banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 229  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jan 2018, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Pratis li ga na 17track? Ja sam svoj pratio do Sarajeva, i onda je "nestao", tj nije pisalo da je otisao ovamo. Oci mi jedan dan ispale cekajuci da krene iz Sa ovamo i nista (gledao na posta.ba). Dosao kuci taj dan i nadjem ga u sanducetu, bez carine prosao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Danas preuzeo telefon , naručio ga 25.12.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 15:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Milan je napisao:
Da, te iz novembra su zbog praznika kasnile.

Nadam se da ce i sa geekbuyinga brzo telefon doci. :)
Stici ce kao i ostali samo ako su ga oni poslali. Oni znaju zezati pa odugovlaciti sa slanjem posto nemaju na stanju, a pise da ima.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 17:38 
blaf77 je napisao:
Pratis li ga na 17track? Ja sam svoj pratio do Sarajeva, i onda je "nestao", tj nije pisalo da je otisao ovamo. Oci mi jedan dan ispale cekajuci da krene iz Sa ovamo i nista (gledao na posta.ba). Dosao kuci taj dan i nadjem ga u sanducetu, bez carine prosao.

Pratim, kaze:

Citiraj:
2018-01-17 14:59
Singapore, SGSINJ - SINGAPORE S05, Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ


bilo bi fino da i meni bane na vrata :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:01 
Dosle danas zastite za ekran sa aliexpressa...porucio ih osmog ako se ne varam...prijatno iznenadjenje...a u subotu mi je dosao mail da je "item" dosao u BiH

Nisam znao da postar svakog dana obilazi, ja mislio ima odredjene dane kada ide...


PS gdje se na carini preuzimaju telefoni, ima adresa neka ili? ja pojma nemam gdje treba ici kada i ako me zovnu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Milan je napisao:
Dosle danas zastite za ekran sa aliexpressa...porucio ih osmog ako se ne varam...prijatno iznenadjenje...a u subotu mi je dosao mail da je "item" dosao u BiH

Nisam znao da postar svakog dana obilazi, ja mislio ima odredjene dane kada ide...


PS gdje se na carini preuzimaju telefoni, ima adresa neka ili? ja pojma nemam gdje treba ici kada i ako me zovnu.
Ako si iz BL, dole iza autobuske, desno je posta, a carina lijevo, kroz klizna vrata pa pitas portira.

Pošte Srpske
Braće Podgornika 4b, Banja Luka 78102
051 313-985

https://goo.gl/maps/UxTVp2HnnN92


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Evo ti Milane na mapi tačno đe je ta kapija: https://www.google.ba/maps/dir//44.7873 ... m2!4m1!3e0

Kad prođeš kapiju imaš na desnoj strani stepenice i kancelariju za podmićiv..... pardon, za prilaganje računa od kupovine i preuzimanje pošiljke. :D

EDIT:

Ne vidjeh da ti je Dragan već postavio mapu.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837


Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Poslednji put menjao dadotb dana 23 Jan 2018, 18:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Ako je već napisano više puta, ne vidim razlog da se isto spominje...


Poslednji put menjao mare_zz dana 23 Jan 2018, 19:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
mare_zz je napisao:
dadotb je napisao:
Cvaja sve rjesava

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


100 puta rečeno i džabe... Samo vi pišite ovo.
Edituj kao i ja..sorry

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
A i ti podupla citiranjem...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
mare_zz je napisao:
dadotb je napisao:
Cvaja sve rjesava

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


100 puta rečeno i džabe... Samo vi pišite ovo.


Cvaja sve rjesava


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 19:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
mare_zz je napisao:
Ako je već napisano više puta, ne vidim razlog da se isto spominje...

Propašće biznis ako se pročuje :lol: . Da je to tako, 80% policijskih službenika bi bilo bez posla ili u zatvoru, jer je javna tajna da uzimaju mito.
Zapravo, nije ni tajna, već dodje kao neki privatni biznis. :lol: :lol: :lol:

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 21:20 
hvala ljudi, de neka sada admin brise ovo, naj...cemo :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 21:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
nikola29_06 je napisao:
mare_zz je napisao:
dadotb je napisao:
Cvaja sve rjesava

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


100 puta rečeno i džabe... Samo vi pišite ovo.


Cvaja sve rjesava
Kae more i cokolada i kafa...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 09:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Samo se vi kurčite ovuda, IQ je odavno krenuo u lov na konkurenciju


Citiraj:
IQ mobile
11 January at 01:38 ·
UPOZORENJE
️Pročitajte ovo ako ste nedavno kupili telefon ili ako ga planirate kupiti...

Naši serviseri u tehničkom odjelu vidjeli su neke stvari u posljednjih nekoliko dana i odmah su nas obavijestili.

U posljednje vrijeme ljudima iz BiH podvaljeni su ilegalni telefoni. (Naravno, ne od IQ Mobile-a, uvijek Vam pružamo legalno najbolje moguće cijene).

Koji je problem s tim ilegalnim telefonima?

Gospođa nam je donijela takav telefon jer joj je ispao i htjela je zamijeniti slomljeni ekran. Kad su naši tehničari otvorili telefon, vidjeli su da dijelovi nisu isti kao i kod originalnih telefona. Ne samo da nismo pronašli zamjenski dio (pa je telefon sada beskoristan), nego su i dijelovi ugrađeni u telefon bili nekvalitetniji od onih koji se nalaze u originalnom telefonu.

To se dogodilo i sljedećeg dana sa drugim telefonom ... Ovaj put, gospodin je donio svoj telefon jer je jednostavno prestao raditi. Opet isti slučaj, ilegalni telefon sa lošim dijelovima ...

️ Za sada smo vidjeli da se to događa sa Xiaomi Redmi 4a i Xiaomi Redmi 5a telefonima. Ako ste kupili neki od tih telefona iz neke druge tvrtke, možete ih donijeti u IQ mobilnu trgovinu da bismo ih pregledali.

Ako još niste kupili telefon, preporučujemo sljedeće:

Budite oprezni komu povjerujete svoj novac i uvijek tražite fiskalni račun i pismenu garanciju.

Ako vam prodavač ne može ponuditi te dvije stvari onda je ono što prodaju vjerojatno ilegalna kopija! Ne samo da je protuzakonito da Vam ne daju račun, nego telefon vjerojatno neće biti dobar kao originalni. Osim toga, pošto ne posjedujete račun, Vaša prava nisu zaštićena zakonom o zaštiti potrošača.

Kako bi zaštitili i ostale sugrađane, takve trgovine možete prijaviti na sljedećem linku: bit.ly/2D0snun.

UPOZORENJE: Uvijek zatražite FISKALNI RAČUN i PISANU GARANCIJU prilikom kupnje telefona. To je za vaše dobro!


Iako je njihova tvrdnja o "kopijama kineskih telefona" urbenesno smijesna i apsurdna i licemjerno filantropska (to je za vase dobro!, mhm, da, sigurno...), iako mogu tu pricu popusiti samo neupuceni (dakle 99% populacije), nije nimalo naivna...


Ovo je išlo kao spoznorisana objava, tako da ju je vidjelo dosta ljudi.

U suštini i oni sami u dogovoru sa inspektorima mogu da vas namame da im prodate telefon, i onda pa pa, par hiljadarki kazne, krivicna prijava i slično, po par osnova... Ako nadju voljnu osobu u policji koja bi radila svoj posao (srecom sanse su male), doslovce bi za desetak dana mogli pozatvarati svu ilegalnu prodaju kineza u gradu i imati monopol


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 10:59 
Citiraj:
Ne samo da nismo pronašli zamjenski dio (pa je telefon sada beskoristan), nego su i dijelovi ugrađeni u telefon bili nekvalitetniji od onih koji se nalaze u originalnom telefonu.


znaju da je dio losijeg kvaliteta iako nemaju sa cim da usporede... :lol: :lol: :lol:

na stranu sto xiaomi vrlo cesto u svoje uredjaje ugradjuje hrpu razlicitih stvari, tipa ekran moze biti BOE ili tianma, zatim senzor kamere moze biti sony, samsung ili omnivision itd, itd...govorim za redmi note 4 konkretno, a kod drugih uredjaja je vjerovatno slicna situacija...




Na stranu sto su njihovi "tehnicari" vrlo vjerovatno goli k odnosno kao i hrpa njih u BiH priuceni youtube "serviseri"...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Pa dobro, bezveze je ova prica.

Ljudi su usli u regularan posao sa Kinezima, placaju sve troskove i popularizuju njihove proizvode kod ovog naseg neupucenog naroda, sto je za svaku pohvalu. Jer i dalje vlada misljenje da je sve iz Kine zapravo sranje (osim Hauvau-a).
Dosta mojih poznanika su tamo uzeli nove telefone (uglavnom Xiaomi) i prezadovoljni su, iako su za to cudo prvi put culi ulaskom u radnju. Meni je to lijepo vidjeti.
Ovo sa podvaljenim kopijama je smijurija, ali smatram da je u pitanju samo borba za trziste.
To sto je vama i meni kod njih sve skupo, drugi je par opanaka i nije za poredjenje. Ali i pored toga, odnos cijene i kvaliteta telefona koje oni prodaju, i popularnih precijenjenih marki je daleko na strani IQ-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 12:13 
Svaka njima cast za to sto regularno prodaju telefone i normalno da ce biti skuplje (razumijem, radnja je tu, treba radnike isplatiti, treba garancije za pokvarene telefone rijesiti itd, itd) nego kod nekoga sa pika ko naruci tel, ali brate nemoj srati i podvaljivati ovakve suplje price original/kopija/ilegalni telefoni kada je rijec o kinezima...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Jan 2018, 17:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Na tracking id pise depart from facility. Tako već danima. Je li to ok. Kada idem na 17track Pise da je iz Kine poslato u nepoznatu zemlju.

Sent from my Le X620 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 229  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs