banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 08:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 199 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr 2014, 09:40
Postovi: 122
dalo bi se raspravljati o tome, od transfernih cijena pa na dalje...al kisa pada pa mi se ne da :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zato kazem, najdobronamjerniji potez ove vlasti bila nacionalizacija Telekoma. Otkupi ga ponovo jer isplati u svakom mogucem obliku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Je l' to uopste moguce u RS? Postoje li nekakve "klauzule" da Drzava kad-tad moze tako nesto uciniti ili bi to bila klasicna otimacina?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:32 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
ljudi ono juče je bilo 3 sata bajki

tek sad se polako otkriva šta sve očekuje Srbiju
nije nešto spominjao prodaju telekoma i eps pred zbore
to su dakle te bolne reforme


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Nisu to reforme nego rasprodaja. Nakon toga samo poravnaju Srbiju i naprave parking.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Inače, ovakvih reformatora je puno moje selo. Očevi i djedovi im ostavili stotine dunuma zemlje, oni to rasprodali, jedno vrijeme se gotivili, a sada čekaju kad ću ja trebati iskopati kakav kanal pa da ubiju dnevnicu kod mene.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr 2014, 09:40
Postovi: 122
nisu dzabe Rusi po Crnoj Gori napravili kasina, jednostavan naci da povratis ulozeno :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
I onda mi objasnite kako ste od toga da ce ta privatizacija biti pozitivna stvar za nasu privredu i cijelo drustvo, u nepar sati dosli do rijeci "svejedno". A ja i dalje tvrdim da ce nas skupo kostati. Te mi nije jasno zasto Vucko prodaje. Ako je posten i sav fini :lol:

P.S. Mile bi na ovom mogao glat dobiti izbore ako nacionalizuje Telekom Srpske. Putem Elektroprivrede ili slicno. Ali sumnjam da ce mrdnuti prstom.

Nama u RS je svedno da li nam profit izvlači Srbin, Rus, Svabo ili Amerikanac, a možda i nije možda se vodimo po onoj staroj "više volim Rusko govno, nego Američku pitu" :-D Srbiji već nije svejedno, ali pošto ne živim u Srbiji onda me njihov budžet ne interesuje isto kao što njih ne interesuje naš. Svako gleda sebe tako je u Ekonomiji. Da nije tako ne bi zbog nižeg poreza firme iz Srbije se selile iz RS u Federaciju. Nama je bitno hoćemo li tom promjenom vlasništva kroz bolje poslovanje mtel moći bolje napuniti budžet i koliko ljudi će zbog toga morati ostati bez posla. To je hipotetičko pitanje jer mi sada samo pretpostavljamo da će mtel poslije privatizacije imati veći profit i da će otpuštati radnike. Možda će i primati radnike a otpuštati neradnike, a možda bude imao i manji profit ili ga na perfidniji način počne izvlačiti iz zemlje.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Poslednji put menjao BL Boy dana 28 Apr 2014, 10:46, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:38 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Ne vidim ja način da TS poveća profit osim otpuštanja prekobrojnog broja radnika, a to sigurno neće biti poticaj za RS. Možda više poreza na dobit al' manje doprinosa i novca u cirkulaciji.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
reforme sam mislio u figurativnom smislu
što je narod godinama gradio reformator za noć proda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
Ne vidim ja način da TS poveća profit osim otpuštanja prekobrojnog broja radnika, a to sigurno neće biti poticaj za RS. Možda više poreza na dobit al' manje doprinosa i novca u cirkulaciji.


Postoji mnogo nacina za povecanje profita, zadnja i najnepopularnija opcija je downsizing ili povecanje profita kroz otpustanje broja radnika. A i to nije bas jeftino moraju platiti otpremnine i sl.
Mtel u zadnje vrijeme vuce neke nelogicne poteze i sam sebi umanjuje profit. U pocetku su bili ekspanzivni i imali dobre poteze koje su dale rezultata i povecale udio na trzistu sada zadnjim potezima bukvalno tjeraju korisnike sa svoje mreze. Uglavnom kroz bolju korporativnu politiku ima nacina da se poboljsa poslovanje, jer poslovanje mtela daleko je od idealnog da bi rekli da nema vise mogucnosti da se ostvari veci profit, a da ne ide na stetu radnika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Gospode Boze, o cemu ti to?

Citabo vrijeme govorim o 100 miliona evra koji nece ostati u Banjaluci i RS kroz plate i doprinose na plate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr 2014, 09:40
Postovi: 122
zec u sumi, a raspravljamo oko raznja :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
pa treba samo pogedati pad dobiti telekom iz godine u godunu da ti sve bude jasno
pojedinci kao da svejsno rade da ostvare manju dobit


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Gospode Boze, o cemu ti to?

Citabo vrijeme govorim o 100 miliona evra koji nece ostati u Banjaluci i RS kroz plate i doprinose na plate.


Telekom kao ni jedna druga firma nije neka humanitarna organizacija da kroz zaposljavanje njemu nepotrebnih kadrova pomaze privredu. Na kraju krajeva nemoze telekom zaposliti sve ljude i tako rjesiti nezaposlenost u RS. Otpustanje viska radnika je neminovnost i u svim drzavnim preduzecima. A upravo tako se ponasa/o mtel svih ovih godina. Jesi li skoro ili ikad vidio da je mtel raspisao konkurs za prijem radnika, jesi li se zapitao kako su primljeni svi ti ljudi koji danas rade. Moramo jednom poceti da poslujemo na trzisnim principima kako bi podigli privredu. Ne mozemo razvijati jaku privredu zadrzavajuci stare navike kroz koruptivno zaposljavanje u preduzecima i zadrzavanje viska radnika samo zato sto nije popularno otpustati radnike. To su te bolne reforme i rezovi o kojima i Vucic govori. U pocetku nam mora biti gore da bi nam na kraju svima bilo bolje, sto prije to shvatimo to bolje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Te gluposti ostavi za kampanje. Mozda neko i povjeruje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 10:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr 2014, 09:40
Postovi: 122
Znaci ovi koji su zaposleni preko stele, treba svi da budu otpusteni, te odu na biro rada, a onda u nekoj buducnosti kad se stvori pozitivna atmosfera opet ti isti da se zaposle :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Te gluposti ostavi za kampanje. Mozda neko i povjeruje.


Nisu to gluposti to je relnost i to je zivot, a populizam i jeftina demagogija je to sto se do sada radilo. Zato nam i jeste ovako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 11:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
treba sad da izginemo da oni ne bi bili u budžetskom deficitu

to su te bolne reforme naših političara
jedini ekonomski alat su im makaze


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2014, 11:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
hertz je napisao:
Znaci ovi koji su zaposleni preko stele, treba svi da budu otpusteni, te odu na biro rada, a onda u nekoj buducnosti kad se stvori pozitivna atmosfera opet ti isti da se zaposle :)


Naravno da ne, stranac nece biti izigravati Poaroa i ispitivati ko je kako i preko koga dosao. Njemu ce biti bitno strucnost i onaj ko bude strucan, vrijedan i dobar radnik njega ce zadrzati ostali su pod znakom pitanja. Nisu svi koji su dosli preko veze apriori i losi radnici. Sumnjam da bi se isti zaposlili da se ponovo zaposljava ni po babu ni po stricevima. Ima puno kvalitetnijih kadrova koji came na birou ali nisu imali vezu da se ubace u telekom.


Poslednji put menjao BL Boy dana 28 Apr 2014, 11:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 199 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs