banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Galaxy S6
PostPoslato: 26 Feb 2015, 21:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Želiš Galaxy S6? Možda više nećeš kada čuješ cenu

Samsung Galaxy S6 trebalo bi da bude predstavljen u posebnoj, Edge verziji, sa zakrivljenim ekranom 1. marta. Međutim, pojedini izveštaji tvrde da će ovaj revolucionaran uređaj biti poprilično skup, kao i da kompanija ima problema sa izradom zakrivljenih ekrana.
Oba Galaxy S6 uređaja biće predstavljena na posebnom događaju u Barseloni pre početka Svetskog kongresa mobilne telefonije (WMC).
Sudeći po izvoru iz jednog od Samsungovih partnerskih operatora u Evropi Samsung će oba nova smartfona lansirati sa prilično visokom cenom.
“Naš izvor, koji je uživo video ove nove telefone, tvrdi da će zakrivljeni Galaxy S6 sa 64GB interne memorije koštati operatore 949 evra, dok će najbolji model sa 128GB interne memorije koštati 1.049 dolara”, tvrdi neimenovani izvor.
On takođe tvrdi da Samsung ima problema sa izradom zakrivljenih ekrana, što bi moglo da znači da će na samom početku broj dostupnih uređaja biti ograničen.
Kada je u pitanju Galaxy S6 sa normalnim displejom, njegova cena u Evropi bi trebalo da iznosi 749, 849 i 949 evra za verzije sa 32GB, 64GB i 128Gb interne memorije.
Ove cene mogu biti isuviše visoke za mnoge korisnike, a jedino bi mogle da ih opravdaju neverovatne performanse koje ćemo saznati za koji dan.

IZVOR: http://www.24sata.rs/zelis-galaxy-s6-mo ... -cenu/5384

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2015, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Neka je, ne brinem za njih, bice ovaca koje ce dati toliko para. Pa nek' ih sisaju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2015, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Današnji novinari, ne mogu ni pročitati ono što odrade "copy-paste" sa drugih portala...

Citiraj:
...tvrdi da će zakrivljeni Galaxy S6 sa 64GB interne memorije koštati operatore 949 evra, dok će najbolji model sa 128GB interne memorije koštati 1.049 dolara...


Jeftiniji model je 949 eura što po trenutnom kursu iznosi nešto preko 1060 dolara, a najbolji model (koji je valjda i najskuplji) je jeftiniji od toga. C c c...

Vjerovatno "lost in translation" novinara na "24 sata".

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2015, 22:34 
Boli ih patka, moze im se... Cisti marketing...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Feb 2015, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bas me intresuje koliko ce trajati taj zakrivljeni ekran nekome ko ne nosi futrole :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2015, 23:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Ponestalo ideja, pa izmišljaju... isto ko i zakrivljeni televizori. Tehnologija je ušla u zasićenje, nema nečeg što bi napravilo realnu razliku i napredak, pa dobijamo ovakve nazoviproizvode.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2015, 00:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tacno nicemu ne sluzi, osim mozda da se lakse razbije.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2015, 01:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Koliko korisnika smatra da je ovo zaista potrebno? Zadovoljan sam svojim galaksijem, sve radi kako treba, sve sto bi htio je malo jaca baterija, bar da traje jedan cijeli dan. :)

Moze se izdrzati dan, ali kad upalim mobilni net, to je zlo koliko baterija brzo curi. Ne samo meni, svima. Nisam programer, ali eto zadatka za njih ako citaju, vjerujem da je to korisnicima bitno. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2015, 01:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Pa uvijek ima frikova koji samo čekaju da nešto novo izađe pa da budu prvi koji su kupili.Nije bitno da li ima svrhe i opravdanosti cijene.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2015, 08:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
<Enter_name> je napisao:
Ponestalo ideja, pa izmišljaju... isto ko i zakrivljeni televizori. Tehnologija je ušla u zasićenje, nema nečeg što bi napravilo realnu razliku i napredak, pa dobijamo ovakve nazoviproizvode.


Jesi siguran u to sto pricas?

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galaxy S6
PostPoslato: 27 Feb 2015, 08:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Pogledaj telefone u zadnje dve godine i reci šta ja napravljeno po pitanju napretka... ništa. Svi telefoni imaju sve što treba da imaju, izmišlja se topla voda. Eto, sad je IN fingerprint senzor... imali su to telefoni i prije, samo što to nije bilo IN dok to nije stavio Apple na iPhone. Koliko to utiče na upotrebljivost telefona? Nikoliko, samo stvar da se kaže da ima. Isto i sa ovim edge ekranom, zakrivljenim LG Flexom...
Ista stvar sa televizorima... prvo je bum bio 3D, koji je neuspjeo pokušaj prenošanja kino tehnologije u kuću (gdje mu nije mjesto). OK, 4K jeste sledeći korak, ali koliko su televizori (sem rezolucije) napredovali sa kvalitetom prikaza? Nikoliko, sada se ulaže u kamere, smart platforme i slična sranja koja nemaju nikakve veze sa samim radom televizora. Zakrivljeni ekran je čisti marketing i prodaja, bez ikakve realne prednosti za korisnika kao gledaoca.
Ajd da se dotaknem i računara... ja sam svoj računar kupio prije neke 3 ipo godine... sad da uzmem računar za iste pare, dobiću skoro isti snagu, bez ijedne nove mogućnosti; OK, manji proizvodni proces, manja potrošnja, ali realnog napretka opet nema. I tako je u većini grana potrošačke elektronike.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galaxy S6
PostPoslato: 27 Feb 2015, 09:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2015, 17:41
Postovi: 156
Sad ce to kineskinje iskopirat,i eto generic copy za 100-150$ ko da kineski telefon nema 12mp cam,gps+glonass
razvoj je stao,ide puzevim korakom od 2008 samo ide quad/octa core ma sve to ima u kini za male pare,a ko pati za brand name,nek ga sisaju kad je ovca

_________________
Lepi drone moj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galaxy S6
PostPoslato: 27 Feb 2015, 10:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Slažem se sa posljednja dva posta, pogotovo u vezi kineskih telefona.
Za 98% korisnika je dovoljan telefon sa MTK6582 quad-core 1,3 Ghz i 1 GB RAM, veličine 5 inča i HD rezolucije.
Takvo nešto iz Kine košta 150-250 KM, a ovce su za šišanje i tako je uvijek bilo.
Kinezi nisu generički telefoni, raznoliki su i imaju specijalne "features".
Npr. baterija na mom THL 4400 traje 4 dana sa 10 sati Screen On Time.
Neki imaju aluminijumsko kućište, neki kvalitetne kamere itd. i to za malo para.
Za svakoga ponešto, a top-modeli velikih proizvođača su za ovce.

Još je interesantno ovo što je Enter Name napisao za kompjutere.
Npr. Core 2 Duo E8400, koji je izašao prije 7 godina, sa malo overkloka je i danas jako konkurentan, čak i za gaming.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galaxy S6
PostPoslato: 27 Feb 2015, 10:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Cijene otkljucanih s6 edge telefona


Buyers will naturally need to be willing to pay a premium, though. The source confirms the numbers we reported earlier, meaning an unsubsidized price of €749, €849, and €949 for the 32GB, 64GB, and 128GB versions, respectively. That's €100 over the vanilla models with same storage capacity.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galaxy S6
PostPoslato: 27 Feb 2015, 11:05 
Realno, ima kineza koji su dizajnom (iako je to manje vise stvar licnog ukusa) daleko od brendiranih marki, ali sama izrada djeluje daleko skuplje, a i ovaj moj highway je od aluminijuma, kompaktno i crvsto kuciste, daleko bolji nego pola samsung modela (iako mi to nije toliko ni bitno)...

Slika



Nije problem dati na telefon 1000 km kad ti je plata 3000, ali kad je prosjecna plata 500-600 km...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Galaxy S6
PostPoslato: 27 Feb 2015, 11:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Meni je poprilican problem dati za telefon 500,00 €.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galaxy S6
PostPoslato: 27 Feb 2015, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
već zamišljam pomamu "poznatih banjalučana i čki" za S6. Ko će ga prvi na proljće/ljeto isfurati na sto u Zadatku i sl. fensi okupljalištima

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galaxy S6
PostPoslato: 27 Feb 2015, 11:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Sta je zadatak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galaxy S6
PostPoslato: 27 Feb 2015, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Izgleda da je ovo: https://www.facebook.com/zadatakconcept
Nikad čuo. :-?

EDIT: Znam za mjesto, ali nisam znao da se ovako zove.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Poslednji put menjao Rider on the storm dana 27 Feb 2015, 11:30, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galaxy S6
PostPoslato: 27 Feb 2015, 11:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Aaaaaa... Pa tu se jede :D Ima li janjet'ne? :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs