banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 22 Jun 2026, 20:30 Danas je 22 Jun 2026, 20:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: CITAC POMOC
PostPoslato: 06 Jun 2009, 14:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jan 2009, 20:19
Postovi: 31
Neki dan sam kupio novi citac i kad sam ga stavio u PC nema ga u My Computer.....a mogu pritisnuti dugme da izadje ???
STA DA RADIM????????????????


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: CITAC POMOC
PostPoslato: 06 Jun 2009, 14:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2007, 19:36
Postovi: 293
Podesi dzampere.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: CITAC POMOC
PostPoslato: 06 Jun 2009, 20:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jan 2009, 20:19
Postovi: 31
Sta su dzamperi???????????


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: CITAC POMOC
PostPoslato: 06 Jun 2009, 20:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 14880
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
navi15 je napisao:
Sta su dzamperi???????????


Pa skakaci, jbte! :lol: :lol: :lol:

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: CITAC POMOC
PostPoslato: 06 Jun 2009, 21:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 22:48
Postovi: 542
Lokacija: Gradiška :: Banja Luka
Pretpostavljam da se radi o DVD čitaču... Koji interfejs koristi čitač? Da li je SATA (uski konektor) ili PATA (široki tulavi konektor)? Ako je široki tulavi konektor, da li si na isti IDE kabl spojio dva uređaja ili je čitač sâm na njemu? Ako je SATA konektor, onda jumper nema veze, ali ako je PATA onda može da bude do njega. U tom slučaju, na pozadini uređaja imaš nekoliko pinova i jedan jumper (komadić plastike koji spaja dva pina). Taj jumper treba da se podesi tako da uređaj radi u slave ili master režimu, u zavisnosti od toga da li se na jednom kablu nalazi samo čitač ili imaš i nešto drugo. Instrukcije o postavljanju jumpera bi trebale biti odštampane na uređaju.

SATA konektor:
Slika

PATA konektor:
Slika

_________________
Where the prophecy begins and ends, there shall be me...


Vrh
  
 
 [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot], Apple [Bot] i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs