banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 11:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Nov 2009, 18:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Interesuje me da li u Banjaluci ima mnogo korisnika Dreamboxa (za neupućene, jedinog, za sada, digitalnog top-set prijemnika baziranog na Linuxu), koje programe koristite za editovanje i slično.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2009, 19:30 
Ja imam dreambox 500s...ne koristim programe... :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Nov 2009, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Imam isti model. U početku je bilo malo problema sa instalacijom, jer svaki put kada mijenjaš konfiguraciju satelita izgubiš sve kanale i moraš da ih tažiš iz početka. Kasnije sam dobio savjet od jednog prijatelja da probam DreamboxEdit, koji je vrlo mali ali zgodan program i ne zauzima puno mjesta na kompjuteru. Poenta je u tome da možeš da sačuvaš postavke svog boksa na kompjuteru, isto tako da ih mijenjaš, brišeš nepotrebne kanale, radiš vlastite liste sa favoritima i to kasnije prebaciš nazad na boks. Ništa komplikovano, ali vrlo efikasno. A da stalno imaš backup, u slučaju da nešto prolupa je neprocjenjivo!

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2009, 19:55 
Ima neki fajl koji trebash iskopirati sa dreamboxa na komp u kojem su sve pozicije satelita, ali zaboravio sam to kako ide, koristio sam ja i dreamboxedit i dreamup i josh neke programe, ali posto sam sada na CS-u ne treba mi nista od toga. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Nov 2009, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
I sam se bavim istim sportom :D .
Zanima me kako ubacuješ naše titlov titlove u strane programe (tip HBO za Balkan, gdje postoji srpski,hrvatski i slovenski tekst ali moj modul ne može da ih prepozna, nego se drži nekih unaprijed instaliranih jezika, koje sam tv kanal ne podržava)?

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2009, 20:34 
To samo daljinskim izaberem i radi ko satic. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Nov 2009, 20:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Žuto dugme, dalje...(ja imam modul Bullz_text 0.43, pošto kod tebe funkcioniše a kod mene ne, pretpostavljam da ima neke razlike u modulima, pa me interesuje šta da tražim).

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2009, 23:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Evo da se i ja prijavima kao ponosni vlasnik. U pitanju je dm800hd clone. Ovo mi je prvi dreambox, pa prvo sam se navikavao... al posljednjih 5-6 dana, instalirao oozoon pure u flash i meoboot za multiboot i image sa memory sticka... pa vise se zanimam s raznim image-ima i dodacima, nego sto gledam tv.
Sto se tice samog boxa, poprilicno se grije, pa sam ventilator 12cm povezao na usb i to ga hladi. Sad gledam kako da ga povezem na scart, da bi se gasio dok je box u sleep modu.
A jos jedan napomena za buduce kupce klona od 800hd, s novijim image-ima postoji problem s dvb titlovima, pa kome je to vazno nek pripazi.
Sto se programa na racunaru, za sad koristim jedino pomenuti dreamboxedit za uredjivanje liste.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 15:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2008, 00:12
Postovi: 449
civi je napisao:
Interesuje me da li u Banjaluci ima mnogo korisnika Dreamboxa (za neupućene, jedinog, za sada, digitalnog top-set prijemnika baziranog na Linuxu), koje programe koristite za editovanje i slično.


Druze, Dreambox nije jedini digitalni top-set prijemnik baziran na Linuxu, ima ih jos dosta (tesko mi je i nabrojati ih sve, a pri tome ne mislim na Dreambox klonove). Inace, prvi softver koji se koristio za Dreambox je bio preradjena verzija Linux softvera namijenjenog DBox2 risiverima. Poslije je samo nastavljeno sa razvojem tog softvera. Dreambox je kopirao i hardverski dizajn DBox2-a.


Poslednji put menjao laka dana 24 Nov 2009, 15:20, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Код мене је инсталиран Gemini.
Титл бираш притискајући дугме АУДИО на даљинском, па онда доле идеш на субтитлес и помјераш лијево или десно док не нађеш Српски.
Још пар питања, које сателите све хватате?
Је л` имате мотор или више ЛНБ-ова?
Где ми је најјефтиније у граду да купим ту опрему за сателитску (пошто сад имам само један лнб и пратим само диги) и да ли има неко од вас можда да прода?
Треба ми disecq, носач за 3 или 4 лнб-а, и још 3 или 4 лнба :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 15:20 
Ja imam disecq motor, milina, vata sve sto imam preko CS sto mogu gledati. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
nisam bas upucen u tematiku

a kada kupim dreambox i motor i ostalu opremu

da li ja trebam placati CS?

posto sam vidjao po oglasima i to
da se placa 10-15KM mjesecno :S

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
tenssa, мотор ми је превелика инвестиција.. :) а и уградња је поскупа..

miki321oc, да, мораш плаћати претплату.. осим ако не нађеш неког ко је вољан да ти да за Џ..
најлакше је нпр купити БХТ картицу нпр., она је неких 45 КМ годишње и онда њу подјелиш са неким на нету и можеш пратит и остале пакете...
за сада са кључевима можеш још увјек гледати ДИГИ али је питање до кад ће то трајати..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
tensSa je napisao:
Ja imam disecq motor, milina, vata sve sto imam preko CS sto mogu gledati. :)

I ja imam motor, medjutim moje iskustvo nije baš 100% pozitivno. Prilišno je spor, kada prebacuješ kanale, ako se nalaze na različitim satelitima (a nalaze se, u tome je i poenta), slika je crna 5-10 sekundi, zavisno od pozicije satelita. Kupio sam ga samo zato što nisam nikad uspio da "uhvatim" eutelsat na 16E, a motor ga nadje od prve. Nakon toga sam ga otkačio i glavu priključio na disecq za 4 glave jer je promjena kanala jednostavnija i brža. Glave sam usmjerio na 19E (Astra, masa sportskih i muzičkih kanala), 16E (Eutelsat, masa ex-Yu kanala), 13E (Hotbird, državni kanali, RTS, RTCG, HRT, SLO, masa sporta) i 4,8E (sirius, viasat kanali, film i sport). Thor (na 1W) je vjerovatno bolji nego Astra, ima Canal+. sa dobrim filmovima , engleskom ligom i NHL, ali ne mogu da ga dobijem, smeta mi komšijino drvo

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 18:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
XentoniX je napisao:
Код мене је инсталиран Gemini.
Титл бираш притискајући дугме АУДИО на даљинском, па онда доле идеш на субтитлес и помјераш лијево или десно док не нађеш Српски.


Ja, na žalost, imam instaliran PLI, tako da ne pije vode dugme AUDIO za mijenjanje teksta. Tamo je zaista samo audio. Tekst mijenjam pritiskom na žuto dugme, i dalje kroz meni do tekst-modula koji nema podršku za naš jezik. Vjerovatno ću morati da promijenim ovaj shit koji je vrlo nestabilan, tako da u prosjeku svaki dan moram da izvršim seljački reset (iščupam kabl za napajanje); i instaliram Gemini.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 18:54 
Citiraj:
а и уградња је поскупа..

Ja sam sam sebi to podesio...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
civi je napisao:
tensSa je napisao:
Ja imam disecq motor, milina, vata sve sto imam preko CS sto mogu gledati. :)

I ja imam motor, medjutim moje iskustvo nije baš 100% pozitivno. Prilišno je spor, kada prebacuješ kanale, ako se nalaze na različitim satelitima (a nalaze se, u tome je i poenta), slika je crna 5-10 sekundi, zavisno od pozicije satelita. Kupio sam ga samo zato što nisam nikad uspio da "uhvatim" eutelsat na 16E, a motor ga nadje od prve. Nakon toga sam ga otkačio i glavu priključio na disecq za 4 glave jer je promjena kanala jednostavnija i brža. Glave sam usmjerio na 19E (Astra, masa sportskih i muzičkih kanala), 16E (Eutelsat, masa ex-Yu kanala), 13E (Hotbird, državni kanali, RTS, RTCG, HRT, SLO, masa sporta) i 4,8E (sirius, viasat kanali, film i sport). Thor (na 1W) je vjerovatno bolji nego Astra, ima Canal+. sa dobrim filmovima , engleskom ligom i NHL, ali ne mogu da ga dobijem, smeta mi komšijino drvo


да, тхор има јако финих канала у диги пакету..
е где си куповао ту опрему? носач за лнб, дисецкју и лнб-ове?
можеш ли ми објаснит којим су редом поредани? наводно један од њих треба да буде неки уски, да га можеш углавит између нека два..
у задње вријеме читам доста по форумима о томе али и даље нисам похватао конкретне детаље за ову ситуацију.
ја бих гањао астру, хотбирд, еутел и тхор..

civi je napisao:
Ja, na žalost, imam instaliran PLI, tako da ne pije vode dugme AUDIO za mijenjanje teksta. Tamo je zaista samo audio. Tekst mijenjam pritiskom na žuto dugme, i dalje kroz meni do tekst-modula koji nema podršku za naš jezik. Vjerovatno ću morati da promijenim ovaj shit koji je vrlo nestabilan, tako da u prosjeku svaki dan moram da izvršim seljački reset (iščupam kabl za napajanje); i instaliram Gemini.


Стави Гемини, нико се не жали на њега.. само пази који..
Упореди мац адресу уређаја да ли на њу пашу те верзије, јер имају неке нове које имају тајм бомб па ти онда сјебе уређај..

tensSa je napisao:
Ja sam sam sebi to podesio...

сам уштимао све сателите одједном? ја се накањивам али контам да нећу успјет :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2009, 10:04 
Pa kad nadjesh jedan, to ti je to..ne sjecam se kako je islo, ali ja mislim da sam trazio hotbird ili astru, a ostali su isli po toj liniji...ima dosta uputstava na internetu kako se to podesava. :) :)


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs