banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 08:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 199 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Apr 2014, 12:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
i dalje mi nije jasno da države sa manje resursa i većim brojem stanovnika mogu noramlno živjeti a mi ne možemo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 12:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
ne mogu da prihvatim da smo gluplji ili nesposobniji ili da smo neradnici
ja radim po 12-14 sati dnevno kako kada i opoz živim kao neko na granici siromaštva u evropi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 12:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
volio bi da vidim kako prodaja telekoma utiče pozitivno na život pojedinca u Srbiji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 12:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Da Elektroprivreda za ovaj i obakav Telekom uzme 800 miliona evra kredita, ispati se. Za drustvo i za Elektroprivredu. A ti izracunaj da nije tako.
Racun nije bajka, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 12:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
DANIJEL BL je napisao:
i dalje mi nije jasno da države sa manje resursa i većim brojem stanovnika mogu noramlno živjeti a mi ne možemo

Nemozemo upravo zato što ovako razmišljamo i poslujemo. Sve dok ne iskorijenimo korupciju ili svedemo na razumnu mjeru i dok sistem najprije sudstvo i pravna država neprofunkcionise ništa. Neće niko da dođe da investira negdje gdje je neuredjen sistem.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 12:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
BL Boy je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Sa druge strane, u BiH postoji Konkurencijsko vijece ili tako nekako kojem se ukrupnjavanje telekoma ne mora svidjeti. Tu su i razni parafiskalni nameti koji mogu umanjiti atraktivnost telekomunikacijskog trzista u RS. Recimo, proglasis High-speed kao akciznu robu. Lupam. Ali i to je jedan od primjera.


To konkurencijisko vijeće da išta radi dosad bi kaznilo sva tri operatera zbog udruživanja u oligopolu i presutnog dogovora u formiranju cijena što se itekako kažnjava u zemljama EU.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Sto ce reci da su pod uticajom politike. Eto vidis da ima nacina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 12:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Da Elektroprivreda za ovaj i obakav Telekom uzme 800 miliona evra kredita, ispati se. Za drustvo i za Elektroprivredu. A ti izracunaj da nije tako.
Racun nije bajka, zar ne?


Pa eto neka uzme, ali da smo mislili o tome da zadržimo Telekom ne bi ga prodavali. Ko još prodaje da bi kupio nešto. Još tad kad smo prodavali smo daleko bolje stajali nego sada. Nije to realna priča nećemo mi nikad više moći Telekom da vratimo državi. A i ove Telekome u Federaciji će prodati samo pitanje vremena.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 12:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
evo čitam veliko intersesovanje za telekom srbije
još jedan argument da ga ne treba prodavati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
DANIJEL BL je napisao:
evo čitam veliko intersesovanje za telekom srbije
još jedan argument da ga ne treba prodavati

Pa dobro nije to ni loše bar će postići dobru cijenu.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
šta ej dobra cijena za nešto što može da donosi toliku dobit


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Što se tiče pomenute Elektroprivrede i mogućnosti da ona digne kredit nisam nešto detaljno pratio njihovo poslovanje ali mislim da su nedavno i oni podigli kredit, a špekulise se da im je imovina kolateral kod ovog Ruskog kredita tako da to onda automatski umanjuje njihovu kreditnu sposobnost.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
ajmo ljudi realno pričati
kakva ponovan kupovina telekoma srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
To i ja kažem nije to realna priča Srbija prodaje Telekom zato što mora a u boljoj su situaciji nego mi ovdje i o čemu mi onda ovdje pričamo koji smo mi faktor da mi možemo kupiti bilo šta.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Pitanje za ove koji imaju iskustva.

Primjer: Firma bila drzavna, rasipnistvo na sve strane, zaposljavali kako su stigli, ne zna se ni ko pije ni ko placa. Dosao stranac, stavio nove ljude na celo, podijelio redom otkaze.. generalno.. kad stranac preuzme firmu, ali postavi nase ljude, kako situacija tece? Ima li zaposljavanja preko veze, guranja, nezasluzenih plata? Kakvo je iskustvo sa firmama po Srbiji, BIH, HR koje drze stranci?

Druga stvar. Kolike su otpremnine? Neko radio 15 godina u telekomu, VSS i dobije sutra otkaz. Da li je dozvoljeno izmjeniti zakon, da neko hoce, da li bi mogao izmjeniti zakon tipa nema otpremnina, sve dosadasnje se ukidaju, gotovo.. dobijes otkaz, ides na ulicu, firma s tobom nema nikakve veze, aj zdravo. Zanemari sad sto bi se narod pobunio, nego jel to pravno izvodljivo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
DANIJEL BL je napisao:
šta ej dobra cijena za nešto što može da donosi toliku dobit

Pa cijena ekvivalentna vrijednosti imovine uvećanoj za visinu od 10 godišnjih profita tog istog Telekoma. Ne znam tačno ali stručnjaci procjenjuju u visini koliko tačno godišnje dobiti bi trebalo da bude isplativo.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
u vezi s pitanjem pod dva sadašnje zakonsko rješenje što se tiče otpremnina daleko više favorizuje poslodavca
telekom ej u par navrata davao dosta visoke otpremnine da bi na lakši način stimulisao ljude da odu

vezano za prvo pitanje, sve i da firme koje kupi stranac posluju idelano i bez zapošljavanja vezom itd šta država ima od toga
zar umjesto prodaje nije bolja varijanta zlatnu koku urediti i utegnuti da tebi donosi profit a ne drugom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Najvise volim kada mi kazu da nesto nije realno i da ne moze :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
BL Boy je napisao:
DANIJEL BL je napisao:
šta ej dobra cijena za nešto što može da donosi toliku dobit

Pa cijena ekvivalentna vrijednosti imovine uvećanoj za visinu od 10 godišnjih profita tog istog Telekoma. Ne znam tačno ali stručnjaci procjenjuju u visini koliko tačno godišnje dobiti bi trebalo da bude isplativo.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2



dakle realno je očekivati oko 1-1,2 milijardi evra
lično mislim da će teleko kad ga prezumu stranci zaraditi daleko više u naradenih 10 godina što će pokazati kakve smo ovce


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
BeckaSkola je napisao:
Pitanje za ove koji imaju iskustva.

Primjer: Firma bila drzavna, rasipnistvo na sve strane, zaposljavali kako su stigli, ne zna se ni ko pije ni ko placa. Dosao stranac, stavio nove ljude na celo, podijelio redom otkaze.. generalno.. kad stranac preuzme firmu, ali postavi nase ljude, kako situacija tece? Ima li zaposljavanja preko veze, guranja, nezasluzenih plata? Kakvo je iskustvo sa firmama po Srbiji, BIH, HR koje drze stranci?

Druga stvar. Kolike su otpremnine? Neko radio 15 godina u telekomu, VSS i dobije sutra otkaz. Da li je dozvoljeno izmjeniti zakon, da neko hoce, da li bi mogao izmjeniti zakon tipa nema otpremnina, sve dosadasnje se ukidaju, gotovo.. dobijes otkaz, ides na ulicu, firma s tobom nema nikakve veze, aj zdravo. Zanemari sad sto bi se narod pobunio, nego jel to pravno izvodljivo?


Evo nemam bas iskustva u takvim firmama, ali pretpostavljam da kod zaposljavanja sve zavisi ko se pita kod zaposljavanja ako prepuste našim lokalcima sigurno da bi se opet tu stvorio prostor za korupciju.
Ali sumnjam oni će postaviti svoje šefove i birati kako oni hoće.

Ovo oko otpremnine pa sad sve zavisi šta im mi kao država dozvolimo, ali ne vjerujem da bi mogli ljude koji su tu duže tek tako poslati bez otpremnine mada svakako je moguće da mogu promijeniti interni akt firme, ali ne i zakon o radu u državi koji ipak daje neka prava radnicima. Što se tiče iskustva pa evo u Hrvatskoj je DT kupio Telekom pa iskustva nisu baš sjajna ali otpremnine koliko se sjećam su davali.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Za svaku drzavu, ogrezlu u korupciji, najbrzi nacin da se korupcije rijesi je da drasticno smanji broj drzavnih preduzeca.

Idealno bi bilo da drzava ne posjeduje nista, osim regulatornih tijela, i da naplacuje porez + koncesije.
Zamislimo samo koliko bi sve efikasnije bilo da npr Poste Srpske nisu SNSD-ova glasacka baza, nego prava firma.
Ili da Zeljeznice RS funkcionisu po trzisnim i ekonomskim zakonima, a ne kao "Utociste hulja" iz DNS-a.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 199 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs