banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 05:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 229  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Maj 2014, 14:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
М'да, кад треба да продаш Галакси Ес-5 у пола цијене, онда ће онај што купује да ти каже па ко те џебе што си га толико плаћао. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2014, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4237
Lokacija: Little Rock, Arkansas
@spotpala

To je tačno. Ja sam samo komentarisao tačnost i pouzdanost specifikacija. A druga je stvar što ljudi kod nas nemaju povjerenja u ovakve brendove i/ili što im je mobilni telefon statusni simbol, pa mora biti najnoviji Galaxy ili iPhone (ili neki deseti). Ja sam oduvijek cijenio odnos uloženo /dobijeno i to sam itekako našao u ovim telefonima. Plus što u potpunosti zadovoljavaju moje skromene potrebe, isto kao što bi mi to uradio 5 puta skuplji telefon.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2014, 14:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jun 2013, 11:13
Postovi: 203
sinip je napisao:
М'да, кад треба да продаш Галакси Ес-5 у пола цијене, онда ће онај што купује да ти каже па ко те џебе што си га толико плаћао. :)

Ko prica o S5, to je za ove moderene sto prate trendove meni je ok i S4 :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2014, 15:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jun 2013, 11:13
Postovi: 203
Ride on the storm je napisao:
@spotpala

To je tačno. Ja sam samo komentarisao tačnost i pouzdanost specifikacija. A druga je stvar što ljudi kod nas nemaju povjerenja u ovakve brendove i/ili što im je mobilni telefon statusni simbol, pa mora biti najnoviji Galaxy ili iPhone (ili neki deseti). Ja sam oduvijek cijenio odnos uloženo /dobijeno i to sam itekako našao u ovim telefonima. Plus što u potpunosti zadovoljavaju moje skromene potrebe, isto kao što bi mi to uradio 5 puta skuplji telefon.

Znam sve, na kraju sve je do pojedinca, a sto se tice statusnog simbola imam koznu futrolu tako da se i ne vidi koji je brend :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2014, 19:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nepokoreni je napisao:
Sehxor je napisao:
Ja sam upravo narucio:

http://www.pandawill.com/beidou-hot-pep ... 75594.html

Pa cemo vidjeti kakav je kad stigne :)

Kontao sam uzeti i ja neki taj S4/S5, ali ne volim kopije drugih brendova, radije cu uzeti pravi S4/S5.

Nije loša spravica :) šta misliš da li i ja da pazarim takav ili ovaj Cubot što sam gore naveo S208 Slim?



LA-Q1 na ekranu od 4.7 incha ima vecu rezoluciju nego ovaj Cubot.
Kontam da je Tegra 3 bolja za neki gaming zbog igrica koje su specificno dizajnirane za nju od ovog MTK.

Bolji jeste taj Cubot, ali ja sam uzeo ovaj jer me podsjeca na nexus :), a nikad nisam nista radio na tegri/nvidia pa jedva cekam da kernel rastavim :P

Edit:

Evo ti poredjenje recimo sa Nexus 4, samo kod ovog Xolo Play CPU je za 200mhz jaci, a dimenzije i sve ostalo je isto (pretpostavljam da je factory OC jer je hardware isti):

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=5591

Najverovatnije cu portati KitKat, samo da nadjem "device three" za ovaj tel.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2014, 19:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
na nagovor kolege ponistio sam narudzbu tj, prepravio je pa sam uzeo sam Lenovo A850+ sa octe core CPU doduse ima losije karakteristike od tengde. On se kune u njega. Sad cekam dvije sedmice pa cemo vidjet. Znam da je lenovo bog u svijetu racunara e sad kakvi su im telefoni to ne znam. Izasao me smijesnih 115 eura. Ruku na srce ja koristim telefon samo citanje novina, telefoniranje i dopisivanje, nisam uopste High Advanced user tako da vjerujem da cu biti zadovoljan. Bitno mi je da ekran nije ispod pet inča jer ne vidim bas najbolje.Čim dodje napisacu recenziju ovde :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2014, 19:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sehxor je napisao:
nepokoreni je napisao:
Sehxor je napisao:
Ja sam upravo narucio:

http://www.pandawill.com/beidou-hot-pep ... 75594.html

Pa cemo vidjeti kakav je kad stigne :)

Kontao sam uzeti i ja neki taj S4/S5, ali ne volim kopije drugih brendova, radije cu uzeti pravi S4/S5.

Nije loša spravica :) šta misliš da li i ja da pazarim takav ili ovaj Cubot što sam gore naveo S208 Slim?



LA-Q1 na ekranu od 4.7 incha ima vecu rezoluciju nego ovaj Cubot.
Kontam da je Tegra 3 bolja za neki gaming zbog igrica koje su specificno dizajnirane za nju od ovog MTK.

Bolji jeste taj Cubot, ali ja sam uzeo ovaj jer me podsjeca na nexus :), a nikad nisam nista radio na tegri/nvidia pa jedva cekam da kernel rastavim :P

Edit:

Evo ti poredjenje recimo sa Nexus 4, samo kod ovog Xolo Play CPU je za 200mhz jaci, a dimenzije i sve ostalo je isto (pretpostavljam da je factory OC jer je hardware isti):

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=5591

Najverovatnije cu portati KitKat, samo da nadjem "device three" za ovaj tel.

To ti vjerujem za rezoluciju. Dovoljno je samo pročitati - Sharp. Ko zna na šta mislim skontaće :wink: a razlika u veličini između 4.7 i 5 inča je zanemarljiva.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2014, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma da, jos ga rootas i instaliras ovo:

https://play.google.com/store/apps/deta ... keys&hl=en

Ili gravity box za xposed i mozes sakriti "soft keys" tako da imas punu iskoristivost ekrana, jer ovako 4.7 ekran je ustvari 4.45, A swipe aktivira nazad keys.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2014, 19:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Montaza je napisao:
na nagovor kolege ponistio sam narudzbu tj, prepravio je pa sam uzeo sam Lenovo A850+ sa octe core CPU doduse ima losije karakteristike od tengde. On se kune u njega. Sad cekam dvije sedmice pa cemo vidjet. Znam da je lenovo bog u svijetu racunara e sad kakvi su im telefoni to ne znam. Izasao me smijesnih 115 eura. Ruku na srce ja koristim telefon samo citanje novina, telefoniranje i dopisivanje, nisam uopste High Advanced user tako da vjerujem da cu biti zadovoljan. Bitno mi je da ekran nije ispod pet inča jer ne vidim bas najbolje.Čim dodje napisacu recenziju ovde :)


Preko manje količine ram memorije i slabije kamere se može preći, pogotovo jer ti se taj ram neće ni osjetiti u svakodnevnoj upotrebi i kamera ako ti nije bitna... ali razlika izmedju 1920 x 1080 piksela na 5,1" i 960 x 540 piksela na 5,5" je baš velika razlika.


Btw. Tegra 3 jeste solidno bolja za gaming u odnosu na Mali 400 koji ide uz mtk6582 tj. taj Cubot...a LMT launcher mi je odličan za sakrivanje softverskih dugmića jer vizuelno se može podesiti da baš dobro izgleda i takodje dodati razne prečice i informacije o CPU itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2014, 19:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bolja solucija je instalirati "3rd party soft buttons" da se sami spustaju nakon nekog vremena, a stock deaktivirati, kao recimo ovo:

http://www.youtube.com/results?search_q ... +soft+keys

I na to sve Apex, Nova ili Holo HD launchere.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2014, 20:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Te solucija sa videa su jako slične LMT-u, root ti potreban da bi editovao build prop da bi prevario telefon da ima hardverske dugmiće, a 3rd party instaliraš koje god, s tim da mi je LMT od svih koje sam ja probao bio najljepši. Iako u nazivu stoji LMT launcher, on nije launcher u smislu da zamjenjuje standardni ili neki drugi launcher. Ja sam ga koristio u kombinaciji s Nova launcherom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2014, 22:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
meni to licno ne smeta jer kazem nisam neki zahtjevan user. Ako bude previse lose , lako ja to prodam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2014, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Sehxor je napisao:
Bolja solucija je instalirati "3rd party soft buttons" da se sami spustaju nakon nekog vremena, a stock deaktivirati, kao recimo ovo:

http://www.youtube.com/results?search_q ... +soft+keys

I na to sve Apex, Nova ili Holo HD launchere.

Него, је'л би могао да направиш неки имиџ са 4.2 Андроидом за Леново? :) А789 конкретно.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2014, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedino ako imas bas neki slican model, sa dosta slicnom konfiguracijom sa 4.2 pa samo prepraviti neke stvari.

Ovako iz sourca ne vjerujem da mogu, jer trebam modifikovati neke dijelove kernela (ramdisk), trebaju mi "libraries" od "device three", a ne vjerujem da to sve ima za taj telefon, jos sam proguglao malo i sve je na ruskom :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2014, 13:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Pratim ga preko Trackinga, kreno je put Bosne :))))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2014, 19:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Montaza je napisao:
Pratim ga preko Trackinga, kreno je put Bosne :))))


Moj danas poslan, sto je dobro jer je u subotu narucen proslepodne :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2014, 14:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
ma ne brinem se, kinezi nece sjebati, ovi nasi hajduci su zlo :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2014, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Montaza je napisao:
ma ne brinem se, kinezi nece sjebati, ovi nasi hajduci su zlo :D



Rider mi bas rece da je ove pakete preko ove sluzbe moguce pratiti na posta.ba, tako da imas bar dokaz da je paket tu, pa te ne mogu tako lako zajebavati :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2014, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Kolega je kupio iNewV3, prije dva, tri mjeseca.
Jedina zamjerka na telefon je što se displej ga gornjoj desnoj strani i donjoj strani počeo "odljepljivati", dakle čitav displej.
Sad, da li je od nekog pada, ko zna...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 13:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Meni su oba iNew-a došla sa zaljepljenom zaštitom folijom..., tek drugi dan korišćenja sam skontao jer je baš dobro bila postavljena, bez vazdušnih čepova. Glupo zvuči ali da li je siguran da li je display ili folija?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 229  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs