Za Intela samo Intel.
Ja bih sad,da sam na tvom mjestu, uzeo AMD platformu. Po perfomansama je sad izjednacena sa Intelom,a jeftinija je.
-Recimo ova AM3 ploca (AMD 790X+SB750, DDR3 memorija,8+2 fazno napajanje,a u Sarajevu kosta 270 KM):
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot ... 790XT-UD4P-CPU AMD Phenom II X2 550 (tu je negdje po perfomansama sa tim Intelom,a jeftiniji je skoro 140 KM) u Genelecu 215 KM (nisam racunao popust od 5% za gotovinsko placanje,nekad je bio,ne znam ima li jos)
-Saphhire Radeon HD4850 manje od 250 KM u Genelecu (nisam racunao popust)
ako hoces neku slabu graficku,posto vidim da si gore izabrao GeForce 8500,imas Radeon HD4550 sa 512 MB DDR3 memorije za 93 kM
-Memorija 4 GB G.SKILL DDR3-1600MHz 166 KM (nisam uracunao popust)