banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 12 Maj 2024, 09:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2002, 07:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2002, 01:00
Postovi: 159
Lokacija: Republika Srpska
Buraz i ja sam se naslusao dosta prica da VIA nista nevalja. Medjutim ja imam Athlon sa VIA-chipsetom i fercera odlicno. Da li je to samo slucajnost ili pravilo neznam, ali dosad radi savrseno(kuc,kuc).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2002, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
nvlajić

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> ali je prije bila fama da ova kombinacija u sebi ne sadrzi ni trunku razuma</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Tako je, i ja sam od mnogih čuo da je kombinacija Intelov procesor + VIA chipset užasna i totalno nepreporučljiva.
Ja lično da sad kupujem procesor ne bih se dvoumio ni sekundu, uzeo bih AMD, u boljoj varijanti neki Athlon a u lošijoj neki Duron (čujem da AMD više neće praviti Duron procesore uopšte, ni procesore klase Durona). I uzeo bih neku VIA ploču jer su kako kaže Athlon dosta dobre kad su u pitanju AMD procesori.

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: Vader dana 01.05.2002. 18:49 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2002, 22:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Hvala na odgovorima.

Dobio sam extra 50 KM, pa cu probati da uguram neki pravi Atlon za te pare. To mi se cini kao najrazumnija kombinacija. Bicete obavijesteni o razvoju situacije. :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2002, 23:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Evo ovako: uzeo sam Chaintec 7AIA5 maticnu i Duron na 1000 Mhz, tj 1 Ghz. Neke razlike sam odmah uocio, a za ostalo ce trebati malo vremena. Maticna je mikroATX, ima samo tri PCI slota, AGP i jedan mali nedefinisani (valjda je od onih AMR/CNR). Bios Awardov, bolji od starog definitivno. Procesor jak u vecini stvari, ali se osjeti da ga koci stari hard disk. No, sta je tu je. Licno sam zadovoljan, koliko se to moze biti posle 12 sati posjedovanja konfiguracije. Bitno je da je instalacija drajvera i onih VIA-inih 4 in 1 situacija prosla bez problema.

Imam neka pitanja za ostale vlasnike slicnih masina:

-Koja je prihvatljiva radna temperatura ove vrste procesora?
-U toku reinstalacije/promjene OS-a, kad je najbolje ubaciti VIA-ine 4in1 drivere?
-Da li neko ima kakvih iskustava sa integrisanim zvukom? Mislim da je kod mene integrisana CMI zvucna, po AC '97 sistemu, radi potpuno normalno, kao i ova obicna PCI.

Hvala na zanimanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2002, 00:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2002, 01:00
Postovi: 159
Lokacija: Republika Srpska
Imam donekle slicnu konfiguraciju.Maticna Chainatech 7aja/100,Athlon na 850.
1.Sa starim ventilatorom(tako mali a tako mnogo buke)maksimalna temperatura(pri igranju itd) je bila 46 stepeni. Kada sam uzeo titanium ventilator max.temp. je 36 stepeni(a gotovo da je besuman).
2.Na internetu mozes naci uputstvo za to.Kada sam sa 98-ice presao na XP(ucinio pravi potez),na internetu sam nasao podatak da za ovaj OS ne treba inastalirati VIA-ine 4in1 drivere jer on to sam radi, ili tako nekako.
3.Kod mene je integrisana zvucna takodje po AC '97 sistemu.Na nju nemam nikakvih prituzbi.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2002, 07:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
nvlajić ako nije tajna koliko si platio procesor, znaš li koliko košta Duron 1 GHz? Ja sam isto mislio uzimati taj Duron i neku ploču za njega pa je to tada propalo, interesuje me koje su sada cijene.

Ja sam davno na forumu gdje se baš razumiju u te stvari čitao preporučen tačan redoslijed instaliranja drajvera za hardver, via 4in1 i ostalog na AMD platformama ali se ne sjećam redoslijeda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2002, 21:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Ne vjerujem da je kod mene neki bas dobar ventilator, mislim velik i bucan jest, ali posto ga nisam posebno placao, sumnjam da je naki strasan kvalitet. Temperatura se krece od 48 pa do 53 stepena. Mislim da je to sasvim u redu, ali cu jos malo pogledati po netu, i za to, i za 4in1 drivere.

Nije nikakva tajna, procesor je bio 200 KM, ploca 175. Mislim, ne bih zelio da ispadne da reklamiram ove ljude kod kojih sam to uzeo, ali oni su mi koliko-toliko priznali ono moje staro, sto sam im ostavio u zamjenu, tako da sam zadovoljan. Sad, ne znam bas kako se inace cijene ovih stvari krecu kod ostalih, ali mislim da je sve to isto, mozda 20-30 Km razlike.

Inace, hvala vam, puno ste mi pomogli pri izboru, jer kao sto sam i pisao, nisam bas najbolje upoznat sa novijim trendovima na trzistu, a kao stari "intelas" uvjek sam imao odredjene rezerve prema AMD-ovim proizvodima. No, ako ih ima masa ljudi, i zadovoljna je sa njima, onda se tu nema sta puno razmisljati.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2002, 21:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ja sam mislio kupovati ploču i procesor prije otprilike 2 mjeseca, procesor Duron 950 MHz i cooler za njega su bili 130 KM, ploča nešto preko 200 KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2002, 23:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Meni su ovi rekli da je u pitanju naka napredna varijanta Durona i da je zato malo skuplji. Ja sam vidio da Duroni na 850 Mhz kostaju oko 120-130 KM, a za ostale nisam siguran. Bas sam razmisljao sto je tolika razlika u cijeni, ali, u sustini, imao sam odredjenu sumu para koja je bila namjenjena za ovo, i gledao sam sta najbolje za te pare mogu uzeti.

Moram priznati da se uopste nisam raspitivao po firmama za kretanja i cijene raznih modela, tako da su oni mogli reci bilo koju cijenu, ja ne bih imao pojma je li to jeftino ili skupo. Pored toga, iz meni poznatih razloga, morao sam malo da pozurim (volim popit, volim zagalamit, a sve to kosta, ode i ploca i procesor u stomak :smile: - sala mala), i sad sta je tu je, ja uglavnom zadovoljan (3D Mark2000 - 800x600 - 16bita, rezultat=2032, bio=768).

Kod nekih sam prijatelja vidio Durone na 850Mhz kako rade, i moram priznati da nisu neki utisak ostavili na mene. Dobri su to procesori, ali imam osjecaj da su izbirljivi po pitanju kvalitete ploce, tako da nesto losija ploca moze prilicno degradirati performanse citavog sistema. Nisam bas siguran u ovo sto sam napisao, ali se nadam da to kod mene nece biti slucaj.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2002, 00:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2002, 01:00
Postovi: 159
Lokacija: Republika Srpska
Intelov pentium je u rangu sa AMD-ovim Athlonom. Isto tako Intelov Celeron Sa Duronom, otprilike tu negdje.
Koju graficku si uzeo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2002, 07:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da, može se reći da si dobio naprednu verziju Durona, naime Duroni od takta 1 GHz pa na dalje imaju novu Morgan jezgru za razliku od Durona do 950 MHz koji imaju Spitfare jezgru. Morgan jezgra je oslabljena Palomino jezgra a Spitfare je oslabljena Thunderbird jezgra. Morgan za razliku od Spitfare-a ima internu termalnu diodu, ima bolje riješen keš i još neke sitnice. To mu daje par procenata veću brzinu od starijih Durona ako se overklokuju na isti takt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2002, 21:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Graficka je ostala stara TNT2 Vanta - Innovision. Posle ovog upgrejda radi za nepovjerovati, ali u 800x600, sto je za moj 15" monitor optimalna rezolucija za igre. Kad radim u Photoshopu, picim 1024x768, i monitor tu drzi 85Hz, ali tu se graficka ionako slabo sta pita. Igre na ovoj rezoluciji osjetno slabije gone, mada su svakako objekti presitni i igranje nije bas ugodno.

Vaderu, hvala za informacije.

Momci, VELIKI POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs