banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 05:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jun 2017, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Sehxor je napisao:
Ja na 3G dobijam otprilike oko 7dl/6up mbit, samo je latencija ~170ms, ne moze bolje kontam...

Не може, латенција ти је иста било да користиш пакете 3г-а или кад ти истекне. А то кад истекне пакет, тј основна брзина, срамота је невиђена. 128 килобита по секунди, па с тим не можеш ни обичне сајтове да отвараш, камо ли нешто више. Ајд да се пакети плаћају реално, или да је интернет неки 4г, или да за ту цијену се добију десетине гигабајта, па да се схвати, него да имаш избор по гигабајт или мање, и то САМО 3Г, док се у свијету развија , и то плати к'о светог Петра кајгану...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4233
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Umetnik je napisao:
и то САМО 3Г, док се у свијету развија
Ne znam zašto ste zapeli za taj 4G i 5G.
Kod nas je problem slaba pokrivenost, loš signal, visoka latencija, ograničeni gigabajti.
Ako bi 3G radio fino i stabilno na nekih 5-10 megabita po sekundi, kontam da bi to bilo dovoljno za potrebe mobilnog neta.
Dovoljno i za surfanje i za YT video na 1080p i 60 FPS i ne znam zašto očekivati npr. 50 megabita.
Ovdje je bitniji kvalitet veze i količina podataka od brzine.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 10:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па јесте мање више солидни 3Г довољан, али као што кажеш, кад би покривеност била добра и кад нас, наравно, не би држали као на дијети са тим прескупим гигабајтима, након којих слиједи 128 кбита по секунди :confused2: Дакле, ем дају 128 као стандардну брзину, ем држе 3Г који је чак 2 генерације старији од данашњих стандарда (што је најмањи проблем у читавом циркусу), ем покривеност никаква, плус то што ти за само 1 гб слабо доступног изнапаћеног 3Г-а требаш да се извалиш 10 КМ+пдв. Па ништда друго него безобразлук и третирање народа на најсвирепији начин. Нек мало погледају како је у хр или некој другој држави и мрежи...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2017, 17:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Jan 2017, 19:11
Postovi: 6
Rider on the storm je napisao:
Umetnik je napisao:
и то САМО 3Г, док се у свијету развија
Ne znam zašto ste zapeli za taj 4G i 5G.
Kod nas je problem slaba pokrivenost, loš signal, visoka latencija, ograničeni gigabajti.
Ako bi 3G radio fino i stabilno na nekih 5-10 megabita po sekundi, kontam da bi to bilo dovoljno za potrebe mobilnog neta.
Dovoljno i za surfanje i za YT video na 1080p i 60 FPS i ne znam zašto očekivati npr. 50 megabita.
Ovdje je bitniji kvalitet veze i količina podataka od brzine.


U pravu si, ne znam šta će nam uopšte 4G. Dobro nam je ovako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2017, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па добро би било, али као што већ рекох, није проблем што немамо 5Г већ што након пола гиге у просјеку за коју си платио примјетан износ враћају те на 128 килобита по секунди, што малтене није довољно ни за дописивање преко Вајбера... О нечем озбиљнијем нема помена, требаш по граду хватати вај фај и циганити се за шифру...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2017, 09:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4233
Lokacija: Little Rock, Arkansas
welter je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Umetnik je napisao:
и то САМО 3Г, док се у свијету развија
Ne znam zašto ste zapeli za taj 4G i 5G.
Kod nas je problem slaba pokrivenost, loš signal, visoka latencija, ograničeni gigabajti.
Ako bi 3G radio fino i stabilno na nekih 5-10 megabita po sekundi, kontam da bi to bilo dovoljno za potrebe mobilnog neta.
Dovoljno i za surfanje i za YT video na 1080p i 60 FPS i ne znam zašto očekivati npr. 50 megabita.
Ovdje je bitniji kvalitet veze i količina podataka od brzine.


U pravu si, ne znam šta će nam uopšte 4G. Dobro nam je ovako.
Nisam rekao da ne trebaju unapređivati, nego da prvo trebaju spustiti cijene interneta, povećati pakete, poboljšati kvalitet veze i pokrivenost.
Onda tek možemo pričati o konkretnom povećanju brzine na desetine i stotine megabita po sekundi (a to je u suštini 4G i 5G).
Nije realno očekivati 4G brzinu sa pola gigabajta u paketu, koji će nam onda kad će se brzo potrošiti?
Ne znam je li moguće da me ne kontaš, ili samo troluješ.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2017, 10:50 
Vala bas, ja sam juce uzeo onaj paket od 100 megabajta i ode za 20 minuta surfanja i slusanja muzike.

Meni licno je 3g sasvim dovoljan, ne znam ni kome ni zasto bi trebao veci paket.


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Avg 2017, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ne zajebavaj, dosta ti 100mb mobilnog interneta? 3g je ok al da ga ima kako treba, al kad zog nema onda je tuga...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2017, 11:52 
Ma kakav dosta, zajebao se kada sam birao brojeve. Potrosio to i onda uzeo onaj paket od 1 gb za mjesec dana (taj mi sasvim normalno potraje tokom cijelog mjeseca).

Druga stvar je ako se nema wifi u kuci, onda mi ne bi ni 10 gigabajta bilo dovoljno.


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Avg 2017, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ako odeš na yt i poslušaš jednu pjesmu, pri tom paziš da odmah isključiš HQ (s tim da se onda i kvalitet zvuka smanji), to ti potroši oko 7-15 mb, zavisi kolika je pjesma i kakav je video (i da li je najmanja dostupna kvaliteta 144p ili 240p), što znači za 100 MB 7-8 pjesama, i eto... A ako se ostane na HQ da ne pričam onda...

I ovi paketi su možda i dovoljni nekome ko ima wi fi kući i na mjestima gdje provodi više vremena kad nije u kući, pa eto kad putuje negdje i sl posluži mu taj mobilni internet, ali ja recimo, i nisam jedini, trenutno nemam wi fi kući (vidjeću da ugradim, ali pitanje da li ću živjeti još tu), tako da mi se sve svodi na 3G i upaljen hotspot na telefonu, jbg. A čak i da nemam, kao što neko pomenu, koja je svrha smartfona bez stalne internet konekcije? Kja je vjerovatnoća da će ti neko poslati sms ili pozvati umjesto dqa pošalje poruku na fejsu, vajberu, wa, sta ko koristi? A dešavalo mi se da me neko zove preko vibera i fb-a, a meni ostao spori net, i to još dok je trajao 192 kbit/s, za trećinu brži od današnjeg, a imao sam dobru pokrivenost, ma nema šanse, 3 sekunde pauza pa onda par desetinki nazirem kako sagovornik priča... I na kraju sama aplikacija prekine poziv s razlogom "slaba konekcija"... Šta reći onda?

Al' ajd da su cijene normalnije, pa koliko para toliko muzike, nego ne... Sa ovih novih 128 kbps ne može se stranica normalno učitati. Jedna riječ - m:tel.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs