banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 09:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2002, 01:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Malo sam ispo iz ovih desavanja u racunarskom svetu zadnju godinu, pa me bas interesuje kakvo je stanje sa normalnim korisnicima kad nas. Zato pitam:
1.Kakva vam 'zvjer' cuci u sobi?
2.Da li planirate sta nadogradjivati skoro?
3.Imate li neki dio koji vam je bas po volji ili vas opasno nervira?

1. Moja konfiguracija je sledeca:
Celeron 266Mhz (onaj bez kesha)
192 Mb RAM-a
TNT2 Vanta Innovision graficka
3 Gb Hard :sad:
NEC CD-ROM 40x
NEC RW 12/10/40x
CMI 8330 zvucna
DTK 15" monitor
i ostale sitnice: mis, tastatura, stampac, skener, dva zvucnika, slusalice sa mikrofonom.

2. Cim skupim pare, kupujem novi Hard, minimum 40 Gb.

3. Nervira me skoro sve, ne zato sto lose radi, nego je jednostavno prevazidjeno.
Svetla tacka je NEC-ov CD-ROM, cita sve apsolutno, nema nekih problema, a duze traje od takodje odlicnog ali i dosta prenapuhanog TEAC-a. Rezac sam nabavio tek nedavno, zasad je OK, ali tek treba da se dokaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2002, 18:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
a sta imas od toga sto znas sta je nekome u sobi
4 XEON procesora sa 2GB rama i rack-om od po
6x 36 UW2 SCSI diskovima ?
Ili sto ja recimo imam UltraSparc na 500Mhz
pod SunOsom ...

mislim ..... bezveze ti je pitanje

ko djeca..... ko ima vece i ko ima slabije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2002, 20:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ma nije moguće da imam bolji računar od nekoga :lol:

Asus LX ploča
Celeron 400 MHz (onaj sa kešom :grin:)
256 RAM-a
GF2 MX Hercules grafička
30 GB Quantum (trenutno oko 2.6 GB slobodno)
CD Mitsumi, valjda 48x
Philips 15'' monitor
Creative PCI 128 zvučna
Conexant softverski modem
i ostale sitnice

U zadnje vrijeme me mnogo zezaju zvučnici (neki najobičniji od oko 20 DM), puno krče, opasno me zeza CD, prvo me zezala mehanika, otvori ladicu samo do pola i sl. a sad me zeza i optika, divx-e neće da pročita, a ako se iz nekog 20-tog pokušaja smiluje da pročita onda radi perfektno, samo treba da ga skonta i nadje .ini fajl, ako to uradi onda radi OK, pored toga CD inače slabije čita sve diskove u zadnje vrijeme, otvarao sam ga i malo očistio i nesto se situacija popravila na par dana a onda opet po starom. Kontao sam nabavljati novi pa mi rekoše da je bolje da uzmem neki polovan RW ali pročitah u zadnjem SK-u a i neki mi rekoše da rezač uopšte nije dobro koristiti kao čitač, da ga je idealno koristiti nimalo ili vrlo malo kao čitač. Prvi put sam to čuo a ako je to tačno onda je to stvarno bezveze a pošto bih ja ako nabavim rezač prvenstveno ga koristio kao čitač onda ako je ovo tačno neisplati mi se nabavljati rezač. Ne znam...

Šta vi znate o ovome, da li je tačno da rezač nije dobro koristiti kao čitač i prodaje li neko neki polovan RW, recimo 8x a može i 4x, 12x?

Zeza me i modem ali njega kontam promijeniti, sad imam na probi neki Cirrus Logic ali mi se ne sviđa mnogo pa možda nabavim neki Lucent.

A pored toga nervira me što mi je računar spor :grin: a ko bi rek'o :lol:

Već odavno ne mogu da igram novije igre (osim u 640x480 i na minimum detalja) ali spor je i u Win-u zbog toga što mi je HDD skoro potpuno popunjen a to je nezgodno.

Računar mi je star 2 godine i 4 mjeseca pa dijelovi otkazuju jedan po jedan :smile:, samo da HDD ne otkaže, on je glavni, ne zato što je brz, čak je jako spor (manje od 5400 rpm, mislim da ima 4500 rpm) već zbog stvari koje imam na njemu. Tačno ovoliko dugo sam imao i prvi računar kad sam ga prodao i nabavio ovaj ali nema izgleda da ću ovaj mijenjati ni u bližoj a ni u daljoj budućnosti. A samo nova ploča i procesor bi sve sredili.

Ovako slab računar je problem samo onima koji bi da igraju najnovije igre ili ako rade nešto zahtijevno ali u ostalim slučajevima može i ovo da posluži. Ja sam prije puno igrao igre ali već duže vrijem ne igram, ne samo zbog toga što mi je računar prejak pa se sve prebrzo odvija da se ni ne snađem već nemam ni vremena a ni mnogo volje.

Ali kad razmislim ima hrpa igara koje mogu igrati, starijih ali dobrih koje sam propustio, pored toga imam kod sebe neke dobre koje sam igrao pa stao, sve u svemu ima se šta igrati. Evo baš ovih dana sam počeo opet igrati Undying :smile:. Je li igrao neko ovo? A onda bi trebalo završiti i Arcanum, kažu i da je Half Life dobar, pa No One Lives Forever, pa Heroes 4 koji je nedavno izašao a mogao bi valjda da radi kod mene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2002, 22:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 666
Lokacija: Banja Luka
eeeeeee
ajd da se i ja javim
bas citam vase konfiguracije pa se obradova kad vidim da neko ima slabiji racunar od mene :smile:
Pa ovako:

Celeron 533Mhz (chipset Bx-ov)
384 Ram-a
graficka : Ati rage pro fury/Xpert 2000 pro 32Mb (nisam sa njom zadovoljan)
zvucna : yamahina Xwave 4000
20Gb HD (stao mi mozak koji je hehe)
CD: LG 52X(imam ga vec vise od pola godine i sve zivo cita)
DTK monitor 15" (ocaj ziviiii)
lucent win modem 56k (solidan je ali mu je mana sto je win modem)
.
.
.
.

Bla bla bla, uglavnom vadere kupio sam H4 i mogu ti reci da su je tolik zapetljali da cak i ja, strastveni igrac sve i jedne edicije heroja, izgubim u njoj,Toliko su novih sranja naravili da ce trebati bar jedno mjesec dana da se sve prouci i da se normalno krene igrati.Ne svidja mi se kako je kombat uradjen i sam heroj.Ima jedno oko 150 jedinica, mos' mislit :smile:))
i tako dalje, da te ne opterecujem vise, instaliraj pa vidi :smile:
Half Life je odlicna igra jest da je malo preteska al ajde, preporucujem ti solider of fortune, jedna od boljih igara tipa half life i tih sranja :smile:

hehehe kao sto kazes da ti je HD spor.Ja sam sa svojim veoma zadovoljan (7200 rpm :smile:) tako da ga razvaljuje samo mi se graficka nesto ne svidja.Kao da je slaba i cudna je nekako, malo je drugacija grafika nego sa TNT-om ili GF-om ali navikao sam se ali planiram je promjeniti.I naravno monitor mjenjam cim zbavim nesto para :smile:Inace sam zadovoljan racunarom, skoro sam ga sastavljao iz 1000 djelova.Ebi ga, nisam bas imao para da ga kupim cijelog ali ovako mi je mnogo jeftinije doslo a i mislim da je ovako bolje.Sta vi mislite o tome?

toliko od mene za ovaj put
cujemo se:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2002, 22:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2002, 01:00
Postovi: 159
Lokacija: Republika Srpska
Moja konfiguracija je sledeca:
Athlon 850 Mhz,
128 Ram-a
graficka VantaLt 16 MB
20 GB Quantum
CD: LG 52X
Philips 17'' monitor
lucent win modem 56k

Sa procesorom sam veoma zadovoljan. Mnogo sam citao o tome kako Athlon nevalja, pregrijava se itd. Racunar sam kupio u junu prosle godine i nikakvih problema nisam imao(kuc,kuc).
Sto se tice ram-a mislim da sam jedini debil koji je propustio da kupi jos ram-a pocetkom godine kada je bio bagatela. Od kada sam presao na Win Xp nedostatak ram-a se vise primjecuje,nije nista strasno ali ponekad nervira.
Graficka je naspram danasnjih smijesna. Ali ja sam zadovoljan. cudi me sto sve i jednu igru mogo igrati pod 1024x768 bez trzanja i stopanja. Vjerovali ili ne. Tome vjerovatno doprinosi solidan procesor.
Modemom sam veoma zadovoljan.
Monitor je fenomenalan.
Sto se tice Half- life-a igru sam presao i fenomenalna je. Teska je ali nisam se odvajao od racunara dok je nisam presao. Atmosfera je sablasna, grafika dobra a zvuk fenomenalan.
Toliko od mene za sad. POZDARV!
P.S Zna li neko gdje ima kupiti jeftinog rama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2002, 00:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Za Vadera:
-Mog Mitsumija 32X je Starcraft skrsio za tri mjeseca, tako da imam relativno lose misljenje o njihovim modelima. Motor im je slab i osjetljiv na toplotu, a posto je mehanika u pitanju, tu se malo sta moze uciniti. Ciscenje laserskog sociva alkoholom ima smisla, ali ne produzava dugo vjek trajanja.
-Sto se tice koristenja rezaca kao citaca, moje iskustvo govori da ne treba biti posebno zabrinut. Samo imaj u vidu da ga ne preoptertis, kao ni obicni CD-ROM, jer mu to skracuje zivot. Nesto vece opterecenje je pri rezanju CD-ova, uredjaj se vise grije, tako da sa tim treba biti oprezan. Moj NEC RW odbija da radi nakon 7-8 uzastopnih rezanja. Kad se malo oladi, recimo nekih pola sata, opet goni kako treba. Sto se tice izbora marke tvog buduceg uredjaja, tu je tesko biti pametan. Ovo trziste je takvo da i najbolje firme ovde guraju svoj industrijski otpad.
-Lucent modemi su generalno OK za pare koje kostaju.
Za Urlicha:
-Sastavljanje racunara iz dijelova je prava stvar, ako znas sta radis. Mada, ljudi su kod nas dosta snalazljivi po tom pitanju, muka ih naterala.
Za Atlona:
-Ja sam kupio 128 RAM-a prije po godine za 50 KM, a kad sam neki dan pogledo cijene, mogla me srcka opaliti. Nisam pametan.
Za Miska:
-Vrijeme ce pokazati jel ovo bezveze, a ja cu biti sretan ako meni neko pomogne u necemu, ili ja nekome. Sem toga, ovde bi ljudi mogli vidjeti da neko ima nesto sto njima treba, a sto zele da zamijene ili prodaju, pa mozda neko i ustedi nesto.

Pozdrav svima i hvala na zanimanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2002, 17:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2002, 01:00
Postovi: 159
Lokacija: Republika Srpska
Ovu temu podrzavam. Pametnije je ovdje da pomazemo jedni drugima nego da se svadjamo na politici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2002, 18:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
misk0: slazem se ...... no dobro .. kad se vec pise ..

MaCase KA-580WP kuciste (300W)
Asus A7V-266E RAID (Via KT266A chipset)
AMD Athlon XP 1600+
Kingston 512 MB DDR 2100
Maxtor 60 GB HDD (7200, ATA100)
Asus v7700 pro GFII GTS 32 MB DDR
Creative Sounblaster Live! 5.1 Platinum (sa live drive II IR [5.25"])
Teac 8x4x32x
LG DVD DRD-8160B (16X dvd 40X CD)
Kworld MpegTV station (TV i FM tuner, sa S-vhs i kompozitnim ulazom i hardverskim mpg2 enkoderom)
Realtek 10 mbit mrezna kartica

Eto .. ;)))))))
Ugradio sam jedan dodatni ventilator da duva na kartice, HDD cooler, a u kucistu po defaltu-u dolazi i jedan usisni ventilator ... (no nije toliko bitan posto mi je kuciste stalno otvoreno) .... Zbog temperatue procesora , nije pretjerana, ali jednostavno ne volim da vidim temperature preko 55 C ;)))))..
Planiram mozda napraviti vodeno hladjenje .. ili mozda cak da kupim i Peltier pa da mi temp CPU-a bude blizu 0 ako ne i u minusu :)))), iako je to opasan podvig, jer Peltier se s jedne strane uzasno grije, dok je na drugoj strani ploce izuzetno hladan , pa u slucaju da otkaze hladjenje Peltier-a moze spaliti cpu i plocu heheh ;))))) samo izgori :)))))))))))))))
I da ... sve radi savrseno i nista mi ne pravi probleme (malo kontrasta, posto vidim svi imaju neke probleme sa hw-om :)))
Ja cak nemam problema ni kad picim 8X (a stalno to pici, posto mi je to max) snimanje cd-a i radim u pozadini (kopiranje, pokretanje programa, zipovanje, efekti u phootoshopu itd ...
Windows 2000 Pro zakon :))))) Samo da dodam, sto se rezaca tice, mogao sam kad sam upgrade-ovao masinu da doplatim jos malo za Teac 24X/10/X40 ali skontao sam da mi i nije potrebna veca brzina 9 minuta (max) je dovoljno mali vremenski interval koji se da izdrzati ;) , a bezveze je da bacam dodatne pare na to .... Mali radi kao lud, sljaka i ne buni se :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2002, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
A ja baš htio da kažem "čekajte da se mIRCon javi i kaže kakvu on mašinu ima" :grin:

mIRCon kakva su tvoja iskustva sa korištenjem CD rezača kao čitača?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2002, 20:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Vader: da ... to sam zaboravio da napisem ... Pa odilcna .. ali i ja ga nisam toliko "draufao" posto sam imao citac uvijek pored cd rw-a, ali cesto znam ubaciti 2 mp3 cd-a i paralelno piciti s njih playlist .....
Enkodovanje, kopiranje itd ... s vremena na vrijeme koristim i rezac, ne vidim razloga zasto bi riknuo ... zar nije logicnije onda da rikne od silnog narezivanja, a posto ima svu normalnu optiku za citanje a deklarisan je na 32X, 40X itd (skoro svi (iole noviji) mogu citati ovim brzinama (bar deklarisano) ne vidim razloga zast obi se pokvario ...
Probaj ocistiti svoj cd (lecu) ili daj nekom da ga popravi ,.,.. ubacis jos i rezac i boli te briga onda .. mozes kopirati on the fly cak ;) ... a i lakse je ;) No ne vidim nikakvu prepreku i soluciji CDrw-a kao jedinog cd-r uredjaja u compu ...

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2002, 21:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
U zadnjem "Svetu Kompjutera" piše: "Da bi ti rezač radio što duže, potrebno je samo da ga malo ili nikako ne koristiš za čitanje."

To me zbunilo jer nikad za tako nešto nisam čuo, bilo bi bezveze da je strogo preporučljivo koristiti RW samo za narezivanje. Nekog sam pitao za ovo pa mi reče da je čuo za ovo i da se neki strogo pridržavaju ovoga. Mada RW bolje čita diskove nego običan CD čitač.

Mislio sam možda nabavljati neki polovan RW koji bih dosta koristio i kao čitač pa se zato malo raspitujem.

Što se tiče mog sadašnjeg, otvarao sam ga i čistio alkoholom leću ali nije mnogo pomoglo, bar što se tiče čitanja divx-a, ostalo nisam nešto ni probavao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2002, 22:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Veoma interesantno.
Nekoliko prijatelja mi je bas iznjelo svoja iskustva koja je Vader iskazao recenicom:"Mada RW bolje čita diskove nego običan CD čitač. "
To mi nikako nije izgledalo logicno :???: , ali sam se uvjerio na tri primjera da je zaista tako.
Ono sto moze biti kvaka u ovome je da su noviji CD citaci koji rade na vecim brzinama kao Delta 48X ili LG 52X jednostavno puno manje tolerantni prema ostecenim ili prebrzo narezanim diskovima, pogotovo ako su CD-R na koje se rezalo losijeg kvaliteta. CD-RW diskove citaju 32X ili 40X, sto moze ici u prilo ove tvrdnje.

Da li je neko imao slicnih zapazanja?

Ne znam sta je reci za DIVX-e, na tvom kompu oni bi teorijski morali raditi ako imas odgovarajuce kodeke i ako je Mitsumi imalo zdrav. No, nemam bas puno prakticnog iskustva jer ih ne gledam otkako je izasao ovaj DIVX 4.0, to je bio prevelik zalogaj mom ubogom Celeru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2002, 23:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
mircon zaboravljas na jedan detalj
ti vjerovatno imas TEAC 58W
a 524E je model koji ima Burn-Proof tehnologiju
sto nije za zanemariti :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2002, 07:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
I ja sam tek nedavno čuo da RW bolje čita diskove od običnog čitača zato što ne koristim RW pa ne znam kakvi su po tom pitanju. Ima to logike itekako, RW ima mnogo precizniju optiku od čitača, moj brat koji ima i čitaš i RW (oba Teac) kaže da se to dobro primijeti, kad se čitač pati da pročita neki disk RW to uradi bez problema a i kad je grebovao muziku sa nekih CD-ova čitačem kasnije su mp3-ovi malo pucketali ili tako nešto jer ih ne skine najbolje a kad grebuje sa RW sve bude odlično.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2002, 18:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
misk0: ne kontam ..... moj cdrw nema burnproof/justlink, jeste W58E, ali kakve to veze ima sa novim 24x teac-ovim pisacem ?? rekao sam da ga nisam uzeo iz gore navedenih razloga, a burn proof i da ga imam ne bi se aktivirao jer buffer ne pada ispod 95% (a stalno je oko 97% - 99%) dakle, posto mi se ne zuri nigdje, zbog 3-4-5 minuta vise stvarno se ne isplati davati jos love na novi rezac :)))))

vader: heh pa u principu je tako ....... no sve zavisi .. moj citac odlicno sljaka i ripa, mnogo brze od citaca... rw diskove nisam mnogo isprobavao, ali opet, da ga cita i 20x dovoljno je brzo, ne obracas paznju na 15 sekundi vise prilikom kopiranja ... a sa 15x brzinom prilikom ripanja muzike savrseno sam zadovoljan, cijeli cd se veoma brzo enkoduje u mp3 .... :)) Dakle, sto se mene tice ne vidim prepreku u koriscenju cdrw-a za citanje i pisanje......... (dok radi - radi :))))) hehehehehehehe ;)))))) baj d vej, koji rezac si mislio uzeti ? (tip, brzina itd.. :)

Toliko od mene... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2002, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
mIRCon
Poenta burn-proofa nije u brzini vec u mogucnosti nastavka
prekida snimanja, odnosno u slucaju pojave greske
imao sam prije CDrom i CDRW Teac 58W
i bili su na istom kanalu. I ako pokusam da radim nesto sa
CDromom a pri tome snimam obavezno pukne snimanje .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2002, 22:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Je bogami, burn-proof i Just_Link sa ovim nasim "orginalima" glave valjaju.

Nego, imam bedak vezan za graficku. U nekim igrama (System shock 2, Cuonter-Strike...) gama je katastrofalna, mislim pretamno je, ali bas, tako da i kad posvijetlim do maximuma opet se slabo vidi. Najnoviji drajveri ne pomazu, a nije ni do monitora.

Znam da je graficka losa, al ako neko ima neki savjet, unaprijed zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2002, 23:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
misk0: hehe pa znam ja sta ti pricas, ali ja sam vec rekao da mi ne pravi probleme prilikom snimanja cak i kad mi je comp opterecen (kopiranje itd)
Inace se ne preporucuje drzati cd citac i cdrw na istom kanalu ako ih koristis cesto ili ako kopiras .... IDE kanal ne podrzava interleave, tako da ne moze paralelno sljakati sve ....
Zato ja imam plocu sa raid-om (iako nisam napravio raid polje - jer imam samo jedan HDD) .. - HDD na raid0 (ata100) kanalu, CDRW na ide0 DVD na ide1 i jos mi ostaje prostora za jos jedan uredjaj (na masteru) u raid1, plus sto se sve moze komotno poduplati tako da dolazimo do racunice od 8 uredjaja :))))))) sjajna stvar jer je svaki uredjaj nezavisan (govorim kod sebe sad stanje) ... tako da mogu kopirati, drljati, enkodovati cd za vrijeme narezivanja ;)))))))
jedino sto ne radim jeste kopiranje on the fly .... zbog toga sto su mnogi cd-ovi osteceni, pa kad zapne malo vise dok procita buffer se isprazni i moze puci cd ... a obicno ostavljam image-e da ih kasnije mogu snimiti, ili da kopiram nesto iz njih kad mi treba ...

nvlajic .. podesi gama-u onda u driver properties-ima ... pa vratis kad ne igras ... :))))))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2002, 23:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
mircon da.. ali samo novije ploce.. ali bas ove u zadnjih par mjeseci
dolaze sa 4 IDE porta
a ja imam 2 ..klasicno .. ATA100
e da sam stavio CD sa diskom .... a cd radi na ATA33
sjeboa bi disk
inace imam Maxtor 40GB na 7400, koji podrzava ATA133
ali nemam jos plocu sa tim kontrolerom :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2002, 07:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
mIRCon nisam ništa posebno razmišljao o tome koji bih rezač uzeo, pogotovo ne model jer se u rezače uopšte ne razumijem tj. nisam ih pratio i čitao opise pa ne znam kakav je koji, naime nisam planirao nabavljati rezač jer rijetko imam potrebu da nešto narežem a to onda uradim kod brata ali sad pošto me zeza CD možda je bolje da uzmem polovan rezač nego nov CD. Ako bih uzimao uzeo bih neki polovan 4x, 8x, eventualno 12x. Znaš li nekog da prodaje ovako nešto? Koji modeli su dobri, ne mislim samo koji su najbolji već koji su dobri, solidni?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs