banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Koliko novca (KM) u prosjeku izdvajate za vaš mobilni telefon
0-100 KM 11%  11%  [ 6 ]
100-250 KM 16%  16%  [ 9 ]
250-400 KM 13%  13%  [ 7 ]
400-650 KM 20%  20%  [ 11 ]
650-800 KM 9%  9%  [ 5 ]
800-1000 KM 4%  4%  [ 2 ]
1000+ KM 29%  29%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 56
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Avg 2017, 06:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Па да, то је та проблематика генерализовања која је код нас заиста доста присутна и у већини случајева води ка предрасуди нажалост....

Баш сам случајно јуче налетио на актуелне понуде мог провајдера гдје је и7 25 евра мјесечно уз 21 евро почетне "откупне" цијене, а Галакси 7 20 евра мјесечно уз исту почетну цијену, оба на период од 24 мјесеца у неком средњем пакету.

Оба та уређаја коштају дебело преко твоје максималне суме у набавној цијени, али су уз такав уговор доста прихватљивији и избор сигурно више од 50% корисника тог уговора.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 06:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
Prošli platio 1KM, nosio ga tri godine i na kraju prodao polovnog za 50 :).

Ovaj trenutni platio 48, i nosim ga godinu dana, i prezadovoljan sam sa oba.

Oba su preko M:tel-a, i oba su Huawei.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Koristim 3 broja na 2 moba, g3 uzet u racun kao 600 km, drugi dan ispao i pukao tac, zabolilo me priznam, do skoro koristio tako i juce kupio drugi za 100km u koji sam namontirao svoju plocu, i mijenjao sam mu bateriju al sad opet imam original bateriju iz ovog za dijelove :)
Drugi naravno isto uzet u racun :) 200km, acer liquid z520, smece sporo ali jako izdrzljiv na sve moguce padove, udarce i djeciju igru, kao nov je, u njemu su prepaid brojevi i koristim samo za poziv, sms i neke aplikacije od banke
Neko je napisao da ne pamti kad je prodao mob, takodjer, il ga saterem il ga dam nekom al uglavnom ne kupujem ih kesom, il mi da mtel il ih uzmem u racun za svoj rad, ono jest isto al nije, nikad ne bih dao 600km koje su u dzepu za mob al u preklapi mi to nekako ne smeta a i kad je preklapa bolje mnozim u svoju korist

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 21:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 08 Jul 2009, 14:37
Postovi: 922
Lokacija: Nova Topola
Pretežno sam koristio LG i Sony, pokoji HTC .. uzeo u martu S7 klasični,jer ne planiram mjenjati jedan duži period.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja već godinu dana koristim Nexus 5 koji sam polovan platio 200 KM.
Nisam nikad imao bolji telefon, za nepovjerovati je kako brzo radi.
To je flegšip od prije 4 godine, ali sa čistim i opzimizovanim Google Androidom 6.0 i hardverom koji je i dalje na nivou.
Ne vezujem se sa operaterima jer sam na haloo mreži i trošim bukvalno nekoliko maraka mjesečno.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 09:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2012, 12:15
Postovi: 421
Nexus 6p 128gb
Oneplus 5 128gb 8gb rama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 09:57 
Rider on the storm je napisao:
Ja već godinu dana koristim Nexus 5 koji sam polovan platio 200 KM.
Nisam nikad imao bolji telefon, za nepovjerovati je kako brzo radi.
To je flegšip od prije 4 godine, ali sa čistim i opzimizovanim Google Androidom 6.0 i hardverom koji je i dalje na nivou.
Ne vezujem se sa operaterima jer sam na haloo mreži i trošim bukvalno nekoliko maraka mjesečno.

Ovo je zaista odlican telefon i jedini razlog sto ga nisam kupio je slaba baterija.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
600KM, Honor 8, nov ,mtel i to je najskuplji mob koji sam imao.
3. Huawei kod mene.
P9 lite dao ženi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 11:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Huawei g630s, koristim vec dvije godine, a uzet je na pretplatu, pa nemam zapravo pojma ni koliko kosta. Sad gledam opet mtelovu ponudu da uzmem nesto slicno njemu, a muz uzima moj, jer on telefon nosi zajedno sa alatom, sarafima i slicnim grebalicama :) U prevodu: nije za novo

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 11:16 
*G630 valjda, bez "s", huawei g620s je druga stvar...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 11:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Preporuka za P10 lite. Koliko toliko normalna cijena, a nema se šta zamjeriti telefonu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Taj P10lite sam i gledala, vjerovatno cu ga uzeti. Prezadovoljna sam i sa ovim, ali muzu treba promjena. Jeste, g620s.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Milan je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Ja već godinu dana koristim Nexus 5 koji sam polovan platio 200 KM.
Nisam nikad imao bolji telefon, za nepovjerovati je kako brzo radi.
To je flegšip od prije 4 godine, ali sa čistim i opzimizovanim Google Androidom 6.0 i hardverom koji je i dalje na nivou.
Ne vezujem se sa operaterima jer sam na haloo mreži i trošim bukvalno nekoliko maraka mjesečno.

Ovo je zaista odlican telefon i jedini razlog sto ga nisam kupio je slaba baterija.

Pa ti ono imaš LG G2, to je ustvari isti telefon samo sa boljom baterijom... Imadoh ga i ja ranije i izuzetno zadovoljan bio...
Prošle godine prešao na Xiaomi, Redmi Note 3 pro, izašao me tada ukupno 380KM... čitavu familiju i još par prijatelja prevukao na Xiaomi...
Za mene najbolji odnos uloženo - dobijeno...
Neki dan naručio bratu Xiaomi Redmi Note 4X 3/32, MSVII case i zaštitno staklo, sve ukupno izašlo 263KM... naravno ima još proći carinjenje, odnosno "carinjenje" :D ...

Sent from my Redmi Note 3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 11:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
A, odakle naručuješ, ako nije tajna? :D

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 11:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Geekbuying.com ; to2c ; aliexpress.com

Sent from my Redmi Note 3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Hvala :D

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 11:37 
despot777 je napisao:
Milan je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Ja već godinu dana koristim Nexus 5 koji sam polovan platio 200 KM.
Nisam nikad imao bolji telefon, za nepovjerovati je kako brzo radi.
To je flegšip od prije 4 godine, ali sa čistim i opzimizovanim Google Androidom 6.0 i hardverom koji je i dalje na nivou.
Ne vezujem se sa operaterima jer sam na haloo mreži i trošim bukvalno nekoliko maraka mjesečno.

Ovo je zaista odlican telefon i jedini razlog sto ga nisam kupio je slaba baterija.

Pa ti ono imaš LG G2, to je ustvari isti telefon samo sa boljom baterijom... Imadoh ga i ja ranije i izuzetno zadovoljan bio...
Prošle godine prešao na Xiaomi, Redmi Note 3 pro, izašao me tada ukupno 380KM... čitavu familiju i još par prijatelja prevukao na Xiaomi...
Za mene najbolji odnos uloženo - dobijeno...
Neki dan naručio bratu Xiaomi Redmi Note 4X 3/32, MSVII case i zaštitno staklo, sve ukupno izašlo 263KM... naravno ima još proći carinjenje, odnosno "carinjenje" :D ...

Sent from my Redmi Note 3


Jeste isti kada je u pitanju chipset, ram i ostalo, ali nexus ipak ima 100 cist android sto znaci da je fluidniji. Doduse sada sam i ja stavio skoro cisti zadnji android na svoj tel pa radi kao lud iako mi nije jasno zasto pokazuje samo 45000 na antutu testu (maloprije ga testirah), u stvarnosti telefon bukvalno leti.

Sto se tice xiaomija ljudi to masovno kupuju, drug ga nedavno uzeo, momak kojem sam popravljao tel prije par dana takodje uzeo xiaomi. Valjda ljudima doslo iz straznjice u glavu da se to daleko vise isplati nego davati novac za ispodprosjecan samsung (druga/forumasa nedavno nagovarali da kupi J5 za 350 km, jedva ga odgovorih od toga).


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 11:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Da, i ja kad sam imao G2 vrlo brzo sam ga prebacio na tadašnji CM... Ne znam kakvo je sad stanje sa LG telefonima, ali čini mi se da je taj G2 do tada bilo najbolje što su izbacili...
Kod ovih telefona što se naručuju od kineza jedino nema te garancije, ali prema onome šta se kod nas dešava slaba vajda je od nje i kad je imaš...

Sent from my Redmi Note 3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 12:10 
despot777 je napisao:
Da, i ja kad sam imao G2 vrlo brzo sam ga prebacio na tadašnji CM... Ne znam kakvo je sad stanje sa LG telefonima, ali čini mi se da je taj G2 do tada bilo najbolje što su izbacili...
Kod ovih telefona što se naručuju od kineza jedino nema te garancije, ali prema onome šta se kod nas dešava slaba vajda je od nje i kad je imaš...


LG su i dalje odlicni, ali im je baterija jako slaba, na G2 je najjaca baterija, poslije su povecali ekran, piksele, procesor, a baterija je i dalje 3000 mAh, na G5 je 2800 mAh. Sto se fableta tice V20 je zadnji model ako se ne varam i stvarno je odlican na papiru, ali takodje preslaba baterija.

Da, tada je LG G2 bio najbolji, jedini konkurent mu je bio Galaxy S4, prednosti S4 su bile amoled ekran (ako je ovo nekome uopste prednost, znam da vecina voli prirodnije boje IPS ekrana), baterija se mogla vaditi i imao je slot za micro SD karticu. I dan danas nakon 4 godine (izasao u avgustu 2013) je konkurentan hrpi telefona na trzistu, snapdragon 800 je stvarno masina. Ja sam svoj provjeravao i on je napravljen u fabrici u oktobru 2015-te, ne znam da li se jos uvijek proizvode.

CyanogenMod se sada zove Lineage OS, dobra vijest je da ce i njihov zvanicni android 8.0 (lineage OS 15) biti napravljen i za LG G2. Vjerovatno ce i kasniji androidi biti dostupni i to je ono sto sam pisao u nekom postu prije da treba uzeti flagship telefon jer ce CM ili XDA zajednica uvijek praviti custom romove za takve telefone.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Avg 2017, 12:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
G2 kao Golf 2 :D slučajnost... :D

Sent from my Redmi Note 3


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs