banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 14:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Sep 2020, 12:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1258
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Šta je bolje uzeti preko pretplate Realme 6 pro ili Xiaomi Redmi note 9 pro?

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2020, 10:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2020, 12:33
Postovi: 27
Lokacija: Budžak - Čaire
Jako identični telefoni. Realme 6 pro ima malo bolju kameru, ostalo je pretežno isto što se tiče specifikacija.
Ja lično posjedujem Redmi note 9 pro, tako da moja preporuka za taj telefon.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2020, 06:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Narode, koliko traje faza "Bosnia And Herzegovina, Arrived at destination country airport" isporuke posiljke? Stoji tako vec 10 dana...
Do sada nisam primjecivao da je to nesto predugo trajalo, mozda koji dan...
Ili informacije sa eBay trackinga uopste nisu tacne...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2020, 07:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Kucaj broj na BH pošte, ako je registrovana pošiljka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2020, 08:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Zna to potrajati, i kod mene isti slucaj sada. Jedna je stajala od aprila do septembra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2020, 09:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
najveci problem i jeste nas dio postanskog saobracaja. ko zna u kom magaacinu stoje posiljke i cekaju da dodju na red

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2020, 09:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Pa znaju kinezi i slagati tracking... a znaju i ovi nasi maznuti posiljku sa skladista i nikom nista :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 06:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Nije ni čudo što su kinezi digli cijene poštarine. Misle da ih mi zezamo...

Iz kojeg razloga to čuči kod nas? Ja sam isprva mislio da je teretni saobraćaj nešto rjeđi, pa čami u skladištu nekog aerodroma...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 07:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
pa znas, drzavna firma, korona, lazna bolovanja, nerad i slicno....

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
I trebaju dici postarine. Kad ovi nasi govnari kradu zasto bi kinezi preuzimali odgovornost i troskove za to? Kad god mi naplate 1,80 ja ostavim negativan feedback kinezu i navedem kao razlog to da su mi naplatili dodatni shipping fee - znaci nije free shipping :) Naravno refundiraju...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Majko jedina... Eto zašto smo na crnoj listi. Sigurno nisi jedini koji to radi.
Kakve veze ima Kinez sa našom poštom i njihovim haračom?

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 12:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
epek je napisao:
I trebaju dici postarine. Kad ovi nasi govnari kradu zasto bi kinezi preuzimali odgovornost i troskove za to? Kad god mi naplate 1,80 ja ostavim negativan feedback kinezu i navedem kao razlog to da su mi naplatili dodatni shipping fee - znaci nije free shipping :) Naravno refundiraju...
Zbog ovakvih, a u vecini ste, sigurno 90%, pola svijeta i ne zeli da salje u BIH. Zamisli sebe da prodajes nesto na ebay, posaljes nekome, a taj neko ti trazi pare nazad iako je artikal u redu, ali eto naplacena mu je postarina od strane njegove drzave. Kakvi maloumnici! Ja trazim refund kad posalju smece od artikla koje je nigdje veze sa onim sto je navedeno, poslikam snimim i neka nadlezni odluce. A ako ne stigne na vrijeme, opet sacekam malo i ako dobijem refund, javim se i kazem da cu uplatiti pare kada stigne. Ne cudi me sto je konkretno usa podigla shipping na skoro 50$ ili nikako ne salju, konkretno spigen firma koji imaju profil na ebay-u. Ali tako nam je kako nam je sa ovakvim balvanima.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 13:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Ja ne mogu da vjerujem da neko moze biti toliki debil da to uradi kad kinez nema nista s tim. Seli se sa Starcevice, otpusten si!
Ustvaro sad sam se sketio da je i Veljo imao tako meku debilnu teoriju za negativne dojmove, ali on je inace debil pa nije ni cudno. Ovaj me iznenadio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
epek je napisao:
I trebaju dici postarine. Kad ovi nasi govnari kradu zasto bi kinezi preuzimali odgovornost i troskove za to? Kad god mi naplate 1,80 ja ostavim negativan feedback kinezu i navedem kao razlog to da su mi naplatili dodatni shipping fee - znaci nije free shipping :) Naravno refundiraju...
Aa si im suknuo!

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 13:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Realno ako pise free shipping onda ocekujem free shipping. Ako kinezu ne odgovara iz nekog razloga nek onda ne salje robu u RS. Kad prestanu slati robu onda ce se i ovi uhljebi u postama valjda pocesati po svojim tintarama i nesto uraditi da se to popravi.
Koliko sam shvatio vas je stav - nek udaraju, poklopi se po usima, moze biti gore?
Zato nam i uvode dodatne globe jer znaju da ce biti jedno veliko - NISTA.
Sto se mene tice neka sve posiljke salju DHL-om. Kome se isplati nek narucuje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To sa 1.80 je cisti bezobrazlik nase poste, ja narucivao prije davno 100 sarafica malih onih za Iphone, platio 1$, tad je dolar bio mozda 1.66KM. E sad kinez je znaci napravio 100 sarafica, spakovao i poslao (usput i zaradio) i sve to naplatio 1.66KM i onda ovi smradovi koji dobijaju platu svakako iz budzeta naplate vise od kineza koji je sve to uradio. Sjecam kad je ova postarina bila 3.10KM, pa je jedno vrijeme bila besplatna pa su vjerovatno skontali da ima brdo tih malih posiljki pa sto se ne bi ugradili, kao i u svemu.

@epek Glupa ti je izjava, kinez navodi "free shipping" jer on placa slanje sa svoje strane, nece ti on logicno pokrivati harace i poreze koje namece tvoja drzava, po tvojoj logici bi ti onda i carinu on trebao platiti jer kad platis carinu onda te izadje skuplje od navedene cijene artikla...


Poslednji put menjao Piro dana 11 Okt 2020, 14:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 14:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
epek je napisao:
Realno ako pise free shipping onda ocekujem free shipping. Ako kinezu ne odgovara iz nekog razloga nek onda ne salje robu u RS. Kad prestanu slati robu onda ce se i ovi uhljebi u postama valjda pocesati po svojim tintarama i nesto uraditi da se to popravi.
Koliko sam shvatio vas je stav - nek udaraju, poklopi se po usima, moze biti gore?
Zato nam i uvode dodatne globe jer znaju da ce biti jedno veliko - NISTA.
Sto se mene tice neka sve posiljke salju DHL-om. Kome se isplati nek narucuje.

Pa ne ide kermu osamdeset Kinezu, već Poštama.
Što pametnjakoviću nisi pisao poštama i tražio nazad te pare ili da prekinu sa uzimanjem harača?
Zato što ne bi dobio pare, a ovako Kinez vrati.

"Hvala" ti za to jer nas je masa sellera počela stavljati na crne liste još prije pandemije.
A to pogoduje pojedinim trgovcima ovdje da počnu dizati cijene.


Poslednji put menjao Choban dana 11 Okt 2020, 14:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A uz to vjerovatno naruci nesto za 2$ sto kod nas kosta 20KM i onda jos vraca tih 1.80... ganci pravi i vjerovatno se osjeca ponosno sav na sebe jer je uspio zajebati kineza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 14:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Piro je napisao:
To sa 1.80 je cisti bezobrazlik nase poste, ja narucivao prije davno 100 sarafica malih onih za Iphone, platio 1$, tad je dolar bio mozda 1.66KM. E sad kinez je znaci napravio 100 sarafica, spakovao i poslao (usput i zaradio) i sve to naplatio 1.66KM i onda ovi smradovi koji dobijaju platu svakako iz budzeta naplate vise od kineza koji je sve to uradio. Ja se sjecam kad je ova postarina bila 3.10KM, pa je jedno vrijeme bila besplatna pa su vjerovatno skontali da ima brdo tih malih posiljki pa sto se ne bi ugradili, kao i u svemu.

@epek Glupa ti je izjava, kinez navodi "free shipping" jer on placa slanje sa svoje strane, nece ti on logicno pokrivate harace i poreze koje namece tvoja drzava, po tvojoj logici bi ti onda i carinu trebao platiti jer kad platis carinu onda te izadje skuplje od navedene cijene artikla...

Pazi, mene iskreno ne interesuje sta tu placa kinez a sta namecu Poste Srpske, to nek Kinez razrijesi sa njima. Ja kao njihov musterija sam narucio posiljku pod "free shipping" a eto shipping nije free. Da su na listingu napisali "Shipping 1,8 BAM" to bi bilo ok. Isto kad preko nekog express shippinga napisu da je postarina xy dolara pa ti izvoli. Kad narucis preko DHL-a nesto ima li dodatnih troskova pri preuzimanju?
Pokusajte prilikom preuzimanja posiljke traziti racun za tih 1,80... necete ga dobiti :)
Nemaju tu uslugu u cjenovniku niti je smiju imati.
Naplacuju nama "uslugu" koja ne postoji u cjenovniku zato da njihovo osoblje ne bi kralo pakete. Pa ako znas da neko krade pakete provedi internu istragu i utvdi ko krade. A postarinu je svejedno platio kinez tj. u krajnjoj liniji ja kao kupac i za taj novac ocekujem da mi se posiljka isporuci a ne da se naknadno kaleme nameti kako se kom uhljebu digne ona stvar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 14:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 261
Znači logika je da uzmše pare od Kineza, jer naše pošte naplaćuju 1,80KM, a sa ciljem da se naši zapitaju što nam Kinezi više ne šalju pakete... Logika ti u pičku materinu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs