banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2860 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 143  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 20 Mar 2017, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Vrijedi samo ti njega uzmi blagošmeni... lako je poslije puknut RAMa još i SSD...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 20 Mar 2017, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ја се једном опекао на "Ха-Пе" (скоро па буквално, толико се грије), тако да га више не бих узимао.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 20 Mar 2017, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Meni se zadnji laptop fujitsu siemens, star ko Grčka, isto nenormalno grijao, ali je imao CPU koji je bio namijenjen desktop računarima tako da čudo kako je to i funkcionisalo. Na kraju se krenuo gasiti kad god bi se preopteretio procesima. Mislim nije to bilo do marke lapotopa, već do komponenti koje su stavljene unutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 21 Mar 2017, 12:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Bio sam u DeltaPC-u ali nemaju više taj HP sa tom konfiguracijom. Ponudili su mi isti taj model G5, ali ekran HD umjesto FHD i 120KM skuplji od te prošle konfiguracije. Priča kao da su cijene radne memorije i nekih komponenti poskupili...Na kraju mislim da mi je bolji izbor ovaj AMD-ov jer su isti modeli, sa potpuno istom konfiguracijom, samo je razlika u CPU, a ta razlika košta skoro 400KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 21 Mar 2017, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
HP je imao velikih problema sa diskretnom grafikom, ati radeon, generalno svi modeli od 2010, greške u lemljenim spojevima kao i softerski problemi u smislu prebacivanja između diskretne i integrisane grafike. Lično sam izgubio sam sate na hp forumu za podršku, radio sam i reballing a laptop sam rastavljao najmanje 20 puta, 2x sam ga slao na reklamaciju zbog problema sa čipom za kontrolu napona. Mislim da sada za sve serije daju garanciju od jedne godine, još uvijek namamljuju neinformisane kupce niskim cijenama. Ja bih išao na lenovo ili dell, ako se ne može namaketi 100-200KM neka bude i slabiji procersor a ssd instaliraš naknadno.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 21 Mar 2017, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Hvala na savjetu. Gledaću onda da izbjegnem HP.
U Sarajevu imaju dosta "noviju" ponudu laptopa. Na piku za Sarajevo vidim da većinom prodaju 6. generaciju, a ima i 10ak modela sa 7. generacijom i3 i i5 serijom procesora...dok su u BL mahom 4. generacija i par modela sa 5. generacijom, a nailazio sam i na 3. generaciju.
Kako funkcioniše ta naknadno nadogradnja SSD-a, ima slot za SSD ili se vadi postojeći HDD?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 21 Mar 2017, 19:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Samo kažem čisto da imaš u vidu. Prije toga sam imao hp probook seriju i pržio sam ga najstrašnije i prodao čovjeku, ati je takođe uradio ribrending svojih kartica pa možda stanje nije isto kao što je bilo. Imaju kolege koje se bave servisiranjem računara pa vidi da ti daju neki savjet. Stanić ima dosta modela na stanju koje nema na sajtu pa otiđi kod njih ako želiš 7. generaciju.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 21 Mar 2017, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Još da ti napomenem da za neke modele acera i hp možeš u komtrejdu doplatiti garanciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 21 Mar 2017, 20:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ovaj lik sto mi je prodao ove x230 mi je nudio w530 sa 32 gige rama i 512 ssd-om za 1300 km, ako je nekom interesantno nek se javi pp za broj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 21 Mar 2017, 21:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Pošto sam HP izbacio iz igre sveo sam izbor na ova dva:
Lenovo IdeaPad 110
Spoiler:
Procesor: Intel Core i5-6200U (2.30 GHz, L3 3MB) Max Turbo Frequency 2.8 GHz
Osnovna ploča: Intel Soc (System on Chip) platform
RAM memorija: 4GB DDR4 (2133MHz), do 8GB max.
Tvrdi disk: 256GB Solid State Drive SATA 3 (6 Gbit/s)
Optična enota: DVD+/-RW Multiburner
Zaslon: 15,6" HD (1366x768) Glare LED Display
Grafična kartica: AMD Radeon R5 M430, DDR3L, 2GB
Mrežna povezivanja: Ethernet 10/100M
Bežično povezivanje: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1
Priključci: HDMI, 1xUSB 3.0, 1xUSB 2.0, Audio Combo Jack, RJ-45
Kamera: Camera on top of screen, 0,3M
Zvočniki: mono zvučnik: 1 x 1.5W
Čitač kartica: 4-in-1 card reader (SD, SDHC, SDXC, MMC)
Baterija: 4 cell 32Wh
Masa: 2,2 kg

DELL Inspiron
Spoiler:
Model i PN: DELL Inspiron 15-3567
Klasa procesora Intel® Core™ i5
Model procesora i5-7200U
Broj jezgara procesora 2
Broj logičkih jezgara (niti) 4
Radni takt procesora 2.5 GHz (3.1 GHz)
Keš memorija procesora 3MB Intel® Smart cache
Ostalo Hyper-Threading, 14nm, Kaby Lake
Memorija (RAM) 4GB
Tip memorije DDR4
Radni takt memorije 2.400MHz
Broj slotova 2
Popunjeni slotovi 1
Tip skladištenja Hard disk
Hard disk 500GB
Broj obrtaja diska 5.400rpm
Hard disk interfejs SATA III
Optički uređaj DVD±RW DL
Grafika AMD® Radeon™
Model grafike Radeon™ R5 M430
Količina grafičke memorije 2GB
Tip grafičke memorije GDDR3
Ekran: 15.6''HD(1366x768)
Mreža: WiFi/BT,
Povezivanje: RJ-45. HDMI, CR, 1x USB 3.0, 2xUSB 2.0
Baterija: 4 cell battery

Iako Lenovo ima SSD mislim da ću se prije odlučiti za DELL, novija generacija procesora, nešto bolja web kamera, stereo zvučnici i nešto brža RAM memorija. Doplatiću još 50KM za dodatnih 4GB, a sa SSD-om sačekati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 21 Mar 2017, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
@Drizzt
- Ovaj sa Core i3 ima DODATNU ATI karticu. Jeste da je to i3 U serije, što će reći nije vidjelo i3 procesora, ali je opet kilometrima ispred AMD-a. A i ova dodatna kartica nije ništa posebno, ali je opet nezavisna grafika koja ima veće sposobnosti od Intelove HD integrisane u CPU.
- Ovaj sa AMD-om ima grafiku unutar procesora (APU) i daleko je slabije rješenje od gore navedene. To ti je kao Intelova HD unutar njegovih CPU. A AMD oznake E1 i E2 već godinama koristi za najveća go*na od procesora koja su u stanju proizvesti. Kad naprave iole normalan procesor, promijeniće i oznaku, budi siguran. Može on imati i 8 i 16 jezgara, ali džaba. On svoja 2MB cache-a dijeli na 4 nezavisna dijela i to je premalo. Core i3 ima 3MB cache-a koji koristi drugačije-pametnije.
- Upravo to more instrukcija koje Core i3 5005U ima, a ovaj ADM E2-7110 nema su jedan od najvećih razloga zbog kojeg Intel može svašta nešto da radi normalno, a AMD štopa čim u pretraživač ukucaš više od dvije riječi.
- Polovan laptop sa Intelovim procesorom ćeš uvijek nekome moći prodati - polovnjak sa AMD-om nikad, soim ako nekog debelo ne za*ebeš!
- Full HD ekran na laptopu od 15,6" ima smisla koliko i spojleri i niskoprofilke na Zastavi 101. Lijepo izgleda i ne služi ničemu, a uglavnom smeta. Isključiva korist od njega je prilikom igranja igrica (za to se inače ne kupuje laptop, a naročito ne jeftin, a i tada se kupuje 17,3#), za crtanje i dizajn (ista priča kao i za igre) te za gledanje filmova (jedina upotrebna vrijednost na jeftinijem laptopu). Za sav ostalan normalan radi pravi problem jer je sve presitno i Windows (noviji već po default-u) mora izvršiti software-sko skaliranje (zumiranje) prikaza slike na 125%-150% te se dobije osjećaj mutnoga, razmazanoga, nejasnoga... Kao kad ne koristiš odgovarajuću rezoluciju za svoj ekran. Neki programi to dobro podnose i prilagođavaju se, drugi opet ne liče ni na šta. Dakle Full HD ekran na 15,6" laptopu nije prednost, vjeruj mi.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 21 Mar 2017, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Drizzt je napisao:
Iako Lenovo ima SSD mislim da ću se prije odlučiti za DELL, novija generacija procesora, nešto bolja web kamera, stereo zvučnici i nešto brža RAM memorija. Doplatiću još 50KM za dodatnih 4GB, a sa SSD-om sačekati.


Razlika između ta dva procesora je skoro nikakva bez obzira što je ovaj godinu mlađi. Web kamera je nešto što ne valja ni kod jednog ni kod drugog. Stereo zvučnici - ne zasmijavaj me Mada Lenovo ima maltene pa speaker, a ne zvučnik. To je smiješno. Pa šta što ovaj ima memoriju na 2400 kad navedeni Core-i5 radi max na 2133, što će reći oboriće memoriji na 2133 (što opet u realnom životu ima značaja kao preklanjski snijeg, ali eto). SSD je velika prednost kod Lenova, ali to je i jedina. IdeaPad 110 je baš očajan što se tiče izgleda i kvaliteta izrade. Nije ni Dell nešto bolji, ali opet... Gledaj ti garanciju, a mislim da je tu Dell daleko bolji.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 21 Mar 2017, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
I da, opet su u pitanju Core i procesori U serije - štedljivi, ali ni slučajno u klasi Core i M ili Q serije. Ovo su ti Core i5 dvojezgraši sa HT-om i performansama ispod bilo kojeg Core i3 iz desktop računara. Da ne pomisliš da si kupio mašinčinu ako piše Core i5. Dodatna grafika je tu zbog svoje memorije (GDDR3 - majko moja...) i hardware-ske aksceleracije, ali daleeeko je to od ozbiljne grafike.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 22 Mar 2017, 01:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Hvala na detaljnom odgovoru dtb. Sve što pišeš ima smisla.
Garancija oba modela je 24 mjeseca iako u istoj radnji drugi model della ima garanciju od 36 mjeseci.
Svjestan sam da isti nazivi komponenti za desktop i mobilne uređaje su dva različita svijeta u performansama, ali ova mi je konfiguracija dovoljna za moje potrebe, cad, solid i office. Igre uopšte ne igram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 22 Mar 2017, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Pripazi nakon instalacija CAD paketa i Solida da u podešavanjima grafike njih dodaš kao programe za koji se obavezno pali dedicated grafika. Nekad (naročito kod NVIDIA-e), sistem ne prepozna potrebu za tim pa ostavi ti na Solidu recimo da radi sa Intelovom integrisanom. Kod NVIDIA-e je to na Control Panel-u pa pod Manage 3D Settings, a kod AMD/ATi-a je unutar Catalyst Centra/Radeon Software-a pa pod 3D Settings.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 22 Mar 2017, 16:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Digresija je napisao:

Stigla igracka. A sad da vidimo sta sve moze da podnese.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 22 Mar 2017, 16:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Koji je sistem? Pro ili Home? U naslovu jedno, u opisu drugo.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 22 Mar 2017, 17:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Pro. Ostalo je u opisu garant nakon copy/pastea od nekog drugog modela. :D

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 22 Mar 2017, 19:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Vidio sam dosta tih gamer konfiguracija prodaju sa Home verzijom. A onda se pati bez gpedit i slično :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 23 Mar 2017, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
A gameru su grupne polise bitne zbog...?

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2860 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 143  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs