banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jan 2015, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Htio sam postaviti temu o proizvođačima mobilnih telefona Xiaomi, Oppo, Meizu... koji će, kako stvari stoje, pomrsiti konce velikim brendovima. Evo ovo je informacija od prije 3 sata, pa me interesuje šta vi mislite o ovim kineskim modelima, da li ste ih koristili, da li ste planirali da ih u bliskoj budućnosti kupite?

Novi Xiaomi telefon rasprodat za tri minuta

Citiraj:
Najnoviji Xiaomijev smartphone Mi Note, koji se smatra jednim od glavnih konkurenata iPhoneu 6 Plus, doživeo je ogroman uspeh. U utorak ujutro, samo tri minuta nakon puštanja u prodaju preko interneta, rasprodali su se svi dostupni primerci, javio je Android Central.

Zasad nije poznato o kojoj brojci je reč, ali firma Xiaomi je sebi postavila cilj da ove godine proda 100 miliona telefona. Kompanija je za sad dobila 220 miliona rezervacija.

Xiaomi se često naziva "kineskim Appleom", ali i kritikuje jer proizvodi uređaje koji su neodoljivo slični onima koje potpisuje američka kompanija. Appleov glavni dizajner Džonatan Ajv izgled Xiaomijevih telefona nazvao je "krađom" iako je činjenica da se Mi note nešto manje dizajnom oslonio na iPhone, a više na jednostavni i elegantni dizajn.

Najnoviji iPhoneov konkurent u elegantnom kućištu donosi ekran od 5,7 inča, kameru od 13 megapiksela i brojne druge premium prednosti. Sve navedeno je deo osnovnog modela, a tokom marta na tržištu bi se trebao naći "Pro" model s ekranom rezolucije 2560 x 1440 piksela, procesorom od 2 GHz i 64 GB unutrašnje memorije.

Cena osnovnog modela je 371 dolar, a model "Pro" će koštati 533 dolara.


http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=951984

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 12:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ima već tema o naručivanju kineskih telefona sa neta, od onih jeftinih, ~150 KM, do high-end Xiaomi i sličnih modela.
Ja koristim kineske telefone posljednjih godinu i malo jače i mislim da su sjajni iz više razloga.
Jeftini su i pristupačni, a opet odlični s obzirom na svoju cijenu.
Daleko su isplativiji kada se uporede sa brendovima na koje smo navikli.
Dalje, postoji širok spektar proizvođača i modela i skoro svaki dan se pojavi nešto novo.
Ovo je možda i njihova glavna prednost, pored cijene - kreativni su, različiti i za svakog se nađe nešto zanimljivo.
Neki imaju suludo dobre performanse, neki imaju jako velike baterije (kao moj sadašnji THL 4400), neki imaju dobre kamere, neki imaju premium izradu.
A neki imaju više objedinjenih karakteristika i svidjeće se određenom tipu korisnika.
Ako misliš isključivo na brendove kao što su Xiaomi, OnePlus, Meizu, Oppo - za njih važi isto.
Za svakoga se može naći ponešto što će mu se svidjeti, ako si zainteresovan prati našu temu i http://www.pandawill.com, za početak.
Ja ne mislim prestati koristiti Kineze jer sam prezadovoljan za sada, a toliko su mi zanimljivi i privlačni da ih često mijenjam (a i lako se prodaju poslije, i to da ostanem u plusu :)).
Navukao sam i ljude oko sebe i do sada sam naručio oko 20-ak telefona, najviše Lenovo modela koji su raznovrsni, a opet povoljni.
Mislim da će se i ostali korisnici kineskih telefona složiti sa mnom. :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 12:19 
Slazem se sa gore navedenim, daleko su jeftiniji telefoni i ne zaostaju za kvalitetom od puno skupljih telefona...

Ovaj thl 5000 ako bi nekada u buducnosti mogao uzeti... :D :D :D

Ja odusevljen sa ovim novim wiko highway-om, slike odlicne...evo jedne na brzaka... :D :D :D

Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Evo Lei Jun CEO Xiaomija

Spoiler:
Slika


Vidite li slicnosti? :D


Poslednji put menjao Piro dana 29 Jan 2015, 13:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ne vidimo jer ti ne radi link slike. :D
Ali vidio sam prije da fura fazon Steve Jobs-a, ako na to misliš.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Meni radi slika, to je nesto do tebe :P, eto stavio sam na drugi host pa pogledaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/lenovo-a6000s-first-sale-sees-10000-units-go-out-of-stock-in-2-seconds-654810

Velika popularnost i nize cijene imaju smisla iz prostog razloga jer nema posrednika - direktna online prodaja je daleko bolje rjesenje kako za proizvodjaca, tako i za krajnjeg kupca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 15:49 
Jedino je problem ako dodje do kvara ili slicno


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 16:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ja nosam Kineza i extra me služi :) i sledeći će biti naručen iz Kine :wink: Xiaomi svi hvale, a čujem da ima servis u Sarajevu koji za njega naručuje dijelove i vrši opravke. Nešto gledam Coolpad F2 karakteristike su mu odlične, a koliko sam čitao odlično se prodaje u Kini, kao nekad Nokia ovuda. Dvoumim se između njega i Xiaomi Redmi Note 4g.... :-?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Ponosni vlasnik Xiaomi Redmi 1S već 3 mjeseca. Naručen sa to2c. Jednom riječju, prezadovoljan! :D
Naredni će sigurno biti kinez, najverovatnije Redmi 2 verzija sa 2GB RAM-a.

@nepokoreni, ako ti je OK veličina ekrana uzmi Note. ;)

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 17:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Xiaomi je tu sa cijenom, ali F2 ima jače preformanse. A i hvale ga dosta...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 18:35 
ovaj coolpad izgleda bas zajebaTo, ali mi nekako baterija slabo djeluje...

edit, jel ovo stvaro 44000 na antutu testu nabija coolpad f2?


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 19:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Jest slabija baterija ali taj procesor i novi Android 5 koji će biti u njemu daleko manje bateriju crpe. Tako kažu i recenzije za F1.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2015, 22:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Maj 2008, 13:23
Postovi: 233
Preporuka za redmi note 4g. narucio sam za kolegu i malo se igrao sa njim. telefon je stvarno odlican. Po brzini ni malo ne zaostaje za mojim Xiaomi Mi3 telefonom, iako je na papiru nesto slabiji. Ekran odlican, baterija i kamera takodje, ima sd slot. Nisam mu uspio naci neki bug, a ni kolega u evo vec 5 dana koristenja. Izasao ga je 290 KM na to2c. Od sad iskljucivo narucujem sa to2c sajta. Telefon je za 10 dana bio u BL, a sa Pande sam ga cekao 25 dana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2015, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Milan je napisao:
Jedino je problem ako dodje do kvara ili slicno

Posaljes u kinu i oni ti ga poprave ili posalju drugi ispravan (novi), cijeli proces traje oko mjesec dana... ne bi trajao krace ni ovde da ga popravljas u nekom servisu. Uglavnom telefon ako radi prvih mjesec dana - on ce raditi i sljedecih godinu dana, ako ne radi u roku od mjesec dana imas pravo da ga vratis i dobijes refund ili drugi telefon...kako god :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 07:16 
ima i toga, ova nasa ciganija od mtela....a i privatni serviseri su krs uglavnom....


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 07:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Posto sam postavio pitanje na drugoj temi, a vidim da se spominje Redmi jel definitivno nema nista bolje od 5-5.5 inca za te pare?

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 07:51 
Tesko za 290 km da ces naci sta bolje...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 08:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
ne znam jel to bez carine

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2015, 15:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Mene je Redmi Note izašao 250KM, bez carine. Na pandawill-u skoro svake sedmice bude na happy hour, pa sam ga i ja na taj fazon uzeo. Prekjuče se povodom njihove NG mogao uzeti telefon za 10$ nižu cijenu, juče za 9$, danas 8$ itd.
U tom cijenovnom rangu može mu parirati coolpad F1 s manjim ekranom i nešto nižom cijenom, ali navodno boljom kamerom. F2 je baš odličan.
CoolUI 6 skoro identično izgleda kao MIUI 6, čak iste oznake upotrebljavaju.
https://www.youtube.com/watch?v=9uNKSZQaNSo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs