banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2261 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 114  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Feb 2018, 13:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
koji Scythe imas?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 14:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Kotetsu Mark II

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2018, 12:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Mar 2018, 11:38
Postovi: 1
Pozdrav ljudi, treba mi pomoć oko kupovine novog računara. Nekad sam bio dobro upućen u ovu sferu, prije nekih 8-10 godina, ali sad sam obični laik pa ću pitanje morati postaviti amaterski. Meni računar treba isključivo za jednu igricu tj. Football Manager 2018 (i za neke naredne verzije da radi solidno) i za internet. Dakle ne tražim nešto što će samo pokrenuti ovu igricu već da radi solidno (odnosno što bolje moguće za novac koji mogu da potrošim). Zvanična preporučena konfiguracija za ovu igricu je:

Intel Core 2 Duo E8300 2.83GHz
Nvidia GeForce GT 640

ili

AMD Phenom II X3 700e
ATI Radeon R7 7650K
(obe varijante sa 4 GB rama)

Eh sad prvo me zanima da li je uopšte dobra logika kojom se vodim šta da mi bude osnovni orijentir za kupovinu. Guglao ove komponente i izgleda da su to neke integrisane varijante koje idu u paketu, a nije mi baš najjasnije kako da pronađem nešto slično na našem tržištu.

Da sumiram dakle, tražim desktop računar sličan ovim gore karakteristikama (i boljim ako je naravno moguće) na našem i regionalnom tržištu za cijenu do 650 KM (najviše). Pošto se ne razumijem u cijene, ako je previše šta tražim za ovu cijenu prihvatam i prijedloge za najbolje dostupno za cijenu koju sam naveo. Pozdrav i hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2018, 13:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Gledas da kupis nov ili polovan racunar do 650 KM?
Šta sve tačno planiraš raditi na računaru, pored FM 2018?

Imaš li opciju da kupiš stvari vani, ili da ti neko dovuče stvari?
Da li ti treba samo kućište ili sve u kompletu?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Ma možeš za 3 stoje iskombinovat kućište polovno i još 150 pride za polovam monitor ako treba do 24 inča..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 13:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Savjetujem svima da zaobiđu gotova vodena hlađenja.
Jebena govna koja se ne mogu servisirati. U zadnje vrijeme nam je riknulo desetak komada. Jeste da računare ne gasimo, ali opet.

Slika

U ovom računaru su bila 2 posebna gotova vodena hlađenja (sistem sa 2 procesora). Oba crkla...

U mom računaru crklo vodeno hlađenje. Sad čekam da mi stigne vazdušno.
Vazdušna hlađenja su daleko bolja i jeftinija opcija...

Sve preporuke za Scythe Mugen 5 i Kotetsu hladnjake. Povoljni, a jako dobri!

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Pitanje : pošto su koštala ta hlađenja koja su pocrkala?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Vodeno hladjenje je preseravanje, po mom misljenju

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 18:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
@munja
Oko 80 evra po komadu. Uglavnom smo ova kupovali: http://www.enermax.com/home.php?fn=eng/ ... 110&no=289
Znači nisu nikakvi fuševi. Svega nekoliko napajanja nam je negdje procurilo, a uglavnom im stradaju pumpe.

@goxon
Ako misliš na ova gotova hlađenja, onda se slažem. Ako misliš na sva, onda se ne slažem. :D
Uzmi u obzir onu mašinu sa 4 grafičke i procesorom što su vodeno hlađene. Temperature grafičkih u 100% ne prelaze 58 stepeni, nebitno koliko je vruće u serverskoj prostoriji, a jako je vruće... :D
Sa druge strane, vazdušno hlađene grafičke bez problema doguraju do 80 stepeni, pa moraju da smanjuju performanse, kako bi održali tu temperaturu. Vodeno hlađene kartice rade uvijek na maksimalnim brzinama.
U slučaju 1080ti, vodeno hlađene su uvijek na oko 2000 MHz, dok su vazdušno hlađene na oko 1500-1600 MHz. Nama je to ogromna razlika u performansama...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1080 TI ima fabricka sa blokom za vodeno, ali gura ~1700mhz core, a ima varijanti sa vazdusnim da guraju 1700, a to je boost core clock... 2000mhz?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 22:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
Ocigledno ste uboli los/model, losu seriju.
AIO vodena, uz pravilno rukovanje i instaliranje, su sigurna koliko i vazdusni hladnjaci. A zna se desiti da neki model ima lose projektovanu pumpu, pa to proizvodjac kasnije ispravi sa novijom revizijom. Isto se desava u bilo kojoj grani industrije.
Sto se tice 1080Ti, samo probrani modeli out of box bustuju na 2000MHz.
Za Quad SLI Custom vodeno je must have, jer je drugacije nemoguce ohladiti kartice, ukoliko su u kucistu.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 22:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ništa kod nas nije SLI.

Sve naše 1080 Ti, koje su vodeno hlađene, guraju same 2000 MHz. Izgleda da guraju klokove, dok god im to temperatura dozvoljava, bez obzira šta piše na kutiji.
Imamo više različitih proizvođača i modela i sve se tako ponašaju.

Vazdušno hlađene grafičke umiru ako su jedna pored druge...

Nismo mogli ubosti loš model ili seriju, jer imamo gomilu različitih proizvođača i modela.
Kakvo pravilno rukovanje AIO vodenim hlađenjima? Staviš ih isto kao i obično hlađenje. To što im pumpe crknu nakon nekog vremena, to je drugi par opanaka.
AIO kao i namjenska vodena hlađenja mogu da procure...

Kao što sam i ranije napisao, AIO su govna namjenja djeci koja hoće da imaju kul RGB računare. Nama najvjerovatnije crkavaju pumpe, zato što nisu namjenjene za dugotrajno korištenje...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 22:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Pa koza, ako ništa iskustvo me uči da probate onda neka hlađenja sličnih karakteristika ali po recenzijama skuplja i bolja, ajte u klasu od 150-200 evra. Możda su ta stvarno za vaš posao...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 22:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne vrijedi. AIO hlađenja su gola voda i za više para dobiješ više gejmerskih dioda.
Ne treba zaboraviti da AIO hlađenja nemaju nikakav način da se dopune, a tekućina uvijek lagano isparava. Jedino ne isparava ako ne koristiš računar i ako ga ne gariš. Ali čemu onda vodeno hlađenje? :D

Ako hoćeš dobro vodeno hlađenje, onda uzimaš EK ili nešto slično i praviš tačno ono što ti treba. Tu ti je sama pumpa tipa 70 evra.

Ranije su nam svi računari imali vodeno hlađene procesore, a odskora smo počeli hladiti i grafičke vodom. Neki su bili namjenski, a mnogi AIO.
Računari za simulacije su imali po 2 procesora, koja su vodeno hlađena i do 4 vazdušno hlađene grafičke.
Sad smo skontali da će svi novi računari za simulacije imati sve hlađeno vodom.

Naše radne stanice, koje imaju 2 grafičke i koje se ne koriste toliko intenzivno nemaju nikakve potrebe da budu komplet vodeno hlađene.
Namjensko vodeno hlađenje samo za procesor je preskupo da bi imalo ikakvog smisla. Ne znam zašto sto uopšte ubacivali koji kurac AIO hlađenja.
Od sad ubacujemo samo vazdušna hlađenja, tipa onog Scythe koji košta 40€, a hladi maltene identično kao vodeno hlađenje.

Noctua je definitivno najbolja što se tiče vazdušnjih hlađenja koja sam ja vidio, ali nije toliko bolja da bude duplo skuplja od Scythe hladnjaka.

Poenta mog pisanja ranije je da su AIO jednostavno promašaj i da savjetujem sve da ih zaobilaze. Koja je to njihova prednost?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 22:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
Sto se toce boost-ovanja kartica, procitaj ukratko o Nvidia Boost 3.0 tehnologiji.
Sta vi na kraju imate, custom vodena na 1080ti ili?
Sto se tice AIO coolera za cpu, prvo kazes da se ne mogu dopunjavati, a onda da tecnost isparava. Prvo je tacno (zato se i zovu AIO), drugo nije.
Dalje, to sto ste vi ili neko mislio da ce sa srednjom nizom klasom AIO imati neke spektakularne rezultate je vasa zabluda/neinformisanost. AIO se prevashodno uzimaju zbog boljeg protoka vazduha u kucistu i puno boljeg izgleda, kao i lakog pristupa komponentama.
I opet ponavljam, sansa da AIO iscuri uz pravilnu upotrebu je ravna onoj da gas iscuri iz heatpipe-ova (koje imaju svi moderni vazdusni cooleri), a to se (oboje) dogadja otprilike nikad.
Doduse, potencijalna opasnost jeste veca ukoliko bi AIO iscurilo :).



Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 23:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mi imamo namjenske sisteme hlađenja za grafičke kartice, a ne AIO. Kačio sam negdje slike, pa pogledaj...

AIO se ne može dopuniti, a tečnost svakako isparava. Kako iz AIO, tako i iz namjenskih. To što su potpuno neprozirna i što se ne vidi unutra ne znači da tečnost ne isparava.
Tečnost isparava kroz sama crijeva i to je normalna pojava, jer su crijeva u maloj mjeri porozna.

Kakve veze ima AIO sa protokom vazduha u kućištu? Skloniš veliki hladnjak sa procesora, a dodaš veliki radijator. Isti đavo u potpunosti...
Poenta je da je voda dosta efikasnija u prenosu toplote, ali ti to ne pomaže puno ako poslije nemaš dovoljno velik ili debeo radijator da da je preneseš dalje na vazduh.
Kvalitetna vazdušna hlađenja nisu daleko od vodenih hlađenja. Mi imamo dovoljno velika kućišta, da nam to nije nikakav problem...

Nama su u posljednjih godinu dana jedno 2 komada AIO iscurila. Jednom je spržena gornja kartica i ploča, a drugi put se ništa nije desilo. Pusti tu priču o pravilnoj upotrebi i pravilnom rukovanju kraju...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 01:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
Iskreno, ne da mi se traziti te slike :).
Kako da isparava tecnost koja nije ni blizu temperature da bi uopste doslo do isparavanja?
Vec sam rekao da su to izolovani slucajevi (curenje vodenog). Primjenjujuci tvoju logiku, niko nista od tehnike nikad ne bi trebao kupiti, jer se sve moze pokvariti. Na globalnom nivou, sve komponente ulaze u prosjek od 1-3% reklamacija, pa tako i AIO.

Ps. Naravno da nije isti protok vazduha u kucistu, sa vodenim i vazdusnim hladnjakom. Ali da bi to znao, morao bi znati kako to funkcionise...



Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 05:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne znam kako, ali tekućina ispari nekako. Najrazumnije objašnjenje je da prođe kroz crijeva.
Uglavnom, na namjenskim hlađenjima se obično vidi kako nestaje jer imaju providne rezevoare, a na AIO se ne vidi. U oba slučaja nigdje ne bude curaka ili nečega...

Ne, to nije moja logika što si napisao. Moja logika je da svaka roba ima svog kupca, a kupci tih AIO vodenih hlađenja su gejming klinci koji pimpuju svoje računare da budu najkul u društvu. Pročitaj još jednom moje postoje, očigledno ih nisi čitao sa razumijevanjem.

Objasni mi u čemu je razlika u protoku vazduha kroz kućište u sledeća dva primjera:
https://i.ytimg.com/vi/JYX7RegyCjU/maxresdefault.jpg
http://images.bit-tech.net/content_imag ... mc-18b.jpg

Pretpostavi da su sve komponente iste, kao i da su svi ventilatori isti. Naravno isti broj ventilatora u oba slučaja.
Zanemari to što je radijator za vodeno glađenje gušći od CPU hladnjaka.
Ajde objasni gdje je tu neka bitna razlika, pošto se očigledno razumiješ...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 07:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Nisam nikad imao vodeno, a zanima me u da li ovo vodeno na slici ima ventilator i u kojem pravcu duva ?

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 08:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Ima i pretpostavljam u kućište da duva. Ima stražnji da izbacuje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2261 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs