banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 229  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Maj 2014, 11:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Kao sto sam naslov kaze, ima li neko iskustva sa kupovinim telefona preko sajtova , konkretno zanima me kakva su iskustva sa carinom, prolazi li ono na kavu 10 maraka ili ipak isteraju svoje.
Preko ebaya sam kupio na stotine stvari ali smartphone nikad.
Sva iskustva su dobro došla! :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 12:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Apr 2014, 11:12
Postovi: 33
Montaza je napisao:
Kao sto sam naslov kaze, ima li neko iskustva sa kupovinim telefona preko sajtova , konkretno zanima me kakva su iskustva sa carinom, prolazi li ono na kavu 10 maraka ili ipak isteraju svoje.
Preko ebaya sam kupio na stotine stvari ali smartphone nikad.
Sva iskustva su dobro došla! :)



carinu ce ti naplatit, + postar sto donesei + neke 3,5km za nesto,. tako da taj telefunken izadje pravo skupoo,.
to 10km na kafu mozda moze ali meni odavno nije proslo,. i nikada neznas kada ce doci, na carinu jer TN kod nas jos uvjek neradi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Moja iskustva su upravo suprotna. Do sada sam kupio jedan tablet i 5 telefona (za sebe, za djevojku, za njenu sestru, za prijatelje...) i svaki put sam se uspio dogovoriti sa gospodom carinicima. Ali nisam bio cicija pa sam ih najčešće častio sa 20 KM. Doduše jedan telefon je donio poštar sa samo 3,5 KM troškova. Moj savjet ti je da, po dobijanju poziva, odeš u drugu smjenu od 12h do 18h i možeš sve srediti u četiri oka. Na drugoj temi sam već napomenuo da sam prezadovoljan kineskim telefonima, nude stvarno puno za malo para. Najčešće kupujem na pandawill.com koji ima povoljne akcije i rasprodaje, a držim se provjerenih brendova (kao što su: Oppo, Zopo, Meizu, Xiaomi, THL, Jiayu, Newman, Umi, iNew, Ulefone, Elephone, Coolpad, Cubot, Doogee, Freelander, Jiake i tako dalje).

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
@Ride on the storm da nisi ti slučajno "Prief Lirator" sa sk foruma?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 14:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Kod nas uvijek prolazi to s carinom, i naravno, uvijek ici u posljepodnevnim casovima, pred kraj radnog vremena ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 14:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
jel fakat pouzdan ovaj pandawill.com, jebote cijene su im smijesne kad poredim S Pik.ba na primjer....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 14:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Toplo preporucujem obilazenje tih kineskih radnji u sirokom luku i iskljucivo kupovinu preko ebay-a, ako dodje do problema s telefonom preko ebay-a se mnooogo lakse dogovoriti s prodavcem nego direktno sa prodavacem ;) Cijene na ebay-u jesu par dolara skuplje ali se isplati ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
@despot777
Taj sam. Vjerovatno si naišao na moje opise kupljenih telefona. :)

Što se tiče pandawill.com, to je jedan izuzetno pouzdan i provjeren sajt i ja bih ipak savjetovao kupovinu od njih. Imaju odgovoran i profesionalan odnos sa kupcima, jako su ažurni i uvijek će izaći u susret sa specifičnim zahtjevima. Za sve (eventualne) probleme postoji PayPal case. Dalje, prilično brzo šalju i paket se obično dobije za manje od 15 dana. A o cijenama ne treba ni trošiti riječi, smiješno je koliko su povoljne i mislim da oni imaju najpovoljnije cijene telefona. Trenutno imam Hot Pepper LA-Q1 koji ima Nvidia Tegra čipset, quad-core 1,3 Ghz, IPS displej od 4,7 inča, 1280x720, a platio sam ga samo 95 dolara. Ali moram reći da nisu svi kineski šopovi isti, na primjer antelife.com je spor i neodgovoran, treba im po 10-15 dana da pošalju, a jedna manja pošiljka je čak produžila do Bahama.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 16:03 
pfff, 95 dolara je oko 150 km? to je pa dzabe za takav telefon....


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 16:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Po današnjem kursu 133.30 KM....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 17:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ima li ko kakvo iskustvo sa ovim modelima telefona i ujedino sa naručivanjem preko ovog sajta:
http://www.pandawill.com/cubot-s208-slim-smartphone-mtk6582-1gb-16gb-android-42-50-inch-3g-otg-black-p88224.html

I kako se kreće način dostave, carina i to....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 21:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Takodje sam s pandawilla naručio do sada dva iNew V3, Doogee DG350, Sosoon x63, Elephone P7 i s nijednim nisam imao nikakvih problema. Ipak za razliku od ebay-a imaju live podršku, godinu dana garancije i rade na mnogo većoj skali nego jedan prodavac s ebay-a. Baš im je stalo da im ostaviš pozitivan feedback da čak imaju caku da ako kupiš odredjen model telefona i na odredjenim stranicama napraviš review tog telefona da ti vrate pare...lično ne bih se upuštao u to, ali ima načina da se telefon uzme povoljnije. Za kinesku NG, Božić, 8 Mart itd. odredjeni modeli dobijaju super popuste, takodje preko kupona, presale ili happy hour, clearance. Prijatelj je preko mene sad naručio isto Hot Pepper LA3S s 5.5" ekranom, FHD, Snapdragon 400, 2GB rama itd. za 270KM. Cijenom su nenadmašni, a i dizajnom su neki modeli ljepši od flagshipova nama poznatih marki telefona. Mana je što upgrade androida ne treba nikad očekivati, ali realno kako brzo izlaze novi, bolji i jeftiniji modeli brzo ću promjeniti telefon...sad su se tek na pandawillu krenuli pojavljivati modeli s kit-katom. Što se carine tiče ja sam u drugoj smijeni plaćao punu cijenu, a u prvoj sam se dogovorio iako je u drugoj bilo u 4 oka, a u prvoj preko 10ak :D

@nepokoreni carina ako je regularna plaćaš 10% carine, 17%pdv-a na cijenu telefona sa carinom, 10KM taxe i 3KM pregled na carini. Poneseš sa sobom odštampan račun s paypal-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 21:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 551
A moze li proci fora da se npr dogovoris sa prodavcem i platis nesto sitno npr 30 dolara i onda opet iz drugog puta ostatak. A da ti oni posalju uredjaj po toj prvoj cijenu i napisu da je pokvaren. Moze li to proci kod carine sta mislite?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2014, 00:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Ride on the storm je napisao:
Trenutno imam Hot Pepper LA-Q1 koji ima Nvidia Tegra čipset, quad-core 1,3 Ghz, IPS displej od 4,7 inča, 1280x720, a platio sam ga samo 95 dolara.

Kako se ponaša? Jel' kvalitet izrade OK i koliko traje baterija?
Djeluje ekstra povoljno za tu cijenu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2014, 11:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Kopiraću svoj opis telefona sa drugog foruma.

Citiraj:
Kvalitet izrade je prilično dobar, a posebno je kvalitetna zadnja strana. Napravljena je od gumirane mat plastike, tako da telefon teško može da isklizne iz ruke. Otisci prstiju se ne vide na. Jako je pohvalno što su izabrali taj materijal za zadnju stranu. I izgled mi se sviđa.

Procesor, odnosno čipset je Nvidia Tegra 3 quad-core na 1,3 Ghz, koji se nalazi u HTC One X i mnogim tabletima. Nije poznat po maloj potrošnji, ali to je riješeno dodavanjem 3 načina rada za uštedu energije. Pa tako možete birati između downclock-a na 760 Mhz, na 1000 Mhz i performance moda na punih 1,3 Ghz. Ja ga koristim na najnižen energetskom režimu i nema problema sa performansama. Čini se da radi brže i bolje od MTK procesora, a daje oko 14500 AnTuTU poena.

Baterija može preko 4 sata sa uključenim ekranom i Wi-Fi.
Nije loše, ali nije ni toliko dobro kao 5 sati kod Umi-ja X1S ili kao 6 sati kod Cubot-a GT99 (ili čak 6,5).

Vanilla Android 4.1.1, nema nikakvog bloatware-a, čak ni Google-ovih aplikacija (osim Play Store). Dolazi rutovan, pa tako da sam odmah obrisao neke nepotrebne sistemske aplikacije.

Displej je prilično dobar, već standardno HD i IPS tipa, pa su boje i uglovi vidljivosti odlični. Pošto su navigacijske tipke sastavni dijelovi displeja, onda je dijagonala smanjena i praktično iznosi oko 4,45 inča.

Signal Wi-Fi je odličan, kao i mreža operatera. Slušalica za pozive je jasna i glasna. Zanimljiva stvar je da je GPS signal puno bolji nego na MTK čipsetima (očekivano). Nađe i koristi desetak satelita i preciznost je odlična.

I opet sam zadovoljan kupovinom, za malo para odličan telefon, preporuka. Ima ih još na pandawill.com po ovoj cijeni.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2014, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@
Ride on the storm

Da li ovaj LA-Q1 model ima neki fabricki recovery (ne cwm ni obicni android) vec nesto slicno kao samsung download mode, da se moze tel vratiti iz bricka? Kontao sam uzeti nesto slicno za modovanje, ali kad to radim brikujem cesto telefon pa... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2014, 11:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I jel ima neka zajednica custom romova, CWM jel ima i to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2014, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Probao sam sada kombinaciju tastera Power + Volume Up i samo stoji poruka "FASTBOOT". Ne znam šta je to, ali izgleda da nema fabrički Recovery Mode. Ali zato sam svašta radio na svom prošlom kineskom telefonu, Cubot GT99, svakakve kombinacije ROM-ova i Recovery-ja i svaki put sam uspio flash-ovati Stock ROM preko alata SP Flash Tool preko PC-ja. I mislim da je slična situacija sa većinom kineskih telefona, svaki reaguje na SP Flash tool, pa tako da bi ti odgovarao bilo koji sa MediaTek čipsetom (MTK6589 ili MTK 6582).

P.S.
Da, ima. ROM-ove za kineske telefone možeš naći na needrom.com. A postoji i CWM Recovery za mnoge modele, konkretno i za gore pomenuti Cubot, dok ovaj trenutni Hot Pepper nema veliku zajednicu korisnika.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2014, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taj Hot Pepper ima opasan hardware za te pare i jos 16m boja sa corning.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2014, 13:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
narucio sam ovaj, ima opasne karakteristike i podsjeca me izgledom na galaxy S5, valjda ce biti ok. 180 dolara je a shipping je free, šta će biti na carini čuće se :)

http://www.pandawill.com/tengda-s5-smar ... 88798.html

P.S ima mrak karakteristike, ne mogu dočekat da dođe da vidim to čudo uživo !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 229  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs