banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 10:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jan 2003, 15:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
ovako problem je prilicno slozen... kao sto rekoh imam athlon 600 MHz, soyo K7-via ploca, i tako quantum fireball hard disk, 20 Gb, 128 Mb SDRam i Riva TNT 2 na 32 Mb. to je racunar. problem je sledeci, imam dakle win 2000 prof. i cesto mi zna zastekati iz cista mira, ali mu ne pomaze ni ctrl+alt+del, ni Alt+F4, ni ESC, nista vec samo cisti hardverski reset. e sad jedan moj prijatelj koji se razumije bolje u to onako rece da mozda trebam updatejtovati bios, ili sta ti ja znam vec sta. ja sam mislio da mi je do ploce mozda problem jer mi je malo sumnjiva ta SOYO ploca, ali sam opet cuo da su oni popravili u zadnje vrijeme svoj kvalitet pogotovo za ATHLon. i to obicno zasteka kad se konektujem na net, ali samo prvi put. kad ga resetujem onda ne pravi probleme sa stekanjem kad ga resetujem drugi put. ne razumijem. mislim da je nesto riknulo valjda ne bi radio. mislim da je mozda do win 2000 jer sam prije imao 98 i nije pravi takve probleme, ali tad se javljao jedan drugi problem koji i sad nekad iznikne a to je da kad ga pali pa onda cekira komponente i kad cekira Floppy nekad zasteka, odmah cim se pali, znaci svijetli lampica da radi floppy, sto mi nije jasno i tad ga moram ugasiti skroz pa opet paliti onim pritiskom an dugme za paljenje od 5 sec. ne pomaze ni reset. ako iam neko da bi mogao znati sta je neka se javi. ili ako ima neki prijedlog osim da zamijenim racunar :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2003, 21:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Avg 2002, 01:25
Postovi: 51
Lokacija: BL
e jebiga nisi trebo toliko spamovati forum
zbog tog problema
............................
ja ti savjetujem da najuris posteno one od kojih si kupio racunar
probaj da reinstaliras win2000
pa vidi kako ce ici
ako i to ne pomogne onda je do hardvera
i onda ti savjetujem da upotrebis prvi predlog...

toliko od mene

_________________
dozivotni AIV-ov FAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2003, 09:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
vec sam ga formatirao, dva puta, i sve je isto :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2003, 00:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
onda provjeri drivere....znaci skini najnovije drivere...za sve sto imas od ploce do sound card-a sve!
i skontaj u kojoj se situaciji zastopa...znaci sta uradis da ga zaledis...
ili se on jednostavno dok ti nista nije pokrenuto ili dok nista ne radis zaledi...
skontaj sta je od to dvoje gore pa javi...

sto se tice update bios-a pogledaj na stranici od proizvodjaca ploce pa ako ima neki update koji rijesava problem koji se tebi javlja ti update-uj...ali ako nema, nemoj da update-ujes!

jesi instalirao sa cd od ploce via 4in1 drivere???
ako jesi probaj da skines update..ako ima...

p.s.
ako budes radio update biosa prvo se sa nekim konsultuj... ili da ti to neko uradi...nije komplikovano ali je "ulog" veliki ako krene sta lose:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2003, 01:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Mar 2002, 01:00
Postovi: 42
Imao sam slican problem sa jednom Soyo plocom za Intel procesore. Sistem je pucao 2-3 puta dnevno, bez nekog vidljivog razloga, i ljudi su me zamolili da im pomognem. Primjetio sam da sam nasilno mogao izazvati blokadu sistema konektovanjem na Internet i radom sa nekim od uredjaja sa serijskim portom. Nikakvi update-i ili novi drajveri nisu pomagali, a probano je i sa drugim procesorom, memorijama i sl, jedino je blago podizanje frekvencije malo prorijedilo blokade (ploca je za default frekvenciju 66MHz imal fiksan memorijski CAS 2, dizanjem na 75MHz bilo je moguce usporiti na CAS 3).
Na kraju je ploca zavrsila na masini koja sluzi iskljucivo za rad u Wordu i igranje pasijansa, i tu je sluzila svojoj svrsi.
Nesto kasnije sam cuo da je problem do firme koja je tad uvozila Soyo ploce u Bih (Sarajevski NTCHS), da su usvari prodavali zesci skart. Soyo kao Soyo je ok firma, ali svi oni imaju svoje lose serije koje se najcesce ne unistavaju, vec se za jako male pare rasprodaju i ponekad zavrse na ovim trzistima.
Vidio sam jednom "novu" plocu tek stiglu iz NTCHSa koja je imala slomljene drzace za kuler!? A bila je sve uredno zapakovana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2003, 14:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Blah ...
Takav proble moze biti lako moguce do ploce ili memorije ...
Jesi li probao drugu memoriju i druga podesavanja, kao sto xtc rece, malo setas bus i cas ... A opet moze biti do ploce pa da 'riknjava' po vlastitom nahodjenju ...
Ovo sto si opisao obuhvata spektar mogucih rjesenja ali i jos vise mogucih uzroka :)) pa sad mi mozemo samo nagjadati a ti metodom "isprobaj i vidi" saznati da li je neka od pretpostavki tacna :))

Probaj naci neki od mem. cekera koji rade pod cistim dosom i ostavis masinu 5-6 sati da radi .. ako se ne zahalta a prijavi greske znas do cega je .. ako se zaglavi - jeb'ga onda je hw prirode ...
I jos nesto .. imas li kakav kontroler mozda (scsi, dodatni ide) i koje sve kartice imas u compu .. da ti neka ne pristupa agresivnije magistrali pa pravi problem .. ili imas mozda konflikt sa serovanim pci slotovima .. (tj. njihovim irq-ovima.. iako wi2k podrzava i pretezno uvijek seruje irq-ove nekad se desava da sama ploca koja seruje irq izmedju dva PCI slota kenja stvar .. pa ono.. )

Eksperimentisi, jer to je u ovom slucaju skoro jedina metoda :))))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2003, 15:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
pa ovako, nisam siguran da bi ja znao sve to uraditi sto je mircon rekao :D , nisam ja bas toliko dobar sa racunarima, cisto, onako koristim ga, ali pokusacu sa tim. dobio sam na jednom drugom forumu savjet da mzoda ocistim sve tamo u kucistu od prasine i tako to. vidjecu. osim toga da se zahvalim svima na pomoci :D . e da, pa par puta mi se znalo desiti da mi zasteka ali na sledeci nacin: dize se windows i odjednom kad pise ono starting up stane i vidim nista dalje ne ocitava sa hard diska, stoji. bezzze. osim toga dva, tri puta se desilo da jednostavno stane komp i pokaze plav ekran ali bas onako tamno plav kao kad bios palis i pisu tamo neke stvari i kao ono , pa ne sjecam se bas tacno, jer je uglavnom stekao kad se konetkujem na net, ali pisalo je cini mi se da ima neka greska na memorijskoj adresi toj i toj tako pa znas onaj neki heksadecimalni broj i tako to. ne znam ni sam. ja sam uglavnom bio ubjedjenja da je u pitanju problem koji spominje XTC, ali mozda je i mircon u pravu. pokusacu sa tim memory checkerom , odo sad probati naci neki takav na netu. nije mi samo jasno, jel bi ja njega trebao startovati iz komand prompta onog ili kako? mozda samo run? ako ti se da tako nesto objasniti , please do


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2003, 15:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
http://www.memtest86.com

skini dos verziju ..
dobices par fajlica .. samo pokreni install.bat iz windowsa slobodno .. stavi praznu disketu u floppy .. sacekaj sekundu .
onda restartas comp .. (u biosu ti mora stajati da prvo dize sa floppy-a pa onda redom disk/cd itd .. )
i kad dignes sistem preko diska .. tj. ne dise ze sistem nego memtest .. pustis ga da sljaka jedno par krugova .. mora nesto prijaviti ako je do memorije ..

p.s. disketu koju napravis sa memtest-ovim install programom neces moci citati pod windowsom i dosom .. jer ne pici klasicno nego poziva loader iz bootsect-a .. tako da se ne brines ako windows javi da je disketa neformatirana .. :))

Probaj pa javi ..

Toliko od mene ... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2003, 14:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
e pa tako ja i uradih :D i test kaze da je sa memorijom sve ok, prosla su 2 ona ciklusa sa po nekih 7 testova i oba su bila ok, znaci nije bilo nikakvih errors ili bilo cega slicnog ,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2003, 18:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Hmm .. cuj ..
ja sam lovio problem na jednom compu .. za koji sam sumnjao da je do memorije . tek nakon par ciklusa je prijavio gresku .. a lupio sam mu sve testove da radi .. tako da je vrtio nekih 4-5 sati jedan ciklus .. i na kraju prvog (ciklusa) je prijavio gresku na odredjenoj lokaciji ..

Ali ok .. ako nije prijavio gresku skontacemo da mozda nije do memorije koa fizicke greske .. onda imas setovanja i fino stimanje freq-a i tome sl .. A opet mozda imas neku od kartica koja te koci .. :)) probas prvo samo kombinaciju samo sa grafickom ..
Nabacis najnovije drajvere .. eventualno novi bios za plocu.. ako ima ploca specifican ide kontroler obavezno stavi njihove drajvere itd :))

Kao sto rekoh eksperimentisi .. a opet mozda imas bagavu plocu ili neki od uredjaja tako da u tom slucaju tesko sta mozes popraviti :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Mar 2003, 23:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
OVAKO CES RIJESITI!
IZVADI PROCESOR MALO GA PRODUVAJ KAO I UTORE NA MATICNOJ PA VRATI PROCESOR!

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Mar 2003, 08:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
otvarao sam komp, i zacudio sam sam kako malo prasine ima, kod mene je vec skoro 2 godine, a uopste nije nesto bog zna prasnjav da se ne moze zivjeti, onako samo malo prasine ima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Mar 2003, 22:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
ONDA TI JE DO GRAFICKE!
KUPI DRUGU!

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Mar 2003, 22:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
hmm....
vidis sad kad aleksandar rece...
i ja imam riva tnt m64 32mb i od kad sam je ubacio u komp cesto mi se zna desiti da se jednostavno zastopa i da ni na sta ne reaguje... provjeri graficku...a bogami moram i ja svoju

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2003, 11:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
sigurno mislis da nije do ploce???
koju graficku bi preporucili??? pretpostavljam geforce, samo koji model, moze i stariji samo da nije preskupo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2003, 13:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
sve u zavisnosti koliko novca imas...sto vise para vise i muzike...

ali po tvojoj konfiguraciji ne bih ti preporucio da ides preko gf2 mx400 64mb (mozda je cak i ova preskupa u odnosu na ostale komponente u tvojoj masini) prije svega zbog odnosa cijena-iskoristenost iste

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2003, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Pa ono sto moze biti problematicno je kombinacija ploca + graficka karta.
Nije se jednom desilo u firmi za koju sam radio da novo sastavljen
racunar nece da radi jer ta ploca nece da radi sa tom grafickom kartom
a obe komponente su nove i kompatibilne.
Ako postoji mogucnost da zamjenis ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2003, 14:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
GF2 MX400 sa 64 MB nije bolji od onog sa 32 MB. Samo u nekim testovima u izuzetnim situacijama je bio bolji za nijansu a i to rijetko. Mnogi su dobro uočili da je 64 MB na takvoj kartici koja ne može da ih iskoristi samo marketinški fazon. Neki proizvođači su zbog male cijene memorije stavljali čak i 128 MB na GF MX kartice da bi navukli kupce :)

Uopšte ne pratim hardware iako sam prije puno pratio, dokle se došlo sa grafičkim karticama, koji GF je zadnji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2003, 17:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 22:48
Postovi: 542
Lokacija: Gradiška :: Banja Luka
Mislim da je GeForce 4 Ti4600!? Ali, pošto je nVidia-in čip FX otkazan, ATI je prešao u vodstvo, pa je po mom mišljenju najbolji Radeon 9700.

_________________
Where the prophecy begins and ends, there shall be me...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2003, 19:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kolja je napisao:
pa je po mom mišljenju najbolji Radeon 9700

Koliko to košta?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs