banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 11:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 481 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 27 Avg 2015, 18:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
I da....na Lumiji 630 je kamera vr'...Onakav macro mod i mogućnost fokusiranja nisam još vidio ni na jednom telefonu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 27 Avg 2015, 18:19 
Na 640 je odlicna dnevna kamera...fokusira I klikne u momentu...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 27 Avg 2015, 18:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
_зока je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Znam to pobogu. Ali ako si korisnik koji cesto salta sa koje karte zove onda je malo neprakticno.

Ja sam na granici AT i DE, koristim obe kartice. Nekoliko puta sam dnevno u DE, sta mislis koliko se puta sjetim paziti na gornji desni ugao? :D

Zar ne možeš podesiti da ti na onim tiles na početnom ekranu bude odvojeno opcija za pozive sa sim1 i sim2? Kao i za poruke...


To je fabricki setup. Znam za njega i nije fleksibilan u mjeri u kojoj bi mi odgovaralo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 14 Sep 2015, 18:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2015, 19:20
Postovi: 47
Ja imam Lumiju 730 i nemam pojma o cemu se tacno ovdje prica.
Telefon imam godinu dana, niti jedan problem nisam imao.
O tome da ima malo aplikacija za wintel, to je prica androidasa koja je sad vec stara jedno 3-4 godine.
Ne znam tacno koja to aplikacija (a da valja ili da je neophodna) postoji za android, a da je nema ili joj nema pandana na wphone...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 14 Sep 2015, 19:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7800
Lokacija: Mejdan
Nema Snapchat :P
Al' nit' ja koristim, nit' znam ikoga da koristi tu aplikaciju.
A to je danas argument fanova drugih OS-ova :lol:

Što se tiče aplikacija, osim nedostatka pojedinih guglovih (imaju alternative), problem je što pojedine aplikacije ne dobijaju redovne apdejtove (mada rade bez problema i bez redovnih apdejtova). A nedostaju i neke aplikacije.

Ipak, smatram da to za većinu korisnika ove platforme ne predstavlja problem. Sistem je fluidan, rad je ugodan i na jeftinijim i, po specifikacijama, slabijim telefonima.

Ja imam sve aplikacije koje mi trebaju i još da vidim na šta će ličiti desetka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 14 Sep 2015, 19:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2015, 19:20
Postovi: 47
Ja sam imao kratko vrijeme 10ku tamo oko marta, ali je bila previse bagovita, bar za ovaj telefon.
Sto se tice aplikacija, ja sam nedavno imao apdejt za whats app, a djevojka (na androidu) jos nije bila dobila taj apdejt. Znam po smajlijima koji su kod nje bili svi iste boje, a kod mene se moglo birati.
Opet, ja sad mogu naci aplikacija ili igara koje imaju iskljucivo na win telefonu, no to nije neki argument. Valjda je poenta da aplikacije rade i da sve sto je "mainstream" u danasnjem koristenju mobilnih telefona postoji bez problema i kod windows telefona.
Kako sam nedavno instalirao i windows 10 na kompjuter, sad su mi jos bolje uvezani telefon i komp, a i poceli su da lice jedan na drugi :) Tako da ne znam koju bih zamjerku nasao.
S druge strane, nemali broj ljudi koje znam ima silne probleme sa androidima:
Neki dan prijateljici huawei g620s zablokirao, morala nositi u mtel na reanimaciju, pa nekoliko ljudi znam sa g630 kojima se telefon u najmanju ruku ponasa cudno (ne moze da instalira aplikacije iako i na internoj memoriji i kartici imaju preko 800mb prostora) i razni drugi bagovi, sa npr LG telefonima iz srednje klase i sl.
Ja sam i starce prebacio na win telefon, a to je jedan neobican nacin koristenja smart telefona :) no nikakvih problema nisu do sad imali. Oboje na win 8.1.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 15 Sep 2015, 06:23 
ja se rijesio wp8,1, imao lumiu 640. necu uskoro opet wp koristiti, previse bugova i error codova za moj ukus... nije problem u aplikacijama niti kolicini istih vec ako ih bar imam par njih da rade kako treba, a meni nisu bas radile...

imao i tp win10, nadam se da ce popraviti onu "fluidnost" jer je ono katastrofa...

sad cekam da uzmem neki krsten android...ne vjerujem da cu se uskoro opet vracati na wp, neka fala...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 15 Sep 2015, 16:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2015, 19:20
Postovi: 47
Milane, koje ti aplikacije nisu radile, tj. gdje si imao bagova i eror kodova?
Ja imam Lumiu 730 i nikakvih problema jos nisam imao, bas me interesuje da probam kod sebe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 15 Sep 2015, 16:53 
Muzicki player recimo je izbacivao error kodove, navigacija isto ponekad, MP je takodje po 3x istu pjesmu imao u playlisti. IE je imao hrpu bagova odnosno ekran samo pobjeli i moram skrolati da se sadrzaj opet pojavi pa onda recimo pogresno registruje touch, kliknem na jedan link, a ono registruje drugi koji je na totalno drugom kraju ekrana i tada opet moram skrolati malo pa kliknuti link da radi kako treba. Drugi browseri su teski krs i laguju nenormalno. Fitbit nakon jednog update-a je prestao raditi, odnosno bude par sekundi pocetni logo i samo me izbaci opet na tiles opet. Wi-Fi je pucao i morao sam jednom u par dana gasiti i paliti telefon da bi opet proradio. To je ono sto mi prvo pada na pamet, a bilo je jos nekih gluposti.

Da se razumijemo, to moze biti i do telefona, a ne samo do WP, ali to isto je i kod androida, da jedan tel ima neke bugove, dok drugi isti telefon ih nema. Ja imam takodje i nokiu 700 i radi sve kao sat, samo sto je tel prestar i ima hrpu mana.

Citiraj:
O tome da ima malo aplikacija za wintel, to je prica androidasa koja je sad vec stara jedno 3-4 godine.

Da, samo kod androida ako mi rikne chrome imam deset drugih odlicnih (cak i boljih) browsera koji ga mogu zamjeniti, na wp to ne ide odnosno kako rekoh drugi browseri su teski shit, laguju i UI je generalno sranje. O muzickim i video playerima da ne pricam...ja nisam mogao naci adekvatan besplatan video player sa titlovima...na stranu sada prica tipa "sta ce ti to na telefonu"...jbg probudim se u 3 ujutru i necu da palim tv i budim djevojku kojoj valja ujutru ustajati na posao, a hocu da gledam serije... :D

Kazem, ako na wp10 ostane onakva "fluidnost" tek ce onda propasti kao nista...i onako im je udio na trzisntu tek par procenata...

Citiraj:
Neki dan prijateljici huawei g620s zablokirao

Bas se idem naci za sat vremena da pogledam ovaj telefon...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 15 Sep 2015, 17:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2015, 19:20
Postovi: 47
Hm da...
Ne mogu bas reci da pretjerano slusam muziku na telefonu, prelijen sam da stalno prebacujem mp3 na tel, iako dosta slusam muziku. Najcesce jednostavno otvorim u yt ono sto me interesuje.
Ovo za IE sto navodis ja se ne sjecam da sam imao problema u "surfanju", u par navrata mi se desilo da nisam uopste siguran da li stranica radi kako treba ili je do telefona pa sam pokusao sa nekim drugim browserom, imam neki UC Browser, ali ne sjecam se kad sam ga zadnji put koristio.
Sto se tice titlova, ni to nisam ganjao, no poznata mi je ta prica sa nekih srbijanskih foruma, i to je valjda rijeseno kad je VLC zvanicno poceo da radi.
Ovo sto navodis za WiFi je definitivno do telefona, ja sam na blicu, moji starci na mtelu, i ako je ikad wifi radio lose bilo kod njih ili kod mene, to je bilo do rutera ili do provajdera. Desi mi se ponekad da zeza wifi konekcija, ali tad obavezno steka i na laptopu. Resetujem ruter i radi. Do sad nisam imao slucaj da mi wifi ne radi na telefonu, a radi na kompjuteru...
Pitam za 640ku zato sto djeluje kao primamljiv telefon, no ako je tako, mozda ga je bolje izbjeci. Pogotovo sad sto se Lumia 830 u Mtelu moze dobiti za relativno male pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 15 Sep 2015, 17:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Моја жена је набавила Лумију 640 ДС с Еронета, јесте да се нису гледали филмови на истој, али Скајп, нешто сурфања, преглед поште на Џимејлу и тако то за сада раде без икаквих проблема. Кад упоредим како не могу очима да видим 8.1 на десктопу, на телефону је легао као будали шамар. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 15 Sep 2015, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7800
Lokacija: Mejdan
HighBorn je napisao:
Pitam za 640ku zato sto djeluje kao primamljiv telefon, no ako je tako, mozda ga je bolje izbjeci. Pogotovo sad sto se Lumia 830 u Mtelu moze dobiti za relativno male pare.

Evo, ja imam Lumiu 640 i nemam problema sa wi fi-om. Navigacija radi kao doxa. Muziku slušam, nativni plejer radi počesto i nije bio niti jedan error. Fitbit ne koristim.
Nisam pogledao niti jedan film, niti inače ganjam filmove po telefonu, pa ni ne znam za ovaj problem sa titlovima :oops:
Milane, jesil' probao sa resetom? Čudno su ti se ponašale aplikacije. Jer ja imam totalno drugačije iskustvo sa telefonom. E'o i sad tipkam sa njega.

PS Desetka još uvijek nije zvanična verzija pa je za očekivati da ima mušica. Ali, vidjećemo na šta će ličiti finalna verzija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 15 Sep 2015, 18:24 
Probao reset, ne pomaze...

Btw i kod mene je navigacija radila kao sat, jedna od najboljih koje sam imao sigurno...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 15 Sep 2015, 20:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Meni je sve super na 640. Od cijene, vrhunske autonomije pa do brzine samog telefona.

Pre ovog sam imao 920 koji je generalno za dve klase iznad, ali ovde je daleko bolji odnos ulozeno/dobijeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 15 Sep 2015, 21:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2015, 19:20
Postovi: 47
Mozda nije tema, ali jednom davno kad sam polagao vozacki ispit, sretnem prijatelja iz srednje skole i kaze nezadovoljan instruktorom, vec treci put je pao, haos itd... Pitam ga koja skola, koji instruktor, kad ono isti koji je meni bio, a ja polozio iz prve nakon 25 casova sto sam odvozio. Jos nikad nisam bio klinac zaludjen autima, i kad sam polozio vise sam u to vrijeme vozio bicikl od auta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 16 Sep 2015, 06:12 
nije to samo do instruktora...ali ok, shvatam sta zelis reci...meni se desilo da naletim na telefon sa tim bugovima i jbg, ali poenta je da ni wp ni android nisu perfektni, na oba se sistema mogu desiti bugovi i problemi...samo na androidu imam opciju da flshujem custom rom, imam sijaset slicnih programa ako taj jedan ne radi...

imam i ja nokiu 700 koja radi perfektno kao zamjenski telefon, nikada se nista nije desilo do sada...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 16 Sep 2015, 06:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A stos onda trazio onolike pare kad ne valja? :D
Dje su ti postenje i cojstvo? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 14 Okt 2015, 00:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2015, 19:20
Postovi: 47
ako je neko spominjao nedostatak aplikacije "fitbit" sad radi savrseno na windowsu 10 (a i 8.1)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 14 Okt 2015, 09:53 
Nije bio nedostatak vec se "crashovala" pri pokretanju....


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Windows Phone 8.1
PostPoslato: 15 Okt 2015, 01:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2015, 19:20
Postovi: 47
Iako je tema windows phone 8.1. da ne pocinjem novi thread: ko ima vec instaliran windows 10 (preview) na telefonima, iskljucivanjem "non-essential" funkcija, telefon, tj. OS krene raditi tecnije...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 481 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs