banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 04:14 Danas je 24 Jun 2026, 04:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Maj 2007, 18:23 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2006, 10:36
Postovi: 71
Lokacija: Doboj
Eh ovako , posto sam htjeo da reinstaliram Windows , zelio sam prvo da spasim neke podatke sa svog diska ,

i naravno uzmem od druga disk da "spasim" te fajlove koji su mi potrebni !

Fino sam ti ja to sve prikopco, stavio disk , kopirao na njega fajlove ,ugasio komp , izvadio taj disk od druga sa kopiranim fajlovima!

Sledece sto sam uradio je to sto sam instalirao Windows XP, i posle uspesne instalacije , ugasio sam komp da stavim drugov disk i da

kopiram fajlove, ali kad sam stavio drugov disk nisam mogao upaliti komp , sve sam fino uredno provjerio da li su kablovi svi na mjestu , onda sam pokusao preko USB-a za HDD-ove da prekopiram disk , medjutim , kad smo prikljucili na USB , pocelo se dimiti iz diska i tu se zavrsilo ! :S

Sad me intersuje kako spasiti podatke iz diska koji se dimi , strah me je da ga opet stavim u komp , jer se bojim da ce negativno djelovati na ostale dijelove kompa , jer sam vec imao negativno iskustvo sa "Rezacem: , koji mi je pregorio staru maticnu plocu?

Svaka pomoc je zahvalna , a oni koji ne znaju oko ovog molio bih da se ne mijesaju i da ne spamaju bezveze! Hvala

_________________
http://www.stpclan.co.sr


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2007, 19:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2359
Lokacija: banjaluka
Hmmmm... elektronske naprave rade na bijeli dim, kad ga ispuste vise ne funkcionisu :D
Sala naravno, nije mi jasno nekoliko stvari:
1. Koji se disk dimi
2. Kako ste kacili HDD na USB, da nije externi HDD?


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Maj 2007, 08:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jul 2006, 06:45
Postovi: 441
Prvo pitanje: Šta podrazumijevaš pod "nisam mogao upaliti komp", ništa se ne dešava kad pritisneš power dugme, ili..?
Da li ste vi to priključili disk u eksterno kućište (kako znate da se dimi disk, a ne elektronika interfejsa) ili..?
Koji je tačan model diska koji se "dimi"?


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Maj 2007, 10:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2006, 10:36
Postovi: 71
Lokacija: Doboj
Seagate Barracuda 80 GB , odnio sam kod nekog serverisera on mi kaze da misli da je elektronika otisla!

_________________
http://www.stpclan.co.sr


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Maj 2007, 11:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2359
Lokacija: banjaluka
Heh rekoh ti ja - bez bijelog dima elektronika ne funkcionise ;)


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Maj 2007, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
F16HT3R je napisao:
Seagate Barracuda 80 GB , odnio sam kod nekog serverisera on mi kaze da misli da je elektronika otisla!


Nadješ isti takav disk koji radi, zamjeniš elektroniku i prebacis podatke.

To nije problem.

Samo nek ti to uradi neko stručan, pošto pretpostavljam da ti je disk došao u kontakt sa masom koja ima nekakvog napona (struje) pa ti je zato crkla elektronika na disku.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Maj 2007, 12:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2006, 10:36
Postovi: 71
Lokacija: Doboj
DELLBOY je napisao:
F16HT3R je napisao:
Seagate Barracuda 80 GB , odnio sam kod nekog serverisera on mi kaze da misli da je elektronika otisla!


Nadješ isti takav disk koji radi, zamjeniš elektroniku i prebacis podatke.

To nije problem.

Samo nek ti to uradi neko stručan, pošto pretpostavljam da ti je disk došao u kontakt sa masom koja ima nekakvog napona (struje) pa ti je zato crkla elektronika na disku.



Tacno tako , drugi mi dosao sa nekim usb kablom i stavio ga u uticnicu i u hdd , i odma iz njega dim izasao! :)

_________________
http://www.stpclan.co.sr


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Maj 2007, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2359
Lokacija: banjaluka
jos ne kontam da li je to externi hdd u posebnom kucistu ili obican (s)ata disk?
Nisi valjda gurao usb u SATA port na disku :lol: :roll:


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Maj 2007, 20:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jul 2006, 06:45
Postovi: 441
F16HT3R je napisao:
[Tacno tako , drugi mi dosao sa nekim usb kablom i stavio ga u uticnicu i u hdd , i odma iz njega dim izasao! :)

Nagađam: upalio si USB u neku od front panel utičnica na kućištu?


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2007, 06:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2006, 10:36
Postovi: 71
Lokacija: Doboj
ned123 je napisao:
F16HT3R je napisao:
[Tacno tako , drugi mi dosao sa nekim usb kablom i stavio ga u uticnicu i u hdd , i odma iz njega dim izasao! :)

Nagađam: upalio si USB u neku od front panel utičnica na kućištu?


DA

_________________
http://www.stpclan.co.sr


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2007, 11:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12475
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ja sam tako na faxu spali USB stick, obavezno spajaj pozadi ukoliko nije provjeren prednji, al sad je kasno!


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2007, 18:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jul 2006, 06:45
Postovi: 441
F16HT3R je napisao:
ned123 je napisao:
F16HT3R je napisao:
[Tacno tako , drugi mi dosao sa nekim usb kablom i stavio ga u uticnicu i u hdd , i odma iz njega dim izasao! :)

Nagađam: upalio si USB u neku od front panel utičnica na kućištu?


DA

Da li si već nešto drugo dosad uključivao u te utičnice, ako nisi i nemoj. Postoji mogućnost da je onaj ko ti je sklapao računar pogrešno uključio konektor na ploči (inače jako česta pojava sa obzirom na to, ko sve kod nas sklapa računare :roll: ).


Vrh
  
 
 [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs