banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 22 Jun 2026, 21:14 Danas je 22 Jun 2026, 21:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Okt 2009, 18:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 08 Jul 2009, 14:37
Postovi: 926
Lokacija: Nova Topola/Konstanz
malo neobicna Tema,nzm ni u koju bi je grupu svrstao...al ako mi neko moze pomoci..nek mi kaze sta bilo u vezi ovogaa.. : ))
Znaci..Imam Satelitsku koju jedno vrijeme nisam koristio (15-20 Mjeseci)..e sad me zanima...Podesavanja vezana za kanale...kablove sam sve fino povezo..i na antenu skopcao...al nemogu doci do Kanala ni jendoga...Sta da radim?


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Okt 2009, 18:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40514
Lokacija: Месечева икра
Skopčao na komp ili na risiver?Ako je na komp,pogledaj da li si u programu sa kojim gledaš satelitsku izabrao dobar LNB...

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Okt 2009, 18:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 08 Jul 2009, 14:37
Postovi: 926
Lokacija: Nova Topola/Konstanz
skopcao na TV preko risivera.al sta dalje da radim kako da nadjem kanale???imaju li neka posebna podesavanja.imali neki poseban kanal na tv na kome se nalaze svi ti kanali sa satelitske.risiver je marke morgan's sydney.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Okt 2009, 18:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40514
Lokacija: Месечева икра
Jbg,obično se mora prebaciti na neki kanal koji je podešen za risiver,obično na AV ili nešto slično.Kada to uradiš,preskeniraj kanale na risiveru,čisto da apdejtuješ listu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Okt 2009, 18:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2008, 00:12
Postovi: 449
Obzirom da tako dugo nisi koristio satilitsku, postoji mogucnost da ti je vjetar pomjerio antenu, pa nemas signala. Ako si je prije koristio a nisi nista dirao u postavkama, trebalo bi da radi. Ako si nesto dirao po postavkama, mozda si nesto razdesio. Nisi rekao koji satelit si prije hvatao, koliko imas LNB-ova, imas li mozda motor? Ako imas samo jedan satelit, udji u meni receivera, provjeri imas li signal i skeniraj ponovo transpordere na tom satelitu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Okt 2009, 23:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Znate li gdje se mogu naći kodovi za stelitsku antenu (odnosno za programe) i kako se ukucavaju?


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Okt 2009, 00:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2008, 00:12
Postovi: 449
Za kljuceve sam ti poslao PP. A sto se tice ukucavanja istih, trebas prvo reci koji receiver imas i je li u njemu fabricki softver ili je ubacen modifikovani sa emulatorom.


Vrh
  
 
 [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs