brend. Sony, LG, Samsung, Philips, Panasonic... računam da se neće pogriješiti za neku pristojnu cifru.

E sad ima i ta neka cjenovno povoljnija varijnta tipa Sharp, Toshiba, a evo upravo naletih na dobru recenziju Hisensa, mada ih kod nas nema. https://www.youtube.com/watch?v=3nwblfup3Rw

Uglavnom, pišite ako vidite neki dobar model od 55 inča. Uslov kod mene je da je 4K i smart, ako je android još bolje, ako ne kupiću box.

Hisense ti je Kinez: i brend i proizvodnja, ako ti to smeta. Ako kupujes u inostranstvu, u Njemackoj npr. trazi Changhong. Licenca im je od Philipsa, a prodaju ga po cijeni Fox-a. U EU imaju fabriku televizora u Ceskoj odatle izvoze u Njemacku i sve druge prve zemlje oko Ceske. Treci su po prodaji televizora u Kini. Osnovani su 50-i neke. Daleki rodjak naseg Cajaveca. :)

Slika

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 23:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Toshiba smart zaobici. Krsevi nevidjeni. Pun je bagova. Iz iskustva pricam. Stanic shoo 1000km 43 inca.. Tuga... Otac uzeo u zeus grundig.. Isto smart, tuga

Obojica jako tromi, kilavo rade. Toshiba ima nekako cudan ekran. I ne mozes da je spojis sa sound barom da radi sve kako treba. Jest sound bar drugi proizvodjac ali testiran sa drugim tv ovima i fercera. Zatim sam se pali u 3 sata trazi apdejt. Opcija koja se ne koze ugasiti. Hdmi nekad radi nekad ne.

Grundig nije vrijedan price

Ja imam u maloj sobi LED TV Grundig 22 incha. Kupio ga prije 7 godina i jos sve radi. Jeste da je spor, ali kvalitetan, moderan i "ozbiljan". Obicno se kod televizora gleda manje brzina, a vise specifikacije i ponajvise kvalitet, osim kod smart, 3D i 4k televizora. Tu je Samsung gazda.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 23:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Citajuci po forumima... Zale se ljudi na philips bas puno. Ne vjeruje. Da suplje pisu... Ima neceg

Treci su na svijetu. Bilo bi cudno da se ne zale. Ima vise zalbi na Sony i jos vise na Samsung. Sto jaca marka, to vise zalbi.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 23:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
dtkbl je napisao:
Znači top petica sto se moze uzeti kod nas:

Sony
Samsung
Panasonic
LG
Philips

Ne nužno tim redom.

edit: ima li neko iskustva sa sharpom?

Takodje u kategoriji dobrih marki. Oni, Samsung, Panasonic i LG su najveci proizvodjaci panela na svijetu. Osim toga, pola Sony televizora i smartphona koristi njihove displeje, kao i Apple za Iphone, kao i mnoge druge marke telefona. Moj stari je prije 25 godina kupio video rekorder Sharp i to polovnog za 200 tadasnjih DM. Eno ga na spratu ispravan i dan danas. Ne koristim ga vec jedno 15 godina. Kategorija Panasonica, Sony-ja i Toshibe samo nije se uspio dobro etablirati zbog "brace". Inace odlicna marka. Da ne zaboravim ni JVC. Takodje marka koja se nije dobro "primila" k'o "braca", a dobra je.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 00:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
points je napisao:
Ma Philips nikako. To budu skupi televizori, a imaju vidno lošiju sliku od Samsunga i LG-ja, a da ne govorim za taj retardirani izuzetno spori meni (nije šala, čekaš nekoliko sekundi da se kanal prebaci). Naravno, nisu svi isti, ali sa Samsungom baš nikako ne možeš pogriješiti, a nije toliko skup da bi se premišljao. Ostali baš i nisu vrijedni pomena osim ako si neko ko ne pridaje značaj kvalitetu :)

Nemaju vidno losiju vec filmski crnu sliku tj. crniju sliku i izgledaju malo onako, ne znam kako da kazem, inematografski ili kinematografskije nego recimo Samsung sto je stvar ukusa. Kod mene moj Philips "normalno" radi. Pretpostavljam da sve zavisi od modela. Obicno na CRT televizoru, ma koje god marke, prebacivanje kanala ide sporo ili sporije nego na LCD tj. LED televizorima (mada to je samo varijacija LCD-a). Sve zavisi od toga sta preferiras. Imao sam i Samsung. Oni brze odu nego Philips. Barem je tako iu mom slucaju. Sa Samsungom sam imao ozbiljan kvar u 5-oj godini, dok sa Philipsom ni u 8-oj nemam nikakvog kvara na televizoru. Sve zavisi i od toga sta te "zapadne".

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 05:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
dtkbl je napisao:
Znači top petica sto se moze uzeti kod nas:

Sony
Samsung
Panasonic
LG
Philips

Ne nužno tim redom.

edit: ima li neko iskustva sa sharpom?



Imam ja. Tacno 30.04.2013.sam postao vlasnik lcd tv Sharp model LC-32LE244E. Kupio sam ga u Eldi. Cijena je bila 679km a slican samsung(ili malo bolji) je bio 100km skuplji.Garancija mu je bila tri godine. Pred sam kraj garancije nesto se po****lo i imao je problem sa paljenjem , tacnije crkao je tacno par dana nakon isteka garancije(maj 2016). Nikako ga nisam mogao upaliti.
Majstor koji ga je popravio mi je rekao da je crkla memorija i naplatio mi je popravak 80km. Od tada radi bez greske a dokle ce vidjet cemo ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 06:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Vladimir RUS je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Toshiba smart zaobici. Krsevi nevidjeni. Pun je bagova. Iz iskustva pricam. Stanic shoo 1000km 43 inca.. Tuga... Otac uzeo u zeus grundig.. Isto smart, tuga

Obojica jako tromi, kilavo rade. Toshiba ima nekako cudan ekran. I ne mozes da je spojis sa sound barom da radi sve kako treba. Jest sound bar drugi proizvodjac ali testiran sa drugim tv ovima i fercera. Zatim sam se pali u 3 sata trazi apdejt. Opcija koja se ne koze ugasiti. Hdmi nekad radi nekad ne.

Grundig nije vrijedan price

Ja imam u maloj sobi LED TV Grundig 22 incha. Kupio ga prije 7 godina i jos sve radi. Jeste da je spor, ali kvalitetan, moderan i "ozbiljan". Obicno se kod televizora gleda manje brzina, a vise specifikacije i ponajvise kvalitet, osim kod smart, 3D i 4k televizora. Tu je Samsung gazda.


Kad ti uzmes daljinski i pritisnes dugme ocekujes odmah prebacivanje. A kad mu po 3-4 sekunde treba da krene prebacivat dodje ti da ustanes i da ga nabijes nogom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 06:35 
Citiraj:
Obicno na CRT televizoru, ma koje god marke, prebacivanje kanala ide sporo ili sporije nego na LCD tj. LED televizorima (mada to je samo varijacija LCD-a).


Jok, moj CRT (i to neki Elite, ne brkati sa Elit) salta kanale daleko brze nego sto sam od kolege pomenuo onaj LED/LCD telefunken. I to je bas velika razlika.

Moze li se znaci na sta se misli pod performanse?

Otici cu bas poslije da vidim kakav je ovaj tv kod mene u firmi.

Dobra stvar je sto mi ni ne treba daljinski da saltam po prodavnicama, ima telefon ugradjen daljinski pa sam se povremeno znao glupirati. :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 06:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ne znam koji to crt tv sporije salta kanale? Mislim da se zbunio htio je napisati da brze saltaju od lcd.

Sto se tice grundig smart tv. Dakle porodis se dok ides kroz meni. A da ne pricam o stopanju i da zaledi pa moras da cupas kabal iz zida :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 06:48 
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Ne znam koji to crt tv sporije salta kanale? Mislim da se zbunio htio je napisati da brze saltaju od lcd.


Moguce.


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs