banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Okt 2014, 10:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Apr 2014, 20:03
Postovi: 19
Da li mi neko moze napisati neko upustvo za instaliranje custom rom-a na Huawei Y300...ja sam trazio po netu, i nije mi uspjevalo...telefon je rutovan...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 11:02 
jesi li otkljucao bootloader?

Ako nisi onda imas na en.club.vmall.com/emotiondownload.php?mod=unlock&action=pre

Poslije toga flesujes TWRP, pa root i onda mozes instalisati custom rom.

edit, evo ti i za skidanje romova...

http://www.modaco.com/topic/365268-all- ... -y300g510/


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 15:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Apr 2014, 20:03
Postovi: 19
jesam otkljucao...e to me zanima, kako se flesuje TWRP i ostalo....mozes mi malo detaljnije to napisati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 16:32 
instalises adb dajvere, i onda zadas komandu preko dos-a, fastboor flash recovery recovery.img, tako nekako bi trebalo ici, imas na googleu uputstvo, jednostvno je...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 15:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Avg 2015, 21:36
Postovi: 371
Pozdrav, moze li mi neki preporuciti sta je najbolje da nabacim na huawei p7 L10. Ima onaj klasicni miui sto je dosao uz njega i ima problema prilikom rada tj kad se udje u aplikaciju i nakon sto tel sam udje u sleep mode jer se ne dira nista zavisno na koliko je nastimano, kad otkljucam tel samo se restartuje i tako stalno. Inace tel je od djevojke ima samo fb, viber, inst, nikakve igrice nista. Pa sta preporucujete. :)

P.S. Odem na factory feset i kao zavrsi to sve, i udjem u tel a ono sve isto..nista odradio nije

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 15:26 
probaj neki AOSP rom pa vidi kako ce se ponasati

probaj rucno resetovati tj udji sam u recovery i izaberi "delete data" ili sta vec ima


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 15:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Avg 2015, 21:36
Postovi: 371
Milan je napisao:
probaj neki AOSP rom pa vidi kako ce se ponasati

probaj rucno resetovati tj udji sam u recovery i izaberi "delete data" ili sta vec ima

On kad se restartuje daje mi opciju da bekapujem, uradim factory ili samo ga pokrenem bez ikakve radnje. Ja odem na factory i udje mi u miui i imam opcije factory reset i druga wipe cache. Uradim obe opcije i udjem u tel i nista uradio nije. Pokusacu sa nekim romom. Hvala :)

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 15:45 
probaj sa drugim recoverijem uraditi reset, svakako ga moras instalisati prije instalacije roma


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Maj 2017, 17:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Avg 2015, 21:36
Postovi: 371
Ako neko zna i moze pomoci bio bi mu veoma zahvalan.
Da krenem od problema. Naime utvrdio sam sta ne valja kod ovog p7 l10 telefona ali ne znam uzrok problema. Rekao sam da se tel sam od sebe restartuje i izbaci mi ekran gdje imam 3 opcije...1. Izrada kopije, 2. Factory, 3, da ga bootuje normalno bez icega. Naime tel se gasi samo kad je upaljen internet i tipa udjem u neku aplikaciju tipa viber i on se restartuje, ne mora se nuzno ni pokretati nikakve app, znaci samo upalim net i nakon par min on se sam restartuje. A kad je ugasen net, tel normalno radi bez problema i gasenja. Sad sta to moze biti virus neki??

Drugo...rekao sam da nece da wajpuje tj kaze da je uradio a nista i juce sam pokusavao ga rutovati i ubaciti twrp. Najveci problem u stratu mi je jer nece da otkljuca bootloader. Znaci dobijem kod za otkljucavanje i idem preko adb fastboot i odradim i pise na adb da je kao u redu, ali na tel u fastbootu pise da je lokovan. Al reko nije se promijenilo na tel i pokusam flesovati twrp i ne moze kao nemam pristup.

Sad ako neko zna u cemu je problem neka pise i izvinite na dugackom postu. Nisam bas toliko vjest sa tim rootovanjem i ubacivanjem romova i ostalih gluposti, ali to sve radim na svom nexusu bez problema. :)

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs