banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 15:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Maj 2003, 14:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Maj 2003, 22:40
Postovi: 16
Lokacija: Banjaluka
A dakle, odlucio se da mijenjam svog celerona koji me dobro sluzio, evo godinu dana. Sad, posto je finasijska situacija takva, kakva je, izbor pao na athlon xp, i to prije svega na kvalitetnu plocu i memoriju, dok cu za sad uzeti neki palomino procesor, dok ne budem u prilici da ga mijenjam (nadam se relativno brzo).
Medjutim, nisam siguran za izbor ploce, prije svega, dali se vise isplati uzeti one bazirane na via kt400 ili nForce 2 chipsetu? Razlika u cijeni je oko 20 eura i vise. Dali nForce tu razliku opravdava?
Sto se tice ploce, gledao sam po netu, i nekako mi se cini da asus najvise nudi, i to a7v8x ili a7n8x, oba u osnovnoj verziji. Ima li neko neka iskustva sa njima?
Dakle posto se jos nisam odlucio, svi prijedlozi su dobrodosli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Maj 2003, 15:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Recimo Asus :) a7n8x (Nforce2 Chipset) ili a7v8x Via-inu verziju (KT400) jako dobar izbor sta god da odlucis :))
Mozda ipak Via KT400 chipset, u odnosu na osnovnu verziju a7n8x verzija sa Via chipsetom nudi daleko vise, dobijes firewire, usb2.0 gigabit ethernet itd itd bla bla ... A verzija a7n8x Deluxe nudi isto sto i a7v8x samo za 100 maraka vise .. :) Pa sad ako zelis pljuni vise i uzmi NF2 chipset pa uzivaj u navodnim "fantasticnim" performansama ovog chipseta .. :)

Ja bih recimo povjerenje ukazao Via-u, uparenoj sa jednim 2600+ Tbred procesorom, 512mb ddr i bukvalno ti nista vise ne treba :)))

sto se memorije tice .. ako ne mozes naci 400mhz DDR uzmi komotno 333mhz ... neces mnogo izgubiti a i ako nadjes cijena ce se sigurno poprilicno razlikovati od 333mhz verzije :) [bar kod nas]

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Maj 2003, 15:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 22:48
Postovi: 542
Lokacija: Gradiška :: Banja Luka
Ja imam Asus A7A133, odlično radi sa Athlonom 1900+... Nije najbolja, ali za 200 KM, odlična!

_________________
Where the prophecy begins and ends, there shall be me...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Maj 2003, 18:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Maj 2003, 22:40
Postovi: 16
Lokacija: Banjaluka
A pa tako sam nesto i mislio, ako nesto i ostane od budzeta uloziti u kvalitetniju memoriju, i to nista preko 333 mhz, mada znam da necu imati neke koristi od tih 333 mhz, dok ne uzmem drugi procesor.
Nego, nije da sam lijen, al ovih dana nesto nisam imao vremena, tako da nisam nesto narocito gledao cijene ovdje, a i ono sto sam vidio prilicno me razocaralo... koliko vidim, razlikom cijena ovdje i u bgd npr. komotno mozes si platiti kartu do tamo i otici kupiti, i jos ce ti vjerovatno ostati, mada moguce je da sam gledao na krivim mjestim. Zna li iko cijene tih ploca ovdje? Uostalom, gdje su najpovoljnije cijene?
A koji je najbrzi procesor sa kojim radi Asus a7a133?

btw. koliko realno mogu traziti/dobiti za celeron 1,3 ghz (tualatin naravno), matsonic 7177ct plocu i 256 mb sdram-a (2x128 mb) i hladnjak naravno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 00:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 22:48
Postovi: 542
Lokacija: Gradiška :: Banja Luka
Ni sam ne znam! Naime, na Internetu sam našao informaciju da podržava Athlone do 1400 MHz, a ja na njoj imam već pomenuti procesor... Imaš info na http://www.asus.com.tw/mb/socketa/a7a133/overview.htm...

_________________
Where the prophecy begins and ends, there shall be me...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs