banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 21:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205 ... 229  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Mar 2019, 13:33 
ima 5x5 grid tema, neka black ili tako nesto, a onda se preko nje mogu stavljati druge ikonice i ostalo (naravno ostaje 5x5 grid).

Meni je prje MIUI bio bas sranje i nervirao me, ali sada je extra na ovom telefonu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Mar 2019, 13:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Poco launcher je dobar za optimizaciju a opet MIUI produkt s tim izgledom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2019, 14:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Ko voli čačkati neka proba "Onay Baye" (5x5).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2019, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Stigao mi je Redmi Note 7, koji sam naručio za ujaka, bez ikakvih problema na carini.
Sebi sam prije 3 dana pazario Xiaomi Mi 8 lite za 177€ preko amazaona jer ni sa kineskih sajtova nisam našao ništa puno povoljnije sem možda Redmi Note 7 ali verzijom s duplo manje skladišta i 1GB manje memorije.

Mi8 lite nakon prelaska sa Mi5 je toliko superioran da mi je svaki utisak preuveličan. Vrti MIUI 10.2 na Android 9 i sam MIUI izgleda dosta ljepše i fluidnije nego na starom telefonu. Kamera je na nivou flaship telefona. Za to novca ne vjerujem da postoji telefon s boljom kamerom. Kvalitet telefona je isto drastična promjena iako je Mi5 bio flagship u svoje vrijeme. Dijeluje mnogo čvršće, dugmad za power i volume nemaju ništa zazora da se klima, metalni okvir okolo i telefon neznatno veći od Mi5 a ekran porastao sa 5,1" na 6,26". Mislim da je identičan kao Mi8 samo su mu smanjili notch.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2019, 16:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
:thumbright:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2019, 20:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2012, 14:05
Postovi: 76
Kakav je Mi 8 Lite u odnosu na Redmi Note 7, utisak pri korišćenju i ostalo?
Imaju isti procesor?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2019, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Na prvu loptu su isti pri korišćenju jer su oba nova. Vjerovatno da kasnije bi se osjetio taj dodatni 1GB na Mi 8 Lite ali su po ostalom hardverski telefoni skoro klonovi.
Note 7 ima manji i ljepši notch, Mi 8 Lite ima bolju kameru, neznatno je tanji i manji. Izrada je kod oba odlična, ali za nijansu bolja kod Mi8 Lite. Okvir mu je metalni dok je kod Note 7 plastični ali se jako teško primjeti. Kontam da bi Mi8 Lite bio izdržljiviji na bending testu ali realno ko će to raditi :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
I ja se dvoumim između Mi 8 Lite i Redmi Note 7 (verzija sa 4 GB RAM).
Nema veze što imaju MIUI (daću mu šansu), Redmi Note 7 je noviji, ima manji notch, veću bateriju, ljepši dizajn otpozadi.
Mi 8 Lite ima manje dimenzije, bolju kameru, kvalitetniji je (viša klasa), jeftiniiji, ima "normalniji" odnos stranica ekrana (aspect ratio).
Jebi ga, nijedan nije idealan, ali bitno je da je Xiaomi, a ja ću već nešto odabrati.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 10:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja koristim Mi 8 Lite već duže vrijeme. Stvarno je solidan telefon.

Bilo je nekih bagova, koji su uglavnom popeglali. Sad me trenutno muči njihov widget za kalendar jer su ga pokvarili pa ne pokazuje trenutni datum. Sad koristim widget Guglovog kalendara, ali mi je onaj MIUI ljepši i praktičniji.

Ja relativno dosta koristim slušalice pa sam isfuran što nema 3.5 mm džek.

Mislim da je razlika u veličini zanemariva, a 20% veća baterija je velika prednost. Ne znam kakva je kamera kod Note 7, ja sam ovom kod mene prilično zadovoljan. Što se softverske podrške tiče, treba vidjeti koji telefon se bolje prodaje, pošto pretpostavljam da će imati i bolju podršku. Ako isto koštaju, ja bih išao na Redmi Note 7.

Trenutno su ovo cijene u prodavnici za 64GB verzije:
Redmi Note 7 ~240€
Mi 8 Lite ~195€

Sa ovakvim cijenama ja bih išao na Mi 8 Lite. Razlika u cijeni je 25%, pa bih onda taj novac iskoristio da kupim sledeći telefon malo ranije na primjer...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 10:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Zbog slusalica sam mislio da narucim ove: LINK

Nosim u vrecici za slusalice stalno i usb type c dodatak tako da i nije problem ali mozda bih svakako presao na bezzicne bez obzira na 3,5mm utor.

Prva za sad stvar koja mi ne radi kako treba na Mi 8 lite je viber. Sagovornik me jako slabo cuje kad pricam i to je slucaj samo s viber pozivom. Whatsapp i regularni pozivi rade odlicno.

Sad sam provjeravao za widget kalendara i pokazuje mi trenutni datum.

Mi 8 lite s istom kolicinom memorije trebao bi da je skuplji od Redmi Note 7 ali veliki hype za note 7 je ucinio Note solidno skupljim. Note 7 je najavljen kao telefon od ispod 150$. Na amazonu je za mene ta razlika bila 120KM u korist Mi8 Lite.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 10:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja sam planirao uzeti Redmi AirDots kad izađu.

I ja sam imao problema sa Vajberom u početku, ali se jako brzo to riješilo prvim apdejtom koji je izašao. Isti simptomi kao i kod tebe, znači isti problem. Taj bag sam prijavio na njihov forum pa možeš potražiti ako te interesuje.

Trenutno mi njihov kalendar pokazuje utorak 26. mart kao trenutni datum, a ispod mi stoji tomorrow, APR 2... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 10:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Drizzt je napisao:
Mi 8 lite s istom kolicinom memorije trebao bi da je skuplji od Redmi Note 7 ali veliki hype za note 7 je ucinio Note solidno skupljim. Note 7 je najavljen kao telefon od ispod 150$.
Baš tako. Iz tog razloga mi se ne daje puno za njega, jedino da malo sačekam da pojeftini. :D

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 10:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Evo slika problema sa kalendarom:
Spoiler:
Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 10:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Koja je bitna razlika izmedju AirDots-a i tipa ovih slusalica sa kablom i magnetnim spajanjem...Je li jedino to sto su totalno eliminisane kablova? AirDots imaju mikrofon?
Vidio sam da imaju AirDots Pro koje su preskupe i jeftinije AirDots Youth verzija i sad ta Redmi verzija...koja je razlika izmedju njih svi?

Pogledacu to za vajber.
Za kalendar pogledaj mozda premissions u podesavanjima da li je sve omoguceno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 10:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nemam pojma šta je tačno razlika između svih tih slušalica. Meni su ove bez kablova fora, jer nema ništa da landara, zapinje za odjeću i slično. Kontam da je posebno praktično za trčanje i tako neke aktivnosti. Trebalo bi da imaju mikrofon. Redmi AirDots su samo u crnoj verziji koliko sam skontao. Mislim da im je i baterija bolja jer dolaze sa kućištem.

Kalendar je radio do prije mjesec dana, tad sam dobio neko ažuriranje koje ga je očigledno pokvarilo. Probao sam ukloniti pa opet dodati taj widget, ali nije pomoglo.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Kontam da je mikrofon slab kod tih slusalica zbog udaljenosti a i kad trcis ako ti ispadnu nemas kabl da ih pridrzi od pada.

Kod mene je kalendar 10.3.0.1 pa provjeri svoju verziju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 11:06 
za trcanje kupiti ono sto ide preko ruke i nema problema nikakvih


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 11:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Drizzt je napisao:
Kontam da je mikrofon slab kod tih slusalica zbog udaljenosti a i kad trcis ako ti ispadnu nemas kabl da ih pridrzi od pada.

Kod mene je kalendar 10.3.0.1 pa provjeri svoju verziju.


Ne vjerujem da je slab mikrofon, takve blutut slušalice postoje jako dugo...
Sa druge strane, mislim da ne bi trebale ispadati jer nema šta da ih povuče iz uha. Kontam da je cimanje kabla glavni krivac zašto slušalice ispadaju.

Kod mene je kalendar 10.2.3.1, MIUI je 10.2.2.0.

Milan je napisao:
za trcanje kupiti ono sto ide preko ruke i nema problema nikakvih


Na ovo misliš? https://www.decathlon.co.uk/media/835/8 ... 572360.jpg

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 11:26 
da, od kako sam to uzeo ne kupujem vise slusalice


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Apr 2019, 13:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Meni slusalice vise sluze kad sam u hodu ili u prevozu da obavim razgovor. Kontam ljeti bi mi bilo prakticnije telefon drzati u ruksaku a razgovor obavljati preko bluetooth slusalica. Zbog sve vecih dimenzija telefona navikao sam da nosim ruksak skoro uvijek, a dobro mi dodje ako nesto usput odlucim da pazarim. Inace kad stavim u dzepove kljuceve, novcanik, telefon i uvijek bude jos nesto, malo malo trebam podizati hlace a i neugdan osjecaj je hodati i sjediti s toliko punim dzepovima.
Za trcanje koristim Xiaomijevi bip amazfit tako da telefon ni ne nosim

@zimnica update-uj onda kalendar pa vidi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205 ... 229  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs