banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 08:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 229  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Mar 2018, 10:03 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
gavranpero je napisao:
Brzo punjenje uništava bateriju.


Takve baterije traju obicno isto dugo kao i ove sto se ne puno brzo, nema tu neke razlike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 10:07 
00dragan00 je napisao:
Nisam nikad to testirao, ali preko 50% sigurno. Na Ampere app najvise sto sam izmjerio je bilo 2900mA.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

hvala za info


mara- je napisao:
4h sot je smiješno, ništa ne možeš sa tim

slazem se, naravno zavisi i sta se radi, 4 sata surfanja je sat gaminga, zavisno od igrice vjerovatno...meni je takodje bitno da baterija moze izdrzati dan sa bar 5 sati ekrana...to je neki minimum...ali rijetkost je da sam negdje duze bez punjaca u blizini...


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 15:41 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ali SOT nije mjerodavan, mozes drzati telefon 3 dana u stand-by i imace 10 minuta SOT-a, a mozes potrositi bateriju od 100-0% za 5 sati SOT bez stand-by. To sve zavisi od osobe do osobe kako koristi telefon.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 15:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Šta reče sada!? Pa jedino SOT je koliko toliko mjerodavan. Ti na stand by telefon ne koristiš.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 16:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Sehxor je napisao:
gavranpero je napisao:
Brzo punjenje uništava bateriju.


Takve baterije traju obicno isto dugo kao i ove sto se ne puno brzo, nema tu neke razlike.

Evo, imam brzo punjenje na tel. Kad ga napunim na taj način, baterija se isprazni za nekih 24h, uz 4h aktivnog displeja. Na sporom, 2 dana uz 6-8h displeja.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 16:20 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
00dragan00 je napisao:
Šta reče sada!? Pa jedino SOT je koliko toliko mjerodavan. Ti na stand by telefon ne koristiš.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Rekao sam da zavisi od osobe do osobe SOT, ako ne koristis cesto telefon, standby ce ti biti veci, a SOT manji i obrnuto, baterija se prazni i na standby inace...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 17:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
gavranpero je napisao:
Sehxor je napisao:
gavranpero je napisao:
Brzo punjenje uništava bateriju.


Takve baterije traju obicno isto dugo kao i ove sto se ne puno brzo, nema tu neke razlike.

Evo, imam brzo punjenje na tel. Kad ga napunim na taj način, baterija se isprazni za nekih 24h, uz 4h aktivnog displeja. Na sporom, 2 dana uz 6-8h displeja.


Ovo ama bas nikakve veze ne bi trebalo imati jedno sa drugim...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 18:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Bas. Kapacitet je kapacitet, nebitno koliko ga brzo napunis. Jedino sto se pri brzom punjenju baterija vise grije, pa joj se smanjuje rok trajanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 18:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
00dragan00 je napisao:
Šta reče sada!? Pa jedino SOT je koliko toliko mjerodavan. Ti na stand by telefon ne koristiš.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Otkud samo SOT. Sta ako radis nesto u pozadini sa iskljucenim ekranom, razgivori, sync, backup, slusanje muzike itd.

Ne mlatite vise, pogtovo to sa brzim punjenjem, bas ko da sabani i lelemudani rade na tome, pa (ne) znaju sta je stetno/korisno.

Koristim brzo punjenje vec 3 godine i baterija kao prvog dana.

Ako moram da biram nikad se ne bih odrekao brzog punjenja zarad baterije veceg kapaciteta...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 18:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Nemoj biti bukvalac. Hiljadu stvari utice na trajanje baterije. Podrazumjeva se da koristiš i navedene stvari. Ali presudno za današnje telefone je upaljen ekran. Najmanje se koristi za pozive i slicno.

I ne može ti baterija nakon 3 godine da bude kao nova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 22:39 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Te baterije su prilagodjene za brzo punjenje, pa nisu inzinjeri koji rade na tome budale pa da naprave da baterija crkne, ja koristim FC odkad postoji i nijedna mi se jos nije zeznula, grijanje je minimalno jer imas kontroler koji prilagodjava struju na osnovu temperature. Sve je projektovano da traje dok postoji podrska za uredjaj obicno 2-3 godine i to je sasvim dosta. Ima dobra app "AccuBattery" koja izracunava koliko mAh je preostalo u bateriji (po matematickoj formuli ne magijom), pa mozete probati da vidite orijentaciono koliko je degradirala.

Isto tako nemoguce je da baterija bude ista nakon tri godine, mozda ako koristis isti telefon pa kako se sa vremenom smanjuje kapacitet ti se na to navikavas pa ne primjecujes, ako baterija ima prosjecno 1000 ciklusa i ti je punis svaki drugi dan (a vjerovatno svaki dan), onda bi ti dosta trebala degradirati tokom tri godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Brzo punjenje možda smanji životni vijek baterije ali beznačajno malo da ne vrijedi o tome govoriti. Možda u slučajevima kad se često upotrebljava telefon na punjaču pa se još dodatno zagrijava CPU-om pored punjenja.
Litijumske baterije je najbolje držati izmedju 20 i 80% tako da time vodjen nisam nikad testirao bateriju od 100% do 0%(NiMH imaju memory efekat pa važi obrnuto pravilo). Quick charging taman u tom rasponu najbolje i radi. Zadnjih 20% puni kao i svaki običan punjač da ne bi došlo do overcharging-a.
Ono što mi se s starim telefonom znalo često desiti je upravo to, da ga koristim na punjaču jer mi baterija padne ispod 20% i nemam vremena da čekam sate da se napuni i krenem ga koristiti na punjaču.

Uglavnom diskusija je krenula jer je neko rekao da je bolji Redmi Note 4 nego Mi5 jer ima veću bateriju i štedljiviji procesor. Moje razmišljanje je da sa jačim hardwer-om manje ćeš tjerati telefon na zagrijavanje tj. na njegovo 100% opterećenje. To da je veća baterija stoji ali quick charging to kompenzuje. Drugo, ekran, kamera, dizajn, gorilla zaštita, izrada itd. je uvijek bila za stepenicu više na Mi seriji nego na Redmi seriji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
super_koza je napisao:
gavranpero je napisao:
Sehxor je napisao:
gavranpero je napisao:
Brzo punjenje uništava bateriju.


Takve baterije traju obicno isto dugo kao i ove sto se ne puno brzo, nema tu neke razlike.

Evo, imam brzo punjenje na tel. Kad ga napunim na taj način, baterija se isprazni za nekih 24h, uz 4h aktivnog displeja. Na sporom, 2 dana uz 6-8h displeja.


Ovo ama bas nikakve veze ne bi trebalo imati jedno sa drugim...

Imalo, ne imalo, tako je, a vi pišite šta hoćete. Svi ste prepuni znanja, kao da ste sami osmislili baterije i način punjenja Ovaj forum mi počeo ići na k.....

Napišem kako je kod brzog punjenja na mom tel, a svi "ne nije". Vi znate kako je ??

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 23:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
I meni se desilo par puta, da baterija duze drzi kad se puni bez brzog punjenja... I na proslom telefonu, a i sada :D.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 23:27 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Meni najduze drzi kad je punim na 220V dikretno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2018, 23:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Aha.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 00:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja kazem da ne bi trebalo imati nikakve veze jedno sa drugim...

Zasto? Zato sto bi trebalo da se baterija puni do 100% kapaciteta, sto ne bi trebalo da ima veze sa brzinom punjenja.
Brzina punjenja se povecava jacom strujom, sto dovodi do veceg grijanja i zamora baterije. Zato i jeste neophodno imati posebne standarde koji mogu da prate trenutno stanje i prema tome prilagodjavaju brzinu punjenja.
Ne vidim kako ili zasto bi bila razlika u trajanju baterije...

Kao kad punis bazen bastenskim i vatrogasnim crijevom. Punis ga svakako do odredjene mjere i to nema uticaj na kvalitet vode. Druga je stvar sto pritisak vode iz vatrogasnog crijeva moze da oljusti farbu sa zidova... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 06:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Sehxor je napisao:

Isto tako nemoguce je da baterija bude ista nakon tri godine, mozda ako koristis isti telefon pa kako se sa vremenom smanjuje kapacitet ti se na to navikavas pa ne primjecujes, ako baterija ima prosjecno 1000 ciklusa i ti je punis svaki drugi dan (a vjerovatno svaki dan), onda bi ti dosta trebala degradirati tokom tri godine.


AccuBattery kaze ~90%, i sam primjetim da nema tu mnogo promjena (minorne). 3 godine brzog punjenja, vise puta dnevno, nema pravila, kad zatreba dopuni se.

Ne koristim tel na punjacu, nema potrebe, radije pustim 15-20min da se puni skoro do pola ce doci, a i lakse mi nego se ogranicavati kablom.

Kvalitet druze, tel na duge staze...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 07:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
super_koza je napisao:
Ja kazem da ne bi trebalo imati nikakve veze jedno sa drugim...

Zasto? Zato sto bi trebalo da se baterija puni do 100% kapaciteta, sto ne bi trebalo da ima veze sa brzinom punjenja.
Brzina punjenja se povecava jacom strujom, sto dovodi do veceg grijanja i zamora baterije. Zato i jeste neophodno imati posebne standarde koji mogu da prate trenutno stanje i prema tome prilagodjavaju brzinu punjenja.
Ne vidim kako ili zasto bi bila razlika u trajanju baterije...

Kao kad punis bazen bastenskim i vatrogasnim crijevom. Punis ga svakako do odredjene mjere i to nema uticaj na kvalitet vode. Druga je stvar sto pritisak vode iz vatrogasnog crijeva moze da oljusti farbu sa zidova... :D


Citiraj:
Kada smo već u priči oko faza punjenja, jedna od mana brzog punjenja je što po punjenju učinkovitost baterije je 85 % ( kod konvencionalnog punjenja učinkovitost je oko 99 % ) jer baterija ne provode dovoljno vremena u svim fazama punjenja.


https://preporucamo.com/brzo-punjenje-b ... 016/06/05/

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 12:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5617
Lokacija: Banja Luka
Zna li neko sta se smatra "komercijalom" tj koliko fizicko lice telefona moze prodati, a da, teoretski receno, ne najebe zbog poreza i ostalog?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 229  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs