banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 16:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2860 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 143  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 01 Mar 2008, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
blejalo je napisao:
moja sledeca igracka (ako bog da) :D


Macbook Air? :lol:
Ova igracka je samo za "showing off", ali zaista. Za neke neke menadzere, PR-ove, Art direktore i sl. face. Za tu cijenu mozes naci daleko bolju masinu. Ali kao sto rekose mnogi, ne sumnjamo da ce prodaja biti uspjesna, marketing je danas izgleda sve.

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 10:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
pati baby pati :P

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 14:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
WeeBoo je napisao:
blejalo je napisao:
moja sledeca igracka (ako bog da) :D


Macbook Air? :lol:
Ova igracka je samo za "showing off", ali zaista. Za neke neke menadzere, PR-ove, Art direktore i sl. face. Za tu cijenu mozes naci daleko bolju masinu. Ali kao sto rekose mnogi, ne sumnjamo da ce prodaja biti uspjesna, marketing je danas izgleda sve.

Dobro je onaj lik u bug-u napisao..."one laptop per moron"....jer stvarno je taj macbook air samo za pokazivanje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
ajmo ovako šta mu nedostaje po tebi za ovu cijenu ? jesu bolji ovi naši "divljaneri" za 2000km ili kupiti mack-a koji je dva puta manji a performanse su vrhunske (1.8 core 2 duo, 2gb ram, 80gb hdd wifi 802.11n,baterija 5h,težina 1,3kg ) doduše nema rw-dvd-a... dalje,ako začaprkaš ispod haube naćićeš freebsd... ne kontam poentu "one laptop per moron", ali to je BUG koji konstantno protežira M$ što me dovodi do zaključka -> "magazine reading for lazy idiots" ... :wink:

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Poslednji put menjao emeritus dana 02 Mar 2008, 16:11, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 15:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2006, 01:29
Postovi: 107
Predlog laptopa za oko 1100 KM?
1 GB RAM, HDD min 80 GB, DVD+-RW, CPU Intel..., trajanje baterije min 2h.
Mozda neki Asus (mislim da oni imaju najbolji odnos cijene i kvaliteta)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
fujitsu siemens?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 16:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2006, 01:29
Postovi: 107
Možeš li mi reći gdje, koliko tačno para i specifikacija? Samo to :D

Ima li još ko kakvih prijedloga?
Neka lična iskustva sa određenim (jeftinijim) modelima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 18:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
blejalo je napisao:
ajmo ovako šta mu nedostaje po tebi za ovu cijenu ? jesu bolji ovi naši "divljaneri" za 2000km ili kupiti mack-a koji je dva puta manji a performanse su vrhunske (1.8 core 2 duo, 2gb ram, 80gb hdd wifi 802.11n,baterija 5h,težina 1,3kg ) doduše nema rw-dvd-a... dalje,ako začaprkaš ispod haube naćićeš freebsd... ne kontam poentu "one laptop per moron", ali to je BUG koji konstantno protežira M$ što me dovodi do zaključka -> "magazine reading for lazy idiots" ... :wink:


To nisu nikakve vrhunske performanse, to su performanse prosjecnog laptopa, koji kosta duplo manje nego Air. Ali opet kazem, nije ni Apple lud, naci ce i taj Air svoju publiku.
Sto se tice BUG-a i potenciranja M$, ne citam redovno ovaj magazin, ali sumnjam da bi iko pravio hvalospjeve o M$ a da za to ne prima finu nadoknadu od doticne kompanije. I sta hoces da kazes sa ovim posljednjim, da ste vi apple fanovi superuseri, a svi ostali idioti?? :roll:

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
WeeBoo je napisao:
I sta hoces da kazes sa ovim posljednjim, da ste vi apple fanovi superuseri, a svi ostali idioti?? :roll:


to ti kažeš :D

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
azdajica-ny je napisao:
fujitsu siemens?

Bilo koji FSC je dobar al obrati paznju na chipset....preskoci SiS i uzmi neki sa intelovim chipsetom i rijesio si stvar....volio bi ja da do 1100KM mozes nac neki dobar ASUS, Lenovo, Dell al realno....nema teorije....sad za 1100KM uzmes FSC-a da boli glava...

azdajica-ny je napisao:
radnja je jos u fazi priprema,ali ocekujemo ovih dana pristojno odradjene specifikacije ,a papirici ispod su za nas laksi orjentir jer je nemoguce zapamtiti 40ak konfiguracija za nekoliko dana,u svakom slucaju,hvala za sugestije,naravno sve sugestije su uvijek dobrodosle

Bio sam neki dan....nije lose...radnja je bas napucana ali vam cijene nisu bas najnaj....ne znam od koga nabavljate onaj ASUS eee ali 699 je ipak puno....vjerovatno je tako zato sto ga imate prvi al opet ste mu ubili njegov najveci adut....

Citiraj:
ajmo ovako šta mu nedostaje po tebi za ovu cijenu ? jesu bolji ovi naši "divljaneri" za 2000km ili kupiti mack-a koji je dva puta manji a performanse su vrhunske (1.8 core 2 duo, 2gb ram, 80gb hdd wifi 802.11n,baterija 5h,težina 1,3kg ) doduše nema rw-dvd-a... dalje,ako začaprkaš ispod haube naćićeš freebsd... ne kontam poentu "one laptop per moron", ali to je BUG koji konstantno protežira M$ što me dovodi do zaključka -> "magazine reading for lazy idiots" ...

Ti stvarno mislis da taj laptop vrijedi tih para.....alo drug...spusti se na zemlju....daj mi prvo njegovu cijenu kod nas u prodavnici a ja cu ti onda dat spisak laptopa koji taj mac jedu za dorucak za istu cijenu.....ne znam samo sta si mislio pod tim "divljaneri".....jesu IBM, ASUS, Toshiba, Dell "divljaneri" ????....ponasas se kao da nije postojao komp dok mac nije izdao svoje racunare....sta se desilo sa iPhone-om....nesto se nisu proslavili...al dobro je, jos se ima para od prodaje iPod-a....tu im moram priznat da su napravili extra stvar....i nemoj mislit da sam ja neki protivnik Apple-a....naprotiv....ali ne mogu bas da se pomirim sa tim da izbacuju lap top koji realno sluzi samo zato da bi ispao faca u momentu jer mozes skoro da ga stavis u dzep....e sad sto gomila ljudi koji budu njega kupili sve stvari koje njima trebaju mogu da rade i na ASUS eee je vec drugi par opanaka....jer jbga.....treba se ispast faca...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 20:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Freak_on_a_leasH je napisao:
azdajica-ny je napisao:
fujitsu siemens?

Bilo koji FSC je dobar al obrati paznju na chipset....preskoci SiS i uzmi neki sa intelovim chipsetom i rijesio si stvar....volio bi ja da do 1100KM mozes nac neki dobar ASUS, Lenovo, Dell al realno....nema teorije....sad za 1100KM uzmes FSC-a da boli glava...


A šta fali Sis čipsetima? Slabija je grafika, možda za koji procenat sporije performanse, ne znam kako stoje njihovi čipseti sa dual channel modom, ali zato su i taman toliko jeftiniji od Intelovih. Razumijem ako neko ne želi Sis čipset za desktop računar jer se ne može overklokovati a recimo Intel može, ne razumijem baš kad se isključivo diskvalifikuju neki proizvođači kao Sis.
Njihovi čipseti su većinom nešto slabijih karakteristika ali daleko jeftiniji čak i od Via rješenja.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 22:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2006, 01:29
Postovi: 107
Ja sam imao 2 laptopa sa Sis čipsetom i nisam imao nekih zamjerki, mada svi kažu da je Intel bolji (u što ne sumnjam).

Šta kažete na ovako nešto: http://www.hgspot.ba/product.php?produc ... 211&page=1 ?

Još da je RAM 1 GB...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 22:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Možeš dosta bolji kupiti, Celeron procesor je slab, može se naći neki jeftiniji model sa Core arhitekturom makar sa Sis čipsetom 8) . Pozitivno kod ovog su 2 godine garancije i šestoćelijska baterija, ali srce sistema je slabo.
http://www.hgspot.ba/product.php?produc ... 203&page=1 Ovaj ti je dosta bolji, mada mi ne djeluju na sajtu cijene previše ažurne. I treba provjeriti bateriju, ako je četvoroćelijska to nije baš pametno kupovati, bolje je doplatit za veću.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 23:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2006, 01:29
Postovi: 107
Iskreno, dosta me privlači ova garancija kod Asusa, jer znam iz ličnog iskustva koliko to znači.
Celeron M 1.73 Ghz sa 1 MB cash memorije u praksi nije uopšte tako loš (kao što se čini na prvi pogled :) ).
Vidim da se može naći dosta jeftinih Acer-ovih modela, al' čujem da se svi žale na drivere :oops:
Razmisliću i o ovom HP-u.
Hvala u svakom slučaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 02 Mar 2008, 23:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
svrati do it notebook shopa pa cemo ti pronaci nesto :)

btw taj asus eee jos uvijek drzi cijenu na trzistu a osim toga jedino je it uspio dobiti trenutno u bih taako da...meni je presladak i sve mi se cini da cu ostati bez plate zbog njega :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 03 Mar 2008, 08:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Late je napisao:
Vidim da se može naći dosta jeftinih Acer-ovih modela, al' čujem da se svi žale na drivere :oops:


Za to nemoj da brineš, barem je na Acerovom sajtu lako naći drajvere... Acer pravi odlične i pouzdane prenosne računare, sa cijenom su kod nas sigurno najpovoljniji. Znam da se mnogi gade na pomen Acera, ali ne zaboravi da se radi o svjetskom proizvođaču notebooka br. 3.

Dosta ih je prošlo kroz moje ruke i mogu samo da ih preporučim... Nemoj tek tako odbacivati ovu marku na osnovu rekla-kazala priča o drajverima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 03 Mar 2008, 10:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2006, 01:29
Postovi: 107
Metheny je napisao:
Late je napisao:
Vidim da se može naći dosta jeftinih Acer-ovih modela, al' čujem da se svi žale na drivere :oops:


Za to nemoj da brineš, barem je na Acerovom sajtu lako naći drajvere... Acer pravi odlične i pouzdane prenosne računare, sa cijenom su kod nas sigurno najpovoljniji. Znam da se mnogi gade na pomen Acera, ali ne zaboravi da se radi o svjetskom proizvođaču notebooka br. 3.

Dosta ih je prošlo kroz moje ruke i mogu samo da ih preporučim... Nemoj tek tako odbacivati ovu marku na osnovu rekla-kazala priča o drajverima...


Nisam ih odbacio, samo bih volio da mi neko kaže kako su se pokazali u praksi (kvalitet kućišta, tastatura, baterija, zagrijavanje pri dužem radu,...).

Komentar na ovaj model http://www.hgspot.ba/product.php?produc ... 204&page=1 (uz to ide i štampač :D ).
Vrijedi li tih para ili se može naći neki jači model za te pare?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 03 Mar 2008, 10:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Moze se nac i jaci....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 03 Mar 2008, 11:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
U panexu imaju ovakav : http://www.pan-ex.net/prikaz.php?roba=6700&s=10&b=23&komp=Ra%C4%8Dunari

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laptop do 1800KM?
PostPoslato: 03 Mar 2008, 11:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Late je napisao:
Nisam ih odbacio, samo bih volio da mi neko kaže kako su se pokazali u praksi (kvalitet kućišta, tastatura, baterija, zagrijavanje pri dužem radu,...).

Komentar na ovaj model http://www.hgspot.ba/product.php?produc ... 204&page=1 (uz to ide i štampač :D ).
Vrijedi li tih para ili se može naći neki jači model za te pare?


Može se naći i bolje, a mislim da ćeš ubjedljivo najbolje cijene u BL dobiti kod firme koja je distributer Acera već 10-tak godina (javi se na PP ako ne znaš o kome se radi da im ne pravimo reklamu ovdje). Da napomenem da je to jedna od rijetkih firmi koja ima servis laptopa u BL, znači ne šalju ih dalje.

Nakon dugogodišnjeg korištenja moj izbor je TravelMate serija poslovnih laptopa... Ovaj koji sad koristim ima već 2 i po godine i ne pokazuje znakove rasklimanosti, a i danas se sjaji kao nov :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2860 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 143  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs