banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 14:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 990 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 50  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jul 2020, 09:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Karbo je napisao:
Lumber Jack je napisao:
Imao, ali za koliko tačno korisnika? 90% korisnika mtel interneta i dalje je na adsl, maksimalno vdsl. :-?

Trion ide samo optičkim kablovima, nema diskriminacije i idiotske prakse da korisnicima naplaćuješ isto a pružaš različit kvalitet i brzine interneta ("u zavisnosti od dostupne tehnologije kod korisnika" :roll: ).

Nadam se samo da će i mtel početi da se normalno ponaša, da pusti optiku u ulicama u kojima godinama ne želi, za početak. A onda i da dođe do korigovanja cijena.


Da li ti uopste shvatas koliko kosta provesti optiku u nekoj ulici ili naselju?
Pri tom ne mislim na cijenu kablova, montere koji ce to prokopati, provesti i splajsati kako treba?


Ne znam koliko košta, ali znam da je tu konkurencija sada koja očigledno investira upravo u to, i da ti kao vodeći operater moraš ili da se prilagodiš, ili ćeš da pogubiš korisnike u svakom naselju gdje se ovi pojave.

A osim toga, mtelu para ne nedostaje. Mogli su, recimo, uraditi ko zna koliko toga sa ovih 22 miliona što bacaju u nekakvo bezvezno sponzorstvo, samo eto, korisnici koji su im na zastarjeloj tehnologiji očito nisu toliko bitni:
https://www.klix.ba/sport/nogomet/m-tel ... /200717142


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 10:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Mar 2006, 23:33
Postovi: 120
Lokacija: BL, R. Srpska, Serbia
Кад видимо да се пријавила и Јунајтед медија, јасно је зашто се мтел пријавио.

На тему: надам се да ће ови што прије покрити БЛ. Или бар пожурити мтел да они то ураде. Конкуренција је најбоља за напредак.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 10:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Mtel spada u 1% firmi koje su za vrijeme korone ostvarile nenormalan profit, uveo ih je i onaj ko nikad nije planirao. Ali pored paketa i cijena moraju popraviti odnos sa korisnicima. Ja sam tehničku iz Blica/Mtela bukvalno napadao direktno za neke obične stvari. Znači nema interneta, kaže gospodine do vas je, znači vrhunski bezobrazluk za neke minorne stvari i rješenja aka restartuj ruter. Ove iz Triona sam zvao što na zvanični broj i 2 čovjeka privatno, svaki put su mi izašli u susret i više su me oduševili na tom polju nego samom uslugom.
Što se tiče mtela i optike, mislim da sam ih vidio prije 10ak dana kod Gimnazije, izgleda da su odlučili krenuti prema Laušu konačno...

Zvaću ih za EON naredne sedmice pa ću se javiti sa utiscima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 11:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa ljudi su tek krenuli da rade. Koliko uopšte imaju korisnika?

Ovi krenuli u par ulica i javljaju se na telefon i to je to. Oni sada par godina uopšte neće gledati na komercijalnu stranu poslovanja. Dok god se budu širili. Kada to stane ili bude usporeno, vidjećemo šta će biti. Ali naravno, ko može da iskoristi, što ne bi iskoristio dok tako posluju. Ali i WADSL je bio sjajan kada se pojavio...

Inače, odeš recimo na neku temu vezano za SBB u Srbiji ili Telemach u BiH, pa i tamo ima sličnih priča za podršku kao kod svih operatera. Koliko im tek staje na muku UL koji Trion nudi u BL, a koji oni imaju... Istina pošto ovdje ide samo optika, tu će biti manje nekih klasičnih problema.

Inače priča za 90% korinsika na xDSL, pa inače to nije daleko odi procenta korisnika koji koriste najjeftinije pakete. Pa ni mnogo bogatije države ne mogu tu optiku razvući do svakoga. Tačnije, ne isplati im se.

Evo nekada dozivani DT samo da dođe..

Citiraj:
According to Deutsche Telekom's roadmap, it will be providing around 80 percent of households with FttC and vectoring for download speeds of 50Mbps, with full fibre connections available in development areas and business parks, or where they are funded through cooperation or driven by demand.

https://www.zdnet.com/article/deutsche- ... very-home/

Pa Lauš ni u Njemačkoj ne bi dobio FTTH :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 12:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Razumljivo je sve to, ali onda prestaneš da praviš diskriminaciju kod korisnika i ne naplaćuješ paket isto, a jednima daješ 10 Mbps, dok drugima 70.

Prevara decenije su ti paketi u kojima nisu navedene tačne brzine, već ono "do 150 Mbps u zavisnosti od tehnologije", a koštaju isto, iako drastična razlika u tome šta korisnik dobija za iste pare.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 12:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
pa upravo to..cista diskriminacija koja im prolazi u ovoj drzavi...a valjda im je vaznije da bacaju 22 miliona KM na najnebitniju ligu u Evropi iz ko zna kojih razloga nego da malo uloze u infrastrukturu koja je uglavnom jos iz Titovog vremena...ili makar uskladi cijene s infrastrukturom koju pruzas a ne da jedan korisnik placa istu cijenu za 6Mbps a drugi isto za 30Mbps


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 12:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Mar 2006, 23:33
Postovi: 120
Lokacija: BL, R. Srpska, Serbia
Вјероватно би се то могло и на суду оспорити ако би се неко заинтересовао.
Некоме испоручују млијеко 0,2l, некоме 0,5, другима 1l.
А сви плаћају исту претплату.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 12:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
To jeste loša strana. Ali da smanjiš cijene za ADSL recimo, onda bi oni kojima je uvedena optika u stan/kuću mogli reći... hoću ja sada novi ugovor ali da bude ADSL jer je najjeftiniji. Prvo si sproveo optiku do korisnika i on opet hoće staru infratrukturu da koristi. Onda treba duplu infrastrukturu održavati... Nije baš isplativo. Ako kažeš da to nije moguće, onda bi rekli da je nepravda što moraju plaćati skuplje paket samo zato što su prebačeni na optiku ako je sve ostalo isto, osim brzine interneta koja velikoj većini nije presudna. To bi sve vjerovatno još više usporilo širenje mreže, a ne ubrzalo.

Realno, kada bi se odvojili paketi koji koriste xDSL i FTTH, to bi značilo samo da paketi sa optikom budu skuplji nego sada, a ne da ovi xDSL budu jeftiniji. Ali pošto je ista priča sa BOX paketima u mts-u, ostaje kako i jeste.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 13:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
MilanRS je napisao:
Вјероватно би се то могло и на суду оспорити ако би се неко заинтересовао.
Некоме испоручују млијеко 0,2l, некоме 0,5, другима 1l.
А сви плаћају исту претплату.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Mislim da je upravo u tome suština zašto ne žele da pokrivaju sva naselja optikom, a ne ta priča da je skupo/ne mogu da stignu ili nešto slično. Dokle god im prolazi ovako kako jeste, zašto bi oni meni dovlačili optiku da za iste pare koje sada plaćam imam 5-10 puta brži i stabilniji internet. Moraju da ulože u nešto a neće od mene dobiti ništa više nego što dobijaju... i onda baš ih briga. Tuga.

Zato se iskreno nadam da će Trion uz Telemach da ih oduva ovde, jer malo je reći da su zaslužili da tako prođu. Sa konkurencijom se bore tako što je pokupuju, zaustave sav tehnološki napredak ovde potpunim monopolom koji su postigli kupovinom Blica i Elte, i ostadosmo tako najjadnija republika u regionu bez ikakve zdrave konkurencije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 13:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Za mlade ljude internet je presudan. Slabo ih/nas zanima fiksni telefon, pa i televizija. Ovaj Trion net za 40KM 200/100 mbps što sam i sam uzeo je meni savršen omjer uloženo/dobijeno. Ako hoću da pogledam neki film platim sebi HBO/Netflix i jaši. Stvarno me ne zanimaju RTRS, BN, PInk i sl.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa to što oni sa ADSL-om plaćaju istu cijenu jeste prostor da se neko pojavi i uzme dio tržišta. Samo, da je tu recimo gdje korisnici imaju samo ADSL postojao veći interes ili je isplativo proširiti mrežu, pa to bi i mtel ranije uradio. Ili zbog preuzimanja nisu ni planirali da se šire.
Što se tiče toga da smo najjadniji pogledaj ove ponude
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... u-kuci-s57
https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7273

U mtel-u jesu donji oni koji imaju opciju samo ADSL-a. Posebno ako imaju IPTV. Bez IPTV-a neki se i mogu nadati barem 15 Mbit DL.

Mene zanima ko u gradu može samo ADSL da ima i nema alternativu u vidu drugog ISP-a? Koji dio grada?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Pa ovo u eronetu i bhtelekomu je stvarno katastrofa, kako oni uopšte imaju korisnike...

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 20:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Jbg, ljudi u Federaciji moraju ili Telemach (nema dobar upload) ili Mtel (na koji prelazi sve više, dosta firmi je preuzeo baš mtel što se tiče mobilnih tarifa i neta). Nije ni u Srbiji bajna situacija (nije Beograd Srbija da se vratimo na tu floskulu), prednjače SBB i MTS, i imaju solidnu ponudu kad se poredi sa regionom. U HR tu i tamo, imaju izbor ali niko nije iskoračio malo jače. Što se tiče ove naše jugoistočne Evrope, Rumunija br1 :) Lik sa kojim nekad igram duo je iz Bukurešta i plaća 10ak evra u Vodafonu za 500/50 što je ono, WOW.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Otkud mtel u Federaciji (osim mobilne mreže)? Imaju samo Logosoft koji pokriva par ulica u Sarajevu.

I pored svega BH Telecom ima najviše korisnika u cijeloj BiH.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 22:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Interesantno, kada se ode na mtelov imenik fiksne telefonije, ima mnogo gradova iz Federacije na njihovoj stranici.? Zna li iko o čemu se radi?


Poslednji put menjao minimaks dana 18 Jul 2020, 22:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 22:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Vjerovatno poslovni korisnici. Mislim da i BH Telecom to ima u RS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2020, 11:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Naručen Trion DUO Premium paket= 75KM mjesečno, 300/150mbps net, 220 kanala (70ak HD), HBO i 2 EON-TV boxa. 4 mjeseca po 1KM i onda ova prethodno navedena cijena. Izbacujem fiksni, jer ako mi je išta znalo nabiti račun u prošlosti to je telefon, sada je sve flat, i msilim da ću se onda baciti na upgrade hardvera (ruter, računar, telefon itd.) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2020, 16:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Да си узео Трио Премијум умјесто 4 имао би 6 мјесеци по 1 КМ,а пакет је 7 KM скупљи.
Али са друге стране у праву си,нагомила се рачуна за телефон,успостава позива се наплаћује 0,03 KM.
А у претплати нису укључени позиви према мобилној мрежи као што је случај у сличном Телемах пакету.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2020, 21:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Ma dobro je i ovo, smara fiksni i roditelje, zove i ko treba i ko ne treba, sad imaju top internet pa sam ih malo na to usmjerio. Evo pazario sam danas Redmi Note 9(4/128GB), 55/55 mjeri max, ako mi zaluta neki flagship ili gaming laptop kod gostiju testiraćemo i na njima kako stoje stvari. Nije mi bitna cijena za koju marku, samo da usluga bude korektna i sve uredno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2020, 22:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2018, 19:43
Postovi: 39
hm, kako tako malo mjeri na telefonu ipak bi trebalo prikazati punu brzinu ako si blizu rutera


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 990 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 50  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs