banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 08:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 990 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 50  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Jul 2020, 12:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Кад већ рекламирате, какве су вам плате и услови рада у Триону?

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 12:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Односно Телемах групацији, ако не радите у Триону.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Karbo je napisao:
despot777 je napisao:
Daky je napisao:
Ja koristim između ostalog EON Smart TV aplikaciju već neko vrijeme.


Na kom TV-u koristiš smart tv aplikaciju? Koja brzina interneta je potrebna? Jesu li videoteke u okviru aplikacije?


Upustvo
https://sbb.rs/Binary/20780/uputstvo_uz ... kaciju.pdf

Iskreno potrebno ti je preko 10Mbps, realno samo za gledanje nekog OTT kanala ti je potrebno oko 3Mbps, zavisno od konfiguracije kanala (različiti profili sa rezolucijom zvuka i videa zavisno od protoka tvoje mreže kod kuće). Na primer, prvih par sekundi kada pokreneš neki kanal, automatski kreće sa najlošijim kvalitetom (niži profil konfiguracije) i kad skonta tvoj protok interneta diže na viši profil (kvalitetniji zvuk i video).
E sad, pored toga trebaš uzeti u obzir da će neko od ukućana da gleda FB (i najvjerovatnije ima automatsko pokretanje video klipova na zidiću), YT ili neke druge socijalne mreže, pa će ti i to oboriti protok, tako da gledaj minimalno da imas 15-20Mbps konekciju.


Pa dobro, trenutno imam 30/3 tako da ne bi trebalo biti problema, Netflix ide bez problema na 4K. Da ima barem ove osnovne RTS kanale...koji im je to fazon...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 13:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Imali su do prije godinu-dvije ali su izbacili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5621
Lokacija: Banja Luka
Nea veze, nek prenesu poslodavcu da fali Rts.




Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 13:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4386
WinstonWolfe je napisao:
Кад већ рекламирате, какве су вам плате и услови рада у Триону?


evo pojeo sam sendvič i podrignuo. :roll:

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Нисам мислио на тебе ал не'a везе.
Интересантно је како је одједном тема постала актУална у тренутку објаве рекламне кампање да трион и телемах нуде некакаве пакете у обе улице у које су ушли у граду.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa nakon što je mtel sve pokupovao i ostao bez prave konkurencije u BL, ovo i jeste zanimljiva vijest.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4386
meni ne smeta što su pokupovali, već što poskupiše dva puta jer im se može.
Naravno, lako je monopolisati, al ako bude kakve takve alternative, razmisliće i oni da dadnu bar nešto malo da zadrže postojećeg ili privuku budućeg korisnika.
Ili neće...

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
despot777 je napisao:
Karbo je napisao:
despot777 je napisao:
Daky je napisao:
Ja koristim između ostalog EON Smart TV aplikaciju već neko vrijeme.


Na kom TV-u koristiš smart tv aplikaciju? Koja brzina interneta je potrebna? Jesu li videoteke u okviru aplikacije?


Upustvo
https://sbb.rs/Binary/20780/uputstvo_uz ... kaciju.pdf

Iskreno potrebno ti je preko 10Mbps, realno samo za gledanje nekog OTT kanala ti je potrebno oko 3Mbps, zavisno od konfiguracije kanala (različiti profili sa rezolucijom zvuka i videa zavisno od protoka tvoje mreže kod kuće). Na primer, prvih par sekundi kada pokreneš neki kanal, automatski kreće sa najlošijim kvalitetom (niži profil konfiguracije) i kad skonta tvoj protok interneta diže na viši profil (kvalitetniji zvuk i video).
E sad, pored toga trebaš uzeti u obzir da će neko od ukućana da gleda FB (i najvjerovatnije ima automatsko pokretanje video klipova na zidiću), YT ili neke druge socijalne mreže, pa će ti i to oboriti protok, tako da gledaj minimalno da imas 15-20Mbps konekciju.


Pa dobro, trenutno imam 30/3 tako da ne bi trebalo biti problema, Netflix ide bez problema na 4K. Da ima barem ove osnovne RTS kanale...koji im je to fazon...
Што се тиче РТС-а ту их је Телеком уцјењивао са преко еуро по кориснику иако остали оператери плаћају 0,2 € (толико и Тотал који је у власништву Телемаха).
Поента им је да остану без РТС да Телемах има слабу пролазност у РС са ЕОN пакетима.
Сличну ствар урадили су и са АС,канали могу бити на Телемаху и Тоталу али не и на ЕОN-у преко друге мреже.
Колико год Тотал имао добру понуду канала због недостатка интернета већина ће се прије определити за мтел па био и adsl нет.

А без Арена у понуди,па и у SD,ја лично највјероватније не би ни Тотал прикључио посебно сада када АС има све бољу понуду.


Poslednji put menjao boban1982 dana 16 Jul 2020, 14:59, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 14:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Ako neko priključi taj Trionov EON baš neka napiše je li svuda hrvatska lokalizacija (titlovi, komentatori, sinhronizacija dječijih kanala) kao na Telemachu. Prije bih rekao da će vući "srpske" streamove od SBB-a.
Ne vjerujem da bi dobro prošli sa hrv komentatorima na SK i hrv sinhronizacijom dječjih kanala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 15:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Ne može tema bez kvazi patriota da prođe, a? Tugica. Ne interesuje me kome plaćam, domaćim monopolistima ili stranim nalogodavcima, želim uslugu. Vrlo jednostavno, zar ne? Platim ugovoreno i dobijem ono što sam potpisao, zvuči neostvarivo kod domaćih preduzetnika. Šuška me i za TV više, internet im je spejs šatl lično za mtel, bolji čak nego u Srbiji, a vi patriote slobodno uživajte sa 5mbps uploada ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 15:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 969
Lokacija: Land of Downunder
despot777 je napisao:
Karbo je napisao:
despot777 je napisao:
Daky je napisao:
Ja koristim između ostalog EON Smart TV aplikaciju već neko vrijeme.


Na kom TV-u koristiš smart tv aplikaciju? Koja brzina interneta je potrebna? Jesu li videoteke u okviru aplikacije?


Upustvo
https://sbb.rs/Binary/20780/uputstvo_uz ... kaciju.pdf

Iskreno potrebno ti je preko 10Mbps, realno samo za gledanje nekog OTT kanala ti je potrebno oko 3Mbps, zavisno od konfiguracije kanala (različiti profili sa rezolucijom zvuka i videa zavisno od protoka tvoje mreže kod kuće). Na primer, prvih par sekundi kada pokreneš neki kanal, automatski kreće sa najlošijim kvalitetom (niži profil konfiguracije) i kad skonta tvoj protok interneta diže na viši profil (kvalitetniji zvuk i video).
E sad, pored toga trebaš uzeti u obzir da će neko od ukućana da gleda FB (i najvjerovatnije ima automatsko pokretanje video klipova na zidiću), YT ili neke druge socijalne mreže, pa će ti i to oboriti protok, tako da gledaj minimalno da imas 15-20Mbps konekciju.


Pa dobro, trenutno imam 30/3 tako da ne bi trebalo biti problema, Netflix ide bez problema na 4K. Da ima barem ove osnovne RTS kanale...koji im je to fazon...

Nebi trebalo biti problema, opet da naglasim sve zavisi od ukućana i njihovog korištenja interneta.
Skini sebi speedtest aplikaciju na mobilni pa okini par testova tokom različitih dijelova dana i noći. Čisto da vidiš rezultate mjerenja.
Ako ti je prosjek nekih 20-25Mbps to je super.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 22:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Što se Triona tiče, meni priča počinje i staje sa 200/100 Mpbs optikom za 40 KM. Trenutno plaćam VDSL mtel 30/6 za iste te pare. Ludilo mozga, i nadam se samo da će mtel da se dozove pameti kada se ovi konkretnije razbacaju po gradu, jer trenutno su nebo i zemlja ova Trion/Eon ponuda vs Elta/Mtel/Blic...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 23:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ima je i mtel 100/50 optiku za 30 KM mjesečno. Prije četiri godine. Kada je trebalo eltu gaziti...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 08:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Imao, ali za koliko tačno korisnika? 90% korisnika mtel interneta i dalje je na adsl, maksimalno vdsl. :-?

Trion ide samo optičkim kablovima, nema diskriminacije i idiotske prakse da korisnicima naplaćuješ isto a pružaš različit kvalitet i brzine interneta ("u zavisnosti od dostupne tehnologije kod korisnika" :roll: ).

Nadam se samo da će i mtel početi da se normalno ponaša, da pusti optiku u ulicama u kojima godinama ne želi, za početak. A onda i da dođe do korigovanja cijena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 09:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Zna li se gdje konkretno je dostupan Trion na Lausu? Ili da zovem (ili pisem)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 12:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Najbolje da pišeš Telemachu na Fejsbuk, odgovore iste sekunde, zovu par minuta kasnije za provjeru lokacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 16:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Ja sam ih zvao za hisete prosle godine da pitam rekli mi u prvom kvartalu 2020 da ce biti dostupno danas ih kontaktirao onako da vidim da nisu mozda dosli slucajno kazu meni nemamo tehnickih mogucnosti za vasu adresu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 18:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 969
Lokacija: Land of Downunder
Lumber Jack je napisao:
Imao, ali za koliko tačno korisnika? 90% korisnika mtel interneta i dalje je na adsl, maksimalno vdsl. :-?

Trion ide samo optičkim kablovima, nema diskriminacije i idiotske prakse da korisnicima naplaćuješ isto a pružaš različit kvalitet i brzine interneta ("u zavisnosti od dostupne tehnologije kod korisnika" :roll: ).

Nadam se samo da će i mtel početi da se normalno ponaša, da pusti optiku u ulicama u kojima godinama ne želi, za početak. A onda i da dođe do korigovanja cijena.


Da li ti uopste shvatas koliko kosta provesti optiku u nekoj ulici ili naselju?
Pri tom ne mislim na cijenu kablova, montere koji ce to prokopati, provesti i splajsati kako treba?

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 990 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 50  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Rider on the storm i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs