banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: LG L3 E400
PostPoslato: 24 Avg 2014, 22:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
Hocu da rutujem ovaj tel,pa me zanima,da li se može rutovati,i kako radi nakon rutovanja-da li ima bugova, i sl. Da li ima negdje upustvo, kako to mogu odraditi?U ovom telefonu imam 2.3.6 android verziju. Ako ga rutujem, da li cu automatski dobiti drugu verziju androida(neku iznad 4.0), ili nakon rutovanja trebam naknadno staviti drugu verziju? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LG L3 E400
PostPoslato: 24 Avg 2014, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za root mozes koristiti Kingo Root on ti je najlaksi, samo ukljucis tel preko USBa i kliknes root. Telefon nakon roota ce raditi isto kao i pre roota, to ti je samo administratorska privilegija nad sistemom i nista vise, neces automatski dobiti nikakvu drugu verziju androida, mozes nakon toga instalirati neki custom rom ako ima na netu, najbolje ti je da proguglas "LG L3 E400 Root, CWM and custom rom", jer je podugacka procedura za napisati, a posto vidim da vjerovatno to nisi nikad radio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LG L3 E400
PostPoslato: 25 Avg 2014, 09:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
Rutovao sam tel, i nece da mi izbrise neke aplikacije: google +, mesendžer, i tome slicno. Aplikacije, koje zahtijevaju rutovanje, rade,ali to brisanje nece. Rutovao sam ga zbog toga, da izbrisem sto mi ne treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LG L3 E400
PostPoslato: 25 Avg 2014, 09:44 
PReko cega si probao da izbrises?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: LG L3 E400
PostPoslato: 25 Avg 2014, 21:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
Uspio sam obrisati. E sad je problem, kako da stavim novu verziju androida, i koju da stavim u lg l3 e400?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LG L3 E400
PostPoslato: 25 Avg 2014, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2405279
2. https://www.youtube.com/watch?v=Gvi0cbMz1V8
3. http://www.modaco.com/topic/356965-cm9- ... s-l3-e400/

A mogao si i google koristiti, kao sto sam i ja isto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LG L3 E400
PostPoslato: 06 Sep 2014, 23:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
Stavio sam ROM optimus 1.5 SDmerged, koji je perfektno radio,ali kad sam instalirao viber, nikako nisam mogao dobiti aktivacijski kod,iako je wi fi radio, kao i skype, whatss app, i druge aplikacije koje koriste internet. Samo je viber pravio problem, pa sam u pokusaju da to popravim radio i back up starog roma, pa opet instalirao novi rom, pa kad to nije radilo onda sam uradio reset sistema, pa ni to nije pomoglo, pokusao sa drugim romom, ali mi je stalno instalirao ovaj optimus 1.5, iako ga izbrisem, formatiram karticu, ali bez uspjeha. I onda mi se odjednom zaustavio-kad ga ukljucim pise mi boot LG i to je to-dalje ne ide. Pa sam u takvom stanju, vadio bateriju,jer se samo tako mogao iskljuciti. Onda sam opet pokusao staviti novi rom, ali nece. POkusao sam uraditi unbrick sa originalnim firmware,ali ni to nije proslo. Kad pokrenem KDZ, ispise mi da tel nije pronadjen, i tu zavrsi. Molio bih nekoga da mi kaze da li se to može rijesiti, i kako da to uradim.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LG L3 E400
PostPoslato: 07 Sep 2014, 02:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kernel ti je pokvaren, zato ti telefon ne detektuje. Ako mozes uci u recovery nekako (vol + i power dugme) flashaj onaj rom koji u zipu ima boot.img, to je kernel. Sto se tice Viber-a i Whatsapp-a, aktivacioni kod ne stize jer mozda nisi instalirao GAPPS paket sa aplikacijama (contact i account manager konkretno), a i bez njih mozes aktivirati tako sto rucno utpikas kod kad istekne vrijeme na wa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs