banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 06:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 78  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jul 2011, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
aQtheR je napisao:
Kakva ploca mora da bude da bi na nju isao Core 2 Quad Q6600 ?
I da li neka firma daje kao i prije IT Computers tj na otplacivanje ?
Npr ja sastavim komp i da to ide preko starog posto mi je sada frka davat 1500+ km na cisto .

pa sve firme imaju nesto od kreditnih linija...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2011, 23:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Jan 2011, 18:31
Postovi: 14
Koja tacno ? Ima li infocom ?
Kod njih bi sastavio.
Treba mi odg brzo .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 07:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Pitaj na 051/229 401.Vjerovatno će ti oni najbrže odgovoriti...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 14:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Evo ovako, trazio sam pomoc na elitesecurity forumu, pa reko da priupitam i ovdje, posto problem i dalje postoji i nisam u stanju da ga rijesim. Radi se o pregrijavanju cpu-a prilikom 100% koriscenja. Naravno sve sam ocistio, hladnjak i ventilator, provjerio da racunar nije zarazen virusima i sl., a zadnje u nizu je bilo da sam promjenio termal pastu na cpu plocici. Nista ne pomaze, tema je ovde pa ako bi neko znao moguci problem bio bih zahvalan.
http://www.elitesecurity.org/t433020-0#2905753


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 14:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Hmm..koji kuler je u pitanju, btw?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 14:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
kuler je stock, dosao u paketu sa procesorom, broj obrtaja je iznad 3000rpm, nema prasine nicega i normalno radi, ventilator je stabilno pricvrscen na hladnjak a ovaj na cpu sa novom pastom izmedju.
Sumnjam da bi moglo biti cpu senzor da nije u redu, ne vrijedi mi da ocitavam iz biosa temperaturu posto je tad cpu usage na 0%, a meni problemi pocinju na 100%. Jel postoji nesto sto mogu uraditi povodom ovoga ? Mozda jednostavno da iskljucim termal shutdown u biosu i idem na sve ili nista ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 14:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Nikako ti ne bih preporucio da iskljucujes termal shutdown, bas nikako. Meni se cini da je tu do samog kulera, posebno ako je box model. Kako bi bilo da probas neki drugi kuler, neki malo bolji?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 15:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Ma sta ja znam, nisu kuleri skupi ovih dana ali stvarno sumnjam da je do toga. Radi na istom broju obrtaja kao i prethodne 3 godine, nema nikakvih znakova ostecenja, nista, provodljivost od cpu plocice do hladnjaka je odlicna, stvarno ne vjerujem da je do toga. Sumnjam na pogresno ocitavanje, ali sta mogu da uradim povodom toga, moze li se taj senzor promijeniti ili nesto slicno ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 15:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
kakvo ti je kuciste? ima li promaje? provjeri voltazu procesora(vrati na default). kad si mjenjao pastu koliko si je stavio?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Speedfan je malo čudan kod tumačenja. Upravo gledam ovaj tvoj screenshot koji si postavio na elitesecurity...

Po ovome je problematična grafička kartica, a ne procesor. Jer ovdje je GPU temperatura i njoj pripadajući Core (tako to vidi Speedfan) 78 stepeni dok je CPU i njegov Core (jeste, tvoj procesor je dual core, ali objasni ti to Speedfan-u) na 24 (23) stepena (što je u suštini nisko bez obzira što je u "leru").

Prijedlog: instaliraj sebi ovo:
http://www.aida64.com/downloads
pa nam daj rezultate u leru i pod opterećenjem. Btw, pretpostavljam da je na 9400GT pasivno hlađenje (samo veliki hladnjak bez ventilatora) što je loše. Opcija koja je veoma preporučljiva je "našarafiti" jedan ventilator na taj njen hladnjak.

Interesuje me otkud tolika pojava opterećenja procesora od 100%. Čak i kod gamera ne ide uvijek na 100%. Ali zato ide od us*anog Flash-a. Ja sam imao slučaj žene koja je "produvala" računar igrajući FarmVille po 5-6 sati svaki dan. Naknadno stavljanje boljeg hlađenja, bolje paste, dodatnih chasis-ventilatora... nije pomoglo jer kao što rekoh, procesor je produvao. Doduše Intelov dualac je bio u pitanju, ali simptomi su isti. Bez opterećenja i pod malim opterećenjem je OK (ispod 50 uvijek), ali kad se upali Farma i ogavni Flash, procesor se zakuca na 100% a temperatura bez problema na preko 80.

S druge strane kod svog jednog prijatelja geometra koji redovno tuče po AutoCAD-u imao sam problem koji me je mučio momački, a ima upravo taj tvoj procesor, doduše drugu grafulju, ali nebitno sad. Problem je što je računar krenuo da krahira iz čista mira i to bez pravila (pod opterećenjem u CAD-u ili prilikom googlanja kad ništa drugo ne radi). Ubio se testirajući RAM, grafičku, procesor i hard. Mijenjao sam i napajanje naravno (sistem i drivere ne moram ni pominjati). Ma da se ubiješ npr. Furmark-om samo što ne spalim karticu i ništa, ali malo kasnije komp krahira bezze. Memorije sve uredne. Procesor se znao grijati više nego obično, ali ništa kritično. Na kraju sam ustanovio da je problem struja. Ne napajanje, već kroz matičnu ploču. Njegov problem sam riješio promjenom grafičke karte, odnosno ubacivanjem manjeg potrošača jer očigledno njegova prvobitna nije dobijala dovoljno preko ploče ili je napon varirao pa joj to smetalo. Nisam imao čime ispitati, ali jedino što sam mogao primjetiti su slabe vrijednosti struje u BIOS-u bez obzira na promjenu napajanja i osciliranje tih vrijednosti.

Ova druga priča ima za poentu da problem nije možda u tome što je procesor produvao (mada vjerovatno jeste) već da je možda do napajanja ili eventualno matične ploče. Provjeri vrijednosti napona u BIOS-u da vidiš i to ili nađi neko dobro napajanje pa probaj s njim da vidiš ima li promjene.

Problem ćeš možda donekle riješiti skupim kulerima tipa:
http://hgspot.ba/opis.aspx?ID=54207
http://hgspot.ba/opis.aspx?ID=55467
ali ne vidim koliko je to sad isplativa varijanta.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
taj tx3 je u infocomu 30 KM.imao sam ga ja. odlican hladnjak za dualcore racunare

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 18:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2008, 00:12
Postovi: 449
Spacedwarf je napisao:
Ma sta ja znam, nisu kuleri skupi ovih dana ali stvarno sumnjam da je do toga. Radi na istom broju obrtaja kao i prethodne 3 godine, nema nikakvih znakova ostecenja, nista, provodljivost od cpu plocice do hladnjaka je odlicna, stvarno ne vjerujem da je do toga. Sumnjam na pogresno ocitavanje, ali sta mogu da uradim povodom toga, moze li se taj senzor promijeniti ili nesto slicno ?


Termalni senzor je integrisan u samom procesoru i nema nacina da se promjeni. Najbolje bi bilo da probas neki drugi procesor i ako on bude normalno radio, znas na cemu si.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
laka je napisao:
Najbolje bi bilo da probas neki drugi procesor i ako on bude normalno radio, znas na cemu si.


Veoma dobra preporuka. Samo nemoj dugo da testiraš tuđi procesor u slučaju da je ipak do struje ili ploče, a ne do procesora i hlađenja. :-P

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
ili probaj oboriti frekvenciju za par stotina Mhz pa provjeri onda

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2011, 00:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
Problem je u tome što je procesor radio normalno pa počeo zezati. Downclock ne dolazi u obzir. Ja preporučujem Clear CMOS ili reinstalaciju operativnog sistema. Ako nastavi sa zagijavanjem nemam preporuku.

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2011, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
A i ne bilo vruće čoeku na 40°. Ponesi ti njega na vrbas i baci ga u vodu da dođe sebi.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2011, 17:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
Imam jedan problem, računar mi mnogo grije sobu, koja je ionako prevruća. Postoji li neka mogućnost da povežem monitor sa računarom sa nekim "produžnim" DVI kablom a da ne dođe do nekih gubitaka u kvalitetu ili brzini slike? Tako da računar stavim u hodnik.

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2011, 18:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Specifikacija kaže da kabl mora nositi signal do 5 metara. Ako hoćeš veću dužinu, onda kušiš ovo:

Slika

DVI Inline Repeater & Booster

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2011, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Za te pare može da kupi polovan klima uređaj i riješi problem pregrijavanja bez iznošenja u hodnik. :(

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2011, 01:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Sve je to dobro, kako to izgleda kod mene prilikom upotrebe flasha na 2 browsera u isto vrijeme....mada ni prilikom koristenja flash-a na jednom browseru nije nesto mnogo bolje...kao ni prilikom igranja C.S.

Spoiler:
Slika


Spoiler:
Slika


Sa tim da imam 3RAM-a. AMD athlon x64 2,1GHz procesor...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 78  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs