banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 11:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 199 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Apr 2014, 10:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
De Schulz, smiri se malo :D
Pa ti si stranicu ili dvije napisao kako je zica proslost u telekomunikacijama. Halo? Mozda doduse postane bespotrebna kada i za prenos elektricne energije. Prije toga sumnjam.
Pa ljudi ce ubrzo htjeti ove igrice sa kompjutera u svojoj sobi. Kao Star Trek hologram u Full HD-u. Pa evo vec sad TV uveliko ide telefonskom zicom.
Ta teorija je mozda pila vode pre 15-tak godina kada je rasla tadasnja mobilna telefonija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Опет:
1. мани се врцкавих коментара
2. читај шта је написано (да си прочитао, не би говорио да сам написао нешто што нисам).

Онда можемо причати.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 10:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pa nisam te bas ispravno citirao, ali to je to.
Osim toga, smatras li da je gradjevinske poslove bolje bilo dati Strabag-u sa rumunskim radnicima ili bucmastom Stankovicu sa nasom sirotinjom?

Sa druge strane, Skrbic... Pa sta, sad radi Skrbica treba dici ruke od svega?
Matematika kaze da se isplati pokusati nacionalizovati Telekom. A sad sto tu najvise ledja moze poturiti Elektroprivreda... Sta da se radi, javna firma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 10:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
The_new_Statesman je napisao:
Pa nisam ge bas ispravno citirao, ali to je to.
Ниси. Сасвим си профулао суштину.
The_new_Statesman je napisao:
Osim toga, smatras li da je gradjevinske poslove bolje bilo dati Strabag-u sa rumunskim radnicima ili bucmastom Stankovicu sa nasom sirotinjom?
Увијек сам за преференцијал домаће фирме. И увијек ми пишемо тендер, па се може писати тај преференцијал и условити проценат домаће оперативе. Проблем је корупција и ефикасност рецимо тог Станковића.

Ево, Кинези спичкали сјајно мост преко Дунава, мост Земун - Борча. Кинески радници, кинеска дисциплина, завршава се у року. Ти мислиш да је боље да су тај посао дали неком Вељином или Мркоњићевом јари да уради? Ем га не би завршили још за 10 година ем би на крају испао скупљи "х" пута.
The_new_Statesman je napisao:
Sa druge strane, Skrbic... Pa sta, sad radi Skrbica treba dici ruke od svega?
Не, Шкрбић је поменут у јасном контексту и кроз питање. На то питање ниси одговорио.
The_new_Statesman je napisao:
Matematika kaze da se isplati pokusati nacionalizovati Telekom. A sad sto tu najvise ledja moze poturiti Elektroprivreda... Sta da se radi, javna firma.

Е супер, ајде ми покажи ту математику, то ми је омиљена дисциплина.
Електропривреда? хахахаха.... немој се љутити, али колико ти немаш појма. :D То је труло изнутра и неспособно да заврши своје пројекте, а камоли да уради нешто типа "национализовати Телеком уз помоћ Електропривреде".

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 10:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sorry, moram rintati. Ali svakako kasnije idgovoriti. Molim za razumijevanje. Merci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 11:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Tri godine ranije... :)

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=508750

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 11:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Što se tiče ovog da će se promjenom vlasništva promjeniti percepcija kod korisnika mislim da hoće pogotovo što će ako recimo DT kupi,ali i bilo ko drugi gotovo sigurno ići na promjenu naziva telekoma. Tako da svakako da u drugom entitetu bi drugačije gledali na naziv T mobile nego na mtel. Realno već sada većinu ljudi manje interesuje koji je čiji telekom već vlastiti džep. Pogotovo sad sa prenosom broja. Mtel je u početku jeftinim pre paidom i telefonima uspio napraviti prodor u Federaciji pogotovo u Bošnjackom dijelu tako da i to dokazuje da ljudi gledaju šta im se više isplati. T Com ako bi došao ne bi toliko išao sa rezanjem cijena već sa poboljšanjem usluge i snagom brenda bi išao da napravi rast što bi vjerujem uspio.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Poslednji put menjao BL Boy dana 29 Apr 2014, 12:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 11:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
shoole je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Evo sta fali, jos jednom: Republika Srpska ce izgubiti 1000 dobro placenih mjesta, izgubice i porez na dobit koja se sada prikazuje, poreze na dobit za poslove koje obavljaju firme iz RS, sav taj promet ukratko.

A to je vjerovatno 300-400 miliona najidirektnijih maraka kojih nece biti vise u opticaju. Koje ce biti izvlacene iz RS iz godine u godinu.
A svih ovih godinana su tu.

Какво лупање цифара, сунце ти пољубим!

Ето, нека сутра Дојче Телеком отпусти 1000 људи (мада је то превелика цифра, већ су Србијанци смањили број запослених). Па шта? Логика је "знаш ти шта то значи за РС?". Супер, ајмо онда да задржимо Телеком па умјесто да отпустимо, ајмо да запослимо још 1000 људи на добро плаћена мјеста који неће ништа радити? То је онда супер за РС?

Интернет каже да Телеком РС има 11 000 људи. Ако тај исти посао (вјероватно и боље) може радити 10 000 људи, онда је једна хиљада реално вишак. А не, ајмо да имамо 12 000 људи у Телекому, то је супер за РС.
Ајде да ту твоју логику примјенимо у другим областима. Рецимо, имамо пуно незапослених љекара. Ајмо да запослимо једно 20 у амбуланту у Оштру Луку, 20 у Рибник, и тако редом до КБЦ Бања Лука, ту да нагурамо једно 250 нових љекара. И то ће бити супер за РС, смањена незапосленост, а пуно људи на добро плаћеним пословима. Сад, што они немају шта да раде, то нема везе.

Страни власник ће извлачити профит вани?
Ајде ми ти фино, без врцкавих доскочица, објасни у чему је разлика ако неки Дојче Телеком оствари профит овдје и ту лову повуче вани или ако Станковић заради профит овдје па га клепе Хрвати на царини јер износи лову вани? Или Шкрбић узме тај профит Телекома из буџета РС кроз мутне послове и ту лову изнесе вани купивши вилу у Монте Карлу или Монаку или гдје већ има? Шта, треба ми бити драже кад моји износе лову?

I ja sam mu nešto slično rekao džaba ne vrijedi očigledno da on ili neko blizak mu radi u telekomu što u neku ruku razumijem, ali opet nije logično reći da mtel ili bilo koja druga firma treba da služi za socijalno zbrinjavanje ljudi. Zašto bi i jedna firma držala višak radne snage? Da li bi iko od nas u svojoj privatnoj firmi to činio? Nema logike. Kao što nije realno da Elektroprivreda kupi Telekom i o tom sam govorio. Sve i da možemo to učiniti nas niti će ko pitati niti ćemo moći pristupiti tom tenderu.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 12:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:

To ti je politika danas ovako sutra onako, a narod kratkog pamćenja ;-)
Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Moram reci da sam pomalo razocaran :-(
Ali sacekacu do veceras. Mozda od svog ovog uopstenog supljiranja za i protiv privatizacije neko nesto uoci. :)

P.S. Ne znam bas nikoga iz MTEL-a. Ok, ima par ljudi sa kojima sam radio, ali sa njima nemam kontakta bar desetak godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Preuzme DT Telekmo Srbije. Eto i mi smo u paketu. Odluče da budu lider na cijelom BiH području i presele se u Sarajevo. Ostalo se razleti preko outsourcing & out-tasking. Bečki kurs i slični dobiju malo brži pristup Internet-u i njima ok. DT ozbiljnije ušao na lokalno tržište i njma dobro.

U Sarajevo se sele firme iz Srbije, pa zašto ne bi i oni. Ali ko zna, cijena rada ovdje je niža pa možda se neko odavde izbori da radi za DT ne samo za dio koji je pripadao mtel-u...

I gdje to piše da Telekom RS ima 11000 zaposlenih? Vjerovatno si mislio na Telekom Srbije.
Vezano za mtel i sumnjam da ima više nego 2011. godine.

http://www.mtel.ba/images/content/flash ... ge0107.pdf

BH Telecom ima oko 3500.

t-com.ba kada bi prešao u Sarajevo, jednim udarcem ni ubio dvije mu'e. Eto opet srećnih. Mi srećni što je "naš" Telekom uništio BH Telecom. Oni srećni, jer je najjači Telekom u Sarajevu. Hrvati srećni jer je to njihov Telekom :) DT srećan zbog nove kravice.

Ko hebe tokove novca u RS...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 12:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jos kad bi njemci kupili m:tel, sigurno bi otpustili one budaletine sto im rade na salterima, koju blenu u tebe kad dodjes itd...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
danijell je napisao:
I gdje to piše da Telekom RS ima 11000 zaposlenih? Vjerovatno si mislio na Telekom Srbije.
Vezano za mtel i sumnjam da ima više nego 2011. godine.

http://www.mtel.ba/images/content/flash ... ge0107.pdf

Пише овдје десно: http://sh.wikipedia.org/wiki/Telekom_Srpske

Ако је та цифра лаж, ако је стварна цифра 2500 радника, онда је нереално да без посла остане 1000 људи. Поготово јер се и на том твом линку види тренд смањења, већ Србијанци смањују ту цифру.

А око сједишта фирме... па ето, нека то буде дио продајног уговора, да сједиште Мтела "х" година мора да остане у БЛ. Што Дојче телеком није инсистирао да Еронет пређе из Мостара у Сарајево?

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 13:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Šta mi imamo od toga ako DT prebaci sjedište firme u Sarajevo i uslovno rečeno pobjedi BH Telecom ako tim potezom izgubimo masu radnih mjesta ovdje u BL i daleko manje poreza bude uplaćivano ovdje. Ne vidim tu baš nekog razloga za slavlje. Šta mene kao korisnika briga koji će telekom biti br.1 šta pojedinac ovdje ima od toga. Baš ništa. Za drustvo bi bilo korisno da sjedište mtela ostane u BL, a i to zavisi od interesa. Kad im bude interes da se značajnije pojave u Federaciji onda će se kao i neke druge firme vjerovatno prebaciti u Sarajevo. Ali sve dok je ovaj oligopol koji će vjerujem odgovarati i strancu neće imati potrebe za tim.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Telekom RS ima 2238 zaposlnih po zavrsnom racunu za 2012. godinu.

Edit: Ako nekoga zanimaju i detalji - https://www.blberza.com/Pages/FinRepBal ... miannual=0


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 16:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A u klinac, fulao sam za 800 zaposlenih :D
A u klinac x2, jos niko nije ukapirao da sam za prosjecnu platu zaposlenog u TS stavio 10.000...
Evra... :D

Pa sta je reci, slike samo gledate?
:D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2014, 16:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Nije to plus 1...

To je minus 1000 dobro placenih radnih mjesta u RS i BL.
To je najdiretnije minus 100 miliona evra godisnje u krvotoku RS i BL.
A o indirektnim minusima ne zelim ni da razmisljam. Ali bice otkaza i van Telekoma. To je sigurno.

Sve zbog toga da korisnik BeckaSkola ima nesto brzi internet i malo veci racun. :)

Valjda kad se nko citira i nakon toga stavi "+1" to znači još jedan koji misli isto tako. Jer nema "Like" ni "Follow" ni "+/-, positive/negative) i tako tih budalaština.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2014, 19:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
e nek si mu reko :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2014, 19:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ja šta ljudi napisaše.... :oops:

Ajde da probam malo ja :) znači ovako: Mts i njegov privjesak grčki OTE plus naša krpa tarača zvana Mtel idu u paketu 3 u 1 ko Nescaffe, problem je u tome što Mts traži (ili je do sad tražio) astronomsku cifru za taj paket aranžman a uslovi su ono što je8e tuđe koke: da dvije godine ništa ne mijenjaju u firmi plus da preuzmu na sebe DUG što ga ima Mts :evil3: Na to neće skoro niko da pristane a bili su u igri Rusi, Ameri, Švabe, Austrijanci pa čak mislim i neki Arapi, jer oni kad daju lovu kupuju de facto i radi metla Slika
U našem ogranku ove kompanije ima po elaboratu preko 1200 ljudi viška, hvatača krivine i češača guzice po familijarnoj i partijskoj liniji, kojih nije nikakva štata najuriti, samo što kad budu dijelili završne pečate naje8aće portiri, čistačice, magacioneri i sl.....ovi češiguzi su zaštićeni ko bjeloglavi supovi :-?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2014, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ti ono ispijaš kafe u toku radnog vremena i nemaš šta da radiš?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 199 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs