banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 978 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 49  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Maj 2020, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
ssaassaa je napisao:
Ma i ovi njihovi trenutni korisnici, ako im pukne internet nemaju koga nazvati? Jel to moguće, možda ima neki još broj, a da ja nisam skontao. Ima li na forumu neko da koristi njihove usluge?
Uđi u Deltu pa se raspitaj....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
ssaassaa je napisao:
Ma i ovi njihovi trenutni korisnici, ako im pukne internet nemaju koga nazvati? Jel to moguće, možda ima neki još broj, a da ja nisam skontao. Ima li na forumu neko da koristi njihove usluge?
Na sajtu piše da imaju poslovnicu u Vidovdanskoj ulici, možda je najbolje otići lično. Ako i ta poslovnica uopšte postoji,nisam je ni vidio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 11:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
U zgradi IRB-a su im kancelarije. Vrše podršku 24/7. Ako nekome treba mogu proslijediti broj na pp.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 11:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Meni djeluju skroz neozbiljno, pogotovo nakon svih onih afera sa razvlačenjem kablova... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 11:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
LeonN je napisao:
U zgradi IRB-a su im kancelarije. Vrše podršku 24/7. Ako nekome treba mogu proslijediti broj na pp.
Jebo te taj tvoj broj u PP. Ko da je Dodikov broj a ne od internet provajdera. Najjaci su oni sto su vikali mtelu "gotov je" . "Evo nama Telemacha"

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 11:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Pa kad bi Telemach došao to bi i bila konkurencija, bar bi brzine neta bile u skladu s 2020. godinom. Ali od toga očigledno nema ništa u skorijoj budućnosti.
Ovo je za sad dosta neozbiljno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 13:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
nikola29_06 je napisao:
LeonN je napisao:
U zgradi IRB-a su im kancelarije. Vrše podršku 24/7. Ako nekome treba mogu proslijediti broj na pp.
Jebo te taj tvoj broj u PP. Ko da je Dodikov broj a ne od internet provajdera. Najjaci su oni sto su vikali mtelu "gotov je" . "Evo nama Telemacha"

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Pa radi se o privatnom telefonu od drugara koji radi kod njih kao monter. Ne mogu javno objavljivati broj telefona. Ako se već nisu redovno javljali na onaj prikazani broj na web stranici.

Ne ulazim u to kakva je njihova organizacija. Novajlije su na tržištu, sigurno da imaju prostora za napredak ako ispadne ozbiljna priča, a veća konkurencija je uvijek bila blagodat, a ne kazna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 17:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Evo ovako. Nakon protraćenih najljepših godina za igrice i neopisivog pakla zvanog BlicNet internet došlo je vrijeme za razlaz.

Prije 20ak dana sam poslao upit TrionTel kompaniji da vidim da li mogu da mi isporuče uslugu u Kosovskoj ulici na Laušu. Dotični gospodin Dragan Peulić mi je odgovorio e-mailom da još nemaju infrastrukturu u mojoj blizini, te da će me upisati u evidenciju i javiti mi kada bude moguće ostvariti posao. Naravno, mislio sam, ah evo još veći magarci od Mtela i Blica, izgleda da sam osuđen na propast ukoliko ne živim u zgradi u užem centru grada :) Na moje veliko iznenađenje, danas se u ulici pojao sivi kombi i vidim veraju se po banderama. Bio sam radoznao te sam sišao da vidim o čemu se radi, pošto kod nas ovi iz Elektrokrajine dođu samo kad nestane struje jelte, šta ima koji moj neko drugi da se pentra po banderi. Ne lezi ti vraže, kaže razvlačimo optiku. Moju facijalnu ekspresiju nijedan smajli niti emotikon u tom trenutku nije mogao dočarati. Po starom babskom običaju uslijedilo je pitanje:"Čiji ste vi momci?" -"TrionTel". Vau, mislim u sebi, da li me lik zeza ili ozbiljno. Kaže evo razvlačimo kabl po banderama, konačno dobili dozvole. Naravno, ja odmah nazovem zvanični broj, rekoh ja sam taj i taj, zvao sam prije 20ak dana, šta se dešava. Kaže lik puštamo kroz 15-20 dana, trebao bi biti 1.6. ako sam ga dobro razumio. Takođe imaju i televiziju, EoN. Kažem operateru nemoj mi samo muljati, mrzim i ja ove naše, je li Telemachov tv šablon? Potvrdan odgovor, valjda je konačno na vidiku kraj pravnog spora sa Sport Klubom, pušta se sve.

Tako da ako sad ne budu zezali, ja se u što skorijem periodu rastajem sa bLJic.netom i prelazim na ovo. Trebam prevesti kabl sa bandere preko puta tipa 10m, spustiti u 2 stana i spremiti za treći, a ako radnici budu išta bolji od mtelovim i blicovih vidjeću da li mogu uvesti tv i kod bakute koja je u dvorišnoj kući. Eto nadam se da se nisam baš previše raspisao, vazda su mi profesori to uzimali za zlo. xD Srdačan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Samo da kažem da moj drugar u Kijevu plaća oko 11 dolara mjesečno za gigabitni, simetrični link, njegovo je samo da razvuče kabl sa krova do svog stana. Kontam da to nije garantovanih 1gbps, vjerovatno je cijela zgrada na istom routeru, ali bez obzira . . . + fiksna IP.

Kamo sreće da ima još 10 firmi u BL pa da se takmiče uslugom a ne monopolom.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
@ domestic1 Ja mislim da će oni nuditi EON TV van Telemach mreže.
Što znači bez Arena i RTS (njega nema ni na Telemach kablovskoj)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 18:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Što se tiče interneta u Evropi, znam da je Rumunija bila najbolja prošle godine u Evropi a četvrta u svijetu. 8evrića=1000mbps. Što se tiče ostalih zemalja u Evropi takođe iznenađenje kada se uporedi cijena sa brzinom. Dakle: Rumunija, Bugarska, Ukrajina, Mađarska i Rusija ako se ne varam imaju najbolji omjer cijene i brzine.

Što se tiče Arena, Sportklubova, bogova... momak kaže da bi u paketu trebala biti oba paketa kanala, i Arena, i SK. Mada iskreno, meni Arena i ne treba više, želim da pogledam Mančester vikendom, ionako godinama kubure sa LŠ, NBA i tata da može pogledati tenis (dok ga ne strefi moždani od Đokovića :)) tako da... Uostalom, ako se sve ovo završi u doglednom periodu, javiću se sa utiscima nakon 10/15 dana. Inače sam ispočetka planirao onaj najjači paket od 100KM koji nudi brzinu 1000/200, ali za sada bilo kakav pomak sa 3/0.25 je ono, fantastičan. Sviđaju mi se cijene iskreno kad uporedim ostale. Elta za 35km nudi 100/40 a ovi za 40KM daju 200/100mbps.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 19:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Rocker je napisao:
Samo da kažem da moj drugar u Kijevu plaća oko 11 dolara mjesečno za gigabitni, simetrični link, njegovo je samo da razvuče kabl sa krova do svog stana. Kontam da to nije garantovanih 1gbps, vjerovatno je cijela zgrada na istom routeru, ali bez obzira . . . + fiksna IP.

Kamo sreće da ima još 10 firmi u BL pa da se takmiče uslugom a ne monopolom.


Hold my beer

https://fiber.salt.ch/en/fiber/internet

:D :D :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 19:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Je li taj eon sto ovi nude preko aplikacije one eon za tv ili onaj telemahov eon box?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Pa vjerovatno će ići neki box. Ako je kao kod Telemacha onda ide eon android box + 1 smart tv aplikacija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Castra je napisao:
Rocker je napisao:
Samo da kažem da moj drugar u Kijevu plaća oko 11 dolara mjesečno za gigabitni, simetrični link, njegovo je samo da razvuče kabl sa krova do svog stana. Kontam da to nije garantovanih 1gbps, vjerovatno je cijela zgrada na istom routeru, ali bez obzira . . . + fiksna IP.

Kamo sreće da ima još 10 firmi u BL pa da se takmiče uslugom a ne monopolom.


Hold my beer

https://fiber.salt.ch/en/fiber/internet

:D :D :D
Tvoj drugar u Svajcarskoj placa 11 gigbita?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Castra je napisao:


Haha :D

Kum iz amer'ke kaže da je konačno dobio 20/10 fiber, ja mu reko mismo amer'ka zavas.

:D :D :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 21:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
Ne vidim svrhu te brzine osim za biznis korisnike
Video strimovi idu do 25 mbit /s


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Cim se spomenu velike brzine interneta pojavljuju se zohari "Sta ce vam tolika brzina kad video stream samo radi na bla bla bla bla"

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 23:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Čuj što će nam brzina, možda i mi hoćemo da strimujemo haha :D Elem, kada sam sklapao kolegi računar (živi na Petrićevcu i baš ima paket 200/100), skidao sam dosta stvari, klasika ono programi, launcheri od igara itd. i stvarno je milina neka priča ko šta hoće. Nekoliko stvari se skida, svi ukućani nakačeni na WiFi i sve i dalje klizi. Sad ping kakav je ne znam, ali čim on nije plakao oko igrica trebalo bi da bude uredno. Meni je jedina pozitivna stvar kod Blica bio ping, oko 45ms +-5, jer ništa gore kad si u nekoj online igri i skoči ping pa izgledaš kao bot iz practice moda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2020, 23:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
domestic1 je napisao:
skidao sam dosta stvari, klasika ono programi, launcheri od igara itd.


Sve će to služba da provjeri i utvrdi detalje.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 978 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 49  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs