banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 78  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Mar 2020, 12:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Nije to toliko nepouzdano, jer nisu ti senzori napona svemirska tehnologija. I drugo je mjeriti izlazni napon iz napajanja, ili negdje na matičnoj, kada nije opterećen ili kraće vrijeme. Ili kada pustiš da vidiš koliko varira napon duže vrijeme. Naravno da postoji tolerancija mjerenja, od starosti do temprature... ali opet mogu dati neku sliku o promjeni napona. Imao sam ja probleme sa kablovima od V1000. Dok nisam skontao šta je problem gledajući kako naponi nekada padnu, posebno onaj od 3.3 v. Problematičan taj napon, jer su njegovi vodovi na ćoškovima konektora. Nekako su ih ne baš sjajno upetljali, a istina bili su i savijeni da što manje smetaju u kućištu... Pa dok ih nisam namjestio gledajući baš u te napone senzora, nisu prestali problemi. Restart, slika se poremeti, uspori, neće da se pokrene...
Elem, imaš li možda negdje višak kabl za matičnu 24-pinski za Cooler Master V seriju :) Čak sam mislio nabaviti one sleeved jer su više elastični, pa ih lakše provući kroz kućište. Ovi originalni kruti oko konaktora kao... pa čim ih malo saviješ.

Zato i neka provjeri napone, jer je prije radilo... prije diranja. Možda su i ovdje kablovi bili u jednom položaju, pa bilo ok dok nije počeo da čačka i pomjera. Slično kao i kod mene.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2020, 14:36 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Hja to je taj trend, sabijaj u što manje... Uzmeš školjku veš mašine i na šasiju zavrneš matičnu. Pa da vidiš kako ima mjesta za sve



Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2020, 15:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ma ima mjesta, ali ima i one otvore za provlačenje kablova... Sada je provučeno kao u veš mašini. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2020, 23:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
zasto jednostavno kad moze komplikovano. tako jedan moj drugar kad smo mu slagali komponente, aj provuci, daj sakrij, ajd ovuda. i onda gurnes kuciste ispod stola i ne vidi se nista u PM

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2020, 11:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Nije izgled, nego zbog bolje cirkulacije vazduha. 60 cm samo 24-pinskog kabla može zauzeti dosta prostora.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2020, 08:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Bilo je do napajanja. Po simptomima nikad ne bih pretpostavio. Staru ploču sam ostavio po strani, ako mi se nekad bude dalo peglati pinove. Super radi sa novom pločom i novim komponentama. Hvala svima na pomoći i odazivu! Pozdrav!

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2020, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Treba mi pomoc oko spajanja soundbar sistema sa Amazon Fire TV... Naime, kupio sam sebi LG SJ2 koji Opt In, Port In i USB 2.0... Amazon Fire TV nazalost ima samo HDMI i USB... HDMI mi trenutno ide u TV... Do sada sam spajao preko Bluetootha, ali me ubija sto svaki put kad palim moram iznova konektovati (ne znam zasto)... Da li ima neko ideju kako bih najlakse mogao spojiti Amazon Fire TV i soundbar? Vidio sam da ima nekih konvertora za Opt, pa mozda preko toga...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2020, 12:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2008, 09:38
Postovi: 437
Lokacija: Banja Luka
Zna li neko sad u ovo vrijeme radi li neka radnja da se mogu uzeti joystici za racunar??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2020, 13:58 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Online shop neki na OLX?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2020, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Archangel je napisao:
Treba mi pomoc oko spajanja soundbar sistema sa Amazon Fire TV... Naime, kupio sam sebi LG SJ2 koji Opt In, Port In i USB 2.0... Amazon Fire TV nazalost ima samo HDMI i USB... HDMI mi trenutno ide u TV... Do sada sam spajao preko Bluetootha, ali me ubija sto svaki put kad palim moram iznova konektovati (ne znam zasto)... Da li ima neko ideju kako bih najlakse mogao spojiti Amazon Fire TV i soundbar? Vidio sam da ima nekih konvertora za Opt, pa mozda preko toga...


Hvala kolezi Panticu... tj Enter Name-u :) Kupio sam HDMI splitter (HDMI&Opt) i radi kao sat :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 08:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Šta iskoristiti kao izvor za bluetooth zvučnik? Htio bih da mogu pustiti radio stanicu ili neku plejlistu na zvučnik, a da ne zarobim telefon. Uzeti neki stari polovan telefon ili postoji neko elegantnije budget rješenje?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Mozda nesto ovako

https://www.olx.ba/artikal/36586253/ale ... -dot-novo/

Gledao sam ima li Echo Input koji je isti samo nema zvucnik pa bi bio jos jeftiniji. Mozes ga spojiti s 3,5" kablom ili bluethootom. Ja sam istu stvar uradio s svojim DVD 5.1 sistemom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2020, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Roditelji su kupili LG TV i iz nekog razloga se tv pali ujutru u 5 svaki dan... na internetu sam nasao podesavanja za turn on i turn off timer, ali je to sve iskljuceno kod njih... ima li ko kakvu ideju, jer nesto sumnjam da je greska u TV, siguran sam da je do nekakvih podesavanja...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2020, 21:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
apdejtuj firmware. i kontaktiraj tehnicku podrsku

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2020, 07:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mozda imas psa ili macku koji se bude svaki dan u 5 i gaze po daljinskom, u tom slucaju ti nece pomoci update :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2020, 16:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Nov 2019, 15:54
Postovi: 47
Moze li neko preporuciti monitor od 24", IPS panel, pozeljno je da ima DP kao i VESA mount. Budzet je 300KM. Moze preporuka i za nesto polovno.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2020, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Archangel je napisao:
Roditelji su kupili LG TV i iz nekog razloga se tv pali ujutru u 5 svaki dan... na internetu sam nasao podesavanja za turn on i turn off timer, ali je to sve iskljuceno kod njih... ima li ko kakvu ideju, jer nesto sumnjam da je greska u TV, siguran sam da je do nekakvih podesavanja...


Da se ispravim malo, posto moja mama kad objasnjava nidje veze..

Ne pali se TV ujutru u 5 svaki dan, nego cim pritisnu Off na daljinskom, 5 sec kasnije se upali... I jednostavno ga ne mogu ugasiti na taj nacin...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2020, 07:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mozda je upaljen onaj kiosk mod za prodavnice pa u slucaju nestanka struje se sam pali ili nesto vidi ima li to, ako nema onda cim stisnes power dugme u stilu nindze zamahni i skloni daljinski mozda se tipka zaglavila :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2020, 14:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Imam kućište MS cyclops V. Jedan kuler naprijed i nazad. Temperatura procesora 65stepeni pri opterećenju (igrica), a unutrašnjost kućište 60stepeni. Ima li potrebe za ugradnjom još kulera ili je to ok temperatura? mogu još da stavim 2 naprijed, 2 nazad i na krov kućišta 2.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2020, 05:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
65°C je ok temp za procesor. Sta kazu ostali dijelovi racunara? MB, GPU, HDD

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 78  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs