banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 22 Jun 2026, 06:15 Danas je 22 Jun 2026, 06:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pomoc oko paljenja...
PostPoslato: 23 Avg 2006, 11:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2003, 13:27
Postovi: 259
E ovako...

Dobio sam neki komp da ga sredim (reinstal win-a i sitni programcici), ali ima jedan problem koji jos nikad nisam vidio (imao ga je i prije, ali mu nemogu dohakati). Naime, kada pritisnem dugme za paljenje, cuje se kako pocinje raditi (radi CD-rom, radi HD, radi hladnjak na procesoru), sve izgleda ok, ali nece da se upali (ne daje onaj bip) i monitor se ne pali. Da je graficka pistao bi. Mijenjao sam napajanje ali dzaba. Smrdi mi na plocu.
Ali ono najzanimljivije je da poslije jedno 20-30 restarta cuje se bip i upali se kao da nista nije bilo. I tako radi sljedecih 10-ak paljenja (taman kad pomislim da je sve ok) i opet ispocetka. Bios je prilicno nov. Svi kablovi su uredno povezani.
Ima li ko ideju??? Hitno...
POMAGAJTE...

Inace racunar je krs.

MB Asrock K7S41GX (integrisana graficka)
Sempron 2200+
HD 40 GB
256 MB DDR 400 (Od cega 64 MB uzima graficka)
CD/R
300W
Nema disketne jednice


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 13:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Avg 2006, 10:12
Postovi: 6
Lokacija: Laktasi
S kojim si napajenjem probao da ga upalis i koje je marke napajenje u kompu


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 14:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2003, 13:27
Postovi: 259
JNC 300W

Ali mislim da je to dovoljno za ovaj krs.

Kod mene to isto napajanje radi sa dva HD-a 80 GB, CD/RW, DVD RW,
Zvucna SB live, Graficka 9550 Ati 256 MB, 1.7 Celeron 2x256 RAM, modem, flopy


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 15:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Stavi neku drugu graficku pa vidi sta ce se onda desavati. I ako ima skini i flesuj noviji BIOS, i stavi Fail safe defaults podesavanja.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 16:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Avg 2006, 10:12
Postovi: 6
Lokacija: Laktasi
To ti je neka vrsta fantomskog problema koji se ne vidja cesto. Ne znam sta da kazem.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 16:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Avg 2006, 10:12
Postovi: 6
Lokacija: Laktasi
Da li je neko dirao procesor vadio ga ili mijenjao, mozda nije dobro legao na socket.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 17:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2003, 13:27
Postovi: 259
Stavljao sam i svoju graficku, ne pomaze. Sto se tice flesovanja, kakve mi vajde kad ga ne mogu upaliti. Sad mi nece nikako ni sa milion restarta.
Sto se tice procesora, to je i meni palo na pamet, izbjegavao sam, ali sad cu bas pogledati.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 17:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2003, 13:27
Postovi: 259
Cudo!!!

Izvadih procesor i vratih ga i proradi iz prve. Cijeli dan me zajebava. Poludio sam.
Hvala narode...
Nadam se samo da to nije samo jedan od onih njegovih slucajnih paljenja, ako bude javicu...


Vrh
  
 
 [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot], OpenAI [ChatGPT] i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs