banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 22 Jun 2026, 17:40 Danas je 22 Jun 2026, 17:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Dec 2009, 20:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2009, 22:23
Postovi: 25
kako mogu prebaciti video materijal sa kamere na pc?
inace kamera je Sony DCR-HC24E, koristi mini DV kao medij za snimanje.
instalirao sam drivere sa cd-a koji je dosao uz kameru ali nikako ne moze da se pokrene.
please help!


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Dec 2009, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2752
treba di firewire kabl, kao prvo (oko 20+ KM) koji ces ustekati u firewire utor u kompu (trebalo bi da ga imas), s jedne strane, i naravno u odgovarajuci utor u kameri, s druge strane
ako ti pritom komp automatski ne ponudi capture (prenos), idi u windows movie maker i trazi capture opciju
budi spreman da ce ti materijal zauzeti mnogoooo prostora na harddiscu

postoji i varijanta prenosa usb kablom, samo sto je kvalitet na taj nacin prenesene slike mnogo losiji

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Dec 2009, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2218
Lokacija: Banja Luka
varijanta da graficka karta ima Video IN

i ustekas cinc u nju i eto ;)

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Dec 2009, 02:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5011
Lokacija: Banja Luka
nastimaj preko firewire jer je brze za presnimiti

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Dec 2009, 15:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1096
Lokacija: Last Train Home
Brzina grebovanja ("presnimavanja") sa kamere na računar je ista u svim varijantama (FW, USB, analogni video...)...
Znači, ako prebacuješ sat materijala, to će ti trajati sat vremena.

Nemoj se zezati sa USB-om ili analognim činčevima, nabavi FireWire kabl i karticu (ako nemaš FW port), nije skupo a dobićeš puno na kvalitetu prebačenog materijala u odnosu na USB (neće biti sjeckanja i razmazivanja slike)...

Materijal koji prebaciš sa DV kasete na računar zauzeće puno (sat oko 12 GB) ali je to sirov nekompresovan materijal s kojim možeš raditi dalje šta hoćeš...


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Dec 2009, 18:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2009, 22:23
Postovi: 25
hvala narode... pokusacu po uputstvima, ne bi trebalo biti greske.


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Dec 2009, 22:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Nov 2009, 15:05
Postovi: 5
Ako nebudes imao srece sa firewire-om mozes probati sa tv karticama.Mda... nije neka kvaliteta ali .. :).
Inace je zeznuto prebacivati sa minidv kasetica...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 08:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1096
Lokacija: Last Train Home
ThePointerZ je napisao:
Ako nebudes imao srece sa firewire-om mozes probati sa tv karticama. Mda... nije neka kvaliteta ali .. :).
Inace je zeznuto prebacivati sa minidv kasetica...


Zeznuto???
Upravo suprotno, ne može biti jednostavnije... Preko Firewirea dobijaš punu kontrolu nad kamerom, nema onog čunvenog "pusti PLAY na kameri pritisni REC na računaru"... :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 10:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2752
Metheny je napisao:
ThePointerZ je napisao:
Ako nebudes imao srece sa firewire-om mozes probati sa tv karticama. Mda... nije neka kvaliteta ali .. :).
Inace je zeznuto prebacivati sa minidv kasetica...


Zeznuto???
Upravo suprotno, ne može biti jednostavnije... Preko Firewirea dobijaš punu kontrolu nad kamerom, nema onog čunvenog "pusti PLAY na kameri pritisni REC na računaru"... :)


upravo tako, jednostavno je, a kvalitet snimka solidan

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
  
 
 [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs