banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 07:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 234 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Okt 2010, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Probao sam ja citati i uciti sa laptopa, ali toplota, buka, rogubusnost ne dozvoljavaju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 22:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Evo, da i ja dam svoje impresije oko ebook reader-a. Vec par mjeseci posjedujem sony pocket edition (prs-300). Moram da priznam, da sam u pocetku bio veliki skeptik oko e-ink ekrana. Sjecam se ere dolaska lcd monitora i tvrdnji da ni oni uopste ne umaraju oci, pa valjda poslijedica tog razocarenja. Ali nakon procitanih do sad, 5 knjiga, i ko zna koliko elektronskih izdanja novina, mogu reci da mi je ovo jedna od najboljih kupovina do sad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2010, 23:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kindle posuđuje knjige
Pod pritiskom Barnes and Noble Nook uređaja koji dobija sve više medijskog prostora, a od prve minute omogućava korisnicima ono što su odvijek mogli sa fizičkim, štampanim knjigama - Amazon je aktivirao prekidač i ponudio funkciju pozajmljivanja knjiga na Kindleu. Zavisno od dozvole izdavača, korisnici će neke kupljene knjige moći iznajmiti jednokratno na 14-dnevni period drugom korisniku. Za to vrijeme vlasnik knjige će biti onemogućen da je čita – baš kao “zaprave”. Funkcija će, kako tvrdi firma, biti aktivirana do kraja godine.

Još samo da Amazon otvori format i uređaj i svijet će biti puno bolje i sretnije mjesto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2010, 22:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Jun 2010, 10:08
Postovi: 86
filozof sa vrbasa je napisao:
Slika

Ovo je moj ebook. :)



E ovako nesto bi meni trebalo... Samo gdje da ga nabavim, treba li da se narucuje preko grane ili ima negdje kod nas???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2010, 22:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Još kod nas nije stiglo, barem nisam nigdje našao u BL, a ovo sam naručio preko ebay.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2010, 22:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Jun 2010, 10:08
Postovi: 86
Aham... Da, ko zna kad ce kod nas doci... Moram to da potrazim... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2010, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Amazon o prodaji Kindlea
Amazon se pohvalio kako je od lansiranja nove generacije Kindlea prodano više uređaja nego u cijelom četvrtom kvartalu 2009. godine. Rezultat je, kako kažu, "zapanjujuć", pogotovo ako se u obzir uzme da je blagdansko razdoblje pred kraj godine na Amazonu najprometnije.

Što se tiče e-knjiga, Amazon je u prvih devet mjeseci ove godine prodao tri puta više naslova nego u istom razdoblju prošle godine. Također, među najprodavanijim naslovima, e-knjige su se prodavale dvostruko bolje nego one papirnate, poručuju iz Amazona.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2010, 23:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Prvi e-čitač u boji
Dosadašnji čitači e-knjiga u boji oslanjali su se na LCD ekrane

Kineski Hanvon u povijest će ući kao prva tvrtka koja će u ponudi imati čitač e-knjiga s E Ink ekranom o boji, piše New York Times. Očekuje se da će kompanija uređaj službeno predstaviti ovog tjedna na japanskom sajmu FPD International, a u prodaju na kineskom tržištu mogao bi krenuti tokom ožujka.

Ovaj će čitač e-knjiga imati 9,68-inčni ekran osjetljiv na dodir, a moći će se povezivati na Wi-Fi i 3G mreže. Ipak, uz sve prednosti koje E Ink u odnosu na LCD ekrane nudi, tehnologija prikaza slike još uvijek nije prikladna za slike u pokretu, a boje izgledaju pomalo isprano.

Cijena ovog čitača u Kini će iznositi preračunato 440 dolara, a tvrtka je najavila i mogućnost lansiranja na američko tržište.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2010, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Evo citac za 99 evra ko zeli da naruci: http://www.weltbild.at/1/ebook/ebook.html , idealno kao rodjendanski ili novogodisnji poklon :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2011, 14:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Elektronske knjige nezaustavljivo napreduju
Američko udruženje izdavača objavilo je statističke podatke po kojima je vidljivo da je prodaja papirnih knjiga u laganom padu, a prodaja elektronskih knjiga u strelovitom rastu.

Američka udruga izdavača objavila je statističke podatke po kojima je vidljivo da je prodaja papirnih knjiga u laganom padu, a prodaja elektronskih knjiga u strelovitom rastu.

Audio knjige i e-knjige postaju sve popularnije u SAD-u gdje je Američko udruženje izdavača zabilježilo da je u januaru 2011. godine prodano 115,8 odsto više elektronskih knjiga nego u januaru prijašnje godine. Prodaja audioknjiga povećala se za 8,8 odsto u odnosu na godinu prije.

U isto vrijeme je prodaja tvrdo uvezenih knjiga pala sa 11,3 posto u odnosu na prošlu godinu, a prodaja knjiga s mekim uvezom za 19,7 odsto. Podaci se odnose na literaturu za odrasle, dječje knjige u papirnatoj verziji bilježe sličan pad prodaje. Pad od nekoliko postotaka su zabilježile čak i papirne knjige namijenjene edukativnom sistemu. Jedini rast izdanja na papiru zabilježen je kod stručne literature (+1,3 odsto) i u prodaji knjiga religijske tematike (+5,6 odsto).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 11:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
U petak mi je kolega pokazao svoj WeTab, sve u svemu simpa stvarcica, izgleda mocno.

Ono sto je interesantno u vezi njega je, WeTab je imao katastrofalnu marketinsku kampanju, kasnjenje i odgadjanje termina za press-konferencije, cak su dozivjeli veliku blamazu kad su na jednoj prezentaciji kobajagi "demonstrirali" funkcije uredjaja, a u stvari je isao video na uredjaju, to objasnjava i zasto nisu dali novinarima da licno isprobaju funkcije. U svakom slucaju, u jednom trenutku se pojavila Windows error message :D Tako je postalo jasno da je tip samo glumio pantomimu :D

Uglavnom, bilo je tu vise nekih kikseva, zbog cega je WeTab izgubio na rejtingu. Da ne bi izgubili kupce, odlucili su da drasticno smanje cijenu, zbog cega na njemackom Amazonu mozete dobiti WeTab za 333€.

Ali prednost kod WeTab-a je navodno besprijekoran hardware. Kolega kaze da hardware funkcionise odlicno, a mozete instalirati kompletan OS, Windows 7 ili Ubuntu, Office i ostalo, tako da na kraju dobijete e-book reader zajedno sa laptopom, tezine oko 900 grama, sa displayom 11.6''.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2011, 19:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39416
Lokacija: Месечева икра
Zna li ko može li se nabaviti kakav e-reader za stotinjak marka? Ne mora biti sad neku ultra-mega-giga,bitno je da vrši osnovnu funkciju i da nije naporan za oči...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2011, 19:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Knjiga nije knjiga ako ne mogu da mlatnem nekog po guzi sa njom....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2011, 22:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Meni e-book reader vrijedi zlata. U zadnja tri mjeseca sam pročitao 13 knjiga na njemu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2011, 11:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39416
Lokacija: Месечева икра
Ma ja sam našao pdf-ove nekih knjiga koje se ne mogu više nabaviti kod nas i kad sam skontao koliko bih dao za štampanje na pamet mi je palo da mogu uložiti tu sumu u e reader....Znači,e-reader,jeftin,može polovan,zna li iko?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2011, 12:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
da probas na piku,e-bay...amazon kindle 139.00$ nov,ajd sacekaj do plate pa da skupa placamo postarinu hocu i ja

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 09:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
_zoka je napisao:
Ma ja sam našao pdf-ove nekih knjiga koje se ne mogu više nabaviti kod nas i kad sam skontao koliko bih dao za štampanje na pamet mi je palo da mogu uložiti tu sumu u e reader....Znači,e-reader,jeftin,može polovan,zna li iko?


На нашим сајтовима једва да има и нових, половних нигдје, имаш на Ebay полован Киндле 2 за 74 $ (отприлике 52 еура).

Kod:
http://cgi.ebay.com/Amazon-Kindle-2-Ereader-3G-Wireless-6-Display-Global-/220816007221?pt=US_Tablets&hash=item3369a8e035


Момак шаље у цијели свијет. :wink:

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 11:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
nasli smo Zoka i ja nesto zanimljivo,ali cekam i strucno misljenje pa da narucujemo :D

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 23:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Umro izumitelj e-knjiga i osnivač Project Gutenberga
Osnivač online biblioteke besplatnih knjiga Project Gutenberga, Michael Hart, umro je u 64. godini života u svom domu u američkoj saveznoj državi Illinoisu. Project Gutenberg, osnovan 1971. godine, prva je digitalna biblioteka na svijetu, te je kao takva popularizovala ideju elektronskih knjiga, kojih sada u svojoj kolekciji ima preko 36 hiljada.

Njegova misija je bila da besplatnom dostupnošću knjiga eliminiše neznanje i nepismenost. Čini nam se da nije uspio.

Kako god, biblioteku možete posjetiti ovdje, pregledati knjige po kategorijama i skinuti ih u jednom od podržanih formata – EPUB-u, MOBI-u, PDB-u i drugim – a, moguće je direktno ih čitati i na samom sajtu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2011, 03:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Moj naklon do zemlje, čovjek sa vizijom, ono što je Open source zajednica za Win to je Projekat Gutenberg za grafomafiju i nadrkane bibliotekare.

Čova nije bio ni nešto star.
RIP :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 234 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs